طراحی سایت کارن کیهانی
ژانویه 6, 2014
ثبت فروش بیش از یک میلیارد دستگاه‌ اندرویدی
ژانویه 9, 2014
Show all

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست ؟

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

علت نامگذاری الگوریتم مرغ مگس خوار

شاید برای شروع بهتر باشد کمی درباره مرغ مگس خوار صحبت کنیم تا دلیل این نامگزاری را به روشنی دریابیم .

گرانبهاترین هدیه ای که نیمکره غربی زمین به دنیای پرندگان داد خانواده مرغ مگس خوار است. پرندگانی با زیبابی های افسانه ای. طبیعت در ساخت و پرداخت این موجودات زیبا نهایت استادی را به کار برده و آنچه که بهترین است در نهاد آنها به وجود آورده است.

کوچکی جثه، سبکی، تحرک، جرات و جسارت و از همه بالاتر دقت و سرعت مافوق تصور ، همه و همه در آنها جمع است.

گوگل با این نامگزاری اعلام نموده است که این الگوریتم که برای بهینه سازی جستجوگر خود ایجاد کرده است با نهایت دقت و سرعت می تواند کلمات مورد جستجو را تحلیل کرده و نتایج را توسط سیستم اعلامی خود از میان انبوه صفحات اعلام دارد .

در واقع الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل تضمینی است بر اینکه نتایج کاملا منطبق بر خواست شما خواهد بود و البته این کار زمان بیشتری را صرف نخواهد کرد.

اما این الگوریتم تفاوت بنیادی با الگوریتمهای پیشین گوگل یعنی پاندا و پنگوئن و همچنین گوگل کافئین دارد.

همانطور که می‌دانید نام محصولات گوگل همیشه جذابیت خاصی داشته و شاید جالب باشد که اشاره کنیم گوگل در انتخاب نام الگوریتم‌های خود، سلیقه زیادی به خرج می‌دهد. زیرا مرغ مگس‌خوار در واقع پرنده‌ای است که با دو ویژگی سرعت و دقت شناخته می‌شود. علاوه بر دنیای واقعی، این پرنده در دنیای وب و صفحات اینترنتی هم با دقت و سرعت زیادی متن شما را بررسی کرده و با شناسایی کلمات هم‌خانواده و مترادف، سعی می‌کند نزدیک‌ترین نتایج را به کاربر معرفی کند.

علاوه بر این، اگر سعی کنید با استفاده از Keyword Stuffing، کلمات کلیدی زیادی را در محتوای خود قرار دهید، جریمه سختی در انتظار شما خواهد بود.

الگوریتم مرغ مگس خوار
الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار در واقع با دقت و سرعت بیشتری  اطلاعات باکیفیت را به کاربران نمایش می‌دهد. به بیانی دیگر، وظیفه اصلی الگوریتم مرغ مگس خوار بررسی عبارت جستجو شده و درک مفهوم آن است. علاوه براین با استفاده از گراف دانش گوگل تلاش میکند تا نتایج مرتبط با مفهوم جستجو شده توسط کاربر را در اختیار او قرار دهد. هدف این الگوریتم ایجاد حس خوب جستجو در کاربر است

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   راهنمای نهایی ساختار URL ها برای سازگاری بیشتر با سئو

تفاوت الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل با دیگر الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل پاندا و گوگل پنگوئن تمرکز خود را بر روی روش های شناسایی اسپم گذاشته بودند، گوگل پاندا وظیفه شناسایی محتوای نامناسب و کپی شده از سایت های دیگر، روش های متقلبانه در داخل سایت مانند کلوکینگ و… را به عهده دارد و گوگل پنگوئن وظیفه شناسایی لینکهای اسپم و سایت های اقدام به خریداری لینک برای بهبود رنکینگ خود می کنند را عهده دار است. هر دو الگوریتم فوق در حال مبارزه با سئوی سیاه هستند و پاندا و پنگوئن نیز حیواناتی سیاه و سفید می باشند.

الگوریتم جدید گوگل – مرغ مگس خوار بر خلاف این دو الگوریتم یک افزونه ضد اسپم نیست بلکه افزونه ای برای تجزیه و تحلیل عباراتی است که کاربر برای جستجو وارد کرده. گوگل با این کار می تواند نتایج بهتری را به کاربران نمایش دهد و با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار می تواند نتایج خود را بهبود بخشد. در واقع الگوریتم جدید گوگل تاثیری در نتایج رتبه بندی به طور مستقیم ندارد و صرفا عباراتی را که کاربر جستجو کرده بررسی می کند و بر اساس خواسته های کاربر سعی میکند بهترین نتیجه را نمایش دهد.

نحوه عملکرد مرغ مگس خوار

با وجود اینکه سوالات زیادی در مورد نحوه عملکرد فنی الگوریتم مرغ مگس خوار مطرح می شود اما گوگل تا کنون جزییاتی در مورد نحوه عملکرد این الگوریتم ارائه نداده است، مرغ مگس خوار بعد از الگوریتم کافئین که در سال ۲۰۰۹ ارائه شد و هدف از آن افزایش سرعت نتایج گوگل و ادغام آنها با نتایج شبکه های اجتماعی بود به عنوان جدیدترین الگوریتم بهبود نتایج گوگل ارائه شده است.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   سرپ یا SERP چیست؟ و چرا همواره در حال تغییرند؟

تمرکز اصلی مرغ مگس خوار بر روی عبارت جستجو شده است و این امکان را می دهد که گوگل عبارات فوق را به طور کامل تجزیه کرده و مورد بررسی قرار دهد. این موضوع سرعت دسترسی کاربران به پاسخ سوالاتی را که می خواهند افزایش خواهد داد.

مرغ مگس خوار ده روز است که به الگوریتم های گوگل اضافه شده و احتمال دارد که تا کنون تغییرات مربوط به این الگوریتم را در نتایج گوگل مشاهده کرده باشید. معمولا الگوریتم های جدید گوگل با تاخیر به سایر زبانها مانند فارسی وارد می شوند و هنوز اطلاع دقیقی از عملکرد این الگوریتم در زبان فارسی وجود ندارد.

آیا با آمدن مرغ مگس خوار الگوریتم های دیگر گوگل مانند Page Rank دیگر ارزشی نخواهند داشت؟

خیر، مرغ مگس خوار صرفا یک الگوریتم تکمیلی است و الگوریتم های قبلی در جای خود باقی خواهند مانند و کار خواهند کرد. الگوریتم های ضد اسپم گوگل پاندا و پنگوئن نیز همینطور خواهند بود.

آیا الگوریتم جدید به معنای تغییر ترافیک سایت های اینترنتی و تغییرات در رنکینگ آنها خواهد بود؟

خیر، در حالت کلی تغییرات اساسی در رنکینگ سایت ها بوجود نخواهد آمد بلکه عباراتی که کاربران جستجو می کنند تغییر پیدا خواهند کرد. البته این موضوع می تواند نهایتا به نفع برخی از سایت تمام شود و به ضرر برخی سایت های دیگر.

الگوریتم مرغ مگس خوار روی سئوی سایت تاثیر دارد یا نه؟

همانطور که گفتیم، الگوریتم مرغ مگس‌خوار به مفهوم و کیفیت محتوای تولید شده و میزان رضایت کاربران، توجه ویژه‌ای دارد. پس می‌توان گفت که این الگوریتم تاثیر صددرصدی بر روی سئوی سایت شما نیز می‌گذارد. در ادامه چند نکتۀ مهم را به شما خواهیم گفت که در صورت رعایت آن‌ها تاثیر بسیار خوبی را در سئوی سایت خود مشاهده خواهید کرد و رضایت خاطر مرغ مگس خوار سختگیرمان را نیز هم جلب خواهیدکرد.

بهینه سازی کلمات کلیدی

اولین کاری که باید بکنیم این است که کلمات کلیدی استفاده شده در متنمان را بهینه سازی کنیم. برای اینکار لازم نیست متن خود را با یک کلمه کلیدی خاص پرکنیم، بلکه باید از کلمات هم‌معنی و عبارات طولانی هم به عنوان کلمات کلیدی استفاده کنیم. وب‌سایت‌هایی که فقط از کلمات کلیدی، آن به شکل بی فایده در متنشان استفاه می‌کنند و هیچ توجهی به کیفیت محتوای تولیدی ندارند، هدف جریمه مرغ مگس خوار قرار می‌گیرند

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   آپدیت پیج رنک گوگل در سال 2015

می‌توان نتیجه گرفت که، مرغ مگس خوار دوست خوبی برای سئوکاران کلاه سفید است و کابوسی بد برای سئوکارهای کلاه سیاه است.

بهینه سازی انکر تکست‌ها

انکر تکست ها را طوری انتخاب کنید که با کلمات کلیدی و محتوای کلی ساییتان همسو باشند. اگر احساس کردید که انکر تسکت‌های لینک‌های داخلی و خارجی وب‌سایتتان نیاز به بهینه‌سازی دارند اقدامات زیر را انجام دهید:

لیستی از بک لینک های خارجی سایتتان تهیه کنید

لیستی از لینک های داخلی سایتتان تهیه کنید

تمامی این لینک‌ها را بازنگری کنید و ببینید که مناسب محتوای صفحۀ مقصد هستند یا خیر

حتماً از کلمات کلیدی هم در انکر تکست استفاده کنید.

تولید مقاله‌هایی با تعداد کاراکترهای متنوع

همانطور که می‌دانیم مقاله‌های طولانی و جامع برای سئو و اعتبار وب‌سایت شما بسیارعالی هستند و مخاطبان زیادی را نیز به خود جذب می‌کنند. اما در این میان مخاطبانی هستند که مقالات طولانی جذابیتی برای آن‌ها نداشته و خواهان دریافت خلاصه مطلب و مقاله کوتاه هستند.

تولید محتوای تصویری

اینفوگرافی‌ها، ویدئو و حتی بخش‌های ساده‌ای مثل گراف، جدول، نمودار، کمیک، آیکون و … چاشنی پست‌های سایت شما هستند. این عناصر وقتی در میان متن‌های طولانی به‌کار می‌روند، جذابیت آن را چند برابر می‌کنند و به کاربر کمک می‌کنند که با علاقۀ بیشتری متن را دنبال کند.

با ورود الگوریتم مرغ مگس خوار لازم است چه تغییراتی در سایت خود بدهیم؟

نیازی به انجام تغییرات در سایت شما نیست، اما این الگوریتم توجه ویژه گوگل به نیاز کاربران و عبارات جستجو شده را نشان می دهد. شما نیز می توانید با تحلیل عباراتی که کاربران سایت شما به دنبال آن هستند مطالب مفیدتری تولید کنید و محتوای خود را طبق عباراتی که مخاطبین شما به دنبال آن جستجو می کنند تولید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.