طراحی سایت و سازگاری با مرورگرها

طراحی سایت کارن کیهانی
مارس 6, 2014
طراحی سایت بازرگانی آل رضا
طراحی سایت بازرگانی آل رضا
مارس 7, 2014
Show all

طراحی سایت و سازگاری با مرورگرها

طراحی سایت و سازگاری با مرورگرهای مختلف

طراحی سایت و سازگاری با مرورگرهای مختلف

طراحی سایت و سازگاری با مرورگرهای مختلف

شما از چه مرورگری استفاده می کنید ؟ اینترنت اکسپلورر ؟ سافاری ؟ موزیلا فایرفاکس ؟ اپرا ؟ گوگل کروم؟

طراحی سایت سازگار با تمامی مرورگرها یعنی احترام به کاربر ، طراحی سایت ریسپانسیو هم در جهت احترام به کاربر ایجاد می شود و به طور کلی هر کاری در طراحی سایت برای نزدیک شدن به زبان محاوره ای کاربر نشان از پیشرفت طراحی سایت دارد ، در گذشته کار طراحان سایت برای رعایت استانداردهای مختلف که ناشی از اختلاف مرورگرهای مطرح  و بدترین آن نسخه های مختلف مرورگر اینترنت اکسپلورر بود  بسیار کار سختی بود و همیشه در نهایت بایستی از جمله معروف “بهترین رزولوشن در اکسپلورر” استفاده می کردیم .

جنجال ها و جدال های بی پایان مرورگرهای مختلف هر روز به نسحه جدیدی با قابلیتهای جدید منجر می شد و در نهایت سخت تر شدن یک طراحی سایت استاندارد و جامع .

با توافق مرورگرها با یکدیگر در w3c  یا کنسرسیوم وب جهان شمول (ترجمه وی کی پدیا ) طراحان وب  از نسخه ها ی مختلف و تستهای مختلف نجات پیدا کردند ، درباره این کنسرسیوم اگر اطلاعات بیشتری می خواهید می توانید از این آدرس استفاده نمایید.

اما این سازگاری چه اهمیتی دارد؟
با اعتقاد به این نکته که کاربران اینترنت را طیف وسیعی از افراد با سطح دانش و سلیقه های مختلف تشکیل می دهد می توان به این نتیجه رسید که مرورگرهای مختلفی را انتخاب و استفاده خواهند کرد و با توجه به اینکه بیش از هزار نسخه مرورگرهای مختلف به همراه افزونه های آنها وجود دارد می توان دانست که چه اندازه اهمیت دارد که طیف بیشتری از کاربران را در طراحی سایت در نظر گرفته و یا به تعبیر دیگر کاربران کمتری با نارضایتی از ناسازگاری وب سایت با مرورگر خود وب سایت شما را ترک خواهند کرد ، البته آنها هیچ گاه متوجه این عدم سازگاری نمی شوند و تصور آنها عدم کارکرد صحیح وب سایت شماست و با نارضایتی از وب سایت شما خارج می شوند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   طراحی سایت و دردسر انتخاب رمزهای عبور - پسورد -

اما چگونه سازگاری طراحی وب سایت  خود را با مرورگرهای مختلف می توانیم آزمایش کنیم ؟

در این آدرس  مجموعه کاملی از تستهای مختلف (بیش  از صد تست ) برای سازگاری وب سایتها انجام می شود و اسکرینهای کوچکی از این سازگاری نمایش داده می شود.

آیا این سازگاری در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو هم تاثیرگذار است ؟

البته که دقیقا نمی توان گفت تاثیر مستقیم دارد اما تجربه به ما ثابت کرده است که هرچه به کاربر اهمیت بیشتری بدهیم و در واقع احترام بیشتری برای کاربران قائل باشیم و در طراحی سایت آن ر ا لحاظ کنیم  گوگل هم به وب سایت شما رتبه بیشتری می دهد و این اهمیت با بالا بردن رتبه کلمات کلیدی شما آغاز می شود و در نهایت به بالارفتن پیج رنک وب سایت شما منتهی می شود و صفحات شما سریعتر ایندکس می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.