بروزرسانی بیگ ددی Big Daddy گوگل : تغییرات بزرگ در زیرساخت های گوگل و SERP ها

بروزرسانی می دی Algorithm گوگل
بروزرسانی گوگل می دی MayDay – نگاهی دقیق تر به تأثیرات
ژانویه 2, 2020
چگونه می توانم کلمات کلیدی از دست رفته SEO من و ترافیک ارگانیک را بازیابی کنم؟
چگونه می توانم کلمات کلیدی و ترافیک ارگانیک از دست رفته را بازیابی کنم؟
فوریه 20, 2020
Show all

بروزرسانی بیگ ددی Big Daddy گوگل : تغییرات بزرگ در زیرساخت های گوگل و SERP ها

بروزرسانی بیگ ددی Big Daddy یک بروزرسانی فنی است

با رشد و پیشرفت گوگل در طی سالها ، بروزرسانی های الگوریتم به صورت دوره ای معرفی می شوند. بسیاری از به روزرسانی ها هنوز توسط گوگل تایید نشدند، علیرغم اینکه بسیاری از علاقه مندان به سئو ، شواهدی برای آنها پیدا می کنند.یک بروزرسانی گوگل ، معروف به بیگ ددی Big Daddy ، جای تعجب ندارد. این موضوع در دسامبر ۲۰۰۵ توسط گوگل آشکارا مورد بحث و اعلام قرار گرفت.

به روزرسانی بیگ ددی Big Daddy از زمان بروزرسانی زیرساخت ها ، به تدریج انجام شد. این تأثیر عمده بر کیفیت کلی صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) در آن زمان داشت. تا مارس ۲۰۰۶ نرسید که بروزرسانی کامل شد.

تاریخچه بیگ ددی Big Daddy

از دسامبر سال ۲۰۰۵ ، مت کاتس ، رئیس سایق سازمان وب اسپم گوگل ، به طور غیر رسمی اعلام کرده است که آخرین زیرساخت ها را اعلام می کند. به جای اینکه زیرساخت های کامل را فوراً اجرا کنید ، گوگل آن را بر روی دو سرور آزمایش کرده و آدرس های IP خود را به انجمن های سئو اعلام کرد.

همانطور که از طرف جوانب مثبت سئو احساس هیجان می کردیم که چگونه سایت های آنها در مراکز داده جدید عمل می کنند ، کل این وضعیت همچنین یک حلقه بازخورد را به گوگل ارائه داد و در آنجا اطلاعاتی را از چندین آزمایش کننده که مایل به اشتراک گذاشتن افکارشان در مورد به روزرسانی ها بودند ، جمع آوری کرد.

در طول Pubcon 2005 ، یک ساعت پرسش و پاسخ در یکی از جلسات صبحگاهی وجود داشت.   پس از این جلسه ، کوتس و یارانش به شوخی که از آنها به عنوان کتلت نام برده می شود ، در اتاق ناهار خوری Pubcon ماندند و به دنبال سؤالات خود بودند و جلوی جلسه بعدی را گرفتند.

اینجاست که Cutts اعلام کرد دو مرکز داده جدید که از آدرسهای IP استفاده می کنند: ۶۶٫۲۴۹٫۹۳٫۱۰۴ و ۶۴٫۲۳۳٫۱۷۹٫۱۰۴ اجرای زیرساخت های جدید را اعلام کردند.

مت کاتس در میخانه
جلسه مت کات که درباره بروزرسانی بیگ ددی Big Daddy صحبت کردند

مت کاتس (به رنگ آبی) و سایر شرکت کنندگان در Pubcon که جلسات خود را صرف شنیدن اظهارات کاتس در مورد مراکز جدید داده بیگ ددی Big Daddy کردند.

در طول این بحث غیررسمی در اتاق ناهار ، کوتس همچنین از این گروه سؤالاتی راجع به نام این مراکز جدید داده را پرسید. در گذشته ، بسیاری از به روز رسانی های الگوریتم بر اساس افرادی که اولین بار آن را گزارش کرده بودند ، نامگذاری می شدند.

مردی به نام جف م. نام “Big Daddy” را پیشنهاد کرد که نام مستعار فرزندانش به او بود. Cutts از این نام خوشش آمد و تصمیم گرفت که به روزرسانی جدید وی با نام بیگ ددی Big Daddy شناخته شود.

همراه با بازخورد مداوم از انجمن سئو ، به روزرسانی Big Daddy در مراکز داده بیشتر شروع به کار کرد. سپس ، در ۲۹ مارس ۲۰۰۶ ، تمام مراکز داده قدیمی خاموش شدند.

اعلامیه بروزرسانی باز = بازخورد بازخوانی از یک گروه آزمایشی

گوگل شناخته شده است که روشهایی را برای ایجاد انگیزه در کاربران و اقدام به استفاده از محصولات خود برای دستیابی به آمار سریعتر در مورد عملکرد محصول خود برای بازخورد فوری پیدا می کند.

در گذشته ، Google411 یک سرویس راهنمای تلفن رایگان بود که می توانستید شماره های ۴۱۱-GOOG (411-4664) را بر روی تلفن خود شماره گیری کرده و شماره تلفنی را بخواهید. این سیستم کاملاً خودکار به گوگل کمک کرد تا در پیشرفت فناوری تشخیص صدا خود را که امروزه در تلفن های هوشمند و Google Home استفاده می کنیم ، پیشرفت کند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   الگوریتم پنگوئن گوگل به زبان ساده

نرم افزار سه بعدی گوگل ، SketchUp ، یک محصول فرعی موقت به نام Building Maker ایجاد کرد. این به طور خاص برای کاربران Google Maps و Google Earth ایجاد شده است تا مدل های سه بعدی ساختمان ها را ایجاد کنند. Building Maker کل فرایند را بازی کرد. سازندگان مدل از سایر افراد امتیاز کسب کردند و مدلهای برتر به عنوان مدل سه بعدی اصلی که در نقشه ها استفاده می شود پایان یافت.

معرفی دو سرور بزرگ بابا برای استفاده از جوانب مثبت سئو هیچ تفاوتی نداشت. جستجوگرها خوشبختانه سرورهای جدید را آزمایش می کنند ، زیرا از دیدن آنها چگونگی عملکرد سایتهایشان بر روی سیستم جدید هیجان زده می شوند. گوگل فرم بازخورد را به طور خاص برای این آزمایش ایجاد کرده است که در آن جوانب مثبت SEO بازخورد خود را در مورد عملکرد سیستم جدید به Google ارسال می کند.

بیگ ددی Big Daddy وقتی این کار را تمام کرد ، باعث چند شکایت شد

با استفاده از فرم بازخورد Google برای Big Daddy ، جوانب مثبت SEO بازخورد اولیه خود را در مورد کیفیت SERP ها اعلام کردند. این فرم بازخورد و ابزار حذف URL پیشرو ابزارهای Google Webmaster Tools بودند که سرانجام به کنسول جستجوی Google تبدیل شدند .

براساس این فرم بازخورد ، Cutts اعلام کرد که حداقل شکایات رخ داده و سئو کار ها به طور کلی خوشحال هستند.

حتی تعداد کمی از صاحبنظران معتبر SEO – یعنی تاد فریسن و گرگ بوسر – که گفتند (در ژانویه ۲۰۰۶ در وب سایت WebmasterRadio.fm) گفتند که آنها وقتی نتایج بزرگ را دوست داشتند ، نتایج را دوست دارند. در مصاحبه ، آنها ذکر کردند که تنها شکایات مربوط به سایر مواردی است که با Big Daddy ربطی نداشتند و به طور نامناسب بعنوان جزئی از به روزرسانی Big Daddy شناخته شدند.

همه این گفته ها ، برای هر بروزرسانی Google نادر است که به نوعی آشفتگی ایجاد نکند. مشاهده کنید: گوگل پر از خفگی در اسپم وب؟  

به عنوان بروزرسانی بیگ ددی شناخته شد

فهرست تکمیلی

از آنجا که به روزرسانی Big Daddy کاملاً در حال انجام بود ، شاخص تکمیلی نیز پیاده سازی شد. فهرست تکمیلی ، همانطور که از نام آن پیدا شده است ، شاخص اصلی گوگل را تکمیل می کند.

هنگامی که گوگل شاخص مکمل را در سال ۲۰۰۳ اعلام کرد ، آن را به عنوان چیزی معرفی می کند که برای تجربه کاربر مثبت باشد. اگر کاربر نتواند آنچه را در فهرست اصلی پیدا کرده است پیدا کند ، ممکن است بتواند آن را در فهرست تکمیلی پیدا کند ، که نتایجی با فیلتر کمتر داشت.

اما این شاخص تکمیلی پس از نتایج شاخص اصلی نمایش داده می شود. اغلب ، کاربران حتی ممکن است به انتهای نتایج شاخص اصلی نرسند تا نتایج فهرست تکمیلی را مشاهده کنند. بنابراین ، هنگامی که صفحات وب آنها در فهرست تکمیلی شروع به کار کردند ، این شاخص توسط سئو منفی مشاهده شد.

دلایل اصلی پایان یافتن در فهرست تکمیلی اغلب مربوط به موارد تکراری مطالب یا وجود صفحات درگاه بود. اگرچه اصطلاح “محتوای نازک” در گذشته مورد استفاده قرار نگرفت ، اما صفحات دسته بندی ، صفحات برچسب وبلاگ توسط Cutts به عنوان صفحاتی معرفی شده اند که توسط SEO ها به وی گزارش شده اند که به نظر می رسد تحت تأثیر به روزرسانی های Big Daddy قرار گرفته اند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   الگوریتم فرد Fred چیست و گوگل با چه هدفی آن را بروزرسانی کرد؟

تمرکز بزرگ بابا بر بهبود کیفیت نتایج جستجو بود و تفاوت اصلی شاخص از شاخص تکمیلی نیز در بهبود کیفیت نتایج موتورهای جستجو بود. با این حال ، کاتس اعتقاد داشت که سایت هایی که تحت تأثیر این شاخص تکمیلی قرار دارند ، نمی توانند تحت تأثیر به روزرسانی Big Daddy قرار بگیرند ، زیرا این دو به روزرسانی مستقل هستند.

این برچسب فهرست تکمیلی از سال ۲۰۰۷ در نتایج جستجو نشان داده نشده است. حتی اگر این برچسب قطع شده بود ، چیز مشابهی همچنان به کار گرفته می شد و “نتایج حذف شده” نامگذاری می شد.

با وجود این اظهارات منتشر شده توسط Cutts در اوایل سال ۲۰۰۶ ، بسیاری از مکالمات در انجمن WebmasterWorld در موضوعات مختلف هنوز هم در مورد فهرست تکمیلی و به روزرسانی های پدر بزرگ بحث می کردند که انگار مترادف هستند.

گوگل سندباکس Google Sandbox

جعبه ماسه ای گوگل یک فیلتر تأیید نشده (به احتمال زیاد اسطوره ای) است که در وب سایت های جدیدتر اعمال شده است و حتی از پر کردن مطالب عالی ، پیوندهای خوب و بدون مشکل فنی ، مانع از رتبه بندی خوب آنها می شود.

وب سایت های تحت تأثیر “اثر ماسهبازی” با داشتن نام دامنه های جدید و شیوه های ساخت لینک غیر طبیعی مرتبط بودند. ظاهراً فیلتر پس از بزرگ شدن سایت برای چندین هفته یا چند ماه از بین رفته است.

بسیاری معتقد بودند که این بروزرسانی باعث می شود جوانب سئو را از خریدن پیوندها برای دستیابی به مزایای رتبه بندی منصرف کند. از آنجا که خریداران پیوند چندین لینک اضافه می کنند ، تأخیر در دیدن این مزایا وجود دارد و هزینه تأخیر ماسهبازی را هدر می دهند.

کوتس به طور خاص به برخی از موارد مربوط به سئو اشاره کرد که باعث شد سایت ها هنگام به روزرسانی Big Daddy ، باعث کاهش رتبه شوند. این موارد اعتماد کم به لینکهای ورودی یا خروجی آن سایت است. نمونه هایی که ممکن است باعث این امر شود شامل پیوندهای بیش از حد متقابل ، پیوند دادن به محله های اسپم در وب ، یا پیوند خرید / فروش است.

هر دو عامل ارتباطی با پیوندها دارند ، با این حال ، آنها هنوز هم دو چیز متفاوت هستند.

برخی از طرفداران SEO معتقدند که تحت تأثیر به روزرسانی Big Daddy نیستند و ادعا می کنند که پیوندهای خوب آنها به عنوان پیوندهای بد شناسایی شده اند. در برخی موارد ، جوانب مثبت SEO فکر می کردند که وقتی Big Site با آنها تأثیر منفی داشته باشد ، واقعاً فقط یک سایت جدید بودند.

Google Dance

Google Dance اصطلاحی است که برای نتایج جستجو که مرتباً در نوسان است ، به کار رفته است. این نوسان تقریباً هر ماه اتفاق افتاد و چند روز ادامه داشت.

این روش Google برای به روزرسانی بانک اطلاعاتی وب سایت ها و داده های رتبه بندی مربوطه در زمان واقعی و بدون نیاز به خاموش کردن بود.

“رقصیدن” نتایج جستجو بخشی از انتشار اطلاعات از یک مرکز داده به مرکز دیگر بود. در طی این سالها ، جوانب مثبت SEO با مراجعه مستقیم به آدرسهای IP مختلف ، نتایج جستجوی مختلف Google را بررسی می کنند.

با زمان بروزرسانی Big Daddy ، Google Dance دیگر وجود نداشت. نوسانات گاه به گاه در رتبه بندی ها حتی تا امروز نیز وجود دارد ، اما این دیگر به دلیل انتشار تدریجی داده های به روز شده در چند مرکز داده نیست. این بیشتر از عوامل مختلفی مانند شخصی سازی ، موقعیت جغرافیایی و غیره است.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   به‌روزرسانی گوگل‌سرچ‌کنسول : کنترل بیشتری بر اعلان‌های داده و ایمیل

هنگامی که پدر بزرگ در دسامبر ۲۰۰۵ اعلام شد که از ژانویه ۲۰۰۶ تا مارس ۲۰۰۶ به پایان رسید ، به آرامی از یک مرکز داده به دیگری پخش می شود. کسانی که غافل بودند که به روزرسانی Big Daddy تمام شده است ، تصور می کردند نتیجه Google Dance را مشاهده کرده اند.

بر خلاف نتایج تکمیلی و ماسهبازی ، Google Dance یک به روزرسانی Big Daddy شناخته نشده نیست. راه دیگر بود. به‌روزرسانی Big Daddy ، به عنوان انتشار داده Google Dance شناسایی شد.

هدف از بروز رسانی Big Daddy

گذشته از اعلام مبهم که به روزرسانی Big Daddy را به عنوان یک به روزرسانی زیرساخت طبقه بندی کرده است ، گوگل اطلاعات بیشتری در مورد این بروزرسانی ارائه نکرد.

کاتس ادعا می کند این زیرساخت به بهبود کیفیت نتایج جستجو کمک می کند. حتی آن بیانیه مبهم است. اما برخی از مواردی که Cutts می خواست از بازخورد Big Daddy بپرسید:

  • Canonicalization URL
  • Inurl: Operator Search
  • 302 و ۳۰۱ تغییر مسیر

از بین کلیه بازخوردهای دریافت شده در به روزرسانی Big Daddy ، وی فقط تأیید کرده است که تغییرات در نتیجه در چند مورد نتیجه به روزرسانی Big Daddy بوده است. اینها شامل پیوندهایی است که برای لینکهای ورودی و خروجی قابل اعتماد نیست ، علل ایجاد پیوند بیش از حد متقابل ، پیوندهای همسایگی اسپم و شناسایی الگوریتمی پیوندهای پرداخت شده را ندارد.

به روزرسانی Big Daddy احتمالاً بیش از این پیوندهای کم کیفیت بوده است ، اما اینها تنها عواملی هستند که Cutts یا هرکسی از گوگل بازخورد خود را نشان داده است. هیچ تغییر چشمگیری مشاهده نشده توسط اکثریت جامعه SEO وجود داشته است ، و اگر تا به حال به صورت آنلاین بحث در مورد برخی از اثرات منفی ، بیشتر از این اتفاق می افتد ، اصلاً مربوط به Big Daddy نبود.

منابع اصلی اطلاعات بیشتر در مورد بیگ ددی Big Daddy

در حین بروزرسانی Google ، تعدادی از وبلاگ نویسان SEO در مورد بروزرسانی صحبت خواهند کرد و برخی نیز به سادگی اظهارات را به عنوان واقعیت بیان می کنند.

در آن زمان ، برخی افراد ادعا می کردند که به روزرسانی Big Daddy همه چیز در مورد پیوندهای کم کیفیت است. برخی دیگر بر این باورند که این کار برای عملکرد بهتر برچسبهای کانونی و تغییر مسیرهای ۳۰۲/۳۰۱ است. هنوز هیچ اثبات مهمی وجود ندارد که ثابت کند که بروزرسانی Big Daddy مخصوصاً درباره این موارد بوده است.

تنها اعلامیه های ارائه شده توسط Google در مورد بهبود کیفیت نتایج جستجو و استفاده از آن به عنوان یک تغییر زیرساخت بود. تمام اطلاعات دیگر در قالب درخواست های Cutts برای انجمن SEO برای آزمایش آمده اند.

همه چیزهایی که SEO درباره ادعا در مورد پیوندهای بد ادعا می کنند ، فقط از سایتهایی تهیه شده اند که تحت تأثیر این بروزرسانی قرار دارند با این حال ، این تأیید نمی کند که به روزرسانی Big Daddy فقط مربوط به پیوندهای بی کیفیت بوده است.

تمام منابع اطلاعاتی دیگر در مورد به روزرسانی های Big Daddy از دو منبع اصلی گرفته شده است: وبلاگ شخصی Cutts با پست وی در اینجا و اینجا ، و مصاحبه مهمان Cutts در SEO Rockstars Podcast WebmasterRadio.fm ، که در آن زمان میزبان فریسن و بوزر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.