بروزرسانی گوگل می دی MayDay – نگاهی دقیق تر به تأثیرات

طراحی سایت زرسان
طراحی سایت شرکت زرسان
دسامبر 23, 2019
بروزرسانی بیگ ددی Big Daddy
بروزرسانی بیگ ددی Big Daddy گوگل : تغییرات بزرگ در زیرساخت های گوگل و SERP ها
فوریه 18, 2020
Show all

بروزرسانی گوگل می دی MayDay – نگاهی دقیق تر به تأثیرات

بروزرسانی می دی Algorithm گوگل که در باره لانگ تیل ها اثر می کند

در حال حاضر شاید تغییرات الگوریتمی گوگل امری عادی شده باشد اما ۲۸ آوریل ۲۰۱۰ عادی نبود و اکثر ما از تغییر بزرگی که گوگل انجام داده بود به نام الگوریتم می دی “Mayday” میشنیدیم. حتی در تبلیغات اینترنتی.

ما همچنین می دانیم که این الگوریتم به طور مستقیم بر محتوای صفحه غنی تر و عبارت های کلیدی دم بلند تأثیر گذاشته است.

گوگل گفت که این یک تغییر رتبه بندی است ، نه یک خزنده یا تغییر فهرست بندی ، که به نظر می رسد دلالت بر این دارد که سایت هایی که ترافیک کمتری دارند هنوز صفحات خود را ایندکس می کنند ، اما برخی از آن صفحات دیگر به این ترتیب رتبه بندی نمی شوند. براساس اظهارات مت از گوگل (امروز دیگر در گوگل نیست) ، این تغییر تأثیر می گذارد تا ترافیک “دم بلند” ، که به طور کلی از درخواست های طولانی تر است که معدودی از افراد به صورت جداگانه جستجو می کنند ، اما در مجموع می تواند درصد زیادی از ترافیک را فراهم کند.

به نظر می رسد این تغییر در درجه اول سایتهای بسیار بزرگی را تحت تأثیر قرار داده است که دارای صفحات “آیتم” هستند که تعداد زیادی پیوند شخصی در آنها وجود ندارد ، ممکن است چندین صفحه از صفحه اصلی باشد ، و ممکن است محتوای منحصر به فرد و ارزش افزوده قابل توجهی در آنها نداشته باشد. به عنوان مثال ، سایت های تجارت الکترونیک اغلب از این ساختار برخوردار هستند. صفحات محصول جداگانه بعید است که بتوانند پیوندهای خارجی را به خود جلب کنند و ممکن است اکثر مطالب از پایگاه داده سازنده وارد شوند. البته ، مانند هر تغییری که منجر به ایجاد ترافیک برای برخی سایت ها شود ، سایت های دیگر برعکس آن را تجربه می کنند. براساس اظهار نظر مت در Google I / O ، صفحاتی که اکنون برای این نمایشگرهای دم بلند رتبه خوبی دارند ، از سایتهای “با کیفیت بالاتر” (یا شاید صفحات “با کیفیت بالاتر”) هستند

چندین نفر ، از جمله برت اسنایدر در میزگرد موتور جستجو با نظرات خود در مورد تأثیر آن در سایت های خود ابراز نظر کرده اند ، با پیام های مختلف از سراسر صنعت درباره اینکه آیا تأثیر مثبتی وجود دارد یا تأثیر منفی گرفته است.

این متن ترجمه ای است از مقاله مجله موتور جستجو در سال ۲۰۱۰

اشتباه نکن

حالا قبل از اینکه به هر مرحله دیگری بروم ، لازم است بگویم که شاید شما نمی دانید که من یک عامل آمار جرم و جنایت از چند دهه پیش بودم ، که یاد گرفته ام که می توانید آمارهایی را که می خواهید اثبات کنید اثبات کنید. راه های مختلفی وجود دارد که می توانید در این باره طی کنید:

  • دستکاری اعداد
  • بخش های بحرانی از داده ها را کنار بگذارید
  • در غیر این صورت داده های بی ربط را درج کنید
  • از چرخش بازاریابی استفاده کنید
  • مخاطبان خود را با گاو نر @ $ * اشتباه کنید
شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   کنیبالیزیشن Cannibalization چگونه اتفاق می افتد؟ و آیا ابزاری برای تشخیص این مشکل وجود دارد؟

فاکتورهای دیگری که باید در نظر بگیرند

علاوه بر دستکاری عمدی داده های آماری ، مسئله فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که هنگام نتیجه گیری در مورد این یا هر به روزرسانی که از آنها یاد می گیریم باید در نظر گرفته شود.

چه اتفاقی می افتد اگر گوگل شانزده تغییر دیگر را در همان بازه زمانی ایجاد کند ، و آیا نمی توان درباره آن ها به ما گفت؟ با توجه به اینکه هر ساله صدها تغییر ایجاد می کنند ، این امکان پذیر است.

اگر تغییر در فعالیت بازدید کنندگان حتی تا حدی در نتیجه کارهایی باشد که شخص ماه قبل انجام داده بود و آن کار تازه ثمره داشت؟

اگر هر یک از این افزایش ها یا کاهش ها در نتیجه ، حداقل جزئی از رقبای شخصی و سئو (یا عدم وجود آن) در آن سایت های رقیب باشد ، چه می شود؟

چه می شود اگر برخی از این تغییرات به دلیل عوامل فصلی باشد که به نظر نمی رسد کسی از آنها یاد کند؟

بنابراین وقتی این مقاله را می خوانید و به آمار من نگاه می کنید ، فقط این موارد را به خاطر بسپارید. زیرا در پایان مقاله نتیجه گیری هایی ارائه می دهم که در مورد آنچه که همه ما باید در نتیجه تغییر ماه مه روی آنها تمرکز کنیم ، صحبت می کند. …

یک یادداشت اضافی

قبل از مراجعه به اطلاعاتم – اگر این روز را در روز انتشار می خوانید ، ممکن است نتوانم بلافاصله به نظرات پاسخ دهم ، با توجه به اینکه قرار است برای SMX Advanced در سیاتل باشم. اما لطفا – اجازه ندهید که شما را از اظهار نظر باز دارد- من دوست دارم نظر شما را در مورد همه اینها بدست آورم. و اگر شما به اندازه کافی جسور باشید که می توانید در مورد داده های خود نتیجه گیری کنید.

مشتری شماره ۱

مشتری ۱ مشتری خرده فروشی است که ۱۰۰٪ فروش آنها از طریق حضور آنلاین آنها انجام می شود. آنها تقریباً در هر زمان مشخص ۳۰۰۰ صفحه در گوگل فهرست بندی شده اند.

Google Mayday-Study-Client-1
نمونه هایی برای بروزرسانی می دی MayDay

از آوریل تا اردیبهشت ماه سال جاری ، تعداد بازدیدهای ارگانیک گوگل با نرخ بالاتری نسبت به ماه آوریل تا اردیبهشت سال گذشته شروع به پریدن کرد در حالی که در همان زمان ، تعداد کلمات کلیدی مورد استفاده برای یافتن سایت Client 1 نیز افزایش یافت ، اما با نرخ بسیار پایین در مقایسه با تغییر ماه گذشته در ماه گذشته.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   موقعیت صفر مرده است، زنده باد موقعیت صفر
🙂

مطمئناً ، ممکن است بگویید که این بدان معنی است که بروزرسانی می دی MayDay باعث افت رشد عبارات کلمات کلیدی شده است. اگر می خواهید این حرف را بزنید. با این حال حقیقت این است که ما به طور مداوم ، ماه و ماه در سایت این مشتری کار می کنیم. و غیرممکن است بگوییم که هر یک از این رشد یا عدم رشد مقایسه ای ، در نتیجه کار ما ، تغییرات گوگل می دی Mayday یا برخی عوامل دیگر بوده است. اما حداقل ما این تعداد بازدید کننده بالاتر را داشتیم. 

مشتری شماره ۲

Client 2 یک مکان شبی و سرگرمی بسیار مهیج است که بیش از ۱۰۰۰ صفحه در آن فهرست شده است.

Google Mayday-Study-Client-2
نمونه هایی برای بروزرسانی می دی MayDay

همانطور که مشاهده می کنید ، سال به سال ، فعالیت بازدید کنندگان ارگانیک سایت Google بین ماههای آوریل و مه کاهش چشمگیری می یابد. در حقیقت ، افت سال جاری تقریباً با افت بازدید سالهای گذشته یکسان است. نکته دیگر این است که تعداد کل عبارات جستجو شده ، در حالی که امسال مانند سال گذشته در حال سقوط هستند ، به همان اندازه سقوط نکرد. این به من می گوید که تعداد بیشتری از افراد نسبت به تعداد کل عبارات جستجو شده به سایت کلیک می کردند.

مشتری ۳

مشتری ۳ یک خرده فروش آنلاین با محصولات زیادی است – در کل بیش از ۴۶۰۰ صفحه.

به روزرسانی Google MayDay & # 8211؛  نگاه دقیق تر به تأثیرات
نمونه هایی برای بروزرسانی می دی MayDay

مشتری ۳ در حالی که عبارات بیشتری را که در مقایسه با آوریل تا مه در سال جاری مشاهده شده است ، بازدیدکننده داشته است. جالب نیست؟

مشتری ۴

مشتری ۴ همچنین یک خرده فروش است – با بیشترین صفحات هر سایتی که برای این مطالعه بررسی شده است. بیش از ۱۶،۰۰۰ صفحه ایندکس شده در گوگل.

به روزرسانی Google MayDay & # 8211؛  نگاه دقیق تر به تأثیرات
نمونه هایی برای بروزرسانی می دی MayDay

متاسفانه ، همانطور که با این آمار می بینید ، حتی اگر مشتری ۴ بی نهایت صفحات بیشتری نسبت به سایر سایتهای این مطالعه داشته باشد ، مطمئناً مانند آن عمل نمی کنند. منظورم این است – به آن حجم جستجوی ارگانیک Google بنگرید و تعداد کل صفحات در سایت را با کل بازدیدهای ارگانیک گوگل مقایسه کنید ، و سپس برگردید و به ۳ مشتری دیگر در این مقاله نگاه کنید. فقط به شما نشان می دهد – فقط به این دلیل که بیشترین صفحات را در سایت خود دارید ، به این معنی نیست که بیشترین بازدید را می کنید ، چه رسد به فروش!

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   طراحی سایت و بهینه سازی سایت با استفاده از بردکرامبز Breadcrumbs

در هر صورت ، تغییرات در هر سال برای بازدید و عبارات استفاده شده تقریباً یکسان بود. به استثنای اینکه سال گذشته از آوریل تا اردیبهشت ماه مه بازدید چشمگیری داشت و امسال از آوریل تا ماه مه ۷ درصد افزایش داشته است.

نتیجه گیری

من فکر می کنم از این شماره بدیهی است که به روزرسانی گوگل می دی Mayday به هر چهار مشتری کمک کرده است. فقط با نگاه کردن به سال و ماه در طول ماه آمار ثابت می کند که نتیجه اینگونه بوده است.

باشه ، نه این ادعا در واقع لنگ ترین شوخی است که فکر می کنم تمام هفته به آن گفته ام. زیرا همانطور که در ابتدای این مقاله گفتم ، صادقانه راهی برای اطلاع وجود ندارد.

و بنابراین ، نتیجه می گیرم که هر کس به شما بگوید که چیزی شبیه به نظر “آگاهانه” در مورد اینکه آیا به روزرسانی گوگل می دی Mayday خوب یا بد است ، فقط خود را پف کرده و زنجیر شما را می کشد.

اقدامات انجام شده به دلیل بروزرسانی در ماه مه

در اینجا جایی است که من فکر می کنم باید باشد – محتوای منحصر به فرد تر باید به صفحات ۲ ، ۳ و ۴ اضافه شود. نیاز به پیوند بهتر در خود سایت وجود دارد که اهمیت این صفحات را از منظر گوگل بهبود می بخشد. این صفحات به لینکهای ورودی بیشتری نیاز دارند که مستقیماً به سمت آنها می روند. و اقدامات بیشتری باید از طریق رسانه های اجتماعی و دیگر ایجاد مجوزهای آنلاین و دیدگاه های تأیید هویت برند انجام شود.

حداقل کاری که شما باید انجام دهید (یا اینکه به مشتریان خود بگویید که انجام دهند) حداقل برای سه سال گذشته است. از آنجا که این مدت زمانی است که من از آن چیزها حمایت می کنم. و این همان چیزی است که هر کس با کمی اطلاعات در صنعت ما نیز می گوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.