طراحی سایت شرکت اسکین کد
طراحی وب سایت شرکت اسکین کد
مارس 13, 2014
بک لینک چیست
بک لینک چیست ؟
مارس 14, 2014
Show all

طراحی سایت

طراحی سایت چیست ؟

شاید بهتر باشد ابتدا به این سوال پاسخ دهیم که :

چرا طراحی سایت ؟

اگر بخواهیم ریشه ای به این پرسش پاسخ بدهیم  باید کمی درباره تحول دنیای تبلیغات بگوییم ، امروزه تبلیغات از روش‌های گوناگونی توسط رادیو، تلویزیون، روزنامه‌‌ها، مجلات، بیلبوردها ، تبلیغات محیطی و …در سطح شهرها صورت می‌گیرد ،  اما در این بین یکی دیگر از روش‌هایی که هزینه کمتر و تاثیرگذاری مناسبی دارد، تبلیغات از طریق اینترنت یا همان تبلیغات آنلاین است.

روشی که سال‌ها است بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا به آن روی آورده‌اند و از طریق آن کسب درآمد می‌کنند. این در حالی است که این روش مثل هزاران روش دیگر هنوز در کشور ما فراگیر نشده و به نوعی اکثر افراد جامعه با این نوع تبلیغات بیگانه هستند و همچنان از همان بازاریابی سنتی برای ارائه محصولات به مشتریان استفاده می‌شود. ، حجم بازار تبلیغات اینترنتی در ایران بیش از دو میلیارد تومان می‌باشد که در واقع به همان روش سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. متاسفانه روش تبلیغات اینترنتی کشور به همان روش سنتی صورت می‌گیرد؛ یعنی شرکت‌ها از همان روش‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند که مطبوعات، رادیو و تلویزیون از آن استفاده می‌کنند.

یکی از ویژگی‌های تبلیغات آنلاین ایجاد رابطه تعاملی با کاربران است، یعنی درگیر کردن کاربر، کلیک روی تبلیغ، جست‌وجو و در نهایت اقدام به خرید، اما در تبلیغات آنلاین ما این اتفاق به هیچ وجه رخ نمی‌دهد؛ چرا که کاربر اگر به تبلیغات به نمایش در آمده در یک سایت جذب شود و بخواهد آن را خریداری کند به جای راهنمایی به قسمت خرید به خود شرکت اتصال پیدا می‌کند. برای این که این تبلیغات باعث آزار و اذیت کاربران نباشند و در روند اقتصادی کشور موثر باشد دو جور فرهنگ سازی باید انجام شود:

  • فرهنگ ارایه راهکار متناسب با نیاز از سوی وب سایت ها و ارایه دهندگان تبلیغات اینترنتی
  • فرهنگ استفاده از خدمات تبلیغات اینترنتی ارایه شده

در واقع تبلیغات آنلاین یک شکل ارتقا یافته از تبلیغات است که در اینترنت و شبکه جهانی وب برای رساندن پیام های تبلیغاتی جهت جذب مشتریان استفاده می شود در این میان  اینترنت تبدیل به یک منبع در حال ظهور شده است که تمایل به گسترش هر چه بیشتر دارد. رشد این رسانه خاص، توجه اگهی دهندگان را به عنوان یک منبع مولد مشتری و مصرف کننده جذب کرده است.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   وردپرس چیست ؟

در طول سال های گذشته که تبلیغات اینترنتی کارشان را شروع کرده اند، روش ها و مدل های مختلفی برای انجام تبلیغات در اینترنت ابداع و استفاده شده است که برخی از آنها عبارتند از : بنر، بنرهای دارای غنای رسانه ای ، تبلیغات مبتنی بر بازی ، پست الکترونیک، حامی گری ، موتورهای جستجو، صفحه های شخصی و وبلاگ ها، باتن ها، پاپ آپ و پاپ آندر ، ویدیوئی ، ، شبکه ای های اجتماعی ، تبلیغات متحرک ، وب سایت، تبلیغات در اتاق های کفتگو و تبلیغات در روزنامه ها و مجلات آن لاین و…

تحقیقات ثابت کرده است که مشتریان هر روز بیشتر از قبل به ارزش بازاریابی الکترونیکی پی برده وحتی این روش را به دیگر روش های بازاریابی ترجیح می دهند. یکی از مزیت هایی که تبلیغات اینترنتی برای مشتریان دارد این است که آنها به هنگام بازدید تبلیغات در اینترنت حق انتخاب دارند که آیا از بین آیتم های موجود آنها را انتخاب بکنند یا خیر. بر طبق آمار که از بین کاربران اینترنت تهیه شده است، ۵۴% عقیده دارند که بازاریابی اینترنتی باید جایگزین بازاریابی تلفنی شود. ۴۵% معتقدند بازاریاب اینترنتی باید جایگزین تماس های تلفنی فردی شود. ۴۰% آن ها پست الکترونیکی را به پست معمولی ترجیح می دهند. ۳۳% می خواهند پست الکترونیکی نقش تقاضاها وفرم های خرده فروشی را به عهده بگیرند.

تحقیقات ثابت کرده است که تبلیغات آنلاین نتایج مطلوبی در رشد تجارت و کسب و کار داشته است. درآمد تبلیغات اینترنتی در سال ۲۰۰۶ به حدود ۱۷ میلیارد دلار رسید. تحقیقات در مورد مشتریان پیش بینی کرده است که در سال ۲۰۱۵ حدود ۵۰ بیلیون دلار در ایالات متحده آمریکا هزینه صرف تبلیغات آنلاین می شود.

یکی از مزیت های اصلی تبلیغات آنلاین نسبت به سایر روش های سنتی تبلیغات، انتشار سریع اطلاعات و محتوی است که محدود به زمان و یا جغرافیای خاصی نمی شود. به همین دلیل تبلیغ کنندگان را با چالش های تازه ای از تبلیغات مفید و موثر روبرو کرده است .

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   طراحی سایت شرکت الزار (renew)

در بازاریابی الکترونیکی امکان اطلاع رسانی آسانتر و بهینه تر ممکن می شود، روز به روز بر تعداد کاربران اینترنت افزوده می شود، امکان هدف گیری دقیق مخاطب در آن وجود دارد، هزینه تبلیغات در اینترنت بسیار مناسب تر است، مخاطبین افرادی تحصیل کرده و در سطح فرهنگی و علمی بهتری هستند، امکان نظارت و کنترل بدون واسطه بر تبلیغات اینترنتی موجود است.

بر اساس یک بررسی جدید از چشم انداز رسانه‌ها در چهار سال آینده، اینترنت با پیشی‌گرفتن از روزنامه‌ها، دومین ابزار تبلیغاتی بزرگ در آمریکا پس از تلویزیون خواهد شد.

اما در تبلیغات اینترنتی دانستن این نکته کاملاً ضروری است که ساختن یک سایت در شبکهء جهانی اینترنت، مانند ساختن ویترین مغازه در یک خیابان بن‌بست است زیرا کسی از نشانی سایت‌ها به خودی خود خبر ندارد و باید بنا به علتی با نشانی سایت شما آشنا شود و به آن مراجعه کند، پس اگر می‌خواهید مشتری به سراغ شما بیاید، باید به دنبال دلیلی برای آمدن وی باشید .

خب بعد از این توضیحات و ذکر این نکته که بالای ۹۵ درصد اینترنت را وب سایتهای تجاری تشکیل می دهند فکر می کنم به اهمیت این موضوع پی بردید که اگر برای خود جایگاهی در دنیای دیجیتال نداشته باشید و یا به تعبیر دیگر اگر تا به امروز وب سایتی برای معرفی خود و یا کالا و خدمات خود ندارید قطعا بدانید که دنیای شما کوچکتر از آنی است که تصور می کنید .

اهمیت طراحی سایت زمانی بیشتر مشخص می شود که می دانید رقبای شما نیز در این دنیای دیجیتال سهم داشته و در کنار شما اهداف خود برای جذب مشتری را دنبال می کنند ، بنابراین هر وب سایتی که با اصوا و قواعد بازاریابی ایترنتی تطابق بیشتری داشته باشد و اصوا بهینه سازی یا سئو را رعایت کرده باشد می تواند به صاحب وب سایت برای جذب مشتری کمک بیشتری کند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   طراحی سایت ریسپانسیو چیست ؟

امروزه شبکه جهانی اینترنت مملو از سایت‌ها و وبلاگ‌هایی است که از سر تفنن و به صورت انباشته‌ای از سیاهی لشگر از سوی افراد حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای پدید آمده‌اند و در این میان احتمال دیده شدن سایت خاصی، بدون ایجاد تمهیدات مناسب در این راستا تقریبا ناممکن است .

طراحی سایت امروزه از تعریف ایجاد یک پایگاه اینترنتی جهت معرفی کالا و یا خدمات فراتر رفته است و موئد این گفته تاکید مشتریهای طراحی وب سایت در یک سال اخیر بوده است که پیش از دیدن طرح های گرافیکی مربوط به وب سایتشان اصرار بر تکمیل سفارش بهینه سازی  وب سایت خود را دارند.

طراحی سایت امروزه مجموعه ای است از فرایندهای اینترنتی که شما را یاری می رساند تا به شکلی مطلوب در دنیای دیجیتال دیده شوید و در این بین ایجاد یه پایگاه اینترنتی را نیز شامل می شود ، کسانیکه این تعریف را ساده می انگارند با آمدن طراحی سایت ارزان قیمت  یا استفاده از وب سایتهای از پیش آماده شده یا مجموعه های مدیریت محتوا پایان تلخی برای طراحی سایت را متصور هستند در حالیکه هر چه این نرم افزارها بیشتر رشد کنند از اتفاق جا برای طراحی سایت به شکل حرفه ای بیشتر باز می شود چراکه در دنیای هم شکلی طراحی سایت ارزان قیمت است که یک کار می تواند خود را بیشتر از دیگر رقبا نشان دهد و متمایز باشد .

هر چه کارگزار شما حرفه ای تر باشد و از تجربه بالاتری برخوردار باشد بیشتر می تواند شما را در رسیدن اهداف بازاریابی در حرفه تان کمک کند و  در بسیاری موارد حتی هزینه نیز تایین کننده نیست بلکه یک حرکت کوچک در انتخاب ابزارها مثلا اتصال  شبکه های اجتماعی ، ریسپانسیو بودن وب سایت و یا حتی ایجاد ارتباط آگاهانه با یک وب سایت با رنک بالا در موتور های جستجو از طراحی ود وب سایت اهمیت بیشتری پیدا می کند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.