سئو چیست و چرا باید سئو یاد بگیریم؟ سئو یا SEO چگونه کار می کند؟

200 عامل رنکینگ گوگل
۲۰۰ عامل رتبه بندی گوگل: لیست کامل عوامل رتبه بندی در ۲۰۲۰ کدامند؟
سپتامبر 2, 2020
digital-pr دیجیتال پی آر
جان مولر از گوگل پست روابط عمومی دیجیتال یا Digital PR را تحسین کرد
ژانویه 26, 2021
Show all

سئو چیست و چرا باید سئو یاد بگیریم؟ سئو یا SEO چگونه کار می کند؟

تعریف های مختلفی از سئو وجود دارد اما واقعا سئو چیست و کدام تعریف معتبر تر است ؟

اول بگویم که هر آنچه درباره سئو می خواهید بدانید در این نوشته خواهید یافت و کافی است از فهرست مطالب استفاده کنید و این نوشته هر چند وقت یک بار مطابق با جدیدترین تغییرات الگوریتم های گوگل به روز رسانی می شود.

شاید بهترین تعریفی که از سئو میتوانم ارائه بدهم این است که هر کاری که به بهبود ارتباط وب سایت شما با کاربر کمک کند بخشی از سئو یا SEO محسوب می شود به شرط اینکه کاربر درباره این بهبود بگوید نه ابزارهای سئو ، البته کاربر با رفتارش این بهبود را مشخص می کند از زمانیکه در وب سایت سپری می کند و نظراتی که احیانا زیر مقالات و یا محصولات در جاهای مختلف وب سایت می گذارد و …

شاید تعجب کرده باشید که در این تعریف نه گوگل و نه هیچ موتور جستجوی دیگری نیست اما واقعیت اینست که موتور های جستجو هم بر اساس ارتباط کاربر با وب سایت رتبه بندی های خود را سامان می‌دهند.

چرا سئو و جستجو مهم هستند؟

هر جستجو یک فرآیند است.

افراد برای حل مشکلاتات خود ، انجام وظایف یا انجام کاری، جستجو می کنند.

در سال ۲۰۰۹ ، بیل گیتس در یک شام خصوصی سخنرانی کرد که در آن بطور واضح بیان کرد: “آینده فرآیند جستجو در گرو انجام یک کار است.”

گیتس در مورد کلماتی که افراد در نوار جستجو تایپ می کنند صحبت نمی کرد ، بلکه در عوض درباره چرایی جستجو  توسط افراد سخن می گفت.

قبل از اینکه بفهمیم چرا جستجو مهم است ، باید یک قدم به عقب برویم و بفهمیم چرا افراد جستجو می کنند.

چرا افراد جستجو می کنند

در روزهای اول ، افراد جستجو می کردند تا لیستی از اسناد را پیدا کنند که حاوی کلماتی بود که تایپ کرده بودند. اما حال چنین نیست.  

جستجوگران امروز برای حل مشکلات ، انجام وظایف و “انجام” کاری به جستجو می پردازند. آنها ممکن است در حال جستجو برای رزرو پرواز ، خرید چیزی ، یادگیری جدیدترین موزیک های Taylor Swift یا مرور عکس های گربه باشند – اما همه اینها  به نوعی یک کار یا فرآیند است.

یا همانطور که گیتس به آنها اشاره کرد ، انجام یک کار است.

هنگامی که یک کاربر جستجو را شروع می کند ، در واقع یک سفر را آغاز کرده است.

بازاریابان دوست دارند درباره چیزی بنام “سفر مشتری” صحبت کنند. این فقط یک روش فانتزی است که به مسیر کاربر از آغاز کار تا پایان اشاره دارد – و بیشتر این سفرها با جستجو شروع می شوند.

طی دهه گذشته سفر فرد مصرف کننده به تدریج نقش بیشتری در جستجو پیدا کرده است.

در گذشته این فرآیند همانند یک قیف عمل می کرد  که در آن کاربران از آگاهی به سمت توجه به خرید حرکت می کردند اما این سفر قدیمی مصرف کننده دیگر منسوخ شده است (گرچه ما هنوز هم از این مدل برای اهداف گویا و برای سهولت انجام تحقیقات شخصی استفاده می کنیم).

سیر تکاملی  جستجو و سفر مشتری

سفرمشتری مدرن دیگر مانند گذشته شبیه یک قیف نیست بلکه شبیه یک نی جنجال برانگیز است که پیچ و تاب های بیشمار دارد و نمایانگر کانال ها ، رسانه ها و دستگاه های مختلفی است که کاربران امروزه  با آنها ارتباط برقرار می کنند.

فرآیند جستجو برای اینکه متناسب با این مدل جدید باشد ، باید دارای کلمات ساده در صفحه باشد تا بتوان قصد کاربر در هر مرحله از این سفر را درک کرد. جستجو دیگر فقط مربوط به کلمات کلیدی نیست ، بلکه به ارائه محتوای مناسب برای کاربر مناسب در زمان مناسب در طول سفر تبدیل شده است تا به آنها در انجام فرآیندها کمک کند.

برای کاربران ، همه چیز مربوط به “انجام کارها” می باشد. برای بازاریابان جستجو، همه چیز مربوط به کمک کردن به کاربران در این سفر مرتبط است ( که بطور ایده آل این فرآیند می تواند به تاثیرگذاری بر روی کاربر منجر شود).

با توجه به مدل نی جنجال برانگیز ، سفر مصرف کننده امروزی دیگر فقط در یک قطعه واحد اتفاق نمی افتد. کاربران ممکن است جستجو را از تلفن همراه خود شروع کنند و آنرا رایانه یا لپ تاپ مخصوص کار خود ادامه دهند و در نهایت از دسک تاپ خود در خانه خرید کنند.

جستجو فقط به رایانه یا تلفن همراه محدود نمی شود. اکنون کاربران می توانند از طریق دستگاه های مختلف از جمله ساعت ، عینک هوشمند ، اسپیکری که می توان با بلوتوث به آن وصل شد، و حتی لوازم آشپزخانه فرآیند جستجو را انجام دهند. در دنیای امروز ، حتی یخچال نیز حساب توییتر خاص خود را دارد – و بازاریاب های جستجو باید از نحوه ارتباط دستگاه های مختلف با یکدیگر مطلع شوند و در تجربه جستجوی کاربر نقش داشته باشند.

درباره اینکه آیا این مسئله یک مورد دایمی است یا خیر، بحثهای زیادی وجود دارد ، اما در دنیای امروزی که ارتباط با نت همواره در جریان است،  سئو به آنچه “بازاریابی واقعی” می نامیم، تبدیل شده است.

دیگر دوران هک ، ترفندها و تلاش برای الگوریتم های مهندسی معکوس،  گذشته است.

سئو امروز بر روی موارد زیر تمرکز دارد:

 • درک شخصیت ها
 • بینش داده محور
 • استراتژی محتوا
 • حل مسایل بطور فنی

۳ اصل مهم در هر استراتژی یا کمپین بازاریابی

جستجو باید این سه مرحله را دربر گیرد:

 • جذب کردن
 • مشغول کردن
 • تبدیل کردن

لازم است بدانیم فرآیند جستجو به شدت در مرحله اول متمرکز می شود: جذب.

امروزه دیگر تنها یک محصول خوب داشتن کافی نیست. بلکه باید باید به طور فعال مشتری را از طریق کانال ها و رسانه های مختلف جذب کنید.

برای اینکه یک صفحه وب بتواند بازدید کننده را جذب و درگیر کرده و باعث انجام فرآیندی توسط وی شود،، باید دارای مفاد مهم سئو در صفحه خود باشد.  

مجله موتور جستجو بر اساس اینکه تعریف واحدی برای سئو نیافته است طی یک نوشته بسیار جالب از ۶۰ متخصص سئو تعریف سئو را پرسیده و درباره آن بحث کرده است که به شما پیشنهاد میدهم قبل از خواندن ادامه مطلب این نوشته را نگاهی بیندازید.

البته در انتهای توضیحات پاسخ های برخی از این صاحبنامان صنعت سئو را به پرسش سئو چیست آورده ایم.

بنابراین بدانیم که تعاریف مختلفی از سئو وجود دارد اما همه در انواع آن اتفاق نظر دارند و انواع سئو عبارتست از : سئو داخلی و سئو خارجی

شاید اگر دو سال قبل ( قبل از بروزرسانی برت ) این پرسش را می خواستم پاسخ بدهم به گونه دیگری پاسخ میدادم : چیزی شبیه این:

سئو چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) عملی برای دستیابی به ترافیک هدفمند به وب سایت از رتبه بندی های ارگانیک موتور جستجو است. وظایف متداول مرتبط با سئو شامل ایجاد محتوای با کیفیت بالا ، بهینه سازی محتوا در مورد کلمات کلیدی خاص و ایجاد بک لینک است.

به عبارت دیگر:

سئو همه چیز در مورد بهبود رتبه سایت در بخش ارگانیک (غیرپولی) نتایج جستجو است

مزیت اصلی رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی خاص این است که شما می توانید ماه به ماه ترافیک “رایگان” به سایت خود بدست آورید.

اما اگر تاریخچه الگوریتم های گوگل را مطالعه کنید می‌بینید که اخیرا با توجه به الگوریتم های بسیار کارآمد گوگل مبتنی بر آموزش ماشین و هوش مصنوعی و وقتی گوگل بیش از ۲۰۰ عامل را برای رتبه بندی به کار می گیرد نیاز به این تعریف خشک و توضیحی نیست و همین یک جمله کفایت می کند که هر آنچه به بهبود رابطه کاربر با وب سایت شما کمک کند سئو است.

فهرست مباحثی که در این راهنمای کامل سئو به آنها خواهیم پرداخت:

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند

برای فهم بهتر سئو بهتر است اول ببینیم موتورهای جستجوگر مانند گوگل چگونه کار می کنند.

سئو چیست؟ و نتایج سئو کجا دیده می شود؟

وقتی در گوگل (یا هر موتور جستجوی دیگری) چیزی جستجو می کنید ، یک الگوریتم در زمان واقعی کار می کند تا آنچه را که موتور جستجو بهترین نتیجه را در نظر می گیرد به شما ارائه دهد.

به طور خاص ، گوگل فهرست خود را از ” صدها میلیارد ” صفحه جستجو می کند تا بتواند مجموعه ای از نتایج را پیدا کند که به بهترین وجه پاسخگوی جستجوی شما باشد.

سه عنصر اصلی الگوریتم های گوگل :

ارتباط یا لینک – اقتدار یا اتوریتی – مفید بودن یا سودمندی محتوا

ارتباط یا لینک

اگر به دنبال “دستور العمل های ساخت شکلات” هستید ، نمی خواهید صفحات وب در مورد لاستیک کامیون را ببینید.

به همین دلیل گوگل در درجه اول و به دنبال صفحاتی است که با کلمه کلیدی شما ارتباط نزدیکی دارند .

با این حال ، گوگل به سادگی “مناسب ترین صفحات در بالا” را رتبه بندی نمی کند. به این دلیل است که برای هر اصطلاح هزاران صفحه (یا حتی میلیون ها صفحه) مرتبط وجود دارد.

به عنوان مثال ، کلمه کلیدی “دستور العمل های کوکی” ۳۴۹ میلیون نتیجه در گوگل به همراه دارد:

بنابراین برای اینکه نتایج را به ترتیبی قرار دهیم که بهترین ها را به سمت بالا حباب کند ، آنها را با دو عنصر دیگر الگوریتم خود می سنجد.

قدرت یا اقتدارAutority

اقتدار درست مانند آن است که به نظر می رسد: این روش گوگل برای تعیین صحت و اعتبار مطالب است.

سوال این است: چگونه گوگل می داند آیا صفحه معتبر است؟

اقتدار دامنه از عناصر اصلی سئو گوگل در سنجش

آنها تعداد صفحات دیگری که به آن صفحه پیوند دارند را مشاهده می کنند. (پیوندهای صفحات دیگر به عنوان ” بک لینک ” شناخته می شوند ) به طور کلی ، هرچه تعداد پیوندها بیشتر باشد ، رتبه آن نیز بالاتر می رود.

(در حقیقت ، توانایی گوگل برای اندازه گیری اقتدار از طریق پیوندها چیزی است که آن را از موتورهای جستجو مانند یاهو ویا موتورهای جستجوی قبل از آن جدا می کند) یادمان باشد که گوگل اولین موتور جستجو نبوده و آخرین نیز هم نیست بلکه رویکرد آن در رتبه بندی صفحات متفاوت بود که باعث محبوبیت آن شد.

تشخیص گوگل از روی بک لینک های سایت

سودمندی

محتوا می تواند مرتبط و معتبر باشد. اما اگر مفید نباشد ، گوگل نمی خواهد آن محتوا را در صدر نتایج جستجو قرار دهد.

در حقیقت ، گوگل علناً اظهار داشته است که بین “محتوای با کیفیت بالاتر” و “مفید” مطالب تمایز قائل است.

کیفیت بالای محتوا لزوما به معنی سودمند بودن نیست

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما “رژیم کیتو” را جستجو می کنید.

اولین نتیجه ای که بر روی آن کلیک می کنید (“نتیجه A”) توسط کارشناس برجسته جهان در مورد محصولات کتوزنیک نوشته شده است. و از آنجا که این صفحه دارای محتوای بسیار با کیفیت است ، تعداد زیادی از افراد با آن ارتباط دارند و لینک داده اند.

نمونه محتوای علمی اما غیر مفید

با این حال ، محتوای کاملاً سازمان یافته نیست و پر ازواژگانی است که اکثر مردم آن ها را درک نمی کنند و بسیار تخصصی است.

اما نوشته دیگر توسط یک شخص نسبتاً جدید در رژیم غذایی کتو نوشته شده است. و وب سایت آنها تقریباً به همان تعداد پیوندهایی که به نوشته قبلی اشاره داشت ،لینک نداده اند چون نویسنده آن خیلی معروف نیست.

با این حال ، محتوای آنها به بخش های مشخصی سازماندهی می شود. و به شکلی نوشته شده است که هر کس می تواند آن را درک کند: خوب ، آن صفحه در مقیاس سودمندی بسیار رتبه بندی می شود. حتی اگر نتیجه B به اندازه نتیجه A اعتماد و اقتداری ندارد ، اما همچنان در گوگل عملکرد خوبی خواهد داشت.

نمونه محتوای با لینک کمتر اما مفید تر و شاید عامیانه تر

(در حقیقت ، حتی ممکن است رتبه بالاتر از نتیجه A باشد)

گوگل سودمندی را تا حد زیادی مبتنی بر “سیگنال های تجربه کاربر” می سنجد.

به عبارت دیگر: نحوه تعامل کاربران با نتایج جستجو. اگر گوگل ببیند که افراد واقعاً از نتیجه جستجوی خاص خوششان می آیند ، از رتبه قابل توجهی برخوردار می شوند:

سیگنال های تجربه کاربر برای رسیدن به رتبه های بالاتر

نکته ۱ سئو من برای بدست آوردن رتبه های بالاتر

وب سایتی ایجاد کنید که مردم دوست داشته باشند! این نکته ای مهم و ابتدایی می باشد.

موتورهای جستجو برای اندازه گیری سیگنالهای مختلف در سراسر وب طراحی شده اند تا بتوانند وب سایتهایی را پیدا کنند که افراد بیشتر دوست دارند. با ساختن این سیگنال ها درست و به صورت مصنوعی ، درست در دست آنها بازی کنید.

و حالا زمان آن رسیده است که این مطالب را با یک آموزش مرحله به مرحله سئو عملی کنید.

سئو چگونه کار می کند

سئوکار یا بهینه ساز سایت شما در صفحه‌بندی نتایج موتور جستجو می خواهد رتبه بندی بالاتری بگیرد.

به طور خاص ، کار شما این است که اطمینان حاصل کنید که موتور جستجو سایت شما را به عنوان بهترین نتیجه برای جستجوی یک شخص می داند.

چگونگی تعیین بهترین “نتیجه” براساس الگوریتمی است که اقتدار ، ارتباط آن پرس و جو ، سرعت بارگذاری و موارد دیگر را در نظر می گیرد.

(به عنوان مثال ، گوگل بیش از ۲۰۰ عامل رتبه بندی را در الگوریتم خود دارد).

در بیشتر موارد ، مردم فکر می کنند که سئو تنها به معنی بهینه سازی موتور جستجو گوگل می باشد. به همین دلیل می خواهیم در این مقاله به راهنمایی بهینه سازی سایت شما بر روی گوگل تمرکز کنیم اگر چه دامنه معنی سئو باز تر و وسیعتر است اما محبوبیت گوگل شاید کار را ساده تر کرده است.

نتایج ارگانیک در مقابل نتایج پولی

صفحات نتیجه موتور جستجو به دو بخش مجزا تقسیم می شوند: نتایج ارگانیک و پرداخت شده.

نمایش نتایج سئو
نمایش نتایج سئو

نتایج جستجوی ارگانیک

نتایج جستجوی ارگانیک (که بعضاً به عنوان نتایج “طبیعی” خوانده می شوند) نتایج طبیعی هستند که براساس شایستگی ، ۱۰۰٪ رتبه بندی می شوند.

به عبارت دیگر ، هیچ راهی برای پرداخت گوگل یا سایر موتورهای جستجو به منظور رتبه بالاتر در نتایج جستجوی ارگانیک وجود ندارد.

موتور جستجو نتایج جستجوی ارگانیک را بر اساس صدها فاکتور رتبه بندی مختلف رتبه بندی می کند. اما به طور کلی ، نتایج ارگانیک از نظر گوگل به عنوان نسبی ترین ، قابل اعتماد ترین و معتبرترین وب سایت ها یا صفحات وب مربوط به این موضوع شناخته شده است.

جزئیات بیشتری در مورد نحوه کار بعدا الگوریتم های موتور جستجو دارم. اما در حال حاضر ، نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است:

وقتی در مورد “SEO” صحبت می کنیم ، در مورد رتبه بندی وب سایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک بالاتر صحبت می کنیم .

نتایج پرداخت شده یا پولی

نتایج جستجوی پرداخت شده تبلیغاتی یا پولی است که در بالای نتایج یا نتایج ارگانیک ظاهر می شود.

نحوه نمایش نتایج پولی

تبلیغات پرداختی کاملاً مستقل از لیست های ارگانیک است. تبلیغ کنندگان در بخش نتایج پرداخت شده با توجه به میزان حاضر بودن برای یک بازدید کننده منفرد از مجموعه خاصی از نتایج جستجو (معروف به ” تبلیغات پرداخت هر کلیک “) رتبه بندی می شوند .

نوع SEMسرعت رتبه بندیسطح مهارت لازم استهزینهROI معمولیROI بالقوهنرخ تبدیل
سئو۲/۵۵/۵۳/۵۴/۵۵/۵۲/۵
PPC5/53/55/52/54/54/5

چرا SEO مهم است؟

به طور خلاصه: جستجو منبع ترافیکی بزرگی است.

چرا سئو مهم است؟

همانطور می دانید تقریبا ۶۰٪ از کل ترافیک وب با جستجوی گوگل شروع می شود و اگر ترافیک را از سایر موتورهای جستجو محبوب (مانند بینگ ، یاهو و یوتیوب) اضافه کنید ، ۷۰٫۶٪ از کل ترافیک از یک موتور جستجو سرچشمه می گیرد.

بیایید اهمیت سئو یا SEO را با یک مثال نشان دهیم …

اهمیت سئو

بیایید بگوییم که شما یک شرکت تأمین مهمانی را اداره می کنید. طبق Google Keyword Planner در ماه ۱۱۰،۰۰۰ نفر “لوازم مهمانی” را جستجو می کنند.

با توجه به اینکه نتیجه اول در Google حدود ۲۰٪ از کل کلیک ها را به دست می آورد. حال اگر در بالای صفحه باشید، ۲۲۰۰۰ بازدید کننده به وب سایت شما در هر ماه اضافه می شود.

اما بگذارید این مقدار را تعیین کنیم که این بازدید کنندگان چقدر ارزش دارند؟

تبلیغ کننده متوسط ​​آن عبارت جستجو در هر کلیک حدود ۱ دلار هزینه می کند. این بدان معناست که ترافیک وب ۲۲۰۰۰ بازدید کننده تقریباً ۲۲۰۰۰ دلار در ماه ارزش دارد .

و این فقط برای آن عبارت جستجو است. اگر سایت شما از نظر سئو سازگار است و کلمات کلیدی مختلفی را در آن رتبه بندی کرده اید، ، می توانید صدها و گاهاً هزاران نفررا به سایت خود جذب کنید.

در صنایع دیگر ، مانند املاک و مستغلات یا بیمه ، ارزش ترافیک موتورهای جستجو به طور قابل توجهی بیشتر است.

به عنوان مثال ، تبلیغ کنندگان بیش از ۴۵ دلار برای هر کلیک بر روی عبارت جستجو “نقل قول قیمت بیمه خودرو” پرداخت می کنند.

مشتریان و کلمات کلیدی

قبل از هجوم به سمت برچسب های عنوان و HTML ، مهم است که از یک قدم مهم صرفنظر نکنید.

تحقیقات مشتری و کلید واژه

ینجا جایی است که شما می دانید مشتریان شما چه چیزی را جستجو می کنند و کلمات و عبارات دقیقی که برای جستجو استفاده می کنند به چه صورت می باشد. به این ترتیب ، می توانید سایت خود را برای مواردی که مشتریان شما هر روز جستجو می کنند ، رتبه بندی کنید.

تحقیقات مشتری

اگر در حال حاضر کسب و کار انلاینی را اداره می کنید ، احتمالاً ایده خوبی از مشتری مورد نظر خود دارید.

این نوع تحقیقات مشتری فقط برای کمک به شما در ایجاد محصولاتی است که مردم می خواهند. همچنین این یک بخش بسیار مهم SEO و بازاریابی محتوا است.

من توضیح خواهم داد که برای موفقیت در سئو ، شما باید درمورد موضوعاتی که مشتریان شما جستجو می کنند ، محتوا ایجاد کنید.

و اگر ندانید مشتری شما کیست، درک انواع چیزهایی که در جستجوی آنها خواهد بود تقریباً غیرممکن است.

بهترین راه برای درک عمیق هدف مشتری ، استفاده از ابزار HubSpot’s Make My Persona است.

این ابزار رایگان عالی ، گام به گام به شما کمک می کند تا به صورت کلی تمامی اهداف و جستجوهای مشتری خود را درک کنید.

یافتن کلمات کلیدی

حالا که مشتری خود را می شناسید ، زمان آن فرا رسیده است که مرحله بعدی را انجام دهید: تحقیق در مورد کلمات کلیدی .

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   بازاریابی محتوا چیست و چرا برای ما اهمیت دارد

در اینجا جایی است که شما کلمات و عبارات دقیقی ( عبارات نمایش داده شده در باکس جستجو ) که مشتریان در باکس جستجو تایپ می کنند را یادداشت می کنید.

به طور کلی ، کلمات کلیدی تمایل دارند که در دو سطل اصلی قرار بگیرند: کلمات کلیدی محصول و کلمات کلیدی اطلاعاتی

کلمات کلیدی که مردم برای یافتن آنچه می فروشید استفاده و سرچ می کنند را کلمات کلیدی محصول می نامند.

حال کلمات کلیدی که کاربران برای خرید محصول آن را سرچ نمی کنند و تنها برای کسب اطلاعات از آن ها استفاده می کنند را کلمات کلیدی اطلاعاتی می گویند.

اگر شما یک وب سایت تجارت الکترونیکی را مدیریت می کنید که کفش تنیس در آن می فروشید، کلمات کلیدی زیر در آن مشاهده می شود:

سبد کلمات کلیدی محصولات شما مواردی مانند:

 • حمل و نقل رایگان کفش تنیس
 • کفش تنیس نایک
 • کفش تنیس برای کف پای صاف

از طرف دیگر ، کلید واژه های اطلاع رسانی مواردی هستند که مخاطب شما وقتی لزوماً به دنبال کفش نیست آن ها را سرچ می کند.

 • آموزش اولیه سرویس زدن در تنیس
 • نحوه اجتناب از خطاهای احتمالی
 • فرم ایستادن مناسب در تنیس
 • نحوه ضربه زدن به سرویس topspin

حال برای موفقیت در SEO ، بایستی صفحات وب سایت خود را در مورد هر دو نوع کلمات کلیدی بهینه کنید .

به این ترتیب ، وقتی مشتری شما محصول شما را جستجو می کند ، در نتایج موتور جستجو ظاهر می شوید. حتی اگر مشتری کلمه کلیدی مربوط به وب سایت شما را سرچ کند، وب سایت شما نمایش داده خواهد شد.

در حالت دوم اگر چه فرد کلمات کلیدی شما را جستجو نکرده اما بالقوه مشتری شماست چراکه احتمالا تنیس بازی می کند و به کف های تنیس نیاز پیدا خواهد کرد.

نکات مهم در مورد کلید واژه

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در یافتن کلمات کلیدی آورده شده است.

ابتدا از Google Autocomplete استفاده کنید .

احتمالاً قبلاً متوجه این ویژگی شده اید.

هر وقت شروع به تایپ کردن چیزی در گوگل کردید ، یک سری پیشنهادات جستجو دریافت می کنید:

توصیه می کنم ایده های کلمه کلیدی را در گوگل تایپ کنید و هر پیشنهادی که ارائه می دهد را یادداشت کنید.

دوم ، کلمات و عبارات را در جواب عمومی بنویسید .

این ابزار رایگان برای یافتن کلمات کلیدی اطلاعاتی بزرگ است.

به عنوان مثال ، اگر شما یک وبلاگ در مورد رژیم غذایی سرخپوشان دارید ، “رژیم غذایی سرخپوشان” را در ATP تایپ کنید:

و این سؤالاتی را ایجاد می کند که افراد درباره آن موضوع سوال دارند .

به عنوان مثال ، یک سؤال که من پیدا کردم این بود که “آیا رژیم غذایی سرخپوشان کلسترول را افزایش می دهد؟”

این سوال یک موضوع جالب برای پست یا ویدیوی وبلاگ است.

بعد ، از یک ابزار تحقیق برای کلید واژه استفاده کنید

ابزارهای کلمات کلیدی می توانند به شما کمک کنند تا بفهمید که چند نفر آن کلمه کلیدی را جستجو می کنند و رتبه بندی در صفحه اول گوگل برای آن اصطلاح چقدر دشوار خواهد بود.

به عبارت دیگر ، آنها می توانند به شما در انتخاب بهترین کلمات کلیدی از لیست خود کمک کنند. هزاران ابزار تحقیق کلمه کلیدی در آنجا وجود دارد.

در اینجا چند مورد وجود دارد که توصیه می کنم آنها را بررسی کنید:

اما بهترین ابزار رایگان کلمه کلیدی رایگان برنامه Keyword Planner گوگل است.

اگرچه Keyword Planner برای کمک به افراد در کمپین های Google Ads طراحی شده است ، اما همچنان می تواند به شما در یافتن کلمات کلیدی برای SEO کمک کند.

تمام آنچه شما برای انجام آن نیاز دارید آن است که یک کلمه کلیدی محصول یا کلمه کلیدی اطلاعاتی را درون آن وارد کنید.

سپس می توانید داده های مربوط به آن عبارت ( مانند میزان search volume یا میزان حجم جستجو )… و لیستی از کلمات کلیدی مرتبط را دریافت کنید.

این حداقل به شما ایده می دهد که چند بار این کلمه کلیدی در هر ماه جستجو می شود.

اگر می خواهید داده های دقیق تری از حجم جستجو داشته باشید ، باید یک کمپین تبلیغاتی گوگل را اجرا کنید .

همچنین می توانید از یک ابزار شخص ثالث (مانند Ahrefs ، SEMRush و غیره) استفاده کنید که اطلاعات دقیق تری برای حجم جستجو دارند.

به عبارت دیگر:

از دامنه هایی که در GKP دریافت می کنید استفاده کنید تا بفهمید که کلمات کلیدی به چه میزان جستجو می شوند … و کدام کلمات کلیدی خیلی جستجو نمی شود.

سرانجام ، اگر تازه وارد SEO هستید ، روی کلمات کلیدی long tail تمرکز کنید . زیرا عبارات دم بلند رقابتی کمتری دارند.

بعد از اینکه به سئو SEO رسیدید ، می توانید کلمات کلیدی رقابتی تری را هدف قرار دهید. اما وقتی تازه کار را شروع می کنید ، به شرایط دم بلند پایبند باشید.

به عنوان مثال ، هنگامی که وبسایت خود را شروع کردم ، تقریباً ۱۰۰٪ از مطالبی که برای رتبه بندی ارائه کردم بر روی کلمات کلیدی دم بلند و کلمات کلیدی اطلاعاتی بودند. برای مثال برای عبارت “چگونه می توان به بک لینک هایی با کیفیت بالا دست یافت، مقاله نوشتم.

با افزایش قدرت سایت من ، به دنبال عبارت های کوتاه تری شدم که رقابتی تر بودند ، مانند: “اسنیپت چیست”:

محتوای SEO-Friendly

SEO و محتوا ارتباطی نزدیک به یکدیگر دارند.

به طور کلی ، هرچه محتوای بهتری در آنجا قرار دهید ، رتبه بالاتری خواهید یافت. این بدیهی است اما هنگام نوشتن مطالب برای سئو ، این یک قانون خوب است .

با استفاده از آن ، در اینجا جزئیات بیشتری در مورد چگونگی ایجاد محتوای دوست داشتنی با سئو ارائه شده است.

ایجاد محتوا برای صفحات محصول و خدمات

محتوای صفحات محصول و خدمات باید با کیفیت باشد. اما این بدان معنی نیست که شما توقع داشته باشید افراد صفحات محصول را مانند پست های وبلاگ بخوانند.

در واقع ، هدف اصلی صفحات محصول شما باید تبدیل مرورگرها به سرب و مشتریان باشد. به همین دلیل باید صفحات محصول شما روی ویژگی ها و مزایایی که محصول شما ارائه می دهد متمرکز شوند.

به عنوان مثال ، به صفحه اصلی Baremetics نگاه کنید.

از بسیاری جهات ، حتی اگر این یک مقاله یا مقاله بلاگ نباشد ، اما هنوز هم محتوای با کیفیت بالا دارد. همانطور که مشاهده می کنید ، صفحه خوب طراحی شده و ویژگی های اصلی محصول را تشریح می کند.

بنابراین کسی که در جستجوی یک کلمه کلیدی محصول مانند “نرم افزار پیش بینی درآمد” است ارزش زیادی را از این صفحه به دست می آورد.

خط پایین محتوای صفحه محصول خود را تا حد امکان مفید کنید. اما فراموش نکنید که تبدیل بازدیدکننده به مشتری باید هدف شماره یک شما باشد.

ایجاد محتوای وبلاگ با کیفیت بالا

وقتی اکثر مردم می گویند چیزهایی مانند “محتوا پادشاه است” ، آنها در مورد نوع محتوای بسیار مفید که در وبلاگ ها منتشر می شوند صحبت می کنند.( نه محتوایی که در اکثر صفحات محصول و خدمات پیدا می کنید) و شکی نیست که تولید محتوای عالی می تواند به بهبود رتبه گوگل شما کمک کند.

در حقیقت ، HubSpot دریافت که مشاغلی که به طور مرتب محتوای خود را منتشر می کنند ، نسبت به مشاغلی که تلاش زیادی برای بازاریابی محتوا خود انجام نمی دهند ، ۳۵۰ درصد بیشتر رفت و آمد دارند.

امروز برای موفقیت در بهینه سازی موتور جستجو، سایت شما باید موارد شگفت انگیز را در یک پایه ثابت قرار دهد.

در حقیقت ، آخرین آمار وردپرس نشان می دهد که هر ماه ۷۰ میلیون پست بلاگ منتشر می شود :

و این فقط وردپرس است. مردم همچنین میلیون ها پست را در سیستم عامل های Medium ، Shopify و سایر سیستم ها منتشر می کنند.

محتوای شما برای برجسته کردن مطالب شما (و رتبه بندی) در سال ۲۰۲۰ ، باید استثنایی باشد. در غیر این صورت ، قرار است میلیون ها پست که هر روز منتشر می شوند ، دفن شوند.

مثالهایی با کیفیت بالا

اکنون می خواهیم چند نمونه از نوع محتوای با کیفیت را که در سال ۲۰۲۰ بسیار مناسب است به اشتراک بگذاریم.

لیست های کامل

لیست کامل جایی است که شما می توانید لیست کاملی از نکات ، موارد ، تکنیک ها ، دستور العمل ها یا هر چیزی را که فکر می کنید تهیه کنید.

اینها ارزشمند هستند زیرا شما در جستجوی موارد مختلفی از منابع مختلف هستید.

راهنماهای مرحله به مرحله

راهنمای گام به گام مفصل یکی دیگر از مطالبی است که بسیار مور استقبال قرار میگیرد.

به عنوان مثال ، این راهنمای کنیبالیزیشن در وبلاگ من واقعاً خوب عمل کرده است.

در نهایت من مطمئن شدم که در هر مرحله به نکات بیشتری از تولید محتوا و سئو دست یافتم.

به این ترتیب ، با رعایت نکات فوق، محتوای من از بسیاری از پست های استراتژی جستجوگر دیگر که تنها به کلمات کلیدی بسنده کردند، متمایز شد.

حال اگر در راهنمای گام به گام وباگ خود، همه جزئیات را به صورت مفصل توضیح دهید،. به این ترتیب، محتوای شما از سایر راهنماهای مرحله به مرحله که در آنجا وجود دارد، جدا خواهد شد.

این صفحه تنها هر ماه ۲،۷۷۱ بازدید کننده از جستجوی ارگانیک ایجاد می کند.

محتوا با داده های اطلاعاتی

BuzzSumo به تازگی ۱۰۰ میلیون پست را به عنوان بخشی از “گزارش روند مطالب” خود بررسی کرده است.

آنها دریافتند که مردم برای به اشتراک گذاشتن و پیوند با محتوا دچار مشکل شده اند. زیرا میزان محتوایی که از سال ۲۰۱۵ منتشر شده است منفجر شده است و این باعث می شود که ایستادگی کردن سخت تر شود.

در یک یادداشت مثبت تر ، آنها دریافتند که “تحقیقات معتبر و مرجع همچنان به پیوندها ادامه می دهند.”

به عبارت دیگر: مطالب با داده ها هنوز هم بسیار خوب کار می کنند.

این خبر خوب است. خبر بد این است که ایجاد این نوع محتوای داده محور می تواند واقعاً مشکل باشد.

راهنماهای کامل

راهنماهای کامل شبیه لیست های کامل هستند که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم.

تفاوت بزرگ این دو در این است که با یک راهنمای کامل شما لزوماً لیست گسترده ای از نکات یا مثال ها را ترسیم نمی کنید. اما در عوض، شما در حال پوشش دادن هر زاویه ای در مورد موضوع هستید.

بله ، شما هنوز هم می خواهید استراتژی های عملی را پوشش دهید. اما هدف اصلی این است که هر کسی که می خواهد در مورد موضوعی خخاص بداند، بتواند در این صفحه به نتیجه خود دستیابد.

برای کسی که به دنبال لیست گسترده ای از تکنیک های اکشن است ، این مطالب عالی است. اما این صفحه به کسی که می خواهد بفهمد ساختمان پیوند چیست ؟ یا چرا ایجاد بک لینک برای سئو مهم است؟ کمکی نمی کند.

بله ، این راهنما شامل چند استراتژی است. اما تمرکز این است که به مردم کمک کنیم موضوع “ساختمان پیوند” را به طور کامل درک کنند.

نکته حرفه ای: موضوعات جدید و پرطرفدار را پوشش دهید تا شانس هایی که از راهنمای شما برجسته می شود را تقویت کنید.

محتوای تصویری

یک مطالعه اخیر در صنعت نشان داد که یک شکل از محتوای بصری (اینفوگرافی) یک قالب محتوای ایده آل برای بدست آوردن پیوندها است.

البته ، اینفوگرافیک تنها راهی برای ایجاد محتوای بصری نیست. فیلم ها ، نمودارهای نمایش ، عکسهای صفحه و موارد دیگر وجود دارد. شما حتی ترکیبی از انواع مختلف محتوای تصویری مانند “Instructographics” نیز دارید.

مبانی SEO در صفحه

SEO در صفحه اطمینان می دهد که گوگل می تواند صفحات وب شما را پیدا کند تا بتواند آنها را در نتایج جستجو نشان دهد. همچنین داشتن مطالب مرتبط ، مفصل و مفید در عبارات جستجوی مورد نظر برای جستجو را ایجاد خواهد کرد.

به طور خاص ، گوگل برای کلمات و عبارات خاص صفحه شما را اسکن می کند.

و وقتی بار دیگر این اصطلاح را می بیند ، گوگل می گوید: “این صفحه باید در مورد این کلمه کلیدی باشد!”

به همین دلیل استفاده از کلمه کلیدی مورد نظر در صفحه خود بدون آنکه به بالای صفحه بروید مهم است.

در حال حاضر ، بیایید نحوه بهینه سازی سئو در صفحه سایت خود را پوشش دهیم:

Yoast را نصب کنید

اگر سایت شما با وردپرس اجرا می شود ، من استفاده از افزونه Yoast SEO را به شدت توصیه می کنم .

نه ، Yoast یک دکمه جادویی نیست که به طور خودکار سایت شما را بهینه می کند.

اما Yoast تنظیم عنوان و توضیحات صفحه شما را آسان می کند.

همچنین دارای ویژگی های دیگری است که به بهینه سازی سایت شما کمک می کند.

اگر سایت شما بر روی پلتفرم دیگری (مانند Shopify یا Wix) اجرا شود ، بسته هایی هم برای سئو سایت شما شبیه یوآست ارائه داده است.

از کلید واژه خود در برچسب عنوان استفاده کنید

قانون شماره ۱ سئو در صفحه این است که حتما از کلید واژه خود در برچسب عنوان استفاده کنید.

چرا این مهم است؟؟؟

خوب ، وقتی صحبت از بهینه سازی صفحه می شود ، برچسب عنوان شما مهمترین قسمت صفحه شما است.

برچسب عنوان شما خلاصه می کند که صفحه شما درباره چیست. و وقتی از کلید واژه خود را در برچسب عنوان خود استفاده می کنید ، به Google می گوید صفحه شما در مورد آن کلید واژه است.

توضیحات متا را برای کلیک بهینه کنید

توضیحات متا شما برای گوگل به اندازه برچسب عنوان مهم نیست و گوگل گفته است که آنها توجه زیادی به توضیحات شما (یا کلمات کلیدی متا) نمی کنند.

پس چرا باید در ایجاد توضیحات زحمت بکشیم؟

از آنجا که مردم از توضیحات شما استفاده می کنند تا دریابند که آیا روی نتیجه شما کلیک می کنند یا خیرتوضیحات متا حائز اهمیت می باشد.

به عنوان مثال ، این توضیحات را از صفحه مهم سایت من بررسی کنید:

ببینید من واقعاً محتوای خود را چگونه می فروشم؟ با این نکات (بدیهی است) ترافیک بیشتری به سایت من وارد می شود.

نکته Pro: در توضیحات خود از کلید واژه اصلی خود استفاده کنید. هنگامی که شخصی در جستجوی آن اصطلاح است ، گوگل کلمه کلیدی شما را جسورانه سرچ می کند و به سایت شما کمک می کند تا در SERP ها بیشتر از آن استفاده کنید .

در محتوای خود از کلمات کلیدی استفاده کنید

در مرحله بعد ، شما لازم خواهید داشت که چندین بار کلمه کلیدی خود را در صفحه خود وارد کنید.

از این طریق ، گوگل اطمینان خواهد داشت که صفحه شما واقعاً در مورد آن موضوع است.

به عنوان مثال ، برای پست های راهنمایی سئو که قبلاً به آنها اشاره کردم ، می بینید که من آن کلمه کلیدی را در ۱۵۰ کلمه اول گنجانده ام:

من آن کلمه کلیدی را چند بار در کل محتوا استفاده کرده ام.

در کل ، من از کلمه کلیدی اصلی خود ۶ بار در متن استفاده کردم و با توجه به اینکه مطالب من بیش از ۳۰۰۰ کلمه است ، این تراکم کلمات کلیدی چندانی نیست. تنها کافی است گوگل از آنچه در مورد محتوای من است استفاده کند.

نکته قابل ذکر این است که اگر شما از تعداد زیادی کلمه کلیدی استفاده می کنید، گوگل آن را یک استراتژی SEO کلاه سیاه به نام ” پر کردن کلمات کلیدی ” می داند که می تواند سایت شما را مجازات کند.

چندین بار کلید واژه اصلی خود را در صفحه خود وارد کنید. اگر کمی بیش تر و یا کمتر از حد استاندارد آن استفاده کنید ، کار درستی نیست. اما اگر عمداً کلمات کلیدی را در محتوای خود قرار داده اید ، در واقع آسیب های زیادی را به سایت خود وارد کرده اید.

از مترادف ها و تغییرات استفاده کنید

حتماً در کل محتوای خود از مترادف ها و تغییرات کلمه کلیدی هدف خود استفاده کنید. این می تواند به صفحه شما به اندازه ده ها کلمه کلیدی مختلف کمک کند.

به عنوان مثال ، این پست را از سایت من بررسی کنید.

از آنجا که من کلمه کلیدی خود را در برچسب عنوان خود و در کل محتوای خود قرار می دهم ، جای تعجب نیست که من برای آن اصطلاح در رده های برتر قرار بگیرم:

اما من همچنین تغییرات زیادی در کلمه کلیدی خود را ارائه می دهم. همراه با آنچه که به عنوان “کلید واژه LSI” شناخته می شود .

(کلمات کلیدی LSI اساساً اصطلاحاتی هستند که به کلمه کلیدی اصلی من نزدیک هستند)

به عنوان مثال ، من کلمات کلیدی LSI مانند “ابزار دستیابی” و “تجزیه و تحلیل بک لینک” را در پست قرار می دهم.

بیایید بگوییم که شما فقط مقاله ای را منتشر کرده اید که در مورد کلمه کلیدی بهینه شده است: “نکات مربوط به بازاریابی دیجیتال”.

خوب ، شما می خواهید از متن های این اصطلاح در محتوای خود استفاده کنید:

 • نکات مربوط به بازاریابی اینترنتی
 • نکات وبلاگ نویسی
 • نکات مربوط به بازاریابی مبتدی

نکته حرفه ای: تغییرات مختلفی از کلمه کلیدی خود را در Google و Bing Suggest پیدا کنید. فقط کلمه کلیدی خود را در نوار جستجو تایپ کرده و پیشنهادات را بررسی کنید.

می دانید که چه چیزی برای محتوای شما معنی دارد؟ استفاده از ’em!

بهینه سازی تصاویر

بر خلاف یک مقاله مبتنی بر متن ، موتورهای جستجو آنچه در درون یک تصویر است را سخت بررسی می کنند البته گوگل به مهارت بالایی در درک تصوی رسیده است.

بنابراین آنها به نام پرونده ، متن جایگزین و عنوان شما تکیه می کنند تا دریابند که یک تصویر در واقع چیست.

و اگر سایتی با تصاویر زیادی راه اندازی می کنید ، سئو تصاویربسیار مهم است. در غیر این صورت ، گوگل سخت می فهمد چه چیزی در صفحه شما است.

ابتدا نامی را برای عکس خود به عنوان نام توصیفی ارائه دهید. به عنوان مثال ، از تعدادی از نظراتی که یکی از راهنماهای ما دریافت کرده است ، این تصویر صفحه را بررسی کنید.

ما از نام پرونده استفاده کردیم: mobile-seo-guide-comments.png.

در مرحله بعد از متن جایگزین استفاده کنید که تصویر شما را توصیف می کند .

در آخر ، عنوان خود را به عنوان تصویر بدهید. البته من فقط متن alt خود را اینجا کپی و جای گذاری می کنم.

به صورت تجربی متوجه شده ایم که گوگل تصاویر ما را مورد ارزیابی قرار میدهد بنابراین اگر حجم تصاویر ما بهینه نباشد در نتایج ظاهر نمی شوند اما حجم کم که باعث کیفیت پایین تصاویر شود هم از طرف کاربران مردود اعلام می شود و از نتایج حذف می شود بنابراین برنامه های بهینه ساز تصاویر را توصیه نمی کنیم.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   بک لینک چیست ؟

تجربه ی کاربر

می توانید یک صفحه وب داشته باشید که به طور کامل برای سئو بهینه شده باشد.

گرچه تجربه کاربر ذهنی است (که اندازه گیری موتورهای اصلی جستجو مانند گوگل ، بینگ و یاهو را سخت می کند) ، اما به طور غیر مستقیم بر سئو شما تأثیر می گذارد.

از این گذشته ، اگر استفاده از سایت شما سخت باشد ، مردم رغبتی به اشتراک گذاری آن را ندارند و بدون پیوند و اشتراک گذاری ، شانس رتبه شما در گوگل تقریباً صفر است..

کیفیت محتوا

احتمالاً شنیده اید که “محتوای با کیفیت بالا” دارای اهمیت است.

نکته این است که ، همانطور که قبلاً در مورد آن صحبت کردم ، محتوای با کیفیت بالا کافی نیست.

برای رتبه بندی محتوای شما در سال ۲۰۲۰ ، باید چیزی بالاتر از عالی باشد.

همچنین باید نیازهای افرادی را که در جستجوی کلمه کلیدی هدف شما هستند را پاسخ دهید.

این شامل مراحل فوق العاده دقیق:

ده ها عکس از تصاویر با وضوح بالا:

و به طور کلی ، دقیقاً همان چیزی است که کسی که به دنبال “ممیزی SEO” است ، می خواهد بخواند.

معرفی به SEO فنی

سئو فنی یک موضوع بزرگ است. هدف اصلی با SEO فنی اطمینان از این است که موتورهای جستجو بتوانند به راحتی تمام صفحات موجود در وب سایت شما را پیدا کرده و خز کنند. اما در سال های اخیر ، SEO فنی گسترش یافته است تا موضوعاتی مانند سرعت بارگذاری سایت ، بهینه سازی موبایل و موارد دیگر را در بر بگیرد.

صادقانه بگویم ، بیشتر صاحبان سایت نیازی به نگرانی زیادی درباره SEO فنی ندارند.

(مخصوصاً اگر سایت شما در وردپرس اجرا شود)

اما این بدان معنا نیست که باید به کلی SEO فنی را نادیده بگیرید. با یک حرکت اشتباه کل سایت شما می تواند deindexed شود .

در اینجا یک مرور کلی در مورد چگونگی به دست آوردن سئوی فنی خود به ترتیب (هیچ مهارت کد نویسی لازم نیست) آورده شده است.

سایت خود را با کنسول جستجوی Google تأیید کنید.

کنسول جستجوی Google داشبورد سلامت سایت شما و عملکرد در گوگل است.

( : Bing نسخه خاص خود را از این ابزار با نام Bing Webmaster Tools دارد ).

برای استفاده از GSC ، باید اثبات کنید که مالک سایت با شماست (Google با سایتها ” ویژگی دامنه ” تماس می گیرد).

پس از انجام این کار ، به یک ابزار عالی دسترسی پیدا می کنید که به شما نشان می دهد تعداد افراد در نتایج جستجوی Google بر روی سایت شما کلیک می کنند.

البته GSC مملو از ویژگی های مفیدی است که به شما امکان می دهد نقشه سایت خود را مستقیماً به Google ارسال کنید ، ببینید چند صفحه از آن ایندکس شده است.

از یک ساختار URL دوستانه برای SEO استفاده کنید

بیشتر افراد فکر زیادی را در URL های خود قرار نمی دهند.

و منجر به URL های عجیب و غریب می شود.

همانطور که معلوم است ، آدرس های اینترنتی شما بخش مهمی از سئو سایت شما هستند .

هنگام مراجعه به URL ها ، اطمینان حاصل کنید که:

 • ساختار URL شما سازگار است. از این طریق ، Google می داند که صفحات شما تحت چه گروه قرار می گیرند. به عنوان مثال ، اگر آدرس اینترنتی دسته بندی مانند وبسایت.com/coffee دارید ، مطمئن شوید که هر صفحه مربوط به قهوه در آن دسته قرار می گیرد: website.com/coffee/french-press. اگر از صفحات دسته استفاده نمی کنید ، می توانید تمام آدرس های اینترنتی خود را فقط وب سایت.com.com/page-name داشته باشید.
 • در URL های خود از کلمات کلیدی استفاده کنید. نیازی به مطالب کلمه کلیدی نیست. فقط مطمئن شوید که کلمه کلیدی هدف شما یک بار در URL شما نشان داده می شود. به عنوان مثال: website.com/your-keyword.
 • از متن های زیادی خودداری کنید. URL های کوتاه تر تمایل به رتبه برتر در Google دارند.

سوال این است:

آیا باید برگردید و URL های موجود خود را تغییر دهید؟

بدیهی است که به عهده شماست. اما من معمولاً توصیه می کنم که URL ها را در جای خود قرار دهند … حتی اگر ایده آل نباشند. درعوض ، فقط باید روی صفحات آتی که منتشر می کنید ، به ایجاد URL های دوستانه برای SEO بپردازید.

اما اگر تصمیم دارید URL های قدیمی را بهینه کنید ، حتماً ۳۰۱ صفحات قدیمی را به آدرس های جدید URL هدایت کنید. و اگر این ساختار جدید به چندین صفحه با محتوای مشابه منجر شده است ، URL های متعارف را پیاده سازی کنید .

اندازه گیری و بهینه سازی برای PageSpeed

اگر یک وب سایت مطالب را دیر بارگذاری کند فقط برای کاربران آزار دهنده نیست. این ه می تواند به SEO شما آسیب برساند.

در سال ۲۰۱۸ گوگل الگوریتم جدید خود “بروزرسانی سرعت”را بارگزاری کرد که در لیست کامل بروزر سانی های ما می توانید همه این بروزرسانی های الگوریتم های گوگل را ببینید.

همانند نام این الگوریتم ، آن شروع به جریمه صفحات وب که به آرامی در دستگاه های تلفن همراه بارگذاری می شدند، کرد.

خوشبختانه ، گوگل شما را حدس نمی زند که آیا سایت شما کند است یا خیر.

در واقع ، آنها فقط یک نسخه به روز شده از ابزار PageSpeed ​​Insights خود را راه اندازی کردند .

نه تنها به سرعت صفحه شما ۰-۱۰۰ می دهد.

( توجه: بسته به پیشنهاداتی که شما دریافت می کنید ، ممکن است بتوانید سرعت بارگیری سایت خود را با تعدادی افزونه وردپرس بهبود بخشید. در غیر این صورت ، ممکن است به یک توسعه دهنده برای ترساندن HTML سایت خود نیاز داشته باشید)

HTTPS را تنظیم کنید

Google در نتایج جستجوی وب سایتهایی که با HTTPS امن هستند ، را با حاشیه اندکی نشان می دهد .

در حقیقت ، مطابق با آمار وب سایت ماز ، حدود ۹۳٫۶٪ از نتایج صفحه اول با رمزگذاری HTTPS ایمن هستند.

و Google Chrome هنگام بازدید از سایتی که امن نیست ، شروع به نمایش یک هشدار بزرگ کرده است.

بنابراین اگر سایت شما ایمن نیست ، توصیه می کنم ASAP را تنظیم کنید.

تنها مسئله انتقال به HTTPS این است که به طور ناگهانی صفحات شما URL های متفاوتی دارند. بنابراین واقعاً مهم است که همه صفحات شما به همان URL هدایت شوند.

اگر به این فرآیند نیاز به لیستی دارید ، توصیه می کنم این لیست را چک کنید .

سوالی که بسیاری از افراد از من سؤال می کنند این است: “آیا جابجایی به HTTPS باعث بهبود رتبه گوگل من می شود؟”

پاسخ من: “شاید”.

فکر نمی کنم HTTPS یک عامل رتبه بندی بسیار مهم باد. در حقیقت ، گوگل از HTTPS به عنوان “tiebreaker” یاد کرده است .

بنابراین اگر رتبه ۸ را بدست آورید ، انتقال به HTTP ممکن است شما را به سمت شماره ۷ منتقل کند.

به عنوان مثال ، ما در اواخر سپتامبر ۲۰۱۷ کل وب سایت Backlinko را به HTTPS منتقل کردیم.

و ترافیک ارگانیک ما در ماه آینده نسبت به قبل از سوئیچ تقریباً مشابه بود.

معماری سایت و پیوند داخلی

وقتی سایت شما کاملاً جدید است و فقط ۵ صفحه دارد ، معماری وب سایت اهمیت چندانی ندارد.

اما وقتی سایت شما به صدها یا حتی هزاران صفحه افزایش می یابد ، نحوه تنظیم معماری سایت شما می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

در مرحله اول ، شما می خواهید یک ساختار سازمان یافته (همچنین به عنوان “سلسله مراتب” معروف) ایجاد کنید که صفحات خود را به صورت دسته بندی کند.

سپس می خواهید از لینک های داخلی نقطه به صفحات دارای اولویت در وب سایت خود استفاده کنید.

این تقریباً همین است. تنها نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که شما می خواهید پیوندهای داخلی شما غنی از کلمات کلیدی باشد..

بنابراین اگر به صفحه ای در سایت خود در مورد قهوه خنک شده پیوند می دهید ، از ancher text هایی مانند “اینجا را کلیک کنید” استفاده نکنید. در عوض ، اطمینان حاصل کنید که ancher text شما حاوی یک کلمه کلیدی است ، مانند “این راهنمای قهوه دم کرده سرد”.

بهینه سازی برای موبایل

بهینه سازی موبایل یکی از مهم ترین نکات است.

دلیل این امراین است که الگوریتم گوگل اکنون اول همراه است . این بدان معناست که نسخه موبایل وب سایت شما نسخه اصلی “Google” است.

بنابراین اگر سایت شما به سرعت روی دسک تاپ بارگیری شود ، اما به آرامی در موبایل بارگیری می شود ، Google سایت شما را کند می کند.

اگر سایت خود را در جستجوی کنسول تأیید کردید ، می بینید که آیا سایت شما مشکلی در قابلیت استفاده موبایل دارد یا خیر.

در غیر این صورت ، می توانید از ابزار “تست دوستانه موبایل” از Google استفاده کنید .

و اگر می دانید که سایت شما سازگار با موبایل نیست ، این مسئله ای است که باید به بالای لیست اولویت های خود قرار گیرد.

نکته حرفه ای: اطمینان حاصل کنید که از “پنجره های بینابینی” برای بازدید کنندگان جستجوی تلفن همراه استفاده نمی کنید. گوگل گفته است که استفاده از این نوع پنجره ها می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر منفی بگذارد .

نتایج Google Analytics را دنبال کنید

چگونه می دانید که آیا تمام تلاشی که برای SEO می کنید واقعاً کار می کند؟

باور کنید یا نه ، اما Google Analytics تا حد زیادی می توانید به این سوال واحد پاسخ دهد.

در اینجا چگونه Google Analytics می تواند به مبارزات تبلیغاتی SEO شما کمک کند:

 • به راحتی می توانید با گذشت زمان تغییرات ترافیک ارگانیک (و تجسم) را ردیابی کنید. اگر نمودار مانند این را می بینید ، احتمالاً در مسیر صحیحی قرار دارید.
 • می توانید مشخص کنید که کدام صفحات بیشترین میزان ترافیک را از موتورهای جستجو به همراه دارد. به این ترتیب ، تسلط شما بر آنچه کار می کند ، دو برابر شوید.
 • Google Analytics ردیابی نحوه تعامل بازدید کنندگان وب سایت با سایت شما را آسان می کند. معیارهایی مانند میزان گزاف گویی و بازدید از صفحه ، به شما کمک می کند محتوای آن را پاسخگوی نیازهای جستجوگرهای Google باشد.

به علاوه ، حتی می توانید ردیابی تبدیل را در GA تنظیم کنید. به این ترتیب ، می توانید ببینید که آیا ترافیکی که از SEO وارد می شود و در واقع به سرب و فروش تبدیل می شود یا خیر.

مبانی ساختن لینک

هدف از ایجاد لینک این است که وب سایت های دیگر را به عنوان (و پیوند به) وب سایت خود معرفی کنید. این همچنین به عنوان “SEO خارج از صفحه” شناخته می شود.

اگرچه پیوندهای پشتیبان الگوریتم گوگل از روز اول بوده اند ، اما هنوز هم SUPER مهم هستند.

در حقیقت ، Stone Temple Consulting از سال ۲۰۱۶ مشغول تحلیل همان مجموعه نتایج جستجو است.

آنها دریافتند که پیوندها با رتبه های گوگل در صفحه اول ارتباط جدی دارند .

خط پایین؟ پیوندها بخش مهمی از بهینه سازی موتور جستجو هستند. و احتمالاً به زودی تغییر نخواهد کرد.

با استفاده از آن ، در اینجا یک آغازگر سریع در ایجاد پیوند در همه موارد وجود دارد.

مرجع پیوند

همه پیوندها برابر نیستند.

به طور خاص ، پیوندها از سایتهای معتبر ، پیجRank را به سایت شما منتقل می کنند تا پیوند یک وب سایت کوچک و دارای قدرت کم.

دو روش اصلی برای اندازه گیری اقتدار وجود دارد: اقتدار یا قدرت دامنه و اقتدار صفحه.

Domain Authority به طور کلیاقتدار و قدرت سایت است. بنابراین حتی اگر یک صفحه خاص پیوندی به آن نداشته باشد ، Domain Authority بدان معنی است که این صفحه هنوز دارای اقتدار برای پرتاب آن است.

اقتدار پیج که با عددی بین ۱ تا ۱۰۰ نمایش داده می شود و هرچه بیشتر باشد بهتر است فقط مختص همان صفحه خاص است.

اگر می خواهید به معیارهای اقتدار یک پیج بیشتر تسلط پیدا کنید ، این ویدیو را از ماز پیشنهاد می کنم .

بدیهی است ، شما پیوندهایی را از صفحات مرجع در وب سایتهای دارای قدرت بالا می خواهید. بدست آوردن این پیوندها بسیار سخت است.

روی پیوندها از وب سایتهای مرتبط متمرکز شوید

از آنجا که شروع به ایجاد لینک به وب سایت خود می کنید ، یک قانون کاردینال را در خاطر داشته باشید:

“از وب سایت های مربوطه پیوند دریافت کنید”

دلیلش این است که پیوندها از سایتهای مرتبط با شما ارزش SEO بیشتر از پیوندهای سایتهای در صنایع دیگر را نشان می دهد.

بعلاوه ، پیوندها از سایتهای مربوطه به Google نشان می دهد که پیوندهای شما قانونی هستند. از این گذشته ، اگر بیشتر پیوندهایی که به سایت پخت شما نشان می دهند ، از وبلاگ های بازی های ویدیویی گرفته شده ، واقعاً غیر طبیعی به نظر می رسد.

( توجه: دریافت چند لینک از وب سایت های غیر مرتبط کاملاً مناسب است. اما اگر این لینک ها بخش عمده ای از مشخصات لینک شما را تشکیل می دهند ، مشکلی دارید).

چگونه افراد دیگری را برای پیوند به وب سایت خود جذب می کنید؟

سئو چیست؟ دریافت بک لینک از وب سایت های با اقتدار بالا

قبل از اینکه به تکنیک ها بپردازیم ، باید تعریف سئو کلاه سیاه و کلاه سفید را توضیح دهیم .

انواع سئو زمانی به کار شما می آیند که شما بعد از تولید محتوای عالی و ارزشمند همچنان جایگاهی در بین نتایج جستجوی گوگل برای کلمات کلیدی مورد نظرتان را ندارید.

اینجاست که نیاز به نوع دیگری از سئو پیدا خواهید کرد که به محتوا ارتباطی ندارد.

اصولا سئو را می شود از منظر های مختلف مورد ارزیابی قرارداد و به همین دلیل هم انواع مختلفی دارد.

بازاریابی اینترنتی شامل مفاهیم و ابزارهای رایگان و غیر رایگان گوناگونی میشود که از مهمترین آنها میتوان به طراحی سایت و اپلیکیشن، تبلیغات آنلاین، فعالیت در شبکه های اجتماعی، بازاریابی محتوایی، ایمیل مارکتینگ و البته بازاریابی از طریق موتورهای جستجو اشاره کرد.  SEO Marketing ابزاری ایده آل و کارآمد برای فعالیت در فضای بازاریابی آنلاین محسوب می‌شود.

انواع سئو چیست؟ و چه زمانی به آن نیاز خواهیم داشت؟

گاهی وقت ها هر چه محتوای خوب و با کیفیت تولید می کنیم و تمام موارد سئو را هم رعایت می کنیم اما در نتایج برتر گوگل وارد نمی شویم یادمان باشد گوگل دیگر آن گوگل قدیمی نیست و الگوریتم هایش تغییر کرده است و اینجاست که باید با انواع سئو آشنا شوید چرا که به نوع دیگری از سئو نیاز خواهید داشت.
بعضی از عبارات و مطالب در گوگل با حجم بالای رقابت روبروست و گوگل تنها به کیفیت مطلب نگاه نمی کند بلکه اعتبار شما هم مورد بررسی قرار می گیرد، اعتبار شما همان سئوی خارجی یا off page است، یعنی بک لینک هایی که شما را در محتوای خاص تایید و حمایت می کند.

تکنیک های کلاه سفید سئو در مقابل کلاه سیاه

سئو کلاه سفید

یک اصطلاح کلی برای اینکه بتوان استاندارد بودن و اصولی بودن اقدامات انجام گرفته بر روی یک سایت را بیان کرد، سئو کلاه سفید می باشد و به این معناست که برای بهینه سازی صفحات وب از روش های ممنوعه استفاده نشده و تخلفی انجام نشده است و کاملا مطابق با استاندارد های موتور جستجوگر گوگل می باشند. در صورتی که از روش های مناسب برای سئو سایت و محتوای غیر تکراری و ارزشمند استفاده شود، اثرات مثبت این کار پس از مدتی مشخص می گردد و با مشاهده ی پیشرفت، شما متوجه خواهید شد که سایتتان مورد توجه گوگل قرار گرفته است. پیش فرض بهینه سازی وب سایت استفاده از روش های معقولی است که در دسته ی white hat seo قرار می گیرند.
سئو کلاه سفید که به روال اصولی سئو نیز معروف می‌باشد، شامل مجموعه اقداماتی است که به کسب جایگاه برتر در موتورهای جستجو طبق روال استاندارد گوگل کمک می‌کند. سئو کلاه سفید خود به بخش‌های مختلف زیر تقسیم می‌شود:

سئو داخلی on page

مجموعه‌ی تکنیک‌ها و روش‌هایی که موجب بهینه نمودن پارامترهای مختلف در درون صفحات وب می‌شوند، در دسته ی seo داخلی قرار می گیرند. این پارامترها به طور مستقیم با طراحی قالب و همچنین ساختار و کد نویسی هر صفحه در ارتباط هستند و فعالیت عمده، کلیدی و اصلی در پروژه های بهینه سازی، مرتبط با سئو سایت on page می‌باشد.
به بیان دیگر سئو داخلی یا سئو on page به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که از مرحله خریداری هاست و دامنه شروع می‌شود و به طراحی داخلی سایت ، سرعت لود سایت و سایر عوامل درونی ختم می‌گردد این مجموعه اقدامات بر روی سایت انجام می‌شود.

سئو خارجی off page

سئو خارجی یا off page زمانی که on page به خوبی بر روی یک سایت انجام شده باشد، می‌تواند تکمیل کننده‌ی فرایند بهینه سازی و سئو سایت باشد. روش های استفاده شده در این مرحله به استاندارد سازی پارامترهای بیرونی یک سایت می پردازد که به طور مستقیم بر وضعیت seo تاثیر می‌گذارند؛ لذا باید با دقت و به دور از اشتباهات انجام شوند تا نتایج مثبتی داشته باشند. سئو خارجی باید به صورت هماهنگ و در راستای سئو داخلی انجام شود تا بتواند نقش مکمل را داشته باشد.
در واقع سئو خارجی شامل اقداماتی می‌شود که خارج از حوزه سایت ولی مرتبط به سایت می باشد مانند کار بر روی شبکه های اجتماعی و یا لینک سازی سایت و مواردی و عواملی که باعث ارتباط بر قرار نمودن با سایت شما می‌گردد.

تفاوت سئو on page و off page در چیست؟

سئو on page به معنای سئو داخلی صفحات وب سایت شما و off page هم به منزله سئو خارجی پیج است. حال برای توضیح تفاوت این دو، من نکاتی در مورد سئو داخلی و خارجی خدمت شما توضیح می دهم و مثال هایی می زنم چرا که با توجه به اسم هم شما متوجه مفهوم این دو خواهید شد.

سئو داخلی به کلیه فعالیت هایی گفته می شود که در بحث بهینه سازی وب سایت شما در داخل سایت اتفاق می افتد و در واقع در دسترس شما است و سئو خارجی نیز اتفاقاتی که از خارج بر روی وب سایت شما اثر می گذارد.

از جمله مواردی که در سئو داخلی قرار دارد سئو محتوا است یعنی شما محتوای خوبی تولید کنید که با کیفیت باشد و کپی از سایت های دیگر نباشد و عنوان آن سئو شده باشد، آدرس صفحات بهینه سازی شده باشد، در زمان پر کردن عبارات مربوط به دیسکریپشن به محتوای آن دقت کنید، سورس وب سایت به صورت کامل بهینه شده باشد و از اینترنال لینک استفاده کنید.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   200 عامل رتبه بندی گوگل: لیست کامل عوامل رتبه بندی در 2020 کدامند؟

حواستان به بهینه سازی تصاویر قرار گرفته در سایت باشد و حتی تا حدی که بتوان سرعت وب سایت را از طریق نصب افزونه ها و یا هماهنگی با وب سرور افزایش دهید. در واقع کلیه این مباحثی که گفته شد و در دسترس شما قرار دارد و به سادگی نیز می توانید آنها را تنظیم کنید البته نه در مدت زمان کوتاه بلکه در زمان طولانی، جز سئو داخلی محسوب می شود.

سئو کلاه سیاه

برخی از روش‌ها نیز هستند که در مدت زمان کوتاهی منجر به پیشرفت رتبه ی سایت شما در نزد google می‌شوند، اما اغلب این روش ها توسط گوگل شناسایی و منسوخ شده‌اند و کمتر کسی است که ریسک استفاده از شیوه‌هایی که به نام سئو کلاه سیاه معروف هستند را بپذیرد؛ زیرا به طور قطع تخلف محسوب شده و امکان اسپم و پنالایز شدن سایت شما وجود دارد. توصیه ی اکید رایانمهر به تمامی متقاضیان استفاده از خدمات بهینه سازی و سئو سایت این است که پروژه‌ی خود را به سئوکاران معتبر بسپارند و قبل از آغاز پروژه اطمینان حاصل کنند که از روش هایی که به عنوان black hat seo شناخته شده است، استفاده نخواهد شد و تاثیر منفی بر اعتبار سایت شما در نزد گوگل نخواهد گذاشت.

سئو کلاه خاکستری

این نوع سئو ترکیبی از روش‌های سئو کلاه سفید و کلاه سیاه می‌باشد، ولی با این حال در آن از تکنیک‌هایی استفاده می‌شود که جای ابهام دارند و مورد تایید یا تکذیب گوگل قرار نگرفته اند. در این نوع سئو نیز مانند سئو کلاه سیاه احتمال رسیدن به نتیجه بسیار بالا می‌باشد ولی ریسک بالایی دارد.

امروز؟ این نوع از تاکتیک های ایجاد پیوند سایه بان به اندازه گذشته کار نمی کند. به علاوه ، آنها سایت شما را از نتایج جستجوی گوگل به کلی محروم می کنند .

به همین دلیل من SEO کلاه سیاه را توصیه نمی کنم. ارزش ریسک کردن ندارد.

چگونه می فهمیم استراتژی ساخت لینک ویژه کلاه سیاه یا سفید است؟

 • لیست “طرح پیوندها” Google را مرور کنید . این یک لیست مرتب به روز شده از مواردی است که گوگل سایه دار می داند.
 • هزینه برای لینک های خود پرداخت کرده اید؟ مهم نیست که چگونه و از کجا ، پرداخت مستقیم به کسی برای یک لینک همیشه خلاف دستورالعمل های گوگل است.
 • آیا به شما “لینک داده شده” بود؟ به عبارت دیگر ، آیا کسی به سایت شما پیوند داده است زیرا فکر می کند ارزش لینک دادن به آن را دارد؟ اگر چنین است ، شما خوب هستید.

مشخص بودن:

سئو کلاه سیاه فقط مربوط به ایجاد لینک نیست. تعداد زیادی از دیگر روش های کلاه سیاه وجود دارند که هیچ ربطی به بک لینک ندارد (مانند صفحات ورود).

 • محتوای تولید شده به صورت خودکار
 • ریدایرکت‌های مرموز
 • طرح های پیوند
 • پنهان سازی محتوا
 • متن و لینک های مخفی
 • صفحات ورودی
 • محتوای خراشیده شده (محتواهایی که بخشی از محتوای اصلی یک وب سایت است و دزدیده می شود)
 • برنامه های وابسته
 • کلمات کلیدی بی ربط
 • ایجاد صفحاتی با رفتارهای مخرب
 • هرزنامه تولید شده توسط کاربر
 • راه های جلوگیری از هرزنامه نظر
 • هرزنامه های گزارش شده ، پیوندهای پولی یا بدافزار

توضیحات کامل این سئو های کلاه سیاه را از زبان گوگل می توانید در این ادرس ببینید

اما در بیشتر موارد ، هنگامی که مردم می گویند “سئو کلاه سیاه” ، آنها به لینک سازی کلاه سیاه اشاره دارند.

با این کار ، بگذارید چند استراتژی ساخت لینک کلاه سفید را که من و احتمالا همکاران من استفاده می کنیم و توصیه می کنم را توضیح دهم.

تکنیک آسمان خراش

اگر تازه وارد سئو و بازاریابی محتوا هستید ، من Skyscraper Technique را توصیه می کنم زیرا ایجاد مطالب زیادی را می توان انجام داد که احتمالاً وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران به آنها پیوند می زنند.

به این معنی نیست که بگوییم این روند آسان است. خیر. در واقع ، این رویکرد یک کار سخت را می طلبد.

اما دلیلی که من از اینجا توصیه می کنم این واقعیت است که محتوای آسمان خراش برای ایجاد و ترویج نسبتاً ساده است.

در واقع ، اخیراً ۶۷ پیوند به پست عوامل رتبه بندی داشتم :

ارسال مهمان

ارسال مهمان به عنوان یک استراتژی ساخت لینک بسیار بحث برانگیز است .

دلیل این امر این است که وبلاگ نویسی میهمان می تواند به راحتی از راهی مشروع برای ترافیک و مواجهه با رویکرد کلاه سیاه پیش برود.

اما هنگامی که به درستی انجام شد ، ارسال مهمان راهی عالی برای بدست آوردن پیوندهای اولیه و قرار گرفتن در معرض وب سایت شما است.

با این کار چند نکته برای یادآوری در هنگام شروع ارسال مهمان در اینجا آورده شده است:

 • فقط پست مهمان در وب سایتهای مرتبط انتشار دهید و انتشار تعداد زیادی از پست های مهمان در سایت های غیر مرتبط پرچم بزرگ قرمز است.
 • از متن لنگر غنی از کلید واژه در پیوند خودداری کنید. در عوض ، از پیوندی با نام تجاری خود به عنوان anchor tex استفاده کنید (مانند: رایانمهر).
 • مقیاس نکنید. لینک های برگشتی از پست های مهمان باید حدود ۵٪ از پروفایل پیوند شما را تشکیل دهند. هر چیزی بیشتر از این می تواند شما را با گوگل به ورطه شک تبدیل کند.

دارایی های قابل پیوند

“دارایی قابل پیوند” اصطلاحی است برای همه چیزهایی که مردم با خوشحالی به آن پیوند می زنند.

و این فراتر از “محتوای عالی” است.

دلیل این است که “محتوای عالی” بسیار زیادی از قبل وجود دارد. و انتشار پست دیگری “۱۰ نکته برای کاهش وزن” دیگر نمی خواهد کسی را وادار کند تا به شما پیوند دهد.

در عوض ، من توصیه می کنم محتوا را بطور خاص طراحی کنید که بتواند لینک بگیرد.

در اینجا چند نمونه از دارایی های قابل ارتباط که می توانید ایجاد کنید آورده شده است:

 • مطالعه صنعت
 • مقالات تاریخی
 • راهنمای ویژوال یا منبع
 • ابزار رایگان
 • لیست سرفصل نکات ، مثالها یا منابع

دارایی قابل پیوند شما لزوماً نباید در لیست بالا باشد یا فایل راهنمای بزرگی باشد.

در حقیقت ، یک اینفوگرافیک ساده یا نمونه آماری از یک تحقیق هم می تواند به عنوان منبع دریافت لینک تلقی شود.

هدف جستجو

هدف جستجو (که گاهی اوقات به عنوان “هدف کاربر” نیز خوانده می شود) دلیل اصلی انجام جستجو است. همانطور که معلوم است ، چهار نوع اصلی اهداف جستجو وجود دارد.

و درک هدف جستجو بخشی بزرگ برای موفقیت در جستجوگرها در سال ۲۰۲۰ (و فراتر از آن) است.

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما می خواهید برای صرف شام غذای تایلندی سفارش دهید.

خوب ، شما ممکن است “غذای تایلندی تهران” را جستجو کنید.

هدف شما سفارش عذا است. شما به دنبال مکانی برای غذا خوردن هستید.

اما بیایید بگوییم که شما می خواهید یک غذا با مرغ درست کنید. احتمالاً می خواهید چیزی مانند “دستور العمل مرغ تایلندی” را جستجو کنید.

در این حالت ، هدف جستجوی شما اطلاعاتی است. شما می خواهید اطلاعاتی در مورد نحوه درست کردن آن غذا داشته باشید.

و هرچه بهتر بتوانید محتوای خود را با هدف جستجو تراز کنید ، در گوگل رتبه بالاتری خواهید داشت.

سیگنالهای کاربر

شاید تعجب کنید:

چگونه گوگل می داند آیا یک صفحه با هدف جستجوی کاربر مطابقت دارد؟

همانطور که معلوم است ، گوگل از نزدیک تعامل افراد با نتایج جستجو را کنترل می کند.

و اگر متوجه شوند که جستجوگران از نتایج شما پیروی می کنند تا روی نتیجه دیگری کلیک کنند ، گوگل محتوای شما را برای آن جستجو بی ربط می بیند … و شما را به لیست پایین تر می فرستد.

در حقیقت متخصص هایی مانند لری کیم توانسته اند نرخ کلیک ارگانیک را با رتبه بندی گوگل پیوند دهند .

به نظر من ، CTR تقریباً به اندازه آنچه “Pogosticking” نامیده می شود مهم نیست.

Pogosticking زمانی است که کاربران برای جستجوی چیزهایی که به آنها کمک می کند در نتایج جستجو حرکت می کنند.

و اگر Google متوجه شود که مردم تمایل دارند از مطالب شما به نتایج جستجوی دیگر بروند ، این یک علامت واقعاً بد است.

نحوه بهینه سازی سیگنال های کاربر

اولین قدم شما این است که اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با هدف جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر شما هماهنگ است.

اگر محتوای شما مناسب آنچه شخص می خواهد باشد ، Google متوجه خواهد شد.

وقتی این کار را کردید ، موارد دیگری وجود دارد که می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که جستجوگران Google عاشق محتوای شما هستند:

 • از یک معرفی بدون کلمات اضافی استفاده کنید. بنابراین به جای “این موضوع به دلیل X ، Y ، Z مهم است ، ادامه دهید:” امروز می خواهم به شما نشان دهم چگونه X “.
 • از تصاویر و گرافیک ها استفاده کنید. تصاویر بسیار دیدنی تر از مقاله ای هستند که ۱۰۰٪ متن دارند. و آنها به ویژه برای محتوای طولانی فرم مهم هستند.
 • پیوندهای داخلی و خارجی را به صفحه خود اضافه کنید. به این ترتیب ، مردم می توانند اطلاعات بیشتری در مورد موضوعاتی که در مقاله خود قرار می گیرید بیاموزند … بدون اینکه مجبور به بازگشت به SERP شوید.
 • سرعت بارگذاری خود را بهبود بخشید. سایتهای بارگیری کند = نرخ پرش بالاتر .
 • محتوای خود را فوق العاده قابل خواندنی کنید. از فونت های بزرگ استفاده کنید (من شخصاً ۱۷px را توصیه می کنم). گلوله ها و لیست های شماره دار را امتحان کنید. و از زیرنویس H2 و H3 استفاده کنید تا محتوای شما را به بخش های شسته و رفته تقسیم کنید.
 • محتوای خود را به روز و به روز نگه دارید. من دریافتم که بروزرسانی قابل توجهی برای محتوای قدیمی منجر به “افزایش طراوت” می شود. به علاوه ، کاربران همیشه می خواهند مطالب جدیدی را بخوانند که هم اکنون صددرصد مرتبط هستند.

روندهای نوظهور SEO

بیایید این معلومات مبتدی SEO را با تعداد اندکی از روندهای نوظهور در دنیای بازاریابی دیجیتال به کار گیریم.

برای روشن شدن: من فقط توصیه می کنم وقتی روی اصول سئو کار کنید ، روی این موارد کار کنید. اما اگر آماده پیشرفتی هستید ، این بخش برای شما مناسب است.

نشانه گذاری اسکیما

یک مطالعه اخیر در مورد عوامل رتبه بندی موتورهای جستجو ، ارتباطی بین استفاده از نشانه گذاری Schema و رتبه های صفحه اول را نشان نداد اما این به معنی رد اسکیما نیست.

برخی افراد نتیجه را اینگونه تفسیر می کنند: “طرح کار نمی کند!”

و مطمئناً ، اگر بشنوید اضافه کردن نشانه گذاری Schema به صفحه شما می تواند رتبه بندی ارگانیک شما را بهبود بخشد ، حتما از ان استفاده خواهید کرد.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید اینست که استفاده از Schema از راه صحیح می تواند نرخ کلیک ارگانیک شما را افزایش دهد. بنابراین حتی اگر شما ممکن است رتبه بندی را افزایش ندهید ، اسکیما می تواند به شما در ایجاد ترافیک ارگانیک بیشتر کمک کند.

به عنوان مثال ، به این نتایج جستجو نگاه کنید:

کدام اسنیپت بارز تر است؟ بدیهی است ، با ستاره های امتیاز دهی!

و بررسی ستاره ها (و انواع دیگر “نتایج غنی”) فقط درصورتی امکان پذیر است که از داده های ساخت یافته در HTML سایت خود استفاده کنید. بنابراین اگر می خواهید سایت شما در SERP ها برجسته باشد ، توصیه می کنم از Schema استفاده کنید.

E-A-T

EAT (مختصر “تخصص ، اقتدار و قابلیت اطمینان”) چیزی است که گوگل در طی چند سال اخیر بیشتر و بیشتر مورد تأکید قرار داده است .

چرا؟

این ساده است: گوگل می خواهد ۱۰۰٪ اطمینان داشته باشد که به محتوای نتایج جستجو می توان اعتماد کرد.

در حال حاضر درباره دنیای سئو بحث و جدال زیادی در مورد EAT وجود دارد. اما نکته اصلی این است که ، برای اینکه گوگل به سایت شما رتبه EAT بالایی بدهد ، باید در صنعت شما مرجع قابل اعتماد تلقی شود.

به عنوان مثال ، ویکی پدیا احتمالاً بالاترین رتبه EAT از هر وب سایت در این سیاره را دارد. این مطالب توسط هزاران نفر نوشته و ویرایش شده است (بسیاری از آنها متخصص در حوزه خود هستند).

وقتی صحبت از بهبود EAT می شود ، هیچ کلید میانبر وجود ندارد. اگر سایت شما محتوای عمومی را که توسط نویسندگان مستقل آزاد تصادفی نوشته شده است ، قرار دهد ، ایجاد EAT دشوار خواهد بود.

اما اگر مطالب باکیفیتی را که توسط متخصصان محترم نوشته شده است ، بنویسید ، EAT شما به شکل مطلوبی خواهد بود. .

به علاوه ، مانند اکثر موارد موجود در سئو ، حتی EAT تحت تأثیر پیوندها قرار دارد. در حقیقت ، گوگل اخیراً تأیید کرده است که PageRank بخش بزرگی از ایجاد EAT است .

جستجوی صوتی SEO

این هیچ پنهانی نیست که میزان افرادی که با صدای آنها جستجو می کنند طی چند سال گذشته با جهش و مرزها افزایش یافته است.

گوگل حتی گزارش کرده است که تقریبا نیمی از بزرگسالان هر روز از جستجوی صوتی استفاده می کنند .

و به سرعت در حال رشد است.

وقتی در مورد جستجوی صوتی صحبت می کنم ، بسیاری از مردم از من سؤال می کنند: “بهینه سازی جستجوی صوتی چیست؟ حتی اگر من شماره ۱ را در گوگل هوم کسب کنم ، هیچ کس در واقع به وب سایت من مراجعه نمی کند. “

و این یک سوال خوب است.

جواب من؟

جستجوی صوتی فقط برای اسپیکرهای هوشمند مانند Amazon Alexa نیست.

در حقیقت ، طبق تحقیقات موتور جستجوگر زمین Searchengineland، از هر ۵ جستجوی انجام شده در تلفن های همراه ، جستجوی صوتی است .

به عبارت دیگر: بیشتر و بیشتر افراد به نفع صدای خود از صفحه کلیدهای خود دور می شوند. و بر جستجوی تلفن همراه و حتی دسک تاپ تأثیر می گذارد.

خط پایین؟ جستجوی صوتی یکی از مهمترین روندهای دنیای سئو و بازاریابی دیجیتال است. هرچه تعداد بیشتری از مردم با صدای خود به جستجو بپردازند ، ناشران باید روشهای ایجاد و بهینه سازی مطالب را بطور خاص برای جستجوی صوتی دریابند.

اگر می خواهید بهینه سازی جستجوی صوتی را شروع کنید ، توصیه می کنم ” جستجوی صوتی: راهنمای قطعی ” را بخوانید .

فیلم های YouTube را بهینه کنید

یوتیوب اخیراً فیس بوک را به عنوان دومین وب سایت پرطرفدار جهان پشت سر گذاشت .

برخلاف سایر سایت های رسانه های اجتماعی (مانند توییتر) ، YouTube همچنین موتور جستجوی گسترده ای است. این بدان معنی است که SEO برای رتبه بندی در YouTube بسیار مهم است.

مطمئناً ، فیلم های YouTube سالها در نتایج جستجوی Google بوده اند. اما در طول ۱۸ ماه گذشته آنها بیش از پیش املاک و مستغلات SERP را تصاحب کرده اند … به ویژه بالاتر از برابر:

به علاوه ، طبق تحقیق سیستریکس ، فیلم های YouTube هم اکنون به قسمت بزرگی از نتایج جستجوی گوگل تبدیل می شوند.

این بدان معنی است که حضور در YouTube ضروری مطلوب برای SEO در سال ۲۰۲۰ است.

اگر در جستجوی YouTube SEO جدید هستید ، این فیلم شما را با اصول اولیه آشنا می کند.

پاسخ صاحبنامان صنعت سئو به پرسش سئو چیست؟


بنج آریولا

بنج آریولا / مدیر سئو ، گروه رسانه ای مایرز

گوگل به طور مداوم الگوریتم ها را توسعه داده و بهبود می بخشد تا یک ماشین پیچیده ایجاد کند که با رشد یاد می گیرد. هرچه بیشتر یاد بگیرد ، انسان کمتر می تواند درک کند. در طول سالها ، استراتژیهای سئو در تلاش برای همگام سازی با تغییرات الگوریتم گوگل و به روزرسانی با استفاده از یادگیری ماشین و علم داده ، پیشرفت کرده اند

این امروز سئو است.

با این وجود برخی موارد هرگز تغییر نمی کنند ، یک عامل ثابت می ماند: گوگل همیشه بر روی محتوای با کیفیت و مفیدی تمرکز کرده است که کاربران دوست دارند آن را بخوانند ، تماشا کنند ، گوش دهند و به اشتراک بگذارند. با داشتن محتوای با کیفیت که به عنوان یک نقطه کانونی در الگوریتم رتبه بندی گوگل به نفع کاربر است ، ضروری است که هنگام تولید محتوا ، اولویت سئو نیز باشد.


لورن بیکر

لورن بیکر / بنیانگذار ، مجله موتور جستجو

سئو تعریف کاملی از ترکیب یک استراتژی سه بخشی است که شامل موارد زیر است:

 • بهینه سازی مستمر وب سایت برای اطمینان از اینکه گوگل قادر است صفحاتی را که برای گوگل ، رتبه بندی دسک تاپ و موبایل و سایر موتورهای آن در نظر گرفته شده بخواند و فهرست بندی کند. همچنین ، این نوآوری مداوم برای جستجو و قابلیت استفاده مشتری از طریق راه حل هایی مانند AMP ، Schema و قطعه های غنی است .
 • گنجاندن محتوای معاملاتی، اطلاعاتی، و سطح چاپ و نشر در وب سایت بنابراین مصرف کنندگان و موتور به راحتی می توانید یک صفحه و یا بخش از سایت، اهمیت و ارتباط آن با درخواستهای جستجوی طبیعی و موضوع را تعریف کنیم. پیمایش بخشی از استراتژی محتوا است ، بنابراین اتصال به اینترنت در اینجا نقش زیادی دارد.
 • توانایی تبلیغ محتوایی که به اشتراک گذاشته می شود و از اهداف سئو فوق الذکر پشتیبانی می کند. به اشتراک گذاشتن محتوا از طریق ارتباطات ، روابط عمومی ، ایجاد پیوند و اقدامات تقویت منجر به بهینه سازی سیگنال های سایت های مرجع در همان محله موضوعی سایت می شود ، که به عبارتی ساده به این معنی است که پیوندهای عالی گوگل را دوست دارید.

سئو چیست؟ در اینجا & # 8217؛ بهینه سازی موتور جستجو توسط 60 متخصص تعریف شده است

آله باریسویچ / بنیانگذار و مدیر CMO

سئو امروز در واقع انتخاب درست بر اساس تعداد دقیق داده سئو ، جدیدترین روندهای گوگل و عقل سلیم است. ساده اما آسان نیست!

همچنین این گرایش برای سئو وجود دارد که با بازاریابی عملکرد ادغام شده و نقش خود را به عنوان یک رشته مستقل از دست می دهد

۱۷ نکته مهم در زمینه SEO برای رتبه بندی بالاتر

چگونه در رتبه بندی ها ی گوگل بالاتر باشیم؟

 • ۱٫ از کلمات کلیدی در مکانهای مناسب استفاده کنید
 • ۲٫ کاربران را در سایت خود طولانی تر نگه دارید
 • ۳٫ کلمات کلیدی “پیشنهاد” را پیدا کنید
 • ۴٫ صفحات زامبی را حذف کنید
 • ۵٫ یک مطالعه صنعتی انجام دهید و منتشر کنید
 • ۶٫ کلمات کلیدی مرتبط را به محتوای خود اضافه کنید
 • ۷٫ متن را به اینفوگرافیک ، پادکست و فیلم اضافه کنید
 • ۸٫ صفحات قدیمی را به روز کنید
 • ۹٫ سرعت وب سایت خود را افزایش دهید
 • ۱۰٫ از کنسول جستجوی Google استفاده کنید
 • ۱۱٫ محتوا در حول و حوش موضوع اصلی ایجاد کنید
 • ۱۲٫ از دارایی های بصری خود بک لینک بگیرید
 • ۱۳٫ ایجاد کلمات کلیدی برند
 • ۱۴٫ تعاریف “What is X” را به محتوای وبلاگ اضافه کنید
 • ۱۵٫ رتبه بندی در قطعات برجسته را بررسی کنید
 • ۱۶٫ فرصت های بیشتر برای ارسال های کاربر مهمان را پیدا کنید
 • ۱۷٫ CTR ارگانیک خود را بهبود ببخشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.