ثبت فروش بیش از یک میلیارد دستگاه‌ اندرویدی

طراحی سایت تولیدی پوشاک ایران - رینو و بهینه سازی
طراحی سایت تولیدی پوشاک تبلیغاتی ایران – رینو
مارس 8, 2014
ارائه پسوندهای اختصاصی جدید
مارس 10, 2014
Show all

ثبت فروش بیش از یک میلیارد دستگاه‌ اندرویدی

خبری که در زیر خواهید خواند درباره گوگل و دستگاههای اندروییدی آن  خواهد بود که شرکت گارتنر آن را منتشر کرده است .

شرکت گارتنر در واقع یک شرکت تحقیقاتی بسیار معتبر در امریکا است که حدود ۵۰۰۰ نفر پرسنل داشته و نسخه معتبر گالوپ در آی تی محسوب می شود .

android

اندروید، سیستم‌عامل محبوب گوگل ، که در سال  ۲۰۰۶ آن را خریداری کرد و روی آن سرمایه گزاری کلانی انجام داد به نظر می رسد که بسیار هم موفق بوده است با تسلط بیشتر بر بازار رایانه، تبلت و پلتفرم‌های موبایلی، توانست ضریب نفود خود را در انتخاب نهایی کاربران در سال ۲۰۱۳، بیست و شش درصد افزایش دهد.

طبق تحقیقات کمپانی گارتنر، در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱ میلیارد دستگاه اندرویدی به فروش رفته و کاربران، این سیستم‌عامل را بر سایر رقبای آن ترجیح داده‌اند. در این رده‌بندی ویندوز با رقمی معادل ۳۵۹ میلیون خرید در رتبه دوم جای گرفته است. سیستم‌عامل‌های Mac OS/iOS نیز با فاصله‌ای کم و با رقم ۳۴۴ میلیون انتخاب از سوی کاربران در جایگاه سوم قرار داشته و در تعقیب ویندوز می‌باشد.
طبق گزارش گارتنر، اندروید به لطف حضورش در محصولاتی با قیمت مقرون به صرفه‌تر از محصولات اپل، توانسته است با در اختیار داشتن چیزی نزدیک به ۲ میلیارد دستگاه در میان کاربران نهایی، در این زمینه نیز رکورددار باقی بماند. تحلیلگر گارتنر در این رابطه می‌گوید: “بدون شک حجم و ارزش معاملات برابر نیست؛ چرا که کاربران اندرویدی قدرت انتخاب بیشتری برای تصمیم‌های کم هزینه‌تر به نسبت محصولان گران‌قیمت اپل دارند. اندروید تعداد ۱٫۹ میلیارد دستگاه در حال استفاده را برای خود سال ۲۰۱۴ حفظ خواهد نمود و در مقابل اپل نیز ۶۸۲ میلیون دستگاه دارای سیست‌عامل‌های اپل (IOS/MAC) را در اختیار خواهد گرفت.”
گارتنر اعلام کرده است که میزان فروش سیستم‌عامل بلک‌بری نیز از ۲۴ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۳ به ۱۵ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۴ کاهش خواهد یافت. این در حالی است که سیستم‌عامل کروم، وضعیتی متفاوت را تجربه خواهد کرد و میزان فروش آن از ۱٫۸ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۳ به ۴٫۷ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۴ افزایش خواهد یافت.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   ترفندهایی برای مشاهده سورس صفحات وب در اندروید

پیش‌بینی می‌شود در سال جاری، در میان تمامی گجت‌ها، تلفن‌های هوشمند با ۱٫۹ میلیارد فروش، بیشترین فروش را  تجربه کنند. تبلت‌ها نیز رقم فروش خود را به ۲۶۳ میلیون دستگاه ارتقا خواهند داد. UltraMobileها (دستگاه‌های ترکیی و تاشو)  نیز رقم فروش خود را از ۱۷ میلیون دستگاه در سال گذشته به ۳۹ میلیون دستگاه در سال جاری افزایش می‌دهند. استقبال از رایانه‌های رومیزی و نوت‌بوک‌ها نیز با شیب کمی، کماکان در حال سقوط بوده و رقم خریدهای پیش‌بینی شده برای این محصولات از ۳۰۰ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۳ به ۲۷۷ میلیون دستگاه در سال جاری تنزل خواهد یافت.
همچنین مجموع خریدهای پیش‌بینی شده برای رایانه‌های رومیزی، تلفن‌های همراه ، تبلت و دستگاه‌های UltraMobile، در سال ۲۰۱۴، دو و نیم میلیارد مورد می‌باشد که ۷٫۷ درصد رشد را نسبت به سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.