طراحی سایت پارالاکس یا تکنیک پیمایش منطبق چیست ؟

طراحی سایت شرکت شاورکار
طراحی سایت شرکت شاورکار
مارس 5, 2014
کاتالوگ الکترونیکی شرکت ساختمانی شوان
کاتالوگ الکترونیکی شرکت ساختمانی شوان
مارس 6, 2014
Show all

طراحی سایت پارالاکس یا تکنیک پیمایش منطبق چیست ؟

طراحی سایت سونی با تکنیک پارالاکس

قبل از معرفی و توضیح این تکنیک یعنی پارالاکس در طراحی سایت بگزارید با هم سری به یکی از زیباترین وب سایتهای طراحی شده به صورت پارالاکس بزنیم .

لطفا روی تصویر زیر کلیک نمایید :

طراحی سایت سونی با تکنیک پارالاکس

طراحی سایت سونی با تکنیک پارالاکس

همانطور که مشاهده کردید با اینکه صفحات تک بعدی بودند اما حس چند بعدی بودن  هنگام پیمایش وب سایت به کاربر دست می دهد

این تکنیک یکی از جدیدترین تکنیکهایی است که معمولا در کنار صفحات اچ تی ام ال ۵ – html5 – در طراحی سایت مورد استفاده قرار می گیرد و زیبایی آن در حرکت به صورت عمودی در وب سایت خود را نشان می دهد .

این تکنیک پیش از اینکه در طراحی سایت مورد استفاده قرار گیرد در بازیهای رایانه ای مورد استفاده قرار گرفته بود و دو سالی می شود که به دنیای طراحی سایت راه یافته است و به عنوان یک ویژگی بصری مورد توجه طراحان وب سایت قرار گرفته است .

تکنیک پیمایش منطبق طراحی سایت با استفاده از گرافیک کامپیوتری می باشد که در آن تصاویر پس زمینه حرکت آهسته تری نسبت به تصاویر پیش زمینه دارند که توهم عمقی و غوطه ور بودن اشکال را به بیننده می دهند که همه ما از زمان کودکی در بیشتر بازی های ویدیویی و کامپیوتری آن را احساس و تجربه کرده ایم.

آیا این تکنیک در طراحی سایت به بهینه سازی در موتور های جستجو نیز کمک می کند و آیا در رتبه الکسا تاثیر گذار است ؟

تجربه نشان داده که موتورهای جستجویی مانند گوگل عاشق مطالب جدید و همچنین تکنیک های جدید در طراحی سایت هستند و بدون اینکه دلیل خاصی داشته باشد و تنها استفاده از تکنیکهای تازه تر و جدیدتر رتبه وب سایتها را افزایش داده است اما در مورد رتبه الکسا وضعیت فرق می کند و الکسا کمتر به تکنیک های نوین طراحی سایت توجه می کند و تمرکز آن بر دیتایی است که از وب سایت واکشی می شود و در این میان یکی از عواملی که باعث ماندن و حرکت کاربر در وب سایت می شود تکنیک پرجاذبه پارالاکس یا پیمایش منطبق است و بنابراین می توان گفت این تکنیک هم بر رتبه الکسا و هم بر رتبه گوگل تاثیر گذار است .

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   طراحی سایت فروشگاهی تفال

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.