بالاترین پیج رنک ( رتبه سایت در گوگل ) در سایتهای ایرانی متعلق به چه وب سایتی است ؟

بهینه سازی وب سایت
ژانویه 25, 2014
نقاش
طراحی سایت بهاره رئیسی – نقاش
فوریه 5, 2014
نمایش همه

بالاترین پیج رنک ( رتبه سایت در گوگل ) در سایتهای ایرانی متعلق به چه وب سایتی است ؟

پیج رنک گوگل ، رتبه سایت

پیج رنک گوگل

فکر می کنید وب سایت شما ، وب سایتهای دوستان ، رقبا و یا همکارانتان چه رتبه ای دارند ؟

پیج رنک گوگل ، رتبه سایت

پیج رنک گوگل

 در این آدرس می توانید رتبه گوگل وب سایت خود را چک نمایید…

اما چه وب سایت ایرانی بیشترین رتبه گوگل یا پیج رنک را دارد؟

مشکل در اینجاست که این معادله راه حل مشخصی ندارد ، گوگل هیچ گاه لیست سایتهای برتر خود را از نظر پیج رنک اعلام نکرده است و به دلیل زمان بر بودن و پیچیده بودن محاسبات مربوطه ، گوگل حتی زمان دقیقی هم برای اعلام و تغییر پیج رنک ها هم نداشته است.

شرکتهای معتبر دیگر هم در اعتبار سنجی وب سایتها معیارهای خود را دارند و اینگونه نیست که وب سایتی که برای مثال در الکسا دارای رتبه بالایی است لزوما در گوگل هم پیج رنک بالایی داشته باشد ، و جالب اینجاست که وب سایتی که بالاترین پیج رنک گوگل را دارد در لیست ابتدایی ۱۰۰۰ سایت برتر الکسا نیست و اگر در این لیست به دنبال بالاترین پیج رنک یا رتبه سایت می گردید به جایی نخواهید رسید یا لااقل هزار وب سایت را می بایست چک نمایید.

اما حال که راه حل خاصی و جود ندارد چگونه باید وب سایت ایرانی با بالاترین پیج رنک گوگل یا رتبه سایت گوگل را بیابیم ؟ راهی به جز تست کردن وب سایتهای مختلف نداریم اما می توانیم بازه جستجوی خود را کوچک نماییم .

قاعدتا باید بر اساس منطق پیچیده گوگل  در محاسبه پیج رنک ،  وب سایتی بالاترین رتبه را داشته باشد که خدماتی ملی را ارائه دهد و این خدمات هم مستمر باشد و بایستی ترافیک ماهانه خوبی هم از خود به جا بگذارد تا هم رجوع کننده های ثابت داشته باشد و هم ترافیک قابل توجهی را ایجاد نماید .

با این منطق نظر ما خود به خود به سمت نشریات و کتابها و ارگانهای ملی می رود و در لیست الکسا هم که نگاهی می اندازیم اینگونه سایتها دارای پیج رنک بالایی هستند.

خانه کتاب که دارای پیج رنک ۷ می باشد و وب سایتهای خبری مانند ایرنا که رتبه گوگل ( پیج رنک ) ۷ را از گوگل گرفته اند را می یابیم   .

اما آیا پیج رنک ۸ و بالاتر هم در وب سایتهای ایرانی هست ؟

بالاترین رنکهای مربوط به مراکز کتاب و نشریات کشورهای دیگر را که مرور می کنیم می بینیم کتابخانه ملی کشورهای دیگر نظیر استرالیا پیج رنک ۸ را دارند و بنابراین سایت کتابخانه ملی ایران را چک می کنیم و می بینیم بالاترین پیج رنک یعنی ۸ مربوط به کتابخانه ملی ایران می باشد .

وب سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با پیج رنک ۸

بالاترین پیج رنک یا رتبه گوگل

پیج رنک ۸ گوگل ، سازمان اسناد و کتابخانه ملی

 تا قبل از آخرین بروز رسانی گوگل علاوه بر سایت کتابخانه ملی ایران دو  وب سایت دیگر هم با پیج رنک ۸ دیده بودم که آنها هردو یک پله در این رتبه پایین افتاده اند و تا این لحظه هیچ وب سایت دیگری با این پیج رنک دیده نشده است ، باید منتظر بروز رسانی بعدی گوگل که به احتمال بسیار زیاد در ابتدای سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ میلادی انجام می شود بمانیم و ببینیم آیا این رتبه حفظ می شود یا خیر .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *