طراحی سایت و محبوبیت وب سایت

ثبت دامنه فارسی و پیج رنک
ثبت دامنه فارسی و پیج رنک
فوریه 6, 2014
طراحی سایت و سرعت سایت
چطور دو وب سایت را با هم مقایسه کنیم ؟
فوریه 16, 2014
Show all

طراحی سایت و محبوبیت وب سایت

طراحی سایت و محبوبیت وب سایت

آدمهایی را در نظر بگیرید که خیلی پرحرفند و بی فاصله از همه چیز و همه جا سخن می گویند و در مقابل  افرادی که بسیار کم گو و کم صحبت هستند و به زور می توانی از آنها کلامی بشنوی ، هر دو دسته کسانی هستند که حوصله آدم را سر می برند ، بعضی از سایتها هم شبیه به این دو گروه از آدمها هستند ،

طراحی سایت و محبوبیت وب سایت

طراحی سایت و محبوبیت وب سایت

وقتی وارد بعضی سایتها می شوی انگار سرت می خواهد گیج برود و با اینکه اطلاعات خوبی در اطراف خودت می بینی اما آنقدر موارد مختلفی را در اطراف خودت می بینی نمی توانی تمرکز داشته باشی و انگار در این سایتها کسی بلندگویی  در دست گرفته و بلند بلند مطالب مختلفی را فریاد می زند.

شما هم از این دست وب سایت ها سراغ دارید ؟

طراحی سایت یک عامل موثر در ارتباط افراد با سایت شما است ، طراحی سایت دارای اصول و قواعدی است که اگر رعایت نشود گیج کننده می شود و اگر رعایت شود آرامش و نظمی  در سایت حکم فرماست که در ادامه به تمرکز و آرامش مشتری منتهی می شود .

در اصول انکار ناپذیر بازاریابی داریم که هرچه بکوشیم به مشتری آرامش بیشتری بدهیم و باعث تمرکز بیشتر او شویم او را به سمت انتخاب و خرید نزدیک می کنیم تا حدی که حتی در پذیرایی نوشیدنی گرم و نوشیدنی سرد نتایج مختلفی به ما می دهد ، خب با این توضیح می توانیم بگوییم یک طراحی سایت  خوب از عوامل اصلی بازاریابی شما در دنیای مجازی خواهد بود .

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   طراحی سایت بهاره رئیسی - نقاش

البته در یک طراحی سایت خوب جایگاه ویژه ای برای مطالب تازه و خدمات مناسب مشتری در نظر گرفته می شود و نوع دسترسی مشتری به مطالب بسیار حائز اهمیت است .

به این دو وب سایت توجه فرمایید :

طرطراحی سایت نامناسب برای کاربر
طراحی سایت نامناسب کاربر
طراحی سایت مناسب و مطابق با اصول بازاریابی
طراحی سایت مناسب کاربر

در مورد اول از همه طرف صدای تبلیغ های مختلف به گوش می رسد و از لحاظ بصری زیبایی  سایت را به کل ویران کرده است و پر است از کلیدهای مختلف  و خود من شخصا با اینکه از این وب سایت برای خبر های ورزشی استفاده می کنم اما همیشه در پی یک جایگزین مناسب برای آن هستم ، در طراحی این وب سایت گویی به تنها چیزی که فکر می کرده اند تبلیغات است و هیچ جای مشخصی در طراحی سایت نداشته اند و در واقع همه جای سایت را جای تبلیغ در نظر گرفته اند و در مورد دوم اگر چه هیچ تبلیغی در سایت نمی بینید حتی محصولات خود شرکت اپل ، تمامی کلید ها به شکل منظم در کنار یکدیگر چیده شده اند و هیچ کلید اضافی در تصویر نمی بینید .

البته بی دلیل نیست که با اینکه سایت اول کاربر بسیار زیادی هم دارد اما دارای پیج رنک ۵ و سایت دوم دارای پیج رنک ۹ از سایت گوگل می باشد.

از شلوغی سایت که بگذریم یکی از عوامل بسیار مهم در طراحی سایت توجه به زمان مشتری دنیای مجازی است .

اینکه مشتری با چند کلیک می تواند به صفحه مورد نظر خود برسد و این کلیکها حداکثر تا چند کلیک می تواند باشد هم جزئی از طراحی سایت محسوب می شود و اصولا کاربر دنیای مجازی ( جدا از انسان امروزی که بسیار عجول و شتاب زرده است ) زمان کمی دارد و همواره در حال کلیک کردن است و کافی است چند ثانیه مکث کنید و یا چند کلیک اضافه از او بخواهید تا به کل از وب سایت شما خارج شود .

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   طراحی سایت و بهینه سازی سایت با استفاده از بردکرامبز Breadcrumbs

آمار قابل تاملی در دنیای مجازی موید این موضوع است که زمان برای کاربر دنیای مجازی بسیار مهم و ظاهرا کم و قلیل است بطوری که بالای ۹۵ درصد خرید های اینترنتی در طول مسیر خرید کنسل و یا رها می شوند و تا انتهای خرید یعنی پرداخت ، پیش نمی روند .

صد البته طراحی سایت در ایجاد این آمار تنها نیست امام یکی از عوامل موثر بر این آمار طراحی سایت است که با رعایت اصول در ظاهر کم اهمیت می تواند تاثیر بسیار بالایی در محبوبیت وب سایت و در نهایت ترافیک سایت داشته باشد.

در آینده بیشتر درباره طراحی سایت و ارتباط آن با محبوبیت وب سایت سخن خواهیم گفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.