طراحی سایت و بهینه سازی سایت با استفاده از بردکرامبز Breadcrumbs
مارس 17, 2014
طراحی مالتی مدیا شرکت نیکادا
مارس 18, 2014
نمایش همه

طراحی سایت و دردسر جستجوگرها

google

همه ما با داشتن یک وب سایت و یا وب لاگ و یا حتی یک صفحه کوچک در وب در واقع در حال قضاوت شدن از طرف موتور جستجوی گوگل هستیم ، اینکه اصول و قواعد این بررسی و قضاوت را ندانیم هیچ تاثیری در انجام شدن یا نشدن این کار ندارد و جستجوگر گوگل به شکلی خستگی ناپذیر در حال بررسی صفحات مختلف وب می باشد .

اما دانستن این قواعد بسیار تاثیر گذار خواهد بود چراکه انگار به زبان ساده ، موتور جستجوگر گوگل  میان تعداد زیادی چهره نا آشنا به یک چهره آشنا برخورد می کند ، سریعا این چهره آشنا را ثبت می کند و به همه کسانی که دارای تشابه هستند و یا در پی این خصوصیات می گردند  معرفی می کند.

این آشنایی به آسانی بدست نمی اید و البته گوگل در این باره بسیار سخت گیر است و با الگوریتمهای مختلف این آشنایی را زیر سوال می برد ، با به کارانداختن الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل افراد را از روشهای تاکتیکی SEO به سمت یک رویکرد استراتژیک و یک روند سوق داده است ، در واقع از سپتامبر ۲۰۱۳ کار کمی سخت تر شده است اما نتایج دقیقتر شده اند ، حالا دیگر چهره محبوب شدن به آسانی و با اتصال به برخی کلمات ، امکان پذیر نیست یا شاید بگوییم به آسانی امکان پذیر نیست .

بسیاری افراد سالهای زیادی است که صاحب وب سایت های شخصی هستند یا برای کسب و کار خود وب سایتی سفارش داده اند  اما هنوز چهره آشنایی برای گوگل بدل نشده اند و باید این سوال را پرسید که آیا اصول و قوائد جستجوگر گوگل در هنگام طراحی سایت شما رعات شده است یا خیر؟

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   ۳۰ بلاگر و ۳۰ نکته : بهینه سازی وب سایت

در زیر برخی از این اصول و قواعد بهینه سازی در طراحی سایت  را باهم مرور می کنیم :

استفاده ازبرچسب ها و عنوانهای صفحات :

که از درجه اهمیت بالایی برخوردار هستند و بخصوص عنوان صفحه اصلی وب سایت شما ، به عنوانهای صفحات خود دقیقتر نگاه کنید ، آیا کلمات مناسبتری به ذهنتان نمی رسد ؟ آیا کمی بی ربط نیستند ؟ آیا لزوما در عنوان صفحات شما باید این کلمات باشند ؟

برخی وب سایتها در عنوان صفحه اول  خود به بازدیدکنندگان خوش آمد می گویند و این یک اشتباه مهلک در سئو محسوب می شود .

Breadcrumbs  در طراحی وب سایت:

بردکرامز یا خرده نانها برای جستجو گر گوگل بسیار با اهمیت هستند و بوسیله این مسیرها می توانند رتبه دقیقتری را به صفحات بدهند ، اما معمولا در طراحی ها زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند ، شاید بدلیل کد نویسی مشکل و کمی پیچیده و یا شاید به دلیل ایجاد یک بهم ریختگی در ترکیب ساختاری و چیدمان مطالب .

انجام بهینه سازی فعالیت ها در صفحه :
– اضافه کردن برچسب عنوان به صفحهء وب
– قرار دادن کلید واژه به عنوان اهرم بین متن و لینک آن
– بهینه سازی محتوای صفحات وب و اطمینان از وجود کلمات کلیدی در متن

لینکهای داخلی مهمترین بخش صفحات وب

استفاده از (سئو) مناسب با ساختار URL ها

پاسخی بگذارید

You have to agree to the comment policy.