طراحی سایت باشگاه مشتریان شرکت شاهین موتور راه اندازی شد
باشگاه مشتریان شرکت شاهین موتور راه اندازی شد
ژانویه 26, 2015
گوگل آنالیزور – آنالیتیکس – چیست ؟
گوگل آنالیزور – آنالیتیکس – چیست ؟
آوریل 8, 2015
Show all

آپدیت پیج رنک گوگل در سال ۲۰۱۵

بروز رسانی پیج رنک گوگل در 2015

آپدیت پیج رنک گوگل در سال 2015 با ابهامات فراوان روبرو شد تا جایی که بسیاری معتقد هستند پیج رنگ گوگل دیگر هرگز آپدیت نمی شود. درباره ماهیت پیج رنک به طور کامل گفتگو کردیم و همینطور درباره وب سایت های ابرانی که بالاترین رتبه را در پیج رنک دارند اما واقعیت این است که تا به امروز که ماه سوم سال 2020 هستیم همچنان گوگل پیج رنک را آپدیت میکند و یکی از فاکتور های اصلی تصمیم گیری گوگل برای رتبه بندی صفحات مختلف است.

آیا از اهمیت پیج رنک کاسته شده؟


سکوت مدیران گوگل در مقابل شایعات و پیشرفت رتبه بندیهای مختلف گوگل و بخصوص الگوریتمهای تشخیص اسپم ها و وب سایتهای تکراری و بک لینکهای سیاه ...همه و همه باعث شده است بروزرسانی این رتبه بندی که زمانی یکی از مهمترین رتبه بندی های وب سایتها به شمار می رفت به تاخیر  افتاده و از اهمیت آن کاسته شود .
پیج رنک گوگل پیش از این هر سه ماه یک بار و گاهی نیز دو ماه یک بار آپدیت می شد .
برخی معتقدند حتی گوگل نیز سرعت رشد وب سایتها را نتوانسته بود درست تخمین بزند چرا که هر بار بروزرسانی این پیج رنکها هزینه بسیار بالایی برای مجموعه گوگل به همراه دارد در حالیکه با برنامه های مختلف دیگر گوگل رتبه بندی وب سایتها را انجام می دهد بدون اینکه کسی متوجه باشد و در واقع پیج رنگ به دلیل قابلیت نمایش ، سیستم حفاظتی گوگل از سیاستهای رتبه بندی اش را به خطر می اندازد و بیشتر با عث رونق شرکتهای دیگر و شاید رقبای خود که مدعی بالا بردن پیج رنک گوگل هستند می شود.
اما از منابع غیر رسمی تاریخ آوریل 2015 برای بروزرسانی پیج رنکها اعلام شده است ، حتی در صورت صحیح بودن این تاریخ به دلیل فاصله زیاد از آخرین بروز رسانی از اهمیت این رتبه بندی خواهد کاست .
باید دید آیا گوگل این رتبه بندی را حفظخواهد کرد و یا به طور کلی باید با این رتبه بندی خداحافظی کرد.
در واقع گوگل با نمایش پیج رنک خداحافظی کرده است نه با اصل آن.
بحثی که امروز مطرح است این است که حالا که دسترسی به این فاکتور مهم نداریم چگونه می توانیم متوجه رتبه وب سایت ها شویم تا از قابلیت بک لینک ها استفاده نماییم و اصطلاحا سئو off page انجام دهیم؟
وب سایت مطرح ماز بعد از آپدیت نشدن نمایشی پیج رنک ها دو فاکتور مهم را معرفی کرد به نام های پیج آتوریتی و دامین آتوریتی که تقریبا معادلی است برای پیج رنک وب سایت ها و با بررسی این دو فاکتور می توانیم به درجه اعتبار یک وب سایت پی ببریم.
اگر می خواهید اعتبار وب سایت تان را بررسی کنید کافی است در وب سایت ماز رفته و در باکس میانه صفحه نخست آدرس دامین خود را وارد کنید و آنالیز مربوط به آن را دریافت کنید که فاکتورهای دامین اتوریتی و پیج آتوریتی هم خواهید داشت.
البته اگر توضیحات بیشترو آنالیز کاملتری از وب سایت خود را نیاز دارید باد بوسیله ایمیل خود یک اکانت در ماز بسازید که البته رایگان هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.