رتبه بندی جهانی سئو: رقابت ویکی پدیا و یوتیوب برای تسلط بر جستجوی گوگل در سطح جهان

محتوای تازه با تغییر تاریخ
تغییر تاریخ های محتوای شما چقدر خطرناک است؟ روش های تازه نگه داشتن یک محتوا
آوریل 20, 2020
چرا سئو یا SEO مهم است؟
چرا جستجو و سئو مهم است و ۳ اصل مهم بازاریابی
آوریل 27, 2020
Show all

رتبه بندی جهانی سئو: رقابت ویکی پدیا و یوتیوب برای تسلط بر جستجوی گوگل در سطح جهان

رتبه بندی جهانی سئو از 16 کشور

ویکی پدیا مشهودترین وب سایت در نتایج جستجوی ارگانیک در سطح جهان است ، اما طبق تحقیقات جدید YouTube خیلی سریع در حال رسیدن به رتبه ویکی پدیا است

جالب است بدانید ویکی پدیا با رتبه اول در جهان در کشور ما در کلمات کلیدی حساس جایگاهی بهتر از صفحات ۶ تا ۱۰ ندارد، مثلا در عبارت کلیدی “طراحی سایت” بین صفحات ۷ تا ۹ متغیر است. و این نشان میدهد در زبان فارسی و روی کلمات کلیدی هنوز هم سئو کلاه سیاه کارایی دارد.

رتبه بندی جهانی SEO: ویکی پدیا و یوتیوب برای تسلط بر جستجوی گوگل در سطح جهان

(ده وب سایت برتر جهان در سئو – بیشترین نمایش در نتایج گوگل)

این تجزیه و تحلیل روی بهترین برندهای وب در زمینه جستجوی ارگانیک در ۱۶ کشور (از جمله ایالات متحده ، انگلیس ، آلمان و فرانسه)انجام شد و ویکی پدیا و یوتیوب جایگاه اول و دوم را به خود اختصاص دادند.

در به اشتراک گذاری تصویر شبکه‌ی اجتماعی ، پینترست وسایت بازی آنلاین پوکی ، در جستجوی گوگل در سطح جهانی بهترین رتبه ها را به دست آوردند ، در حالی که مجله Wired در سرپ جستجوی گوگل درحال تبدیل شدن به یک ستاره در ایالات متحده است.

این یافته ها از مطالعه سالانه جستجوگرها در سطح جهان توسط SEO Searchmetrics است که نتایج جستجو از ۱۶ فهرست ملی گوگل را در سراسر جهان تجزیه و تحلیل کرده تا ده نفر برتر در جستجوی ارگانیک در هر کشور را در کل سال تعیین کند. این سومین سال پیاپی است که این تجزیه و تحلیل انجام می شود و نتایج سالهای گذشته را هم می توانید در بلاگ آنها ببینید.

این به Searchmetrics اجازه می دهد لیست کل ده قهرمان جهانی سئو براساس تعداد کشورهایی که یک سایت در آن فهرست می شود از بین برترین کشورها در سطح ملی را انتخاب کنند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   گوگل متحمل شکست بزرگی شد - باید به ناشران فرانسوی هزینه بپردازید

قهرمانان جهانی در جستجوی


(ده وب سایت برتر جهان در سئو – بیشترین نمایش در نتایج گوگل)

۱٫ Wikipedia ویکی پدیا
۲٫ YouTube یوتیوب
۳٫ Facebook فیسبوک
۴٫ amazon آمازون
۵٫ Twitter تویتر
۶٫ Apple اپل
۷٫ Tripadvisor تریپ ادوایزر
۸٫ IMDb آی ام دی بی
۹٫ Instagram اینستاگرام
۱۰٫ Wikipedia ویکی پدیا – ویکتینری

ویکی پدیا در مقابل یوتیوب: مبارزه برای تسلط جستجوی Google

ویکی پدیا قابل مشاهده ترین دامنه وب در جستجوهای گوگل در سطح جهان است اما در۵ کشور از بین ۱۶ کشور مورد بررسی ، جایگاه بازدید خود را از دست داده است. در همین زمان ، YouTube با پیشرفت در عملکرد جستجو در ۵ کشور به سرعت در حال پیشرفت است، این کشور ها عبارتند از ترکیه ،هند، اسپانیا، دانمارک و برزیل.

ویکی پدیا به دلیل گستردگی مطالب به روز که همیشه درمورد بسیاری از موضوعات وجود دارد ، همیشه در نتایج جستجو خوب عمل کرده است. وی گفت: “در حقیقت ، یوتیوب برای اولین بار در عملکرد جستجوی ایالات متحده در گوگل در سپتامبر ۲۰۱۹ برای نخستین بار از ویکی پدیا پیشی گرفت ، اما فقط در میانگین سالانه کم شد. هنوز خیلی نزدیک است و سال آینده می توانیم YouTube را به صورت بالایی ببینیم. “

استفان بنچ-کپون ، مدیر ارشد بازاریابی محتوا در Searchmetrics.

این بخشی از روند است که ویدیوها در جستجوهای دسکتاپ پررنگ تر دیده می شود و هنگامی که فیلم ها در نتایج جستجو در سال ۲۰۱۸ با ظاهر شدن در قالب کاروسل ظاهر می شوند ، ایجاد شده است. فرمت کاروسل یا چرخ فلک ، که به جستجوگران امکان می دهد تعداد بیشتری از موارد را کلیک کنند و ببینند. فیلم ها ، همزمان با افزایش چشمگیر در تعداد جستجوی عبارات که گوگل برای آنها لینک هایی شامل ویدیو از YouTube در نتایج است بی تاثیر نبوده است.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   13 راه که می توانید از سئو و بازاریابی برای مقابله با تاثیر کرونا ویروس استفاده کنید

Bench-Capon گفت: “رقابت بین ویکی پدیا و یوتیوب بخشی از یک نبرد گسترده آنلاین بین محتوای متن و محتوای ویدیویی است.” “ما می دانیم که مردم به ویدیوها بیشتر و بیشتر به صورت آنلاین دسترسی می یابند و از آن استفاده می کنند ، و نتایج گوگل این را منعکس می کند ، اما حداقل فعلاً ، ویکی پدیا و محتوای متن هنوز شماره یک هستند”.

پینترست در جستجوی گوگل گامهای اساسی برمی دارد

پینترست سال بسیار موفقی را پشت سر گذاشت و در بین ده دامنه برتر وب در جستجوی گوگل در هشت کشور قرار گرفت – و در پنج کشور دیگر به ۵۰ رتبه برتر رسید.

“پینترست در سال گذشته در لیست جستجو جایگاه خوبی بدست آورد و همچنان تا سال ۲۰۲۰” این رتبه را حفظ کرد ، “Bench-Capon. وی گفت: “این سایت نتایج گسترده ای در جعبه های تصویری دارد که گوگل در نتایج جستجو ادغام می شود ، و واقعاً در این بخش بی رقیب است. به عنوان مثال ، در انگلستان ، داده های ما نشان می دهد که تصویری از Pinterest در کادر تصویر در صفحه اول گوگل برای دو سوم (۶۶٪) کلمات کلیدی که سایت در آن قرار دارد ، ظاهر می شود. “

جستجوی موبایل: سال موفقیت برای سایتهای فرهنگ لغت که سئو خود را می شناسند

در جستجوی تلفن همراه ، بسیاری از وب سایت های فرهنگ لغت در طول سال در بین برندگان بزرگ گوگل در بسیاری از کشورها قرار گرفتند. به عنوان مثال ، përcaktیم.net در ایالات متحده و انگلیس رتبه بالایی در جستجو به دست آورد. در آلمان ، gutefrage.net پیشرفتهای اساسی را در مقایسه با Larousse.fr در فرانسه نشان داد.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   چرا جستجو و سئو مهم است و 3 اصل مهم بازاریابی

Bench-Capon توضیح داد: “این تا حدودی به تغییر ما در طرح در صفحات نتایج موتور جستجوی تلفن همراه (SERPs) مرتبط است که مشاهده شده است ، جایی که گوگل اکنون مستقیماً پاسخ های سؤالات متداول را به عنوان پیوندهای اضافی برای سایتی که در رتبه بندی شماره یک قرار دارد به نمایش می گذارد.” . “این اتفاق زمانی می افتد که سایت چندین پاسخ به سؤالات مربوط به پرس و جو جستجو داشته باشد و از این طریق با پیاده سازی دقیق نشانه گذاری FAQ خود استفاده کند. در نتیجه ، یک سایت می تواند مقدار زیادی از فضای صفحه نمایش تلفن همراه در حال حاضر محدود را اشغال کند. “

رتبه بندی جهانی جستجوگرها 2020: اینفوگرافیک
رتبه بندی جهانی جستجوگرها ۲۰۲۰: اینفوگرافیک با گزارش کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.