الگوریتم گوگل Freshness یا محتوای تازه تر: همه چیزهایی که شما باید بدانید

به روزرسانی کافئین گوگل
به روزرسانی کافئین گوگل : فهرست بندی بهتر و نتایج جستجوی تازه تر
آوریل 17, 2020
بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا چیست و چرا برای ما اهمیت دارد
آوریل 19, 2020
Show all

الگوریتم گوگل Freshness یا محتوای تازه تر: همه چیزهایی که شما باید بدانید

به روزرسانی محتوای تازه تر گوکل Freshness ، یا “نتایج تازه تر” ، همانطور که از نام آن پیداست ، یک تغییر الگوریتم قابل توجه در رتبه بندی بود که بر روی به روز رسانی کافئین تاثیر گداشته بود، که در ژوئن سال ۲۰۱۰ به الگوریتم های گوگل اضافه شده بود .

هنگامی که گوگل اعلام کرد تغییر الگوریتم در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۱۱ ، با ۳۵ درصد از کل جستجوها (۶-۱۰ درصد از نتایج جستجو تا حدی قابل توجه) ، با تمرکز بر ارائه ” محتوای تازه تر ، نتایج جستجوی جدیدتر ” کاربر ، سئو کاران و بازاریابان محتوا به طور یکسان ایستادند و توجه کردند.

این اسم چه ریشهایی دارد؟

نام تازه یا نتایج “تازه تر” برای این به روزرسانی الگوریتم به طور مستقیم از اطلاعیه رسمی وبلاگ جستجوی Google Inside Search گرفته شده است.

Google Freshness Update Nov 2011

چرا به روزرسانی Freshness راه اندازی شد؟

پیش بینی شده است که  تعداد بیشتری از داده ها در سال ۲۰۱۷ نسبت به ۵۰۰۰ سال گذشته بشریت ایجاد می شود ، روندی که اکنون چند سال است ادامه دارد ، و گوگل را به سمت سرویس دهی و دسترسی برای به روزبودن و به سمت محتوای تازه تر هدایت شدن می کند.

هنگامی که این داده ها و رشد محتوا را با سطح جستجوی جدید و منحصر به فرد گوگل دسته ها ترکیب می کنید ، شروع به ایجاد توجیهی برای شناسایی ، مدیریت ، اولویت بندی و رتبه بندی محتوای تازه در فهرست جستجوی گوگل می کنید.

طبق مقاله ReadWrite در سال ۲۰۱۲ ، ۱۶ تا ۲۰ درصد از سؤالاتی که هر روز از آنها سؤال می شود ، قبلاً هرگز سؤال نشده بودند.

هدف اصلی این بروزرسانی تأکید بیشتر بر اهمیت جدید بودن مطالب است که به طور خاص با مناطقی مانند آخرین اخبار ، رویدادها ، سیاست ، افراد مشهور ، روندها و موارد دیگر گره خورده است ، به طور خاص در جایی که انتظار می رود کاربر بخواهد جدیدترین اطلاعات را بداند. .

شخصی که در جستجوی “دوست پسر تیلور سویفت” است ، احتمالاً می خواهد شخص فعلی او را که دوستش دارد ، بشناسد ، بنابراین زمان / تاریخ تمبر دیروز ، با تعداد بسیاری از اشتراک های اجتماعی ، نامزدی و پیوندها در طی چند ساعت گذشته ، احتمالاً محتوای رتبه بندی قبلی را جابجا خواهد کرد. که به روز نشده است ، یا سیگنال های تازه فعالیت را ارائه می دهد.

در اینجا نتایج حاصل از این پرس و جو در زمان نگارش این مقاله آورده شده است.

Tailor Swift SERPs اکتبر 2017

چه کسی تحت تأثیر محتوای تازه تر گوگل Freshness قرار گرفته است؟

در یک سطح قابل توجه ، بین ۶ تا ۱۰ درصد از نمایش داده شدگان جستجو تحت تأثیر الگوریتم Freshness قرار گرفتند ، اما تا حدی تغییر در یک سوم جمعی (۳۵ درصد) از کل جستجوها اعمال شد.

یکی از جنبه های جالب بروزرسانی الگوریتم Freshness این واقعیت است که به نظر می رسد بسیاری از سایت های دیگر برخلاف مشاهده رتبه های گمشده یا دید از آنها ، از این بروزرسانی به دست آمده اند. این با بیشترین تغییر در الگوریتم گوگل کاملاً نادر است.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   سئو محلی چیست؟ و چه کسانی از سئو محلی سود میبرند ؟

با توجه به جستجوی مشخص “برندگان” مشخص شده از به روزرسانی ، طبق Searchmetrics :

گوگل سایتهایی مانند سایتهای خبری ، سایتهای پخش ، پورتالهای ویدئویی و سایتهای تجاری زیادی را ترجیح می دهد. این همچنین نوعی از سایت هایی است که به طور مرتب دارای محتوای تازه و یک مارک بزرگ با CTR بالاتر هستند.

واکنش صنعت : به روزرسانی محتوای تازه گوگل Freshness

با توجه به ماهیت بروزرسانی که حامل یک تغییر مثبت کلی است. یک سازنده محتوا، ارائه دهنده اخبار جدید / مرتبط / جدید و بسیاری از مارک های بزرگتر که روی محتوا سرمایه گذاری می کنند ، واکنش اولیه به تجزیه و تحلیل تغییر و ماهیت منطقی بروزرسانی گره خورده است.

تجزیه و تحلیل تغییر با تأثیر “بزرگ” مورد انتظار از اعلامیه گوگل مبنی بر ۳۵٪ از نتایج جستجو تحت تأثیر قرار گرفته است ، و مقدار واقعی ناچیز از اثر منفی گزارش شده است.

فرآیند راه حل / بازیابی

به روزرسانی مجتوای تازه گوگل Freshness یکی از الگوریتم های مورد علاقه من در گوگل است زیرا باعث می شود مفهوم کاملی پیدا کند و برای تغییر بهتر سرپ SERP ها به روشی منطقی ، آسان فهم و کاربردی تأثیرگذار بود.

اگر یک منطقه موضوع را پوشش می دهید و اطلاعاتی که به روز شده اید ، حساس به زمان است ، در برخی از زمان به روز نشده یا به روز نشده اید ، یا به سادگی توسط محتوای جذاب ، تازه و جدید رقابت بیشتر می شوید ، این است که به احتمال زیاد شما باید به آن مطالب / موضوع توجه بیشتری داشته باشید ، چه در صفحه و چه در صفحه غیرفعال.

بخش مهمی از بروزرسانی تازه بودن این است که فقط مربوط به تازگی محتوای نیست بلکه با فرکانس مطالب مرتبط با موضوع گره خورده است.

مثلا؛ تعداد دفعات مورد انتظار از رتبه بندی برجسته در طی هفته های درگیر تبلیغات سیاسی ، آخرین تغییرات کمپین را به جای محتوای استاتیک (حتی روز قدیمی) نشان می دهد ، زیرا از اهمیت ، دقت و درگیری سیگنال های مرتبط با کاربر و سیگنال های اشتراک اجتماعی فراتر رفته است.

این بروزرسانی بر پایه روش ” جستجوی محتوای تازه تر ” (QDF) تأسیس شده از گوگل است :

راه حل QDF در مورد تعیین اینکه آیا یک موضوع داغ است ، می چرخد. اگر سایت های خبری یا پست های وبلاگ فعالانه در مورد موضوعی می نویسند ، این مدل نشان می دهد که این یکی از مواردی است که کاربران به احتمال زیاد اطلاعات فعلی را می خواهند. این مدل همچنین جریان میلیاردها سؤال از جستجوی گوگل را بررسی می کند ، که آقای سینگال معتقد است مانیتور حتی بهتری از شور و شوق جهانی در مورد یک موضوع خاص است.

همچنین با بروزرسانی فهرست جستجوی وب کافئین گوگل توسط گوگل امکان پذیر شد  :

با کافئین ، وب را در بخشهای کوچک تجزیه و تحلیل می کنیم و فهرست جستجوی خود را بطور مداوم ، در سطح جهان به روز می کنیم. با یافتن صفحات جدید یا اطلاعات جدید در صفحات موجود ، می توانیم مستقیماً به این فهرست اضافه کنیم. این بدان معناست که می توانید اطلاعات تازه تری نسبت به گذشته پیدا کنید – فرقی نمی کند چه زمانی یا کجا منتشر شده است.

تاکتیک های عملی برای بازیابی از الگوریتم محتوای تازه تر Freshness

پنج مورد از بهترین راه های بازیابی از هر رده بندی گمشده (یا استفاده از فرصت جدید بدون استفاده) در نتیجه تغییر الگوریتم محتوای تازه Freshness شامل موارد زیر است:

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   چگونه الگوریتم ونیز گوگل بروزرسانی جستجو و جستجوی محلی را تغییر داده است

۱٫ از محتوای موجود مجدداً بازدید کنید

به سال به سال یا حتی عملکرد محتوای دوره قبل نگاه کنید. صفحات / مباحثی را که قبلاً حجم برداشت ، ترافیک و رتبه بندی را به وب سایت منتقل کرده اند ، شناسایی کنید و با فاکتور محتوای تازه آنها را در اولویت قرار دهید.

ممکن است متوجه شوید که محتوای و مهر شده در تاریخ و تاریخ در وبلاگ ها ، اخبار و بخش های رسانه ای ، تغییر / افت چشمگیر داده ها را نشان داده است. در این صورت ، با استناد به منابع جدید ، به روزرسانی آمار از جمله نقل قول های فعلی بیشتر ، و افزودن اصطلاحات منعکس کننده آخرین سؤالات جستجو ، ارزش به روزرسانی محتوای تاریخی را در نظر بگیرید.

۲٫ به اشتراک گذاشتن و تقویت محتوای اجتماعی

سیگنال های اجتماعی ، سیگنال های پیوند تازه ، و علاقه / زوزنی خارجی مرتبط با محتوای شما می توانند موجب افزایش رتبه های مربوط به QDF و به روز رسانی های الگوریتم قبلی مانند به روزرسانی Freshness شوند.

ارزش اشتراک گذاری های موفق اجتماعی و فعالیت های روابط عمومی روابط عمومی را که منجر به کشف محتوای جدید ، تعامل و تعامل می شود ، دست کم نگیرید.

۳٫ فرکانس محتوا را دوباره بررسی کنید

اگر وب سایت شما تغییرات صنعت ، رویدادهای مهم و هر نوع اخبار / بینش را پوشش می دهد ، ممکن است لازم باشد در مورد فرکانس اطلاع رسانی به مخاطبان خود ، و افزودن مطالب به وب سایت خود فکر کنید.

مردم محتوای بیشتری را نسبت به گذشته هضم می کنند ، و کاربران آخرین اخبار را در هنگام وقوع مطالبه می کنند – تغییرات جزئی در فرکانس می توانند تفاوت مثبتی را برای اولین بار به بازار یا تأخیر در مهمانی ایجاد کنند.

۴٫ رویکرد محتاطانه ای برای ایجاد محتوا در نظر بگیرید 

با استفاده از صدا ، ویدئو ، تصاویر ، واقعیت مجازی و تعداد زیادی از انواع محتوا ، به علاوه رویکردهای مشترک درج وب سایت (وبلاگ ها ، اخبار ، رسانه ها ، مراکز محتوا ، میکروسایت ها و موارد دیگر) ، اضافه کردن لایه هایی از محتوا به ارائه دیجیتالی شما باعث می شود دید گسترده تری داشته باشید. نام تجاری در مناطق رتبه بندی کلیدی ، به علاوه اهرم اضافی در زمینه های مختلف جستجوی موجود در اختیار شما.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   گوگل آنالیتیکس چگونه در سئو وب سایت به ما کمک می کند؟

این که آیا این به روزرسانی ها منجر به صفحات فرود جدید یا اضافه شدن عمق و مقدار محتوا به URL های موجود می شوند ، از نظر قصد متفاوت خواهند بود ، اما به هر ترتیب ، این بسیاری از نقاط تازه بودن مربوط به بازیابی یا سودهای مرتبط با این بروزرسانی را پشتیبانی می کند.

۵٫ محتوای همیشه سبز به ترکیب محتوای خود اضافه کنید 

محتوای همیشه سبز ایجاد محتوای عمیق تر است که افزونگی بیشتری در تست زمان دارد و قادر است ماه ها و ماه های دیگر را انجام دهد و در رتبه بندی های جستجو و ترافیک در طی ماه ها و حتی سال ها نقش دارد. به طور معمول محتوای همیشه سبز بازتاب:

 • تحقیقات موضعی دقیق.
 • بینش بی نظیر.
 • کاربرد هدفمند از تخصص در مورد موضوع مشخص.
 • محتوای تصفیه شده که هر چند ماه یکبار به روز می شود وقتی تغییرات نیاز به اصلاح دارند.
 • محتوای فرم طولانی تر (اغلب در معیارهای هزاران اثر).
 • شامل محتوای مخلوط شامل.

شما ممکن است این را به عنوان قطعات محتوای قهرمان خود ببینید ، افرادی که ضمانت بودجه ، ترفیع و سرمایه گذاری مجدد وقت و منابع را دارند.

به روزرسانی الگوریتم Freshness چقدر موفق بود؟

اگرچه تغییر الگوریتم Freshness در بسیاری از مکالمات موضعی صنعت به طور مکرر ذکر نمی شود و غالباً تحت الشعاع امثال Penguin ، Panda ، Hummingbird ، Mobile First ، RankBrain و سایر موارد برای من قرار می گیرد ، این باعث تقویت سطح موفقیت آن می شود.

هنگامی که به دنبال نمایش داده شدگان با هدف زمانی مانند [نتایج فوتبال] می گردید ، متوجه خواهید شد که سایت های غالب ارائه می دهند:

 • نتایج زنده
 • به روزرسانی های درون بازی
 • آخرین نتایج
 • صفحه کلیدهای تعاملی
 • وسایل فعلی
 • خیلی بیشتر

این نتایج مفید و در حال تغییر (که اغلب در ساعت در حال تغییر است) منعکس کننده فواید عملی است که این بروزرسانی برای تجربه جستجوی ما داشته است ، و فرصتی که این امر به شرکتهای مبتنی بر ارزش ارائه می دهد ، قادر به عمل به آخرین داده ها هستند.

افسانه های تازه و سوء تفاهم ها

بزرگترین تصور غلط مربوط به این به روزرسانی الگوریتم تأثیر منفی پیش بینی شده با مقیاس نتایج (۳۵ درصد ~) مرتبط با Google Freshness است.

از آنجا که این یکی از تغییرات مثبت و عملی الگوریتم بود ، بروزرسانی تازه بودن توسط بسیاری از افراد مورد غفلت واقع شده است ، نقش حسابرس غیردست از محتوای خسته و غیر دوستانه که نیاز به بهبود دارد ، و استفاده از محتوای فعال قادر به برآورده کردن نیازهای جستجوگر است. برای کاربر حساس تر به زمان رتبه بندی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.