تغییر تاریخ های محتوای شما چقدر خطرناک است؟ روش های تازه نگه داشتن یک محتوا

بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا چیست و چرا برای ما اهمیت دارد
آوریل 19, 2020
رتبه بندی جهانی سئو
رتبه بندی جهانی سئو: رقابت ویکی پدیا و یوتیوب برای تسلط بر جستجوی گوگل در سطح جهان
آوریل 21, 2020
Show all

تغییر تاریخ های محتوای شما چقدر خطرناک است؟ روش های تازه نگه داشتن یک محتوا

محتوای تازه با تغییر تاریخ محتوا ساخته نمی شود


محتوای تازه هنگام جستجو شبیه یک ارز قدرتمند در بازار مالی عمل می کند.

محتوای تازه نه تنها برند شما را به مخاطبین مرتبط می کند و به شما کمک می کند تا با علاقه و خواست مخاطبین فعلی خود درگیر شوید ، بلکه از زمان به روزرسانی Freshness گوگل ، محتوای شما برچسب جدیدتر و مرتبط ترمی خورد و احتمالاً در SERP ها نیز رتبه بندی می شود.

اما در مورد محتوای جدید جعلی چطور؟ چه اتفاقی می افتد که یک وب سایت محتوای قدیمی را تغییر داده یا تاریخ یک مقاله را از سال ۲۰۱۴ تا امروز تغییر دهد؟ مزایای سئو – و پیامدهای آن چیست؟

از همه مهمتر ، چگونه ” محتوای همیشه تازه ” را حفظ می کنید – محتویاتی که به معنای تحمل تست زمان است – سال به سال جاری و مرتبط؟

در این مقاله ، من به این سؤالات پاسخ خواهم داد که چگونه تأثیرگذار اصلی درسئو و صنعت بازاریابی دیجیتال با تمبرهای تاریخ رفتار می کنند ، و استراتژی خود را برای مبارزه با محتوای منسوخ شده مطرح می کنم.

چرا باید تاریخهای مقاله را تغییر دهید؟

کنراد اوکانل ، استراتژیست و مشاور بازاریابی دیجیتال ، اخیراً با یک مورد جالب “تازه بودن جعلی” روبرو شده است. وی متوجه اختلاف بین تاریخ یکی از فهرست های دارایی Airbnb و تعداد بررسی های دریافت شده خود شد.

به طور خاص ، یک لیست کابین با مهر تاریخ فعلی به نوعی بیش از  5 میلیون بررسی داشته است.

لیست دارایی Airbnb با اختلاف تاریخ
تغییر تاریخ محتوا برای تبدیل به محتوای تازه

پس از بررسی بیشتر ، به نظر می رسد که صفحات مختلف Airbnb به صورت خودکار محتوای جعلی تولید می کنند که تقریباً با آخرین باری که گوگل آنها را بررسی کرده است مطابقت دارد.

فایده تغییر تاریخ های مقاله مانند این بسیار ظریف است ، و بدیهی نیست که سئو شما را بهبود می بخشد (تاریخی که در توضیحات متا SERP ذکر شده است ذاتاً بر طراوت شما تأثیر نمی گذارد).

در عوض ، آنچه که دستکاری تاریخ انجام می دهد جذب توجه کاربر است. کاربران به طور طبیعی به جدیدترین و به روزترین اطلاعات جذب می شوند و این شانس خوبی وجود دارد که یک کاربر که از سال ۲۰۱۲ لیست دیگری پیدا می کند از سال ۲۰۱۲ و دیگری از سال ۲۰۱۷ در SERP های خود باشد ، روی جدیدترین نتیجه کلیک کند.

کنراد تأیید می کند که وی پس از بروزرسانی ساده ماه و سال در برچسب عنوان خود ، برخی از صفحات با CTR را تا ۵۵ درصد دیده است. و ، دستکاری تاریخ در توضیحات متا SERP در حال حاضر مجازات نمی شود ، این سود با ریسک شخصی کمی همراه است.

فریبکاری دستکاری تاریخ باعث شده برخی افراد با تعجب مواجه شوند.

آیا تغییر تاریخ های مقاله بر سئو شما تأثیر منفی خواهد گذاشت؟

در حالی که تغییر تاریخ در قطعه های مقاله به عنوان میانبر به CTR بالاتر ، به نظر می رسد در مورد نتایج احتمالی آینده شگفت زده شود. از این گذشته ، فقط به این دلیل که دستکاری تاریخ مجازات نمی شود ، به معنای آن نیست که در آینده مجازاتی برایش نخواهد بود.

جنیفر Slegg از TheSEMPost نگرانی های من را در این مورد به اشتراک گذاشت. در اکتبر سال ۲۰۱۷ ، وی از گری الیس گوگل سؤال کرد که آیا محتوای تولید خودکار ممکن است عواقبی داشته باشد ، مانند ایجاد فیلتر اسپم گوگل:

“از دیدگاه ما ، از دیدگاه هسته رتبه بندی ، می خواهم باور داشته باشم که به نوعی صدمه ای به شما وارد می کند. حداقل ، بیایید بگوییم ، ما دیگر تاریخ های مقالات را باور نخواهیم کرد.

به طور معمول هنگامی که شما چیزی را جستجو می کنید ، به خصوص اگر محتوای خبری باشد ، یا سؤال شما خبری است ، بنابراین فهمیدم که این دستورالعمل های تاریخ در نتایج جستجو می توانند در تعیین اینکه آیا مربوط به درخواست شما – نتیجه – یا خیر باشد بسیار مفید باشد.

تصور کنید که اگر شما یک ناشر خبر بودید و ناگهان تاریخ های تحریریه شما یک شبه از بین می روند ، زیرا ما اعتقاد داریم که از آنها سوءاستفاده می کردید ، احتمالاً آن را نمی خواهید. بنابراین من در مورد تجدید نظر در آن اکیدا توصیه می کنم. “

پاسخ به نظر می رسد که در حالی که شما ممکن است با تغییر تاریخ چند باره، می تواند در لیست نهایی جستجو حضور داشته باشید اما قطعا عواقب ناخوشایندی به همراه خواهد داشت. پیامدها حتی می تواند حذف کامل تاریخ سایت شما را شامل شود ، که این یک ضربه بزرگ برای سایتهای خبری خواهد بود.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   سئو چیست و چرا باید سئو یاد بگیریم؟ سئو یا SEO چگونه کار می کند؟

علاوه بر این ، Agrawal ShoutMeLoud یک مطالعه موردی اخیرا منتشر کرد ، که به نظر می رسد نتایج آن مغایر با یافته های کنراد است که تاریخ های اخیر همیشه باعث بهبود CTR می شوند.

در حالی که پست های وبلاگ هارش همیشه برچسب “آخرین به روز شده” را درج کرده است ، او معمولاً تاریخها را در قسمت های سایت خود درج نمی کند. با شروع مجدد تاریخ قطعه ، ترافیک وبلاگ وی تقریباً ۴۰ درصد کاهش یافت.

با وجود این واقعیت که تاریخ ها باید باعث افزایش تجربه کاربر شوند ، تاریخ های اسنیپت ها تأثیر منفی قابل توجهی در رتبه بندی کلمات کلیدی ShoutMeLoud و ترافیک وبلاگ داشته و تنها با حذف تاریخ ها به او امکان بازیابی و حضور در SERP ها داده شده است.

چگونه با خیال راحت محتوای خود را تازه نگه دارید؟

تازه نگه داشتن مطالب شما ، حداقل مربوط به تاریخ مقاله شماست ، حداقل در مورد گوگل.

عوامل زیادی وجود دارد که بر تازگی تأثیر می گذارد ، از جمله:

  • فرکانس به روزرسانی های شما
  • مقدار محتوا تغییر کرده است.
  • میزان رشد لینک جدید.

تاریخ انتشار مقاله تنها یکی از این عوامل است.

 به عبارت دیگر ، آنچه که واقعاً مهم است ، کیفیتی است که در صفحه موجود ایجاد کرده اید.

سه راهکار اصلی برای ایجاد تزریق تازگی به محتوای قدیمی شما وجود دارد و همه آنها به یک اصل ساده بستگی دارند: محتوای شما باید بی زمان ، مرتبط و با ارزش باشد.

۱٫ از همان URL استفاده کنید اما تاریخ را تازه کنید

رایج ترین استراتژی که مشاهده خواهید کرد ، اضافه کردن ارزش بیشتر به پست هایی است که نمایش برتر از گوگل گرفته اند. به طور معمول این کار را یا با تکمیل تاریخ انتشار مقاله با یک تمبر “آخرین به روز شده” یا یک تاریخ به روز شده در زیر آن انجام می دهید.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   گوگل برای جلوگیری از بازنویسی توضیحات متا پیشنهاداتی را ارائه داد

“ژورنال موتور جستجو از سال ۲۰۰۳ آغاز شده است و هزاران پست در طول سال ها منتشر کرده است. در صنعتی که به سرعت SEO و بازاریابی دیجیتال حرکت می کند ، اطلاعات می توانند به سرعت قدیمی شوند – گاهی اوقات در حدود یک سال یا بعضی اوقات حتی در چند ماه.

اطلاعات منسوخ شده برای کاربران بد است – که به شما به عنوان یک برند / تجارت بازتاب می یابد. اگر رتبه ۱ ارسال دارید که در سال ۲۰۱۳ نوشته شده است ، بروزرسانی آن کاملاً منطقی است.

مانند اتومبیل ، محتوا با گذشت زمان به طور معمول ارزش خود را از دست می دهد. ترافیک کاهش می یابد و اگر رتبه خوبی کسب کنید ، آن رتبه بندی ها تمایل دارند از آنجا که تازه تر و محتوا (یا دقیق تر) توسط رقبای شما منتشر می شوند ، از بین بروند.

این یک مثال است. هنگامی که من در حال ویرایش برای موتور جستجوگر ساعت بود ، ما یک پست محبوب داشتیم ، نحوه استفاده از برچسب های متا HTML . من اعتقاد دارم که این مقاله در ابتدا در سال ۲۰۰۵ نوشته شده است (اگر نه زودتر) ، در همان زمان در رتبه یکم قرار داشت و به طور معمول روزانه بیش از ۱۰۰۰ بازدید از صفحه را به سایت می کشید.

اما تا سال ۲۰۱۲ به ویرایش نیاز بود. سئو در آن سالها کاملاً تغییر کرده بود. ما عنوان ، URL را حفظ کردیم و همه موارد دیگر را تغییر دادیم. پس از انتشار مجدد (حفظ همان URL) ، رتبه اول خود را حفظ کرد و در حقیقت بعد از مدتی افزایش هم یافت.

مثال دیگری است. با گذشت سالها ، SEJ احتمالاً ۴-۵ پست در مورد بهینه سازی ساختار URL شما منتشر کرده بود. هیچکدام از آنها ترافیک زیادی را دریافت نکردند و همه آنها حداقل پنج سال پیش منتشر شده بود.

بنابراین ، در اوایل سال جاری ، یکی از نویسندگان ما آن را بازنویسی کرد ، و آن را تبدیل به یک پست جامع در مورد موضوع ، ۸ نکته SEO برای بهینه سازی ساختار URL شما تبدیل شد. پس از انتشار ، توسعه دهنده ما ۳۰۱ همه پست های قدیمی / منسوخ شده را به پست جدید هدایت کرد.

نتیجه نهایی: ترافیک ۸ برابر افزایش یافته است!

جستجوگرها پست دوستانه URL - تصویر تجزیه و تحلیل
نتیجه تغییرات در محتوا و تبدیل آن به محتوای تازه

در حالی که قبلاً همه این پستها وجود داشت ، ما آنها را به روز کردیم. که شامل تاریخ انتشار بود. من هرگز تغییر تاریخ را برای رفع مشکل آن توصیه نمی کنم – شما باید تغییراتی اساسی ایجاد کنید.

همچنین ، با نمایش تاریخ های ارسال شده توسط گوگل در SERP ها ، تقریباً می توانم به شما اطمینان دهم که تأثیر می گذارد کدام یک از جستجوگران پست، روی آنها کلیک کنند. اگر من انتخاب مطالب خواندن منتشر شده در سال ۲۰۱۷ را داشته باشم که رتبه ۳ را دارد یا چیزی که در سال ۲۰۱۱ منتشر شده است که رتبه ۱ را دارد ، من اغلب خودم را می بینم که روی نتیجه جدیدتر کلیک کنم. بیشتر ما انسانها نسبت به “جدید” مغرضانه متعصب هستیم. “

۲٫ به روزرسانی های زنده به یک صفحه واحد اضافه کنید

استراتژی دیگری که در سالهای اخیر ترند شده است انتشار اخبار به طور اتفاقی با بروزرسانی یک صفحه واحد با پوشش زنده است. در این صفحات ، به طور معمول هنگام ارسال آنها ، هر ورودی جدید را تمبر می کنید.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   به‌روزرسانی گوگل‌سرچ‌کنسول : کنترل بیشتری بر اعلان‌های داده و ایمیل

نمونه هایی از این نوع پست ها شامل پوشش زنده FiveThirtyEight از انتخابات ایالات متحده در مارس ۲۰۱۶ و پوشش زنده بی بی سی از گرفتگی خورشید در آگوست ۲۰۱۷ است.

به روز رسانی های زنده
محتوای تازه – تغییر تاریخ محتوا را تازه می کند؟

به روزرسانی مستقیم یک صفحه و زمان چاپ بر روی تک تک موارد اضافه شده در صفحه ، همچنین یکی از روش هایی است که Illyes به Slegg توصیه کرده است – علاوه بر اینکه تاریخ به روز شده را به مقالات قدیمی اضافه می کند:

وی گفت: “من می دانم که به خصوص تیم خبر با بسیاری از ناشران خبری همکاری می کند ، به عنوان مثال بی بی سی ، در تلاش است تا بفهمد چگونه می تواند محتوای آنلاین را برای کاربران بهتر کند ، و بی بی سی این صفحات بسیار جذاب را پوشش می دهد و اساساً آنها فقط هر بار اضافه کردن به صفحه را بزنید – این نیز کار می کند. “

۳٫ ایجاد صفحات جدید برای Landing با URL های مشخص

در وبلاگ SEO PowerSuite ، از روش سوم برای تازه کردن مطالب قدیمی و ارزشمند استفاده می کنیم تا محتوای تازه داشته باشیم.

وقتی یک پست وبلاگ را پیدا می کنیم که نیاز به بروزرسانی دارد و می بینیم که در گذشته به خوبی انجام شده است ، ترجیح می دهیم یک صفحه فرود جدید ایجاد کنیم. این یعنی ایجاد یک URL جدید که برخی از مطالب یکسان را با ارزش افزوده اضافی برای کاربران ما به اشتراک می گذارد.

سپس برای جلوگیری از ارسال محتوای تکراری ، ما به گوگل مشخص می کنیم که URL صفحه جدید عادی است. گام نهایی مهم پشتیبانی از صفحه جدید در رسانه های اجتماعی است.

نتیجه

ترجیح خودم تغییر تاریخ های مقاله نیست برای داشتن محتوای تازه. اما طبیعتاً مسیری که انتخاب می کنید به عهده شماست. مهم نیست که کدام استراتژی را انتخاب می کنید ، باید به خاطر داشته باشید که همه مقالات ارزش به روز رسانی ندارند و قابلیت تبدیل شدن به محتوای تازه را تنها مقالاتی دارند که مشخصات خاصی را دارا هستند.

بهترین انواع محتوا برای نفس کشیدن زندگی بیشتر ، آنهایی هستند که همیشه سبز هستند – محتوایی که اکنون دقیقاً به همان اندازه مرتبط هستند که هنگام انتشار آن برای اولین بار بود. این محتوا همچنین باید به اندازه کافی دقیق باشد تا در اولین بار با مخاطبان شما طنین انداز شود ، و باید اطلاعات جدید و مفید جدیدی در مورد آن موضوع وجود داشته باشد تا ارزش جدیدی به آن اضافه شود بدون آنکه از موضوع اصلی مقاله شما خدشه دار شود.

و ، همانطور که با هر مقاله جدید دیگری می خواهید ، تشویق سهام اجتماعی جدید را فراموش نکنید. با استفاده از رسانه های اجتماعی به کاربران خود بگویید که محتوای خود را به روز کرده اید ، و از طریق رسانه های اجتماعی و بخش نظرات خود به طور فعال با آنها درگیر شوید تا آنها را به روزرسانی خود علاقه مند کنید. این بهترین روش برای اطمینان از تازه بودن محتوای شما استدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.