طراحی سایت و دردسر جستجوگرها

طراحی سایت و بهینه سازی سایت با استفاده از بردکرامبز Breadcrumbs
ژانویه 17, 2014
طراحی مالتی مدیا شرکت نیکادا
ژانویه 18, 2014
Show all

طراحی سایت و دردسر جستجوگرها

google

همه ما با داشتن یک وب سایت و یا وب لاگ و یا حتی یک صفحه کوچک در وب در واقع در حال قضاوت شدن از طرف موتور جستجوی گوگل هستیم ، اینکه اصول و قواعد این بررسی و قضاوت را ندانیم هیچ تاثیری در انجام شدن یا نشدن این کار ندارد و جستجوگر گوگل به شکلی خستگی ناپذیر در حال بررسی صفحات مختلف وب می باشد .

اما دانستن این قواعد بسیار تاثیر گذار خواهد بود چراکه انگار به زبان ساده ، موتور جستجوگر گوگل  میان تعداد زیادی چهره نا آشنا به یک چهره آشنا برخورد می کند ، سریعا این چهره آشنا را ثبت می کند و به همه کسانی که دارای تشابه هستند و یا در پی این خصوصیات می گردند  معرفی می کند.

این آشنایی به آسانی بدست نمی اید و البته گوگل در این باره بسیار سخت گیر است و با الگوریتمهای مختلف این آشنایی را زیر سوال می برد ، با به کارانداختن الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل افراد را از روشهای تاکتیکی SEO به سمت یک رویکرد استراتژیک و یک روند سوق داده است ، در واقع از سپتامبر ۲۰۱۳ کار کمی سخت تر شده است اما نتایج دقیقتر شده اند ، حالا دیگر چهره محبوب شدن به آسانی و با اتصال به برخی کلمات ، امکان پذیر نیست یا شاید بگوییم به آسانی امکان پذیر نیست .

بسیاری افراد سالهای زیادی است که صاحب وب سایت های شخصی هستند یا برای کسب و کار خود وب سایتی سفارش داده اند  اما هنوز چهره آشنایی برای گوگل بدل نشده اند و باید این سوال را پرسید که آیا اصول و قوائد جستجوگر گوگل در هنگام طراحی سایت شما رعات شده است یا خیر؟

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   ده نکته پیش از طراحی سایت که باید بدانیم

در زیر برخی از این اصول و قواعد بهینه سازی در طراحی سایت  را باهم مرور می کنیم :

استفاده ازبرچسب ها و عنوانهای صفحات :

که از درجه اهمیت بالایی برخوردار هستند و بخصوص عنوان صفحه اصلی وب سایت شما ، به عنوانهای صفحات خود دقیقتر نگاه کنید ، آیا کلمات مناسبتری به ذهنتان نمی رسد ؟ آیا کمی بی ربط نیستند ؟ آیا لزوما در عنوان صفحات شما باید این کلمات باشند ؟

برخی وب سایتها در عنوان صفحه اول  خود به بازدیدکنندگان خوش آمد می گویند و این یک اشتباه مهلک در سئو محسوب می شود .

Breadcrumbs  در طراحی وب سایت:

بردکرامز یا خرده نانها برای جستجو گر گوگل بسیار با اهمیت هستند و بوسیله این مسیرها می توانند رتبه دقیقتری را به صفحات بدهند ، اما معمولا در طراحی ها زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند ، شاید بدلیل کد نویسی مشکل و کمی پیچیده و یا شاید به دلیل ایجاد یک بهم ریختگی در ترکیب ساختاری و چیدمان مطالب .

انجام بهینه سازی فعالیت ها در صفحه :
– اضافه کردن برچسب عنوان به صفحهء وب
– قرار دادن کلید واژه به عنوان اهرم بین متن و لینک آن
– بهینه سازی محتوای صفحات وب و اطمینان از وجود کلمات کلیدی در متن

لینکهای داخلی مهمترین بخش صفحات وب

استفاده از (سئو) مناسب با ساختار URL ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.