راهنمای کامل برای به روز رسانی الگوریتم موبایلگدون Mobilegeddon گوگل

اجبار گوگل در فاش کردن اسرار الگوریتم
ممکن است گوگل مجبور شود اسرار الگوریتم خود را فاش کند
آوریل 5, 2020
بک لینک های dofollow , nofollow
جان مولر آنچه را برای رتبه های برتر مهم است توضیح داد
آوریل 7, 2020
Show all

راهنمای کامل برای به روز رسانی الگوریتم موبایلگدون Mobilegeddon گوگل

google-mobilegeddon-موبایلگدون mobile-friendly-update


موبایلگدون یا Mobilegeddon از ابتدا تا امروز

در تاریخ ۲۱ آوریل ۲۰۱۵ ، گوگل به روزرسانی تلفن همراه خود را منتشر کرد که به سرعت چندین نام برای آن پیشنهاد شدد – mobilepocalyse ، mopocalypse ، mobocalypse و هر کسی که در حوزه سئو نام و نشانی داشت این بروزرسانی را با نامی صدا می کرد.

نهایتا نامی که همه گیر شد “Mobilegeddon” بود (تا آنجا که می توانم بگویم ، اعتبار این نامگذاری به شخص بری شوارتز در searchengineland بر می گردد) .

موبایلگدون یا Mobilegeddon چیست؟

گوگل این پیام را مانند بعضی اوقات در وبلاگ رسمی وب مستر واکانت رسمی تویتر خود ارسال کرد ، و به روزرسانی را با جزئیات مختصر و همراه با تصویرزیر توضیح داد تا تفاوت بین آنچه قبل و بعد از الگوریتم بود را توضیح دهد:

بروزرسانی موبایل
موبایلگدون google-mobilegeddon

نکته قابل توجه در الگوریتم موبایلگدون این بود که دراین بروزرسانی هیچ منطقه خاکستری وجود نداشت. صفحات شما یا سازگار با موبایل بودند ، یا اینگونه نبودند. و هیچ حالت نسبی وجود نداشت.

آن روز در ماه آوریل ، آخرین نسخه به روزرسانی رسمی این الگوریتم بود اما تنها اعلانی نبود که گوگل به وب مسترها داد.

Mobilegeddon: از آنچه فکر می کنید نزدیک تر است

در تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۱۵ ، بیش از دو ماه از ورود به اعلان رسمی ، گوگل پیامی را منتشر کرد که به ما گفت که آنها می توانند استفاده از سازگاری موبایل را به عنوان سیگنال رتبه بندی گسترش دهند . این تغییر در ۲۱ آوریل در حال آمدن بود و ما باید آماده سازی می کردیم.

پست گوگل با بیان دلایل زیر در مورد تغییر چنین گفت :

“هنگامی که می توان از دستگاه های تلفن همراه جستجو کرد ، مهم نیست که این اطلاعات در صفحات وب یا برنامه های سازگار با موبایل باشند.”

در پست ۲۱ آوریل ، گوگل لیست سریع سه بخشی را ارائه داد که تأثیر این بروزرسانی را تحت تأثیر قرار می دهد:

  • فقط در رتبه بندی جستجو در دستگاه های تلفن همراه تأثیر می گذارد.
  • نتایج جستجو در همه زبانها در سطح جهان تأثیر می گذارد.
  • در صفحات مجزا و نه کل وب سایتها اعمال می شود.

این تغییر ساده و گسترده بود. صفحات شما یا سازگار با تلفن همراه بودند و یا سازگار نبودند ، و همه را تحت تأثیر قرار می داد و در طول یک هفته از بین می رفت.

مهم نیست که در کدام صنعت کار کرده اید ، خواه صابون فروخته اید و یا پل ساخته اید ، سایت شما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

گوگل به سمت اولویت موبایل (Mobile-First) می رود

این فقط یک به روزرسانی الگوریتم نبود ، بلکه یک تغییر فرهنگی بود و گوگل قصد داشت بازار را جابجا کند.

تصور غلط رایج در مورد گوگل این است که آنها با تغییراتی مانند این، وسواس دارند که زندگی افراد جستجوگر را سخت تر کنند. درحالیکه ، این درست نیست. گوگل با درک درست از گرایش افراد مختلف در سراسر جهان و داشتن آمارهای واقعی از نحوه جستجوی افراد و دستگاه های مورد استفاده شان این تصمیم را گرفته بود.

گوگل اتفاقا وسواس دارد تا حد امکان تجربه کاربر را بهبود بخشد و آن را با رفتار کاربر و روندهای موجود در بازار هماهنگ کند.

این بروزرسانی در واقع در مورد جستجوی ارگانیک نبود. این در مورد پاسخ به رفتار مصرف کننده بود ، که در جهت موبایل روند رو به رشد داشت.

گوگل تصمیمی برای دقت بیشتر و سازگاری با رفتار مصرف کننده گرفته است. و این تصمیم صحیحی برای گوگل بود.

چرا گوگل اینقدر به تجربه کاربر با موتور جستجواهمیت می دهد؟

عمدتا به این دلیل که بخش عمده ای از درآمد آنها هنوز ناشی از تبلیغات پولی در موتور جستجو است. آنها می خواهند بهترین تجربه ممکن را برای شما فراهم کنند تا مردم با کلیک بر روی آنها و تأمین بودجه همچنان مشتری گوگل بمانند.

تاکنون گوگل در پیش بینی روندهای جستجو ، هیچ وقت دوم نبوده است. و این نشان از درک درست و حرکت های به موقع گوگل در بازار موتورهای جستجو دارد.

آیا تأثیر موبایلگدون یا Mobilegeddon شبیه یک فاجعه پیش بینی شده بود؟

آنچه ما درباره الگوریتم موبایلگدون یا Mobilegeddon شنیده بودیم این بود که تأثیر این به روزرسانی از پاندا و پنگوئن بیشتر است .

اما آیا اینگونه بود؟

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   راهنمای نهایی ساختار URL ها برای سازگاری بیشتر با سئو

نه واقعا.

در روزهای بعد از بروزرسانی موبایلگدون یا Mobilegeddon ، همه در این صنعت شروع به آرام کردن اوضاع کردند و با دقت به تجزیه و تحلیل پرداختند که ببینند وب سایت هایشان در طی هفته تحویل تحت تاثیر چه عواملی قرار می کیرد. به محض اینکه گرد و غبار برطرف شد ، به نظر می رسد که پاسخ سوال از تأثیر به روزرسانی ها این بود : «متوسط”، همراه با شانه بالا انداختن .

در اکثر موارد ، متخصصان گفتند که این بروزرسانی همانطور که در نظر گرفته شده کار می کند. صفحات ناسازگار با موبایل درلیست جستجوی موبایل تأثیر منفی گذاشتند و شروع به ریزش در سرپ یا SERP ها کردند.

دکتر پیت مایرز از ماز ، تأثیرات را در مازکست که دمای سئوی گوگل را به صورت روزانه نمایش میدهد جزئی دید.

از آنجایی که مازکست در آن زمان فقط دمای دسک تاپ را ردیابی می کرد ، البته بعد از این ماز به دلیل این بروزرسانی ، MozCast Mobile را برای پیگیری چگونگی تأثیرگذاری سایت ها ساخت. در طول کل تجزیه و تحلیل ، دکتر پیت عوامل و داده های مختلفی را که پیگیری می شود تجزیه می کند ، اما این گزیده ای که نمودار را به درستی توصیف می کند بهترین تصویر از تأثیر کلی را نشان می دهد:

تم های موبایل MozCast
نتایج بعد از موبایلگدون ازMOZ

وی گفت: “در سراسر صفحه ، درجه حرارت موبایل کمی گرمتر است (که فقط می تواند در نحوه اندازه گیری باشد). در تاریخ ۲۱ آوریل ، سرعت موبایل کمی بالاتر بود ، اما هیچ چیزی برای نوشتن درباره آن وجود نداشت. تاکنون روز ۲ (۲۲ آوریل) گرم ترین دما را نشان داده است و ۷۹٫۸ درجه سانتیگراد را گرم می کند. جالب اینجاست که تفاوت بین دسک تاپ و موبایل در روز ۲ تقریباً ۱۸ درجه بود. یک تغییر کوچک دیگر در ۲۴ آوریل وجود دارد ، اما همانطور که از نمودار اول می بینید ، این تغییر نیز در رتبه بندی دسک تاپ تأثیر گذاشت. به نظر می رسد هر اتفاقی که در آن روز افتاده باشد همه مربوط به بروزرسانی الگوریتم موبایل نیست. ”

دکتر پیت مایرز از ماز

کالین گیدی از ۳Q دیجیتال نیز تجزیه و تحلیل جالبی داشت که معتقد بود سرعت بارگذاری سایت تأثیر بیشتری در رتبه بندی نسبت به سازگاری موبایل دارد:

وی گفت: “بازدید از این سایتها از طریق مرورگر تلفن همراه و پردازنده های کندتر نشان می دهد که سرعت صفحه و زمان بارگذاری یک عامل رده بندی برتر نسبت به این به روزرسانی جدید و سازگار برای موبایل است. با داشتن سایتهای ریسپانسیو ، شما کد های سنگینتری خواهید داشت و می توانید ذاتاً با گذراندن تست دوستانه موبایل گوگل ، زمان بار آهسته تری داشته باشید. سایتهای ریسپانسیو که در این دسته قرار می گیرند اما هنوز در نتایج رتبه ای ندارند بایدیک نگاهی به کدهایشان انداخت.

کالین گیدی

این نکته جالبی بود ، زیرا سرعت صفحات و زمان بارگذاری صفحات برای اولین بار بود که به مکالمات سئو کار ها به عنوان فاکتورهای مهم در رتبه بندی اضافه شده است. این احتمالاً آغاز تغییر در ذهنیت افراد به سمت یک تجربه سریعتر برابر با نتایج بهتر بود. جای تعجب دارید که آیا گوگل آن را به عنوان بخشی از این بروزرسانی نیز پخته تر کرده است ، اما هیچ داده ای از این تئوری پشتیبانی نمی کند.

موبایلگدون یا Mobilegeddon تا چه حد بر ترافیک سایت ها تاثیر داشت؟

این تجزیه و تحلیل ها ، به همراه بسیاری دیگر ، آنچه را که بیشتر نمایان می کرد این بود : اصلاً تأثیر ترافیکی و رتبه بندی وجود ندارد.

به طور کلی ، این برای بسیاری از بازاریاب های جستجوگر تبدیل به یک دردسر شد ، زیرا اکثر افراد تأثیر قابل اندازه گیری نمی دیدند. البته برخی از افراد هم بودند که در اثر این بروزرسانی به انتهای نتایج پرتاب شدند و به تابلوهای پیام گوگل حمله کردند و هرچه دلشان می خواست نثار گوگل کردند. با این حال ، اکثر اوقات ، این بروزرسانی تغییر درجه بندی عظیمی در سطح صفحه ایجاد نکرده است ، که به صورت گذشته نگر ، احتمالاً همان چیزی است که گوگل به دنبال آن بود.

این یکی از اولین به روزرسانی هایی بود که گوگل توضیحات کاملی در مورد آنچه اتفاق افتاده است ، چه اتفاقی می افتد ، و چقدر طول می کشد تا این نسخه نهایی شود ،داد.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   آپدیت پیج رنک گوگل در سال 2015

اگرچه موبایلگدون یا Mobilegeddon مطمئناً تشویق افراد به سمت تلفن همراه بود ، بیش از آن به احتمال زیاد آزمایشی هم بود که ببینیم چگونه می توانند با دادن اطلاعات مربوط به افراد قبل از بروزرسانی ، نسبت به آنها اقدام به تغییر کنند ، تا حداقل تاثیر و شکایت را داشته باشند .

گوگل زمان لازم را برای ایجاد تغییرات و ایجاد نوعی از نسخه سازگار با موبایل در صفحات خود داده بود ، که منجر به تجربه کاربری بهتر کاربران و مشکلات کمتری با انجمن سئو شد.

هیچ کس واقعاً نمی تواند شکایت کند زیرا واقعاً هیچ فاجعه ای رخ نداده است. این موبایلگدون یا Mobilegeddon نبود ، بیشتر یک جستجوی سریع با موبایل بود که در اکثر موارد ،برای همه خیلی خوب بودند.

با گذشت زمان سایت های بیشتر به نسخه سازگار با تلفن همراه مناسب تبدیل شد ، که به نوبه خود منجر به تجربه بهتر وب برای کاربران شد ، به طور کلی ، نه فقط برای افراد در صنعت بلکه برای همه ، در همه جا.

گوگل از این بروزرسانی به عنوان مکانیسم تحویل برای ابتکار عمل بسیار بزرگتری استفاده کرده است ، تا تعداد زیادی سایت را بدست آورد تا بتوانند طراحی خود و نحوه فکر کردن در مورد وب را در مدت زمان کوتاهی تغییر دهند.

چگونه آنها مردم را به انجام این کار وادار کردند؟

گوگل بزرگترین هویج مورد نظر خود را برای جلب علاقه – افزایش رده بندی – که آنها در ماه مارس در آن پست اعلام کرده بودند ، آویزان کرد و همه را به دنبال تعقیب خود درآورد.

خیلی خوب کار کرد

خوب است گوگل بتواند تغییرات آینده در صنعت را تشخیص دهد و به مردم کمک کند تا به سمت خود حرکت کنند. در حالی که موبایلگدون یا Mobilegeddon دارای رتبه و تأثیر ترافیکی بزرگی نبود ، مطمئناً یک تجربه کاربری و تأثیر فرهنگی داشت که به نفع همه بود.

عکس العمل های جهانی به موبایلگدون :

طراحی برای موبایل شامل گزینه های دشوار است

در واقع نقایص زیادی در طراحی های موبایل وجود دارد ، از جمله زیبایی شناسی ، به خصوص قرار گرفتن در ناحیه بی پروا در پیوندهای مختلف پیمایش. و هیچ انتخاب روشنی برای بهترین راه حل ، طراحی پاسخگو یا تلفن همراه اختصاصی وجود ندارد. طرح های پاسخگو معمولاً سازش هایی را در طراحی سایت ایجاد می کنند که ممکن است مورد پسند بازدیدکنندگان دسکتاپ یا موبایل نباشد. در حالی که ایجاد یک راه حل کاملاً موبایل به معنای برخورد با دو وب سایت و سردردهایی است که با حفظ دو طرح برای همان محتوا همراه هستند.

آیا صفحات وب .Edu از گوگل بعد از موبایل گدون ناپدید می شوند؟

این نگرانی مبنی بر اینکه موبایلگدون از سایتهای با کیفیت پایین موبایل با بهترین وب سایتهای ریسپانسیوبا هزینه زیاد حمایت می کند ، قابل توجیه است. محتوا که در وب سایتهای .edu میزبان برخی از معتبرترین اطلاعات موجود در اینترنت است. آیا اگر سازگار با نسخه موبایل نباشد ، آن محتوا از بین می رود؟ من با گرگ بانس ، مدیر خدمات وب در دانشگاه جورج میسون صحبت کردم که خاطرنشان کرد که بسیاری از وب سایتهای دانشگاه از وب سایتهای مستقلی ساخته شده و هر بخش مسئول طراحی وب سایت خود هستند.

“وقتی من این را می نویسم ، سایت ها در حال تعمیرات اساسی هستند. این مسائل ناشی از این واقعیت است که دپارتمان های دانشگاه جورج میسون (دقیقاً مانند بسیاری از دانشگاه های بزرگتر) وب سایت های خود را به دلیل عدم وجود رهبری مرکزی ، برای خود ایجاد کرده اند. نتیجه ۵۰۰ سیلو ۵۰۰+ است که ما در حال کار برای استفاده از یک برند مشترک و سوار شدن بر روی یک سکوی کاملاً جدید CMS هستیم. راه اندازی اولیه اواخر تابستان امسال خواهد بود و تا تابستان سال ۲۰۱۸ به اتمام نمی رسد. ”

Mobilegeddon 2.0

حدود یک سال بعد ، در تاریخ ۱۶ مارس ۲۰۱۶ ، گوگل اعلام کرد که آنها در اوایل ماه مه سیگنال رتبه بندی دوستانه برای موبایل خود را تقویت می کنند و به کسانی که پیروی کرده اند ، رتبه بالاتری می بخشد.

پست رسمی گوگل با روشی مشابه شروع شد: پست اصلی:

“دریافت پاسخ های خوب و مرتبط در هنگام جستجو نباید به دستگاهی که استفاده می کنید بستگی داشته باشد. بهتر است بهترین جواب ممکن را از طریق موبایل، دسکتاپ یا تبلت دریافت کنید. سال گذشته ، ما به عنوان یک سیگنال رتبه بندی در جستجوهای تلفن همراه ، استفاده از سازگاری موبایل را شروع کردیم. امروز اعلام می کنیم که از ماه مه شروع خواهیم کرد به روز رسانی و برای نتایج ، جستجوی تلفن همراه را افزایش می دهیم که اثر سیگنال رتبه بندی را افزایش می دهد تا به کاربران ما کمک کند صفحات بیشتری را که مناسب و همراه هستند پیدا کنند. ”

پست رسمی گوگل

گوگل امتیاز صفحاتی که تایید در رتبه بندی سازگار با موبایل دریافت می کردند را دو برابر کرد.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   شش قدم تا تبدیل شدن به یک جستجوگر حرفه ای

در تاریخ ۱۲ مه ، جان مولر در توییتر اعلام کرد که ، “تغییرات موبایل ذکر شده در اینجا کاملاً به پایان رسیده است.” همچنین ، اگر قبلاً سازگار با موبایل بودید ، “تحت تأثیر این بروزرسانی قرار نخواهید گرفت.”

وقتی از وی سؤال شد که آیا این Mobilegeddon 2 است ، جان پاسخ داد: “نه ، واقعاً نیست.”

Mobilegeddon: راهنمای کاملی برای به روزرسانی دوستانه موبایل با Google & # 8217؛ s
پاسخ جان مولر

بروزرسانی دوم از چند جهت جالب بود.

وقتی فکر می کنید و می بینید که واکنش ها به هر به روزرسانی پاندا و پنگوئن چقدر بود (برخی با دلیل بسیار خوب) ، شگفت آور است که ببینید صنعت نسبت به هر دو تکرار این بروزرسانی چقدر آرام عمل کرده است.

موضوعاتی وجود داشت که افراد در مورد به روزرسانی بحث می کردند ، بحث می کردند و از آنها شکایت می کردند ، اما واکنش چندان جدی نبود. این یک هرج و مرج نبود – در تقابل واضح با آرماگدون معمولی (ببینید من آنجا چه کار کردم؟) که به طور معمول به وجود می آید.

این اولین بار بود که می دیدم افراد بزرگسالی دربخش پیام گوگل داغ نکرده اند و عصبانی نیستند ، بلکه سؤال می کردند و دانش خود را در مورد آنچه کار می کنند و برای تجربه های تلفن همراه خود کار نمی کنند ، به اشتراک می گذاشتند.

این را می توان به گوگل اختصاص داد تا زمان کافی برای تهیه و راهنمایی روشنی در مورد بروزرسانی ، زمان وقوع و نحوه کار آن داشته باشد. این به روزرسانی ها همچنین از مزایای تأثیرگذاری آن به عنوان پاسخ مثبت / خیر برخوردار بودند ، که تقریباً در مورد سایر به روزرسانی های دیگر وجود ندارد ، بنابراین شناسایی و پذیرش تغییر برای افراد راحت تر بود.

بعد از اینکه همه چیز گفته شد و تمام شد ، این یک گام مثبت برای گوگل و صنعت سئو بود.

میراث موبایلگدون یا Mobilegeddon

در پایان ، گوگل هر دو مورد را با این بروزرسانی ثابت کرد و یاد گرفت که:

  1. آنها می توانند تغییراتی فراتر از ترافیک و رتبه بندی ها ایجاد کنند ، و مردم را به تغییر نحوه طراحی سایت های خود برای استقرار در بازار تغییر دهند.
  2. هر به روزرسانی الگوریتم برای فهمیدن نباید یک آشفتگی گیج کننده باشد.
  3. هنگامی که به مردم فرصت کافی برای تهیه و فهمیدن تغییر را می دهید ، می توانید از ایجاد شورش جلوگیری کنید.

اولین و سومین نکته در آن لیست ، دو نکته بسیار مهم و قابل ذکر است. این بروزرسانی در ارتباط با صنعت ما و همچنین نوع تغییراتی که می تواند بر آنها تأثیر بگذارد ، قدم بزرگی برای گوگل بوده است.

تا به امروز این احتمالاً نرم و صاف ترین موفقیتی بود که گوگل در مورد به روزرسانی های الگوریتم خود انجام داده است.

بعدی چیست؟

موبایلگدون Mobilegeddon، پایه و اساس سایر ترفندها و به روزرسانی های سرپ یا SERP های تلفن همراه را ایجاد کرد. این مسئله این بود که مردم بتوانند دلار برای سرمایه گذاری در سایت خود سرمایه گذاری کنند تا آنها را به صورت سازگار با موبایل تبدیل کرده و باعث پیشرفت صنعت ما شود:

اگر نسخه سازگار با موبایل نیستید ، دیگر اینجا جای شما نیست.

با نگاهی به آینده ، این نخستین پیشگویی قریب الوقوع نخستین نمایه سازی موبایل است که گوگل به زودی به جهانیان راه پیدا می کند ، این باعث تقویت تجربه تلفن همراه خواهد شد.

اگرچه ممکن است تأثیر این بروزرسانی به معنای سنتی اندک باشد ، اما این تقریباً یکی از مهمترین نقاط عطف در تاریخ الگوریتم های گوگل بوده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.