طراحی سایت شرکت کاج گرافیک
طراحی سایت استودیو طراحی کاج – کاج گرافیک
مارس 15, 2014
طراحی سایت و سرعت سایت
چطور دو وب سایت را با هم مقایسه کنیم ؟
مارس 16, 2014
Show all

طراحی گرافیک در طراحی سایت

طراحی گرافیک در طراحی سایت

 

آیا طراحی گرافیک در طراحی سایت شما تاثیر گذار است ؟

گرافیک وب سایت قطعا نقش مهمی در جذب مخاطبان وب سایت شما  ایفا  می کند و بنابراین، به شیوه ای بسیار کارآمد و موثر باعث  افزایش اعتبار ، رتبه وب سایت شما و در نهایت فروش شما می شود. بسیار طبیعی  است که مشتری از  گرافیک سایت شما اولین برداشت خود را از سایت شما داشته باشد و بسیار مهم است که یک تصویر کلی سازگار با فعالیت شما از سایت شما ایجاد شود. کیفیت و موقعیت المانهای گرافیک  موجود در وب سایت شما بسیار تاثیر گذارند ، و به این دلیل باید جذاب و حرفه ای باشند.

تثبیت

بدیهی است، پس از  راه اندازی یک وب سایت، هدف شما  و تلاش شما برای بدست آوردن یک پیام سراسری برای بازدیدکنندگان است که هم آموزنده و حاوی اطلاعات مفید باشد و هم به شدت در فروش  شما را موفق کند. در هر دو قضیه، محتوای یک وب سایت باید به راحتی خوانده شودیک راه برای رسیدن به این هدف این است که شما در میان متن ها تصاویر گرافیکی مرتبط با موضوع را قرار دهید و مطمئن باشید که این کار علاقه بیننده را جلب می کند در حالت کلی گرافیک باید به نوعی مکمل متن و کمک کننده به انتقال پیام مطلب به بیننده باشد.زمانی که بازدیدکننده یک صفحه از سایت شما را می بیند باید بتواند در بقیه صفحات انتظار دیده چه چیزهایی را دارد به یاد داشته باشید برداشت بیننده از سایت اول تنها یک بار است. و نتیجه می گیریم که گرافیک وب سایت نقش حیاتی در طراحی وب سایت دارد  .

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   طراحی سایت : تخصص و تجربه

فرمت های تصاویر

به طور کلی، فرمت های مورد استفاده برای گرافیک وب سایت  JPG  و یا GIF می باشد چرا که بارگذاری آنها  سریعتر از بقیه فرمت هاست است.فرمت JPG  عمدتا برای عکس ها استفاده می شود و از فرمت GIF به طور عمده برای دکمه ها، آرم ها یا منو استفاده می شود. برای کار گرافیک  با فرمت jpg  باید نکته ای را در نظر داشته باشید اینکه در فرمت JPG. این فرمت فشرده سازی با اتلاف است، به این معنی که هر بار تصویر ویرایش شده و ذخیره شد، مقداری از کیفیت خود را از دست می دهد.  بهترین راه برای اجتناب از این قضیه این است که برای ویرایش تصویر در این حالت با نرم افزاری این کار را انجام دهید و در نهایت عکس را به فرمت jpgذخیره و در سایت قرار دهید تا از کیفیت آن کاسته نشود.

اندازه و سایز مهم است

هر بار  بیننده ای  از وب سایت شما بازدیدی داشته باشد به این معنی است که سایت شما برا روی سیستم های آنها دانلود می شود و باید دانلود به خوبی صورت گیرد. دو عامل بسیار مهم است که در این قسمت مطرح می شود . اگر سایت حاوی فایل های بزرگ گرافیکی باشد این عامل باعث می شود که  زمانی که کابر از سایت شما استفاده می کند خیلی کند بتواند به عکسها دسترسی پیدا کند که اگر زمان بسیار طولانی شود بیننده علاقه خود را به بازدید از سایت شما ازدست می دهد و احتمالا منصرف میشود.

دومین نکته اینکه گرافیک پهنای باند زیادی را استفاده می کند. باید توجه داشته باشید که فایل های گرافیک شما  بر روی سایت خیلی بزرگ نباشد . بنابراین، اگر گرافیک های شما بیش از ۵۰kb  است به شما جدا پیشنهاد می شود که سایز آن ها را کاهش دهید . اما در این میان نکته ای وجود دارد که شما باید در نظر داشته باشید یکی اینکه به اینچ یا سانتی متر فکر نکنید بلکه از پیکسل استفاده کنید  چون این همان چیزی است که مبنای سایز صفحه وب شماست.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   طراحی سایت و محبوبیت وب سایت

خلاصه

گرافیک حرفه ای وب سایت شما را در میان رقبا متمایز می سازد   یک گرافیک خوب می تواند محبوبیت سایت شما را افزایش دهد و در نتیجه برای شما افزایش درآمد را ایجاد کند و جلب بیننده می کند.

در روی دیگر سکه، اگر سایت شما گرافیک بدی داشته باشد و از تصاویر خوب و با سایز مناسب از آن استفاده نشده باشد  تدریجاً باعث از دست رفتن بازدید کنندگان سایت شما می شود و  به تجارت شما آسیب وارد می کند.

طراحی گرافیک سایت کاری است که بسیار وقت گیر است و به خودی خود هنر محسوب می شود بنابراین برای شما بسیار مقرون به صرفه است در کنار مزایایی که گفته شد برای تغییرات حرفه ای و ساخت گرافیک خوب هزینه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.