الگوریتم چیدمان صفحه Google: هر آنچه شما باید بدانید

اینستاگرام و طراحی سایت
اینستاگرام مورد توجه طراحان سایت
ژانویه 30, 2016
اپلیکیشن های موبایل و طراحی سایت رایانمهر
دسترسی اپلیکیشن های موبایل
دسامبر 18, 2016
Show all

الگوریتم چیدمان صفحه Google: هر آنچه شما باید بدانید

الگوریتم چیدمان صفحه Google: هر آنچه شما باید بدانید

هنگام بروزرسانی های الگوریتم گوگل ، سوراخ های زیادی برای خرگوش وجود دارد.

یکی از موارد مورد علاقه من (پس از رمز و راز حل نشده فرد) شامل بروزرسانی الگوریتم گوگل ۲۰۱۲ در چیدمان صفحه و پیشرفت فوق العاده در نتایج است.

هنوز هم افراد زیادی در مورد این به روزرسانی الگوریتم گوگل صحبت می کنند – شما فقط باید بدانید که از چه کسی بپرسید. اما لازم نیست که به بایگانی بروید، همین جا مطالب را دنبال کنید.

این پست به شما همه چیزهایی را که باید در مورد الگوریتم چیدمان صفحه گوگل ، نحوه تکامل آن طی سالها ، و معنای اکنون برای شما چه چیزی را نشان می دهد ، می دهد.

الگوریتم چیدمان صفحه Google چیست؟

ورود یک تجربه کاربری باکیفیت و جستجوگرهای پیشرفته تر در صفحه ممکن است در پی بروزرسانی های سال ۲۰۱۱ پاندا احساس زودبودن این بروزرسانی را در شما بیدار کند ، اما گوگل در ۱۹ ژانویه ۲۰۱۲ آن را رسمی کرد: الگوریتم چیدمان صفحه در اینجا بود.

به روزرسانی الگوریتم طرح صفحه وب سایت های با تبلیغات بیش از حد در بالای صفحه را هدف قرار داده است. این تبلیغات کاربران را وادار می کند تا صفحه را مشاهده کنند تا محتوا را ببینند.

گوگل گفت این الگوریتم کمتر از ۱ درصد وب سایتها را تحت تأثیر قرار می دهد. اما ، ۱ درصد از سایتهایی که تحت تأثیر قرار گرفتند ، مجبور شدند یک تجربه کاربری بهتر را طراحی کنند.

این بروزرسانی شامل تبلیغات پاپ آپ یا تبلیغات همپوشانی نیست.

صفحه بندی / بالای جدول زمانبندی به روزرسانی الگوریتم Google

در اینجا یک عکس سریع از نحوه تغییر الگوریتم با گذشت زمان آورده شده است:

۱٫ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۲: الگوریتم طرح بندی صفحه راه اندازی شد

گوگل به روزرسانی الگوریتم چیدمان صفحه اول ، همچنین به عنوان “بالا سنگین” یا به روزرسانی بالای الگوریتم برابر معروف است ، معرفی کرد و سایتهایی را تحت تأثیر قرار داد که تبلیغات زیادی در بالای صفحه نشان دادند.

۲٫ ۹ اکتبر ۲۰۱۲: بروزرسانی الگوریتم صفحه بندی صفحه

مت کاتس ، که پس از آن رئیس تیم webspam گوگل بود ، در توییتر اعلام کرد که الگوریتم طرح بندی صفحه به روز شده است. این ۷/۰ درصد از نمایش داده شد انگلیسی. این بروزرسانی همچنین فرصتی را برای وب سایتهایی که توسط اولین نسخه الگوریتم Google مورد استفاده قرار گرفته اند ، بازیابی کردند تا به صورت بالقوه بازیابی شوند.

گزارش تغییر هوای سئو ناچیز: به روزرسانی امروز راه اندازی شد. ۷ ۰٫۷ of از نمایش داده شد انگلیسی قابل توجه است.

۹ اکتبر ۲۰۱۲

مت کاتس (mattcutts)

۳٫ ۶ فوریه ۲۰۱۴: الگوریتم طرح بندی صفحه

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   سرپ یا SERP چیست؟ و چرا همواره در حال تغییرند؟

گوگل در ۶ فوریه ۲۰۱۴ یک نسخه جدید از الگوریتم طرح بندی صفحه را منتشر کرد. Cutts به تأثیر نتایج جستجوی این تازه در وب سایت ها اشاره نکرد. در حالی که این یک تجدید بود ، به نظر می رسد که گوگل به سادگی الگوریتم را دوباره مرتب کرده و شاخص خود را بروزرسانی می کند.

مردمی SEO: اخیراً تازه کردن این الگوریتم را راه اندازی کرده ایم: قابل مشاهده در سراسر دنیا در ~ فوریه. ششم

– مت کاتس (mattcutts) 10 فوریه ۲۰۱۴

۴٫ ۱ نوامبر ۲۰۱۶ ، الگوریتم اتوماتیک

جان مولر از گوگل در Hangout مدیر وب گوگل در برنامه ۴۸ دقیقه ای اعلام کرد :

وی گفت: “این تقریباً اتوماتیک است به این معنی که احتمالاً یک به یک اتفاق می افتد. ما فقط این را یادآوری می کردیم ، بنابراین ، دقیقاً می دانیم که چگونه به نظر می رسد. اما این چیزی است که به صورت خودکار به روز می شود. و این چیزی است که وقتی شما آن صفحات را تغییر می دهید ، دیگر لازم نیست منتظر باشید که هر گونه به روزرسانی دستی از طرف ما برای این امر در نظر گرفته شود. ”

پس از اظهار نظر مولر ، به نظر واضح بود که گوگل تغییراتی در وب سایت شما می گیرد و رتبه ها را به طور خودکار پس از خزیدن سایت خود تنظیم می کند.

گری الیس گوگل همچنین تأیید کرد که الگوریتم چیدمان صفحه هنوز یک معامله بزرگ است ، در مارس ۲۰۱۷:

بله ، هنوز هم مهم است

– گری الیز (methode) 14 مارس ۲۰۱۷

وب سایت های تحت تأثیر الگوریتم صفحه بندی

با چهار به روزرسانی در الگوریتم چیدمان صفحه ، ممکن است به نظر می رسد یک تغییر قابل توجه است ، اما کمتر از ۱ درصد سایتها تحت تأثیر هر یک از به روزرسانی ها قرار گرفته اند.

این تغییرات فقط افرادی را تحت تأثیر قرار می داد که تبلیغات زیادی داشتند ، تا حدی که تجربه کاربر ضعیف بود ، و این ممکن است به نفع سایت آنها باشد که دوباره به طراحی وب خود فکر کنند.

کاتس در ادامه توضیح داد:

وی ادامه داد: این تغییر الگوریتمی روی سایتهایی که تبلیغات را بالاتر از حد تا حد معمولی قرار می دهند تأثیر نمی گذارد ، بلکه بر سایت هایی تأثیر می گذارد که بارهای بیشتری را برای بارگیری بالای صفحه با تبلیغات به میزان بیش از حد می گذارند و یا پیدا کردن واقعی را دشوار می کند. محتوای اصلی در صفحه ”

به عنوان یک وب سایت ، می توانم ببینم که ممکن است برخی افراد ناراحت شده باشند. وقتی صفحه شماست ، با تبلیغات خود ، فکر می کنید که باید بتوانید آن را سازماندهی کنید به هر صورتی که می خواهید و مجازات نمی شود.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   الگوریتم برت شاهکار هوش مصنوعی گوگل

علاوه بر این ، قرار دادن تبلیغات این است که بسیاری از ما سایتهایمان را سودآور نگه می داریم. بسیاری از نقاط برجسته تبلیغاتی درآمد بیشتری را به همراه خواهند آورد … اما ، با چه هزینه ای؟

برخی از اعضای انجمن WebmasterWorld تأثیر خود را دیدند:

یکی از اعضای انجمن اظهار داشت که آنها در اولین به روزرسانی الگوریتم در ۷ فوریه ۲۰۱۲ مورد اصابت قرار گرفتند و ۴۰ درصد افت ترافیک را شاهد بودند. آنها این تصویر را به اشتراک گذاشتند:

google-algorithm-page-layout

یکی دیگر از اعضای گفت: دو سال طول کشید تا از اولین به روزرسانی الگوریتم بازیابی شوند.

حقیقت این است که اگر مردم از تبلیغات آزارببینند، نمی خواهند به یک سایت مراجعه کنند. آنها ناامید خواهند شد و به دنبال آنچه می گردند – چه ایده های جشن تولد یا مشاوره تخصصی گلف – در جای دیگری دنبال می کنند.

در عوض شرکتها می توانند تبلیغات را در زیر سایتهای پر طرفدار قرار دهند (یا فقط برای چند نقطه در قسمت بالا بجنگند) و سپس آنها را به عنوان یکی از بسیاری از تبلیغات بنرها در سایت کم ترافیک قرار دهند.

این تغییر به سود صاحبان سایت ، تبلیغات و بینندگان بود.

بازیابی صفحه الگوریتم طرح بندی

این در مورد به روزرسانی های الگوریتم گوگل است که کلیه استراتژی های SEO ، ساخته شده ، سعی شده و واقعی ما را از پنجره ارسال می کند؟

آسان است که در گرفتاری جمعی از طراحی مجدد وب سایت ، بازنویسی مطالب ، گرفتار شوید و تنها ماه ها بعد از مجازات رنج می برید. همه به خاطر یک به روزرسانی الگوریتم Google هستند؟

در حالی که تنها ۱ درصد تحت تأثیر قرار گرفتند ، اگر در این ۱ درصد قرار بگیرید چه می کنید؟ بیایید نگاهی به بازیابی درست از به روزرسانی الگوریتم گوگل در صفحه بپردازیم.

اول موارد ، منطقه فوق مرتبه بستگی به این دارد که مخاطب شما از وضوح صفحه استفاده می کند.

به عنوان مثال ، یک کاربر در تلفن خود فضای متفاوت دیگری را نسبت به زمانی که از لپ تاپ خود جستجو می کنید ، مشاهده می کند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   راهنمای کامل برای به روز رسانی الگوریتم موبایلگدون Mobilegeddon گوگل

بنابراین ، قبل از حذف هرگونه تبلیغات بالاتر ، از افزونه Screen Resolution Tester Chrome استفاده کنید . ( Fold Tester یکی دیگر از ابزارهای رایگان است که می توانید برای آزمایش بصری طرح خود بر روی دسک تاپ استفاده کنید.)

شما همچنین می توانید پست وبلاگ Google Code را که در آزمایش های صفحه دارای سطح بالایی فرو رفته است ، مرور کنید.

Google همچنین تصویری را برای نمایش آنچه گوگل به دنبال آن در منطقه فوق مرتبه است ارائه می دهد:

google-algorithm-above-the-fold

اگر به دلیل تبلیغات زیاد در بالای صفحه با یک پنالتی برخورد کردید ، باید منتظر بمانید تا Googlebot دوباره وب سایت خود را بگیرد. خبر خوب اکنون این است که گوگل در زمان واقعی بروزرسانی می کند ، دیگر لازم نیست صبر کنید تا تازه سازی الگوریتم بعدی اتفاق بیفتد.

تأثیر نهایی الگوریتم صفحه بندی

برخورد با یک تغییر الگوریتم Google مانند به روزرسانی طرح صفحه می تواند احساس کند که مجدداً در ورطه ای از تغییرات مداوم در طراحی وب قرار می گیرید. در حالی که من اولین کسی خواهم بود که تصدیق می کنم که ممکن است این به روزرسانی خشن به نظر برسد ، پیام Google واضح است: آنها از تجربه کاربر ارزش دارند.

حذف تبلیغات بالاتر از حد ، نباید باعث کاهش درآمد شما شود. و اگر من درگیر هدف این بروزرسانی الگوریتم باشم ، به نظر می رسد گوگل پایه و اساس یک شاخص فقط برای موبایل را ایجاد کرده است.

Google به ما دستور داد که آگهی های فوق را در همه وضوح صفحه ، از جمله تلفن همراه ، مرور کنیم. با وضوح صفحه نمایش کوچکتر در تلفن همراه و تبلیغات زیاد ، کاربران باید ۵ تا ۶ برابر بیشتر از یک دسک تاپ حرکت کنند. بدون تبلیغات بالاتر از حد ، کاربران تجربه بهتری را در دسک تاپ و موبایل دریافت می کنند.

حقیقت موضوع این است: بروزرسانی الگوریتم چیدمان صفحه گوگل برای کاربر ساخته شده است ، نه مدیر وب سایت. در دراز مدت مبلغی راجع به تبلیغ کنندگان شما جبران خواهد شد.

تغییر الگوریتم طرح بعد از صفحه ، بهترین سایت هایی که بر تعادل تبلیغات و محتوا تمرکز می کنند ، برنده می شوند.

ما به خصوص اکنون می دانیم که بین سودآوری سایت و درگیر نگه داشتن کاربران یک خط خوب وجود دارد. این الگوریتم ممکن است سالها پیش به مرحله اجرا درآمده باشد ، اما درسهایی که به ما آموخته است – و مشکلاتی که برطرف می شود – هنوز هم مرتبط هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.