بروزرسانی های الگوریتم های گوگل از سال 2000 تا امروز 2020
کاملترین تاریخچه بروزرسانی های الگوریتم های گوگل از سال ۲۰۰۰ تا امروز
می 2, 2020
Google Update May 2020 - آنچه ما می دانیم
جدیدترین بروزرسانی گوگل می May 2020 – آنچه ما می دانیم
می 8, 2020
Show all

تکنیک ها و اصول لینک سازی : خوب- بد-زشت

تکنیک های ساخت لینک در سئو: خوب ، بد و زشت و اصول آن


همه ما می دانیم که برای رتبه بندی خوب به لینک سازی و پیوندهایی نیاز داریم.

اما خیلی ها هنوز مطمئن نیستند که چه لینک سازی هایی بک لینک خوب محسوب می شوند و چه لینک سازی هایی یک پیوند بد را تشکیل می دهد.

این اطلاعات در تصمیم گیری های ایجاد لینک هوشمند بسیار مهم است و روی نتایج نمایش گوگل تاثیر می گذارد.

امروز اگر در تکنیک های ایجاد لینک وارد بخش لینک های مشکوک – حتی ناخواسته – قرار بگیرید به احتمال زیاد در معرض پنالتی گوگل خواهید بود که هزینه آن از دست رفتن ترافیک وکاهش فروش را برای شما به همراه خواهد داشت.

به همین دلیل است که درک دقیق اینکه چه نوع پیوندهایی در رتبه بندی تأثیر مثبت دارد و طبق دستورالعملهای Webmaster گوگل قابل قبول است ، بسیار مهم است  .

بنابراین می خواهیم به پیوندهای خوب ، بد و زشت بپردازیم و شرح دهیم لینک سازی های موثر کدامند و لینک سازی های منفعل و بی تاثیر کدام.

در این پست توضیح داده می شود که کدام نوع لینک سازی به وب سایت شما آسیب می رساند ، که فقط با عدم بهبود رتبه ، وقت شما را هدر می دهد ، و شما را به انتهای نتایج جستجو سوق می دهد.

داشتن یک استراتژی مهم  است نه صرفاً ساختن پیوندهای کورکورانه.

این کار در هنگام بهبود نتایج ، باعث صرفه جویی در وقت ، هزینه و انرژی می شود.

انواع لینک سازی

پیوندهای خوب یا لینک سازی بهینه

پیوندهای خوب آنهایی هستند که به طور طبیعی باعث افزایش درآمد می شوند و به طور کلی مقیاس پذیر نیستند.

ایجاد پیوندهای ارگانیک زمان و تلاش زیادی را می طلبد ، اما همچنین بدان معنی است که پیوندهایی که می گیرید با ارزش تر هستند زیرا تکرار آنها برای رقبا دشوارتر است.

این به شما یک موقعیت غالب تر در بازار شما را می دهد ، و این همان چیزی است که همه ما به دنبال آن هستیم ، درست است؟

پیوندهای تحریریه

بارزترین نمونه پیوند خوب این است که ، بی خبر از شما ، یک روزنامه نگار (یا مشارکت کننده ، یا وبلاگ نویس) آنقدر توسط شما ، شرکت شما یا محصولات یا خدمات شما شگفت زده شود که ابتکار عمل را برای نوشتن مقاله در مورد شما و پیوند به وب سایت شما را در دست بگیرد.

برخلاف آنچه برخی در انجمن سئو (از جمله گوگل) ادعا می کنند ، این بسیار نادر است.

به همان اندازه خوب است که یک رابطه شخصی منجر به یک وضعیت مشابه شود ، مستقیم یا از طریق معرفی یک روزنامه نگار ، مشارکت کننده یا وبلاگ نویس – به شرط آنکه ارزش موجهی برای مخاطبان آنها در داستان شما وجود داشته باشد.

وبلاگ مهمان

وبلاگ نویسی مهمان ، هنگامی که به درستی انجام شود ، کمی از نظر ارزش پایین تر از دو مثال قبلی قرار می گیرد ، در درجه اول به دلیل اینکه وب سایتی که در آن منتشر شده دارای نظارت تحریریه است ، باز هم توسط شما تولید می شود و نه شخص ثالثی عینی تر.

این مورد ضروری است که این مقالات برای مخاطبان خود ارزش قائل شوند و فقط برای یک پیوند وجود نداشته باشند.

در حقیقت ، به دلیل اینکه گوگل در ارسال پست مهمان به عنوان یک تاکتیک لینک سازی بسیار سخت عمل کرده است ، به نظرم بهتر است با طی کردن فراتر از انتظارات ارزش ، بیش از حد محتاط باشید و از نظر پیوندهای خارجی به وب سایت خود بسیار محافظه کار باشید.

برای بازی ایمن ، هر وبلاگ نویسی میهمان باید با هدف ساخت نام تجاری شما و رسیدن به مخاطبان بزرگتر – و نه ایجاد پیوندها – انجام شود .

ساختن پیوندها صرفاً محصول جانبی انجام یک کار عالی در آن زمان است.

راهنماهای متمرکز روی یک موضوع ( نیچ یا نیش)

به طور کلی ، دایرکتوری ها همه مرده اند و اعتبار آنچنانی ندارند.

با این حال ، دایرکتوری های بسیار متمرکز یا نیچ هنوز می توانند منبع ارزشمندی از پیوندها باشند.

گفته می شود ، شما فقط می توانید تعداد انگشت شماری از فهرستهای ارزشمند را که بر روی طاقچه شما متمرکز شده است پیدا کنید ، و ارزش سئو آنها به طرز چشمگیری متفاوت خواهد بود ، اما قطعاً ارزش جستجو دارد.

شما باید فکر خود را فراتر از ایده های سنتی یک دایرکتوری وب گسترش دهید و به سازمان های تجاری ، گروه های خاص شبکه ای و مکانهای خاص و انجمنهای تخصصی نیز نگاه کنید زیرا این روزها بیشتر آنها یک فهرست اعضا دارند.

هنگام ارزیابی دایرکتوری ، می خواهید اطمینان حاصل کنید که آنها:

 • به جای اینکه فقط هرکسی را که حاضر به پرداخت هزینه است بپذیرد ، پروسه بررسی را انجام دهید.
 • مرتباً مطالب ارزشمندی منتشر کنید که موتورهای جستجو بتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند و نمایه سازی کنند.
 • به طور مرتب پیوندهای شکسته شده از اعضایی که دیگر وب سایت فعال ندارند را ویرایش کنید.

این ممکن است بسیار ناب باشد ، اما من از هر دایرکتوری ای که اجازه می دهد کلمات کلیدی را در متن انکر لیست ها داشته باشد ، اجتناب می کنم.

ساختن این پیوندهای خوب …

دقیقا مطابق متن انکر با عبارات کلمه کلیدی که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید اگر لینک سازی کنید به هیچ دردی نمی خورد.

به نظر می رسد غیر طبیعی و در نتیجه به راحتی توسط الگوریتم گوگل قابل شناسایی است ، که به لطف هوش مصنوعی فقط در بهتر شدن الگوها مشاهده  می شود .

وقتی شخص دیگری بدون ورودی شما به شما پیوند می زند ، متن انکر بسیار طبیعی است ، بنابراین دیگر نگرانی زیادی ندارید.

با این حال ، وقتی کسی هستید که پیوندها را ایجاد می کند ، مانند ارسال مهمان ، باید بیشتر مراقب باشید زیرا اعمال خودتان (در مقابل عملکردهای شخص ثالث) اگر همیشه باشید با دقت بیشتری مشاهده خواهید شد. حتی بررسی دستی.

زمان و مکان دقیقی برای متن لنگر یا انکر تکست مطابقت وجود دارد ، اما در بیشتر موارد ، من تمایل به انتخاب چیزی توصیفی تر دارم ، مانند آنچه در پیوند قبلی به مقاله ژورنال موتور جستجو در زمینه هوش مصنوعی انجام دادم.

همچنین به طور کلی باید به صفحه اصلی مربوطه پیوند دهید تا صفحه اصلی (مگر اینکه به شرکت مراجعه کنید ، در این صورت باید به جای کلمه کلیدی از نام شرکت استفاده کنید).

پیوندهای زشت

اگرچه ممکن است تولید این نوع پیوندها در تعداد زیادی آسان باشد ، اما تأثیر زیادی در رتبه بندی ارگانیک شما نخواهد داشت.

سرمایه گذاری وقت در تولید این نوع پیوندها اتلاف وقت ، پول و انرژی است زیرا هیچ وقت بازده سرمایه گذاری زیادی را به همراه نخواهد داشت.

اگر از این تاکتیک های ایجاد لینک استفاده کنید – حتی اگر آنها مؤثر نباشند ، ممکن است اوضاع را بدتر کنند ، به احتمال زیاد در نهایت مجازات خواهید شد.

ارسال پست مهمان در مقیاس مناسب

اگر بیش از چند سال در صنعت جستجوگرها بوده اید ، احتمالاً به یاد می آورید که فهرست های مقاله چیز جدیدی بودند و به سادگی می توانید یک برنامه را نصب کنید تا مقاله خود را همزمان به هزاران نفر از این وب سایت ها ارسال کنید.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   الگوریتم گوگل دنس چه محتوا هایی را تحت تاثیر قرار میدهد؟

اکثر این برنامه ها حتی قابلیت “چرخش” یا تغییر مطالب را داشتند و در نتیجه مقاله ای جداگانه برای هر ارسال انتخاب می شود. این امر باعث ایجاد ترافیک در وب سایت های اصلی شده است که هیچ هدفی جز نمایش تبلیغات در محتوای عمدتا بی فایده و بی اثر نکرده است.

آن روزها خوشبختانه پشت ما هستند. با این حال ، حتی اگر به صورت دستی و در مقیاس کوچکتر انجام شود ، این روش برای ایجاد پیوندها در درجه اول مشکل ساز است زیرا الگوهای مشخصی را ایجاد می کند که الگوریتم گوگل به راحتی می تواند آنها را شناسایی کند.

پیوندها از وب سایتهای غیر مرتبط

از طریق وب سایت وکالت طلاق که به وب سایت یک پیمانکار عمومی اشاره می کند ، هیچ پیوندی وجود ندارد.

امروزه گوگل در شناسایی موضوع یک وب سایت بسیار خوب است و آنها معمولاً فقط به لینک های مرتبط با هدفشان وزن قابل توجهی اختصاص می دهند.

مهم نیست که به دست آوردن یک لینک چقدر ساده باشد ، در صورت عدم ارتباط وقت خود را تلف نکنید.

پیوندهای سربرگ ، پاورقی و نوار کناری

گوگل برای پیوندها در مناطق خاصی از یک صفحه وب ، از جمله سربرگ ها ، پاورقی ها و نوارهای جانبی ، وزن زیادی را به شما نشان نمی دهد. به طور کلی ، پیوندهای sitewide ایده بدی هستند مگر در چند مورد:

 • پیوند دادن به یک انتشارات همسان مربوطه که متعلق به شماست. به عنوان مثال ، اگر هافینگتون پست با نسخه هندوستان خود مرتبط باشد ، این خوب خواهد بود. با این حال ، اگر شما یک تجارت پیمانکار عمومی و یک شرکت وام را اداره می کنید ، یک پیوند ساید بای ساید از یک به دیگری خطرناک است.
 • شناسایی نرم افزاری که وب سایت را اداره می کند ، همانطور که می بینید با اکثر سیستم های مدیریت محتوا ، وبلاگ نویسی و تجارت الکترونیکی.
 • شناسایی چه کسی وب سایت طراحی کرده است.

نکته مهم در اینجا این است که در حالی که شما نیازی به استفاده از ویژگی nofollow در این پیوندها ندارید ، لازم است از اصطلاح های مارک دار مانند نام شرکت یا انتشارات استفاده کنید نه متن لنگر غنی از کلمات کلیدی.

پیوندهای بد

در پایین سوراخ خرگوش پیوندهایی وجود دارد که باید از هر قیمتی اجتناب شود.

شما باید پیوندهای بدی را که در گذشته از آنها استفاده کرده اید رد کنید زیرا در صورت گرفتار شدن اجتناب ناپذیر ، آنها مجازات می شوند.

از آن نقطه به بعد ، گوگل با بررسی دقیق تر شروع به تماشای تلاش های ایجاد لینک شما خواهد کرد و حساسیت روی شما افزایش خواهد یافت.

هنگامی که روی رادار گوگل قرار گرفتید ، هر عملی ممکن است به عنوان یک اشتباه صادقانه رد شود ، اکنون به عنوان تلاش برای دستکاری غیر اخلاقی در رتبه بندی مشاهده می شود.

پیوندهای پولی

ممکن است فکر کنید که می توانید با خریدن پیوندهای پولی از این راه دور شوید زیرا این کار را در مقیاس کوچک و یا از طریق روابط شخصی انجام می دهید ، درست است؟

این به نظر می رسد تا زمانی که فکر کنید اگر صاحب وب سایت پیوندهایی به شما بفروشد ، احتمالاً پیوندهایی را به حداقل چند نفر دیگر بفروش می رسانید ، و به احتمال زیاد آن افراد از وب سایت های دیگر اقدام به خرید لینک می کنند. می توانید ببینید که شبکه به چه سرعت از آنجا گسترش می یابد.

به این فکر کنید که چند نفر ، خریدار و فروشندگان واقعاً درگیر هستند و سپس از خود بپرسید که شناسایی سازمانهای دارای داده و منابع Google چقدر می تواند پیوندهای پرداخت شده را شناسایی کند.

تنها کاری که باید انجام دهند اینست که یک خریدار یا فروشنده را بدست آورید و سپس دنبال نان سوخاری ها برای شناسایی سایر خریداران و فروشندگان باشید.

نظر یا هرزنامه انجمن

در حالی که به راحتی می توانید هزاران پیوند به انجمن ها و بخش های اظهار نظر از وبلاگ ها را منفجر کنید ، اما با این کار نیز می توانید نام تجاری خود را نابود کنید زیرا لینک های اسپم خود را در سراسر وب سایت شخص دیگری می گویید.

علاوه بر این ، پیوندها در بخش نظرات وبلاگ ها بی سابقه هستند ، و بسیاری از انجمن ها پیوندهای برون مرزی را نیز دنبال نمی کنند ، بنابراین شما در صورت وجود ، سئو سود زیادی نخواهید دید ، اما سود خود را خواهید دید ، اما خود را در معرض خطر مجازات مبتنی بر لینک قرار خواهید داد.

به خصوص از اینکه سایر صاحبان وب سایت را عصبانی خواهید کرد که خوشحال خواهند شد که شما را به گوگل گزارش دهند.

دبیرخانه های عمومی

ما قبلاً بحث کرده ایم که چگونه دایرکتوری های طاقچه دارای ارزش بالایی هستند. با این حال ، شما باید از فهرستهای عمومی مانند طاعون خودداری کنید.

اینها مظهر همه چیزهایی است که گوگل از آن متنفر است ، زیرا آنها معمولاً هر وب سایتی را قبول می کنند (به جز آنهایی که تبلیغ پورنو ، قمار یا خشونت می کنند) تا زمانی که شما مایل باشید هزینه آنها را بپردازید.

این یک نمونه از کتاب درسی از یک لینک پرداخت شده است. دایرکتوری مربوط به وب سایت شما نیست و در اکثر موارد فاقد محتوای مفید است.

شبکه های خصوصی وبلاگ

چرا وقتی می توانید وردپرس را روی چند ده دامنه نصب کنید و به هر وب سایتی که می خواهید در هر زمان پیوند دهید ، بدون هیچ زحمتی در ایجاد لینک های مشروع پیش بروید؟

خوب ، برای مبتدیان ، دقیقاً مانند پیوندهای پولی ، شناسایی شبکه های وبلاگ خصوصی ، برای گوگل بسیار آسان است ، در کوتاه مدت منجر به مجازات می شود و در دراز مدت بررسی های بیشتری انجام می شود.

دلیل بارزتر استفاده نکردن از شبکه های وبلاگ خصوصی به عنوان یک تاکتیک لینک سازی این است که شما همچنان باید مطالب اصلی و باکیفیت اصلی را منتشر کنید و برای وبلاگ های خود پیوندهای ورودی به وبلاگ های خود ایجاد کنید تا این ارزش را داشته باشد.

در این زمان ، پول و انرژی بهتر برای ایجاد محتوای شگفت انگیز و کسب لینک های ورودی به وب سایت خود سرمایه گذاری می شود.

وقتی در نظر بگیرید که صاحبان بیشتر وب سایتهای قانونی به طور مداوم برای تولید محتوای جدید و کسب لینک های جدید تلاش می کنند ، ارزش پیوندی از وب سایت آنها به شما به طور مداوم ارزشمندتر می شود.

دلیل اینکه موتورهای جستجو از پیوندها استفاده می کنند

موتورهای جستجو برای رتبه بندی یک صفحه وب فقط از متن در صفحه وب استفاده می کردند. و همین بااعث شد ناشران وب اضافه کردن عبارات کلمات کلیدی را به روشی برای کمک به رتبه بندی صفحات خود استفاده کنند.

همه صفحاتی که رتبه بندی شده اند مرتبط نیستند ، و منجر به تجربه ضعیف کاربر شده اند.

محققان بازیابی اطلاعات کار بر روی روشهای جدید برای شناسایی صفحات وب مربوطه ، به ویژه با پیوندها ، آغاز کردند.

مهندسان جستجو متوجه شدند که بهترین صفحات وب تمایل به جمع آوری پیوندها دارند.

هرچه یک سایت پیوندهای بیشتری داشت از اهمیت بیشتری هم برخوردار بود. در مقابل ، هرچه تعداد پیوندهای کمتری در یک سایت جمع شود ، اهمیت کمتری نیز در نظر گرفته می شود.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   سئو چیست و چرا باید سئو یاد بگیریم؟ سئو یا SEO چگونه کار می کند؟

پیوندها (و همچنان همچنان) مانند آرا شمارش می شدند.

موتورهای جستجوگر مدرن امروزه برای رتبه بندی وب سایتها از ترکیبی از هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین ، پیوندها و تحلیل صفحه استفاده می کنند.

یک تغییر مهم در نحوه رتبه بندی سایت ها این است که انواع پیوندهایی که برای اهداف رتبه بندی استفاده می شوند ، به مناسب ترین محدود شده اند.

هدف همیشه شمارش پیوندهایی است که به محتواهایی که به آن پیوند دارند ارتباط دارد.

برای پیچیده کردن مسائل نیست ، اما یک چیز به نام رتبه بندی لینک نیز وجود دارد که ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد ، روشی برای رتبه بندی خود پیوندها است.

با رتبه بندی لینک ها می توان میزان محبوبیت و میزان ارتباط را با دقت بیشتری سنجید.

پیوندهایی که برای آنها پول پرداخت می شود و نتیجه یک تصمیم سرمقاله ای نیست ، گوگل تمایل به شمارش آنها ندارند.

موتورهای جستجو با استفاده از پیوندها به عنوان روشی برای سنجش محبوبیت و اقتدار ادامه می دهند. با این حال دیگر کافی نیست که به سادگی پیوندهایی برای اطمینان از رتبه بندی کسب کنید.

از آنجا که ناشران وب برای افزایش رتبه بندی خود از تعدادی طرح استفاده کرده اند ، موتورهای جستجو الگوریتم های خود را بهبود بخشیده اند تا پیوندهای مصنوعی را نادیده بگیرند (به عنوان مثال: پیوندهای ارسال مهمان تبلیغاتی ) یا پیوندهای غیر مرتبط (پیوندهای “شده توسط”).

پیوندها ممکن است همیشه در رده های برتر تأثیر نگذارند

پیوندها لزوما مهمترین عامل رتبه بندی نیستند.

تا چه اندازه پیوندها به رتبه وب سایتها کمک می کنند ، یک سؤال باز است که نمی توان به آن پاسخ داد. آنچه مشخص است این است که پیوندها همچنان در رتبه بندی نقش دارند.

فاکتورهای دیگری مانند اینکه چگونه یک صفحه وب با جستجوی جستجوی کاربران رضایت می بخشد ، نقش مهمی را ایفا می کند.

بنابراین ، اگر صفحه ای با توجه به نیازهای کاربر نتواند یک صفحه وب با تعداد زیادی پیوند به نظر مهم برسد ، اما هنوز در صدر پرس و جو جستجو قرار نمی گیرد.

یک مثال می تواند یک جستجوی جستجوی Jaguar باشد.

 • در ایالات متحده ، دو نتیجه برتر وب سایتهای آمریکایی وابسته به سازنده خودرو هستند.
 • در انگلیس ، سه نتیجه برتر به نسخه های انگلستان وب سایت سازنده وابسته است.

پیوندها به عنوان یک واحد سنجش از اهمیت و ارتباط هستند

روند کاهش تأثیر پیوندهای غیر مرتبط از زمان تقریباً آغاز استفاده از پیوندها برای اهداف رتبه بندی ادامه دارد.

هدف این بوده است که لینک های مصنوعی یا غیر مرتبط را فیلتر کنید تا بتوانید نقشه کل وب متشکل از پیوندهای اصلی را ایجاد کنید که برای داوری در صورتی که یک سایت مهم و / یا مرتبط با عبارات مختلف کلمات کلیدی باشد مفید باشد ( نمودارهای لینک کاهش یافته ).

موتورهای جستجو از پیوندها به عنوان راهی برای:

 • اگر یک صفحه وب مهم است شما قضاوت کنید.
 • درک کنید که صفحه وب به چه موضوعی تعلق دارد.
 • هرزنامه را شناسایی کنید.

سپس این داوری ها برای رتبه بندی یا عدم رتبه بندی صفحات وب استفاده می شود.

نمونه هایی از ارتباط با اهمیت

پیوندها از وب سایتهای مهم ممکن است سیگنال مربوط به یک صفحه وب برای موضوع خاص باشد.

 • مقدار زیادی از پخش شده در کل سایت ممکن است نشانگر اهمیت یک سایت باشد.
 • یک صفحه وب که به سرعت در حال بدست آوردن پیوندها است زیرا مشکلی را حل می کند به گونه ای که کاربران را هیجان زده می کند ممکن است شروع به رتبه بندی خوبی کنند تا کاربران بیشتری بتوانند صفحه را کشف کنند.
 • یک صفحه وب که مدت زمان طولانی پیوند برقرار نکرده است ، می تواند ناپسند تلقی شود زیرا کاربران دیگر نسبت به محتوا احساس اشتیاق نمی کنند.

پیوندها به عنوان یک سیگنال اعتبار سنجی است

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، وب سایتها به ترتیب رتبه بندی نمی شوند که سایت ها بیشترین لینک را داشته باشند.

موتورهای جستجوگر وب سایتهایی را طبق آن رتبه بندی می کنند که طبق آن سایت برای بیشترین کاربران مفید خواهد بود.

از پیوندها برای ایجاد نامزدهای صفحات وب استفاده می شود که سپس از طریق سایر فرآیندهای الگوریتمی قرار می گیرند که در صورت مفید بودن آن صفحات داوطلب داوری می کنند.

پیوندها برای همه ناشران وب حائز اهمیت است زیرا آنها همچنان یکی از راه هایی هستند که سایت برای ارزیابی رتبه بندی شایسته ارزیابی می کند. موتورهای جستجو می دانند که سایتهای جدید تمایل به پیوند زیاد ندارند و همچنان به این سایتها ترافیک ارسال می کنند.

اما تا زمانی که این سایت ها در بین کاربران محبوب نباشند و پیوند پیدا کنند ، نمی توانند برای طیف وسیع تری از عبارات کلمات کلیدی که ترافیک بیشتری را جذب می کنند ، رتبه بندی کنند.

بنابراین ، ایجاد صفحات وب بسیار مهم است که بازدید کنندگان سایت بتوانند آن را مفید و به اندازه کافی برای توصیه به یک دوست پیدا کنند.

سایتی که قادر به پرورش اشتیاق به زبان دهان باشد قادر به پیوندهای خودبخود از وب سایتهای دیگر است. این استاندارد طلای پیوندها است. این روشی برای تبلیغ یک وب سایت است که من آنرا Cultivating Link می نامم.

پرورش پیوندها فرآیندی است که بر ایجاد صفحات مفیدی متمرکز شده و مشکلات بازدید کنندگان سایت را حل می کند. به عنوان مثال ، یک مشکل معمولی می تواند دستیابی به کفش های زمستانی باشد.

سایتی که فرآیند خرید آن کفش های زمستانی را به گونه ای انجام می دهد که باعث جذابیت مصرف کنندگان می شود ، قصد اشتیاق به دهان را دارد که به نوبه خود باعث ایجاد پیوندهای خود به خود می شود.

تجربه کاربری با کیفیت که پیوندها را ایجاد می کند می تواند براساس ارزش برند باشد (مردم عاشق برند شما هستند) ، قیمت پایین ، ارسال سریع ، سهولت چک کردن و غیره.

اگر آن را بسازید ، آیا گوگل آن را رتبه بندی می کند؟

البته کمی تبلیغ برای به دست آوردن کلمه در مورد یک سایت مهم است. همانطور که در دنیای واقعی وجود دارد ، ساختن مشاغل فقط هنگامی آغاز می شود که درها برای اولین بار باز می شوند.

ترافیک تصادفی پا هرگز تجارت را پایدار نکرده است. ایجاد طرحی برای ایجاد پیوندها و آگاهی از سایت بخش مهمی از ایجاد یک حضور موفق در وب است.

خلاصه اصول لینک

 • پیوندها به موتورهای جستجو می گویند سایت شما دارای اهمیت است.
 • پیوندها می توانند نشانه ارتباط عبارات کلمات کلیدی باشند.
 • همه پیوندها برای اهداف رتبه بندی مفید نیستند.
 • بهترین پیوندها پیوندهایی هستند که بطور رایگان توسط سایتهای مربوطه داده می شوند.
 • طرحی برای ایجاد پیوندها می تواند برای ساختن یک سایت موفق مفید باشد.

پیوند هرزنامه چیست؟

تعریف اسپم وب

“هرزنامه وب به اقداماتی گفته می شود که برای گمراه کردن موتورهای جستجو و به برخی صفحات رتبه بالاتر از آنچه شایسته آنهاست ، باشد.” – ” طبقه بندی وب اسپم ” توسط Zoltan Gyöngyi ، دکترا (Google) و Hector Garcia-Molina (استاد ، استنفورد)

تعریف گوگل از سئو گوگل

“… باعث می شود موتورهای جستجو خزنده ، نمایه سازی و درک مطالب خود را آسان تر کنند … شما باید قبل از هر چیز تصمیمات بهینه سازی خود را بر اساس آنچه برای بازدید کنندگان سایت شما پایه گذاری می کند ، پایه گذاری کنید.

همانطور که مشاهده می کنید ، تعریف گوگل از سئو با نسخه ای که جامعه SEO معتقد است متفاوت است.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   چگونه الگوریتم ونیز گوگل بروزرسانی جستجو و جستجوی محلی را تغییر داده است

تفسیر گوگل بر ایجاد سایتی متمرکز است که به راحتی خزنده و آسان برای فهرست بندی است و توسط موتورهای جستجو به راحتی قابل درک است.

مشاوره در مورد ساخت لینک منفعل مفید است. بنابراین خوب است که آنچه گوگل برای گفتن دارد را بخوانید :

“تبلیغ موثر مطالب جدید شما منجر به کشف سریعتر آنهایی خواهد شد که علاقه مند به همان موضوع هستند. مانند اکثر نکاتی که در این سند وجود دارد ، استفاده از این توصیه‌ها به شدت ممکن است به اعتبار سایت شما آسیب برساند.

… تلاش برای تبلیغ آفلاین شرکت یا سایت شما نیز می تواند پاداش دهنده باشد. به عنوان مثال ، اگر یک سایت تجاری دارید ، اطمینان حاصل کنید که URL آن در کارتهای ویزیتور ، سربرگ ، پوستر و غیره ذکر شده است. همچنین می توانید خبرنامه های مکرر را از طریق نامه برای مشتریان ارسال کنید تا به آنها اطلاعات جدیدی را در وب سایت شرکت اطلاع دهید. “

کار زیادی با آن نیست. اما شروع خوبی است .

چگونه می توان از بروز مشکلات مربوط به هرزنامه جلوگیری کرد

برخی از بدترین ایده ها در پشت دستمال کاغذی عالی به نظر می رسند.

نمونه ها شامل “اخراج کلمه” از طریق ثبت نام در انجمن های بحث و گفتگو برای اعلام پیشنهاد پیشنهادی برای رها کردن پیوندها در نظرات وبلاگ است.

به طور کلی ، پیوندی که توسط شرکت شما یا نماینده شما کنترل می شود ، می تواند اسپم محسوب شود.

نتیجه شیوه های ضعیف در ایجاد پیوند ممکن است به شکل موقعیت های رتبه بندی در حالت دور باشد.

بهترین سناریو ، هیچ اتفاقی برای رتبه بندی شما نمی افتد زیرا پیوندها حساب نمی شوند.

اما اگر می بینید که جایگاه های رتبه بندی شما شروع به کاهش می کند ، این می تواند نشانه ای از این باشد که ساختمان پیوندی به شیوه های ضعیف در ساخت لینک متکی بوده است.

استفاده از فرآیند ایجاد پیوند در خانه راهی است که برخی از شرکت ها کنترل روند کار را حفظ می کنند. این شرط می تواند ایمن ترین روش برای ایجاد لینک ها باشد ، مشروط بر اینکه شما یک استراتژی ساخت لینک با کیفیت داشته باشید.

بررسی اجمالی ساختمان: بازاریابی محتوا

بسته به نحوه انجام آن ، بازاریابی محتوا می تواند یک حسن تعبیر برای ایجاد لینک باشد – و من تا حدودی موافقم.

بد نیست این کار به یک پیوند پیوند پرداخت شده با استفاده از شبکه های سایت ها و شبکه های نویسندگان که پول برای کمک های مقاله را می پذیرند ، شباهت دارد.

در نویسندگان یک صنعت مستحکم وجود دارد که در زمینه قرار دادن مقالات در انتشارات معتبر تخصص دارد.

به طور دقیق ، این می تواند به عنوان طرح پیوند در نظر گرفته شود و خطر آن طرح ها نیز وجود دارد. من این نوع طرح ها را تأیید نمی کنم.

در اینجا بینش مهمی در مورد بازاریابی محتوا آورده شده است: ایجاد محتوا به منظور ایجاد ترافیک یکی از هوشمندانه ترین روشها برای ایجاد پیوندهای طبیعی است.

به جای تمرکز روی به دست آوردن لینک از خود مقاله ، بخشی از مطالب را ایجاد کنید که تمرکز آن بر رانندگی در سایت شرکت شما باشد.

این بدان معنی است که اگر این لینک در سایتی منتشر شده باشد که مال شما نباشد ، تمام پیوندها حذف نشده اند.

هر محتوا به اندازه کافی خوب است که بتواند ترافیک را به حد کافی خوب تولید کند تا بتواند از لینک های ورودی داخلی با کیفیت بالا استفاده کند

استراتژی های طعمه لینک ویروسی

به طور صحیح انجام شده است استراتژی طعمه پیوند که به موضوع مربوطه مورد علاقه بازدید کنندگان منظم سایت شما متمرکز می شود ، لینک هایی با کیفیت بالا تولید خواهد کرد

بهترین نوع استراتژی در مورد ایجاد یک محتوای مفید است که مشتریان بالقوه از طریق آن به رسانه های اجتماعی پیوند می دهند و به اشتراک می گذارند. این چیزی است که من آن را طعمه محتوای مناسب می نامم.

هر استراتژی غیر مرتبط و با تمرکز بر روی حیله یا شوخ طبعی ممکن است در نهایت جذب بازدید کننده که علاقه ای به محصول شرکت شما ندارد و هرگز برمی گردد یا به فروش تبدیل نمی شود.

به نظر من این نوع طعمه پیوند باعث می شود پیوندهای بی ربط به یک صفحه وب در سایت شما جلب شود که برای محصول اصلی که سایت حول آن می چرخد ​​، بی ربط نیست.

به عنوان مثال ، اگر سایت شما یک رستوران غذاهای دریایی Hilton Head، SC است و شما یک مسابقه عکس ماهی را برگزار می کنید و ویروسی می شود ، احتمالاً این لینک ها برای رستوران غذاهای دریایی اهمیتی ندارند. آنها به صفحه “مسابقه عکس ماهی” مربوط می شوند.

به نظر من ، از آنجا که هیلتون رئیس ، SC مقصدی است و از آنجا که یک رستوران یک تجارت محلی است ، ایجاد لینک های مرتبط با مسافرت برای جذب مشاغل توریستی از خارج از ایالت و همچنین استناد به نوع محلی ، بسیار منطقی تر است. رستوران در جستجوی محلی قرار دارد.

به نظر من ، استراتژی های ایجاد لینک ویروسی به ندرت یک راه حل مناسب نیست مگر اینکه موضوع به طور مستقیم با محصول یا خدمات مرتبط باشد.

موتورهای جستجو می توانند لینک ها را رتبه بندی کنند

موتورهای جستجو ، به نظر من، بر اساس حق ثبت اختراعات و مقالات تحقیقاتی مختلف ، لینکهای مربوطه را از سایتهای مربوطه رتبه بندی کرده و از هر چیز دیگری غافل می شوند.

این چیزی را ایجاد می کند که به عنوان نمودار پیوند کاهش یافته شناخته می شود  . این یک نقشه وب است که به صورت موضوعی سفارش داده شده است ، و سایتهای اسپم از آن خارج شده اند. روند رتبه بندی از همانجا آغاز می شود.

رابطه بین پیوندها و محتوا

رتبه بندی سایت فقط مربوط به پرورش لینک نیست. گفته می شود محتوا مهمترین عامل رتبه بندی است.

اگر محتوای شما مفید باشد ، پیوندها با تلاش تبلیغاتی شروع به جمع شدن می کنند.

نتیجه

امروزه پیوندها بخش اساسی سئو هستند ، اما اگر نمی دانید کدام یک از دستورالعمل های گوگل را نقض می کند ، می توانید به راحتی آسیب های بیشتری را به دست آورید تا خوب.

پیوندها به عنوان یک عامل رتبه بندی در هر زمان و در آینده قابل پیش بینی ناپدید نمی شوند ، بنابراین بسیار مهم است که شما بفهمید که دقیقاً کدام نوع رتبه بندی شما را بهبود می بخشد ، کدام نوع نیست ، و شاید مهمتر از همه ، کدام وب سایت شما را مجازات می کند.
این نوشته ترجمه ایست از دو مقاله در مجله موتور جستجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.