اینستاگرام مورد توجه طراحان سایت

نمایندگی تالگو در تهران : اتمام طراحی سایت
نمایندگی تالگو در تهران : اتمام طراحی سایت
ژانویه 25, 2016
الگوریتم چیدمان صفحه Google
الگوریتم چیدمان صفحه Google: هر آنچه شما باید بدانید
آوریل 12, 2016
Show all

اینستاگرام مورد توجه طراحان سایت

اینستاگرام و طراحی سایت

شاید بتوان عامل موفقیت اینستاگرام را در کشف ارتباط چشمی  انسانها با تصاویر دانست ، همه ما پیش از خواندن خبر تصویرمربوط به آن خبر را برانداز می کنیم و اگر جلب توجه نکرد معمولا از خواندن خبر انصراف می دهیم .

بر همین پایه اینستاگرام تصاویر را محور اصلی ارتباط خود با مخاطب قرار داد و بعد ها از آن هم فراتر رفت و یک فیلتر بسیار ساده و کارامد به تصاویر اشتراکی خود اضافه کرد که بیش از پیش به صاحبان کسب و کار اجازه برندسازی می دهد.

ارزش اینستاگرام از زمان تصاحبش توسط فیسبوک ۴۹ برابر شده است ، زمانی که فیس‌بوک در آوریل ۲۰۱۲ حاضر شد ۱ میلیارد دلار برای خرید اینستاگرام پرداخت کند، بسیاری مارک زاکربرگ را به دلیل گرفتن این تصمیم سرزنش کردند. اما حالا ارزش اینستاگرام ۴۹ برابر شده است.

شاید بتوان در دنیای وب، ماه آوریل ۲۰۱۲ را به‌عنوان ماه اینستاگرام نام‌گذاری کرد. شرکتی که پس از عرضه نسخه اندرویدی و ایجاد سر و صدای زیاد از طرف کاربران هر دو گروه آیفون و اندروید، حالا بار دیگر خبر بزرگ‌تری را منتشر کرد. بر اساس مطلب منتشر شده در وبلاگ اینستاگرام و نیز متنی که مارک زاکربرگ در صفحه شخصی خود به‌اشتراک گذاشت، فیسبوک اپلیکیشن اشتراک‌گذاری عکس اینستاگرام را به مبلغ ۱ میلیارد دلار خریداری کرد.

سه سال پیش مارک زاکربرگ برای خرید شبکه اجتماعی اینستاگرام، مبلغ یک میلیارد دلار پیشنهاد کرد. البته قیمت نهایی ۷۱۵ میلیون دلار بسته شد و فیس‌بوک در واقع بابت هر کاربر اینستاگرام ۳۳ دلار پرداخت کرد. حال به نظر می‌رسد فیسبوک پاداش این تصمیم درست خود را گرفته است. ارزش این شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر، در عرض ۳ سال ۴۹ برابر شده است.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   یوتیوب رد، سرویس جدید یوتیوب

سوال مهم این است که اینستاگرام چگونه در این مدت کوتاه توانسته حالا با ۳۵ میلیادر دلار ارزشی بیشتر از لینکدین و توییتر بدست آورد؟ پاسخ کوتاه به این سوال را باید در «تبلیغات» جستجو کنیم.  تبلیغاتی که باعث شده این شبکه اجتماعی اشتراک تصاویر کاربران بسیاری پیدا کند.

جالب است در ابتدا بدانید که برآورد‌ها نشان می‌دهد تعداد کاربران اینستاگرام تا سال آینده ۴۰ درصد نیز از مقدار کنونی بیشتر خواهد شد. احتمال این رخداد بسیار بالا است، چرا که بین ماه‌های مارس تا دسامبر سال جاری میلادی کاربران این شبکه اجتماعی ۵۰ درصد رشد داشته‌اند. تحلیلگران بر این باورند که اینستاگرام در آینده می‌تواند با تبلغ کردن بیشتر کاربران بیشتری پیدا کند که البته با این کاربران توانایی بدست آوردن پول بیشتری را برای خود فراهم کند. اما این موضوع برای من و شما کاربر اینستاگرام به چه معنی است؟

یک عکس از هزاران کلمه ، گویا تر است و برنامه اینستاگرام شاهد خوبی بر این مدعاست.

اگر شما ازاینستاگرام استفاده کرده باشید باید به خوبی از قدرت این شبکه اجتماعی آگاه باشید. کاربران ، می توانند عکس های دلخواهشان را گرفته و تغییرات دلخواهشان را در آن داده و دراینستاگرام به اشتراک بگذارند. اینستاگرام فرصتی جذاب برای کسب و کارهاست که خود را بشناسانند .

اگر شما یک اکانت مربوط به شرکت تان را در اینستاگرام و یا دیگر شبکه های اجتماعی داشته باشید ،می توانید عکس های مربوط به محصولات خود را در شبکه های فیس بوک ، تویتر و دیگر شبکه ها به کاربران اینستاگرام می توانند عکس های شما را دیده ، لایک نموده و یا در مورد آن نظر بدهند .

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   دسترسی اپلیکیشن های موبایل

درباره چگونگی استفاده حرفه ای از اینستاگرام در پستهای بعدی خواهیم نوشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.