ثبت فروش بیش از یک میلیارد دستگاه‌ اندرویدی
ژانویه 9, 2014
طراحی "توسط رایان مهر"
ژانویه 10, 2014
نمایش همه

ارائه پسوندهای اختصاصی جدید

شرکت غیر انتفاعی  ICANN که قوانین مربوط به نام دامنه ها و پسوندهای اینترنتی را از سال ۱۹۹۸ تصویب و کنترل می کند، سال آینده تعداد زیادی پسوند جدید را برای فروش در اختیار کاربران اینترنت قرار می دهد.

برای نمونه سال آینده بسیاری از پایتخت ها و شهرهای مهم دنیا صاحب پسوند اختصاصی خودشان می شوند. پسوندهایی مانند .London ،.Berlin ،.Nyc و … در آینده نزدیکی که یکی از روزهای سال ۲۰۱۴ است، قابل ثبت هستند. تعداد این پسوندهای جدید به صدها عدد می رسد.

icann

این تصمیم آیکَن، بخاطر کاهش تعداد دامین های قابل ثبت بر روی پسوند .com است که موجب امضای پتیشن هایی عمومی برای آیکَن جهت ارائه دامنه های سطح بالای جدید و دامنه های عمومی نامحدود و جغرافیایی جدید شده است.

در فرآیند آزاد سازی پسوندهای جدید، ابتدا قرار است نام های غیرانگلیسی آزاد شوند و سپس پسوندهایی با نام برندها (مانند .Cadillac) آزاد می شوند. سپس دامین های شهری مانند .London برای ثبت توسط کاربران عرضه خواهند شد. نهایتاً قرار است دامین های عمومی تر و پرطرفدارتری با واژه هایی مانند music ،movie ،app ،tech و… در اختیار کاربران مشتاق قرار گیرد.

مطمئناً دامین های شهری به سرعت مورد توجه شرکت های کوچک و بزرگ تجاری و دفاتر نمایندگی آنها قرار می گیرند.

سایت هایی برای ثبت درخواست دامنه روی پسوند برخی شهرها هم اکنون در دسترس است که می توان از طریق آنها دامنه مورد نظر را رزرو کرد. برای مثال دامین های مربوط به شهر لندن از اینجا و شهر نیویورک از اینجا قابل رزرو هستند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   طراحی سایت و بهینه سازی سایت با استفاده از بردکرامبز Breadcrumbs

همچنین می توانید با مراجعه به این صفحه در سایت ICANN سایر پسوندهایی که قرار است توسط این سازمان عرضه شوند را مشاهده کنید.

منبع :gizmodo

پاسخی بگذارید

You have to agree to the comment policy.