گوگل آنالیزور – آنالیتیکس – چیست ؟
گوگل آنالیزور – آنالیتیکس – چیست ؟
آوریل 8, 2015
سرویس جدید گوگل در یوتیوب رد
یوتیوب رد، سرویس جدید یوتیوب
اکتبر 22, 2015
نمایش همه

شبکه های اجتماعی تهدیدی بر سلطه گوگل

شبکه های اجتماعی تهدیدی بر سلطه گوگل

شبکه های اجتماعی تهدیدی بر سلطه گوگل

شبکه های اجتماعی تهدیدی بر سلطه گوگل

امروز دوشنبه ساعت 2 بعد از ظهر به وقت تهران است و گوگل در حال پردازش بیش از 2.1 میلیارد جستجو است . به طور متوسط، Google مشغول بیش از 40،000 جستجو در هر ثانیه از روز است.
و بله، این تعداد همچنان رو به رشد است ، هر سال بیش از سال قبل . و با این حال به وضوح شکاف در زره دفاعی گوگل دیده می شود ، شما با من موافق نیستید ؟
بگذارید کمی با آمار با شما صحبت کنم :
به عنوان مثال به نرخ رشد گوگل توجه نمایید :
در مرحله راه اندازی در سال 1998، این شرکت نجومی 17000 درصد رشد داشته است. از 2001-09، رشد حدود 40-60 درصد در هر سال تثبیت شد. اما با شروع سال 2009، آن درصد های رشد به طرز چشمگیری نزول پیدا کردند .
در سال 2012، رشد گوگل تنها 10٪ بود.
بیشتر تحلیلگران معتقدند که این رشد باز هم کاهش خواهد داشت .
اما چه کسی بر روی زمین می تواند مخاطبان گوگل را به سرقت ببرد ؟ البته من شما را که مسئول رشد کند شدن گوگل نمی دانم ! اما کار کیست ؟ رقبای اسمی او : یاهو و یا بینگ.
در سال 2012، بینگ، تنها 4.5 درصد از جستجوها، و یاهو 5.8 درصد جستجوها را داشت . در حالی که گوگل با به رخ کشیدن 78 درصد جستجوها صدر نشین است حتی جستجوی مجموع دو شرکت دیگر در مقابل آن قابل لمس نیست . اما نیروی پشت پایه های لرزان گوگل چیزی جز رسانه های اجتماعی نیست .
موافق نیستید ؟ اجازه دهید بوسیله آمار توضیح بیشتری بدهم . دشمن بدون تهدید : یوتیوب
در سال 2006، گوگل خردمندانه ترین خرید خود را انجام داد آن زمانی که سوپرسایت یوتیوب را به بهای 1.65 میلیارد دلار خریداری کرد و همه را در آن زمان سورپرایز کرد. یوتیوب با اینکه بر ترافیک آشکاری که برای گوگل به ارمغان می آورد و بخشش تبلیغاتی که به گوگل ارائه می دهد ،اما بزرگترین انگیزه گوگل برای هزینه کردن این مبلغ کلان ، جستجوی است که به گوگل می افزاید. یوتیوب، آن طور که معلوم است ، در حال حاضر دومین موتور جستجو در جهان است.
جستجو در یوتیوب بیش از 3 میلیارد جستوجو در ماه است که بسیار نزدیک به تعداد جستجوی گوگل نیز هست. در حالی که گوگل گزینه ای برای جستجوی فقط فیلم در نتایج دارد ، بسیاری از کاربران از طریق گوگل وارد یوتیوب می شوند به جای جستجو در یوتیوب.
تا جستجو در یوتیوب هست ، در واقع جستجوگر گوگل برتر از ترکیب بینگ، یاهو و AOL شده است. اگر گوگل یوتیوب خود را نداشته باشد قطعا این برتری را نیز نخواهد داشت . فیس بوک: بازیهای جدید برای موبایل همانطور که همه می دانید در حال حاضر، تلفن همراه فضا را به نفع خود تغییر داده است. بیش از 46 درصد از کاربران در حال حاضر از آن استفاده می کنند نه صرفا به عنوان ابزار جستجو و تحقیق خود . فیس بوک از مدتها قبل به برتری موبایل چشم دوخته بود تا اینکه اخیرا، در ماه مه سال جاری انجمن FAN، و یا شبکه طرفداران فیس بوک راه اندازی شد. FAN اجازه می دهد تا شرکت ها بتوانند به تعداد زیادی از کاربران تلفن همراه در فیس بوک هنگام استفاده از برنامه های دیگر، مانند بازی محبوب و اخبار مگا سایت و.... دست یابند. آنها یک شبکه آگهی های تلفن همراه در این فرآیندایجاد کرده اند ، که به نوبه درآمد بسیار بالایی از تبلیغات را ایجاد کرده است. تبلیغات موبایل فضایی با ریاست گوگل به نظر می رسد. در حال حاضر، حدود 50 درصد از تمام تبلیغات موبایلها توسط گوگل انجام می شود. فیس بوک در مکان دوم با 17.5 درصد است.
پینترست : جستجو و هدایت
Pinterest، شبکه های اجتماعی تصویری کوچک را، تنها با راه اندازی یک ابزار جستجوی جدید فانتزی و چند وجهی که آنها را جستجو و هدایت نام گذاشته به هم متصل کرده است و به موفقیت و اقبال عمومی رسیده است. " Pinterest در حال حاضر دارای بیش از 30 میلیارد پین فردی است که به طور فزاینده ای در حال افزایش است.
جستجو هدایت شونده، که برای موبایل هم بهینه سازی شده است و هدف آن نشان دادن کاربران و آنچه را که دنبال می کنند بر اساس ورودی محتوای آنها است به جستجوی موارد خاص بسیار کمک می کند . این پیش جستجوی جدید به دو دلیل مهم است:
1) کاربران پینترست با نمایش اطلاعات عمومی در حال حاضر بیشتر از توییتر است. آنها یک هیولا در فضای اجتماعی هستند، با هیچ نشانه ای از افت.
2) ثابت شده است که فن آوری آنها به اندازه کافی هوشمند و سریع بر بهبود تجربه جستجوی کلی می باشد.
خب ، روشن است: گوگل در معرض خطر انقراض جستجو است. چه می بینند، با این حال، وضعیت بیش از یک رقابت سالم کم است. ما همه شهادت به یک انقلاب آنلاین می دهیم . رسانه های اجتماعی استفاده از محبوب ترین جستجوگر بر ​​روی وب را با لغزش روبرو کرده اند. اگر مردم به طور طبیعی به سایت هایی مانند یوتیوب و فیس بوک به عنوان یک پایگاه مرورگر هدایت شوند و گوگل از ابزارهای خاص خود و روابط خود استفاده نکند قطعا محبوبیت خود را از دست خواهد داد و نتیجه انچه امروز میبینیم نخواهد بود . آیا فکر می کنید این واقعا امکان پذیر است که گوگل می تواند محبوبیت جستجوی خود را در سال های آینده حفظ کند؟ قطعا هزینه بسیار سنگینی باید بپردازد ، همانطور که تا امروز به مرورگرهایی مانند موزیلا برای حمایت و هدایت کاربران می پردازد.