شش قدم تا تبدیل شدن به یک جستجوگر حرفه ای

Google Florida گوگل فلوریدا
گوگل فلوریدا Florida: اولین بروزرسانی عمده الگوریتم گوگل
مارس 18, 2020
کلمات کلیدی به زبان ساده
کلمات کلیدی به زبان ساده
مارس 23, 2020
Show all

شش قدم تا تبدیل شدن به یک جستجوگر حرفه ای

جستجو بیش از 20 سال است که وجود دارد و ما هر روز میلیاردها سؤال را می بینیم. امروز من از جستجو استفاده کردم تا سرعت رسیدن به کاملترین نتیجه جستجو را بررسی کنم ، متن آهنگ جدید Coldplay را جستجو کردم ، نتیجه یک بازی را پرسیدم و درباره میانگین پس انداز و طلوع خورشید در سال آینده پرسیدم. اما با حجم اطلاعات بسیار زیاد امروز ، سریعترین راه برای پیدا کردن دقیقاً آنچه که به دنبال آن هستید همیشه واضح نیست.

در طول 14 سال حضور در Google به عنوان محقق جستجو ، چندین مطالعه انجام داده ام تا بدانم چگونه افراد هنگام جستجو در وب ، اطلاعات زیادی را جمع آوری ، سازماندهی و درک می کنند. من همچنین کلاسهای آنلاین و حضوری را آموزش می دهم تا افراد را به تکنیکهای مفیدی برای پیمایش جستجو تجهیز نمایم. و چون فکر می کنم بسیار مهم است ، حتی کتاب نوشتم: "لذت جستجو: راهنمای Google Insider برای فراتر از اصول."
شش قدم تا تبدیل شدن به یک جستجوگر حرفه ای

دانیل راسل محقق ارشد پژوهش تیم جستجوی Google

چگونه جستجوی هوشمندانه ای داشته باشیم

شش مرحله ساده وجود دارد که من به دانش آموزانم - افراد در هر سنی - آموزش می دهم تا به آنها کمک کنم سریع اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.


۱- یک جستجوی دیگر انجام دهید

غالباً افرادی که جستجو می کنند، اولین نتایج را در صفحه می بینند و فرض می کنند که این جواب صحیح است. اما یک جستجوی ساده در مورد یک موضوع پیچیده ممکن است برای کشف جواب درست سوال شما کافی نباشد. انجام دو یا سه جستجو تعدادی چشم انداز و منابع معتبر برای یک دیدگاه خوب در مورد موضوع ارائه می دهد.

۲- اعتبار منابع خود را بررسی کنید

هنگامی که در وب جستجو می کنید ، اطمینان حاصل کنید که سایتی که روی آن می روید بهترین منبع اطلاعات برای آنچه می خواهید هست. هدف اصلی وب سایت را در نظر بگیرید و از خود بپرسید: آنها سعی می کنند به من کمک کنند؟ هدف آنها در تهیه این اطلاعات چیست؟ آیا اطلاعات موجود در وب سایت با سایر منابع معتبر مطابقت دارد؟ راه دیگر برای بررسی اعتبار یک وب سایت ، مراجعه به انجمن ها یا تابلوهای بحث و گفتگوی آنلاین است تا ببینید افراد دیگر درباره وب سایت چه می گویند.

۳- جواب را در سؤال خود وارد نکنید

ممکن است هنگامی که به جواب پاسخ می دهید ، چیزی جستجو کنید. اما با پاسخ دادن به این سوال در نتایج ، نتایج جستجو به سمت آنچه شما فکر می کنید می تواند تغییر کند. به عنوان مثال ، اگر به دنبال "دارندگان مدال طلا با وزن 85 پوند" هستید ، می توانید "85 پوند" را که در نتیجه جستجوهای شما در صفحات وب مورد اقبال شده است پیدا کنید. در عوض "وزن ورزشکاران طلایی" را جستجو کنید. این نتایج متنوعی را به شما نشان می دهد. از آنجا می توانید با استفاده از روش منبع معتبر فوق ، پاسخ صحیح را غربال کنید.

۴-جستجوی خود را به طور گسترده شروع کنید ، سپس آن را محدودکنید

شروع جستجو را با اصطلاحات گسترده و نسبتاً کلی در مورد موضوع خود آغاز کنید. پس از یافتن مناسب ترین جنبه های جستجوی خود ، می توانید جستجوی خود را محدود کنید. به عنوان مثال ، اگر "تعداد معلمان در NYC" جستجو می کنید ، نتایج زیادی خواهید گرفت ، اما ممکن است آن چیزی که شما به دنبال آن هستید نیست. سپس ، با خاص تر کردن جستجوی خود را محدودتر کنید . در عوض به دنبال "تعداد معلمان مهد کودک در مدارس دولتی بروکلین" باشید.

۵- عبارات کلیدی خود را مخلوط و مطابقت دهید

بعضی اوقات مجبور هستید چند عبارت مختلف پرس و جو را امتحان کنید تا روی اطلاعات مورد نظر خود متمرکز شوید. کلمات کلیدی مهمترین کلمات در ایده یا سوال شما هستند - آنها به موتور جستجو می گویند که دنبال چه چیزی هستید. از خود بپرسید که چه کلماتی در صفحه ظاهر می شود که جواب کاملی داشته باشد یا اینکه ممکن است شخص دیگری چگونه آن را بنویسد. یک روش مفید برای انجام این کار با "مرور موازی" برای یافتن طیف وسیعی از اطلاعات است که به شما در رسیدن به جواب کمک می کند. یعنی تغییرات مختلفی را در جستجوی خود در تب های مختلف مرورگر امتحان کنید و نتایج را به صورت جانبی مقایسه کنید.

۶-کاوش انواع دیگر مطالب قابل جستجو (تصاویر ، فیلم ها ، کتاب ها)

استفاده از سایر ویژگیهای جستجو ، فراتر از جستجوی وب ، به ویژه هنگامی که می خواهید محتواهایی پیدا کنید که ذاتا بصری هستند ، می تواند مفید باشد. فرض کنید می خواهید نمونه ای از چگونگی تهیه رزومه برای یافتن شغل جدید پیدا کنید. ممکن است بخواهید به عنوان مثال ، رزومه ها و صفحات وب با اطلاعات جستجوی کار مفید ، تصاویر Google را کاوش کنید. یا اگر می خواهید طرز تهیه پاستیل مانند آشپز معروف مورد علاقه خود را بیاموزید ، می توانید از طریق فیلم ها برای مطالب آموزشی گام به گام جستجو کنید. یا ، بگویید که نمی توانید به خاطر بیاورید که چه بخشی از نقل قول در داخل کتاب مورد علاقه شما است. Google Books به شما امکان می دهد تا به جستجو در عبارات کلیدی یا گزیده ای از کتاب ها ، پایین صفحه و پاراگراف بپردازید. از نقل قول های مضاعف پیرامون عبارت خود در داخل Google Books استفاده کنید تا مکان آن را در متن پیدا کنید.

امیدوارم با استفاده از این نکات ، در جستجوی بعدی خود حرفه ای شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.