سئو تکنیکال چیست
سئوتکنیکال چیست؟ و چه مواردی را در بر میگیرد؟
مارس 29, 2020
نرخ کلیک یا CTR ایمپرشن Impression
نرخ کلیک یا CTR چیست و چه ارتباطی با ایمپرشن Impression دارد؟
مارس 30, 2020
Show all

موقعیت صفر مرده است، زنده باد موقعیت صفر

موقعیت صفر مرده است، زنده باد موقعیت صفر گوگل یا قطعات برجسته

 

در سال ۲۰۱۴ ، گوگل قطعه برجسته ، رتبه بندی ارگانیک ارتقایافته را معرفی کرد که ما با محبت (برخی روزها نسبت به سایر نتایج موقعیت صفر با محبت تر بود) از آنها به عنوان “جایگاه صفر” یا “رتبه # ۰” یاد کردیم. یکی از مزایای قرار گرفتن در موقعیت صفر این بود که شما ورودی دوبرابر نسبت به سایرین داشتید ، در حالی که لیست ارگانیک شما در هر قطعه برجسته و نتایج صفحه ۱ ظاهر می شد (معمولاً در ۴-۳ رتبه برتر). در ۲۳ ژانویه ، گوگل اعلام کرد یک تغییر مهم داریم (که در ۲۲ ژانویه در سطح جهانی به گردش در آمده بود) …

قطعه های برجسته

قطعه های برجسته و رتبه بندی های ارگانیک

این حذف بی نظیر به نظر می رسد ، اما تأثیر نحوه تفکر درباره قطعه های برجسته و رتبه بندی های ارگانیک قابل توجه است. بنابراین ، بیایید کمی عمیقتر به برخی از نمونه ها و پیامدهای سئو بپردازیم.

این برای ماز چه معنی و مفهومی داشت؟

اول ، یک معرفی محصول. در گذشته ، ما با اسنیپت ویژه (قطعه برجسته) به عنوان ویژگی های نتایج جستجو پی آمد الگوریتم های گوگل به صورت مستقل رفتار می کردیم – آنها در گزارش “SERP features” ما مشخص می شدند اما به دلیل موقعیت دوم با آنها به عنوان یک نتیجه جستجوی ارگانیک رفتار نمی شدند. از شنبه ، ۲۵ ژانویه (فریاد بسیاری از تیم ما برای قرار گرفتن درتعطیلات آخرهفته طولانی تر) ، ما شروع به جمع آوری داده هایی کردیم که از قطعات برجسته به عنوان موقعیت شماره ۱ استفاده می کند. نتایج جستجو با قطعه های برجسته در گزارش ویژگی های نتایج جستجو همچنان برچسب گذاری می شوند ، و ما در حال کار بر روی راه هایی برای سطح بندی داده های بیشتر هستیم.

گزارش "ویژگیهای SERP"

گزارش “ویژگیهای SERP” ما از یکی

با یک نگاه ، می توانید ببینید که کدام کلمات کلیدی یک قطعه برجسته را نشان می دهد (نماد قیچی) ، متعلق به قطعه برجسته (با رنگ آبی برجسته) و همچنین رتبه بندی ارگانیک شما برای این کلمات کلیدی. ما در تلاش هستیم تا در آینده نزدیک تعداد بیشتری از این داده ها را وارد گزارش رتبه بندی ها کنیم.این تغییر داده های ما را مطابق با دیدگاه گوگل مبنی بر اینکه قطعه برجسته یک نتیجه ارگانیک ارتقا یافته است و همچنین ما را با داده های کنسول جستجوی گوگل هماهنگ تر می کند. امیدوارم ، این امر همچنین به شما در ارائه زمینه های بیشتر مشتریان در مورد قطعه های برجسته خود به عنوان موجودات ارگانیک کمک  کند.

چگونه گوگل ۱۰ موقعیت را حساب می کند؟

بیایید نگاهی عمیق تر به قبل و بعد از این تغییر بیاندازیم. در اینجا نتایج ارگانیک دسک تاپ (فقط در ستون سمت چپ) از جستجوی “LCD vs LED” در تاریخ ۲۱ ژانویه …

گزارش "ویژگیهای SERP"
گزارش ۱۰ موقعیت اول در ۲۱ ژانویه

ببخشید تصاویر کمی بزرگ هستند اما برای نمایش هر ۱۰ رتبه چاره ای نداشتیم، در تصویر “قبل” در بالا ، ما به وضوح می بینیم که قطعه برجسته به عنوان نتیجه ارگانیک شماره ۱ کپی شده است (توجه داشته باشید: من جعبه سبز را اضافه کردم و یک جعبه People also Ask را حذف کردم). رتبه بندی شماره ۱ همیشه قبل از ۲۲ ژانویه نبود ، اما بیشتر URL های دارای قطعه برجسته در موقعیت های ارگانیک شماره ۱ – ۳ ظاهر می شدند و همه آنها از نتایج صفحه یک به دست می آمدند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   چطور دو وب سایت را با هم مقایسه کنیم ؟

در اینجا همان SERP از ۲۳ ژانویه …

ده رتبه اول از 23 ژانویه ...
همان ده رتبه اول از ۲۳ ژانویه …

می بینید که نه تنها آدرس اینترنتی برجسته از موقعیت شماره ۱ وجود ندارد ، بلکه به هیچ وجه در صفحه یک ظاهر نمی شود. هرچند چیزهای بیشتری برای این معما وجود دارد. دوباره به SERP 21 ژانویه نگاه کنید ، اما شماره گذاری شده …

نتایج جستجو 21 ژانویه، اما شماره گذاری شده
نتایج جستجو ۲۱ ژانویه نگاه کنید ، اما شماره گذاری شده

توجه کنید که ، حتی با قطعه برجسته ، صفحه یک ۱۰ نتیجه کامل ارگانیک را نشان می دهد. این بخشی ازمشکل ما با قطعه برجسته به عنوان موقعیت شماره ۰ دراین مورد خاص بود ، حتی اگر از نتایج ارگانیک ناشی شود. ما همچنین بحث کردیم که آیا داده های قرارگرفته در گزارش رتبه بندی برای مشتریان ارزش افزوده دارد یا فقط سردرگمی ایجاد کرده اند.

اکنون ، از شماره ۲۳ ژانویه به SERP شماره گذاری شده نگاه کنید …

23 ژانویه - ده نتیجه اول
۲۳ ژانویه – ده نتیجه اول شماره گذاری شده

نتیجه تکراری جایگزین نشده است – این مورد کاملاً حذف شده است. بنابراین ، ما فقط با ۱۰ نتیجه کل ، از جمله خود قطعه برجسته باقی مانده ایم. اگر با # ۰ شروع کنیم ، می خواهیم با یک صفحه نتایجی که از رتبه های # ۰ تا # ۹ می رود ، باقی بمانیم.

قطعه های تکراری در نتایج جستجو کدامند؟

در موارد نادر ، گوگل ممکن است یک قطعه برجسته را در نتایج صفحه نخست دو بار نمایش دهد. اگر یکی از این موارد را در عمل مشاهده نکردید ، مثالی برای جستجوی “نام نوزادان ایرلندی” از ۲۱ ژانویه را در زیر ببینید …

مثالی برای نتایج تکراری در صفحه نخست
مثالی برای نتایج تکراری جستجوی “نام نوزادان ایرلندی” از ۲۱ ژانویه

من URL های ارگانیک را برجسته کرده ام تا نشان دهم که قبل از بروزرسانی ، هر دو آدرس اینترنتی دارای قطعه در صفحه اول ظاهر می شوند. یک تعداد سریع همچنین به شما نشان می دهد که ۱۰ لیست آلی سنتی و ۱۲ لیست کامل وجود دارد (شمارش دو قطعه برجسته برجسته).

این همان SERP از ۲۳ ژانویه است که من شماره گذاری کردم …

مثالی برای نتایج تکراری
مثالی برای نتایج تکراری جستجوی “نام نوزادان ایرلندی” از ۲۳ ژانویه

در این حالت ، هر دو آدرس اینترنتی قطعه از لیست های ارگانیک سنتی حذف شده اند ، و ما با ۱۰ نتیجه صفحه یک به یک بار دیگر باقی مانده ایم. ما همین الگوی را با ویژگیهای SERP مشاهده می کنیم که یک موقعیت ارگانیک را اشغال می کنند. هرچه ترکیب بازی باشد ، به نظر می رسد قطعه برجسته یکی از ۱۰ نتیجه صفحه یک بعد از ۲۲ ژانویه به حساب می آید.

پنل های سمت راست چیست؟

اخیراً ، گوگل نتیجه دسکتاپ هیبریدی را ارائه داده است که به نظر می رسد مانند یک صفحه دانشنامه است اما اطلاعات را از نتایج ارگانیک مانند قطعات برجسته بیرون می کشد. در اینجا مثالی از ۲۱ ژانویه (فقط صفحه) آورده شده است …

نمونه پنل سمت راست

موقعیت صفر مرده است

نمونه پنل سمت راست ۲۱ ژانویه که شبیه دانشنامه است

در ستون سمت چپ ، همان آدرس Wordstream در نتایج ارگانیک شماره ۳ را کسب کرده است.

نمونه پنل سمت راست

نمونه پنل سمت راست

پس از ۲۲ ژانویه ، این URL همچنین به عنوان یک نسخه تکراری مورد استفاده قرار گرفت که با اعتراض عمومی قابل توجهی روبرو شد. بر خلاف قرارگیری قطعه برجسته ، بسیاری از مردم احساس کردند (از جمله خود من) که UI به سبک پانل گیج کننده است و به احتمال زیاد باعث کاهش نرخ کلیک (CTR) می شود. در یک اتفاق نسبتاً نادر ، گوگل از این تصمیم عقب نشینی کرد …

عقب نشینی گوگل از نتیجه منتخب یا قطعه برجسته

عقب نشینی گوگل از نتیجه منتخب یا قطعه برجسته

مجموعه داده های ما نشان داد که در ۲۹ ژانویه (یک هفته پس از تغییر اولیه) شروع به ضربه زدن معکوس کرد. در حال حاضر ، در حالی که برخی از قطعه های برجسته هنوز در پانل های دست راست نمایش داده می شوند (حدود ۳۰٪ از کلیه قطعه های برجسته در میان ۱۰،۰۰۰ کلمه کلیدی ) ، این URL ها یک بار دیگر در لیست های ارگانیک ظاهر می شوند. توجه داشته باشید که گوگل گفته است که این یک پروژه چند بخشی است و احتمالاً آنها در آینده نزدیک این قطعه های برجسته را به ستون سمت چپ منتقل می کنند. ما در حال حاضر نمی دانیم که آیا این بدان معنی است که آنها قطعه های برجسته سنتی تبدیل می شوند یا اینکه آنها به یک موجود جدید تبدیل می شوند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   گوگل دیگر آن گوگل قدیمی نیست و گوگل تغییر کرده است

چگونه می توانم قطعه های برجسته را مسدود کنم؟

 تقریباً لحظه ای که گوگل این تغییر را اعلام کرد ، سئو کارها در مورد چگونگی مسدود کردن قطعه های برجسته ، از جمله برخی از افراد که از عموم مردم درباره عدم بهینه سازی محتوای سوال می کنند ، صحبت کردند. “بهینه سازی” به نظر می رسد بی ضرر است ، اما این واقعاً یک حسن تعبیر برای بدتر کردن محتوای خود است به طوری که در رتبه پایین قرار می گیرد. به عبارت دیگر ، شما می خواهید به یک CTR ضربه بزنید (منحنی CTR ارگانیک به سرعت به عنوان یک عملکرد قدرت از بین می رود) برای جلوگیری از احتمال برخورد CTR.

از همه مهمتر گزینه های بهتری وجود دارد. قدیمی ترین گزینه موجود در حال حاضر دستورالعمل متا نوسنیپت است . من به طور کلی این موضوع را آخرین راه حل می دانم – به عنوان آزمایش اخیر توسط کلر کارلی دوباره تصدیق می کند ، متا نوسنیپت تمام قطعه ها / توضیحات ، از جمله قطعه ارگانیک شما را مسدود می کند.

از سال ۲۰۱۹ ، ما دو گزینه دیگر برای همکاری با آنها داریم. دستورالعمل meta-max-snippet طول کاراکترهای قطعه جستجو (هر دو قطعه برجسته و قطعه های ارگانیک) را محدود می کند. به نظر می رسد چیزی شبیه به این …

<meta name=”robots” content=”max-snippet:50″>

تنظیم مقدار حداکثر قطعه بر صفر باید اساساً همان دستورالعمل nosnippet باشد. اما ، با بازی با مقادیر متوسط ​​، ممکن است بتوانید قطعه ارگانیک خود را هنگام کنترل یا حذف قطعه برجسته حفظ کنید.

یکی دیگر از گزینه های نسبتاً جدید ، ویژگی HTML داده nosnippet است. این یک ویژگی مشخصه برچسب است که می توانید محتویات مورد نظر خود را برای جلوگیری از قطع کردن قطعات بپیچید. به نظر می رسد چیزی شبیه به این …

<span data-nosnippet>I will take this content to the grave!</span>

آیا قطعات برجسته صوتی هم مسدود می شوند؟

خوب ، این احتمالاً ملودراماتیک بود ، اما ویژگی nosnippet داده ها را می توان در اطراف محتوای خاصی که می خواهید از آن جدا نشوید ، پیچید. (دوباره ، این همه قطعه ها را تحت تأثیر قرار می دهد). این می تواند بسیار مفید باشد اگر شما از قسمت اشتباه یک صفحه یا حتی قطعه ای که فقط به این سؤال پاسخ نمی دهد ، ظاهر شوید. البته این را بخاطر بسپار که گوگل می تواند بخش دیگری از صفحه شما را برای قطعه نمایش برجسته انتخاب کند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   15 وب‌سایت برتر در سال 2013

یک نکته را باید در نظر داشته باشید: در بعضی موارد ، محتوای ویژه snippet پاسخ های صوتی را هدایت می کند. دنی سالیوان در گوگل تأیید کرد که ، اگر با استفاده از یکی از روشهای فوق ، قطعه های خود را مسدود کنید ، صلاحیت پاسخگویی صوتی را نیز مسدود می کنید …

یک قطعه برجسته برای هدایت پاسخ های صوتی تضمین نمی شود (چند لایه دیگر به الگوریتم های Google Assistant وجود دارد) ، اما اگر به رتبه بندی صوتی علاقه دارید ، پس ممکن است بخواهید با احتیاط عمل کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که هیچ موضع شماره ۲ در جستجوی صوتی وجود ندارد.

تغییرات موقعیت صفر چقدر زمان میبرد تا کامل شود؟

ما انتظار داریم حداقل برای مدتی این تغییرات در موقعیت صفر ، باقی بماند ، اما ما درباره تأثیر قطعه های برجسته در CTR بعد از ۲۲ ژانویه بسیار اندک می دانیم. در اوایل سال ۲۰۱۸ ، ماز یک مطالعه CTR بزرگ و داخلی انجام داد و تأثیر قطعه های برجسته را برای تفسیر تقریبا غیرممکن دانست ، زیرا داده های موجود (خواه کلیک-جریان یا کنسول جستجوی گوگل) راهی برای گفتن ندارند که آیا کلیک ها به قسمت برجسته می روند. قطعه برجسته یا URL ارگانیک تکثیر شده است.

اصل قضیه ، که از آن پروژه مطلع شده ام ، این است که دو واقعیت وجود دارد. در یک مورد ، قطعه های برجسته قطعی به یک سوال پاسخ می دهند و CTR را تحت تأثیر منفی قرار می دهند. اگر یک پاسخ مختصر و مختصر در خود وجود دارد ، انتظار دارید برخی از افراد روی URL کلیک نکنند. شما آنچه را که لازم دارند به آنها داده اید.

با این حال ، در مورد دیگر ، یک قطعه برجسته به عنوان یک تیزر ناقص عمل می کند ، طبیعتاً کلیک های دلگرم کننده (اگر اطلاعات ارزشمند باشد) را ترغیب می کند. این قطعه برجسته را برای “ایده های عادلانه علمی” در نظر بگیرید …

نشانگر “موارد بیشتر …” به وضوح نشان می دهد که این فقط بخشی از یک لیست بسیار طولانی تر است ، و من می توانم از شما به عنوان یک والدین به شما بگویم که من در قطعه برجسته متوقف نمی شوم. لیست ها و محتوای آموزشی به ویژه با این نوع تجربه آزمایشی مناسب هستند ، همچنین سؤالاتی وجود دارد که در یک پاراگراف به راحتی نمی توان به آنها پاسخ داد.

همه اینها این است که می گویم من به قسمت های برجسته شما یک کلاه نمی کشم. پاسخ دادن به سؤالاتی که بازدید کنندگان شما از آنها سوال می کنند ، به طور کلی خوب است و باعث می شود دید جستجو شود. از آنجا که در مورد تأثیر CTR بیشتر می آموزیم ، منطقی تر می شود که استراتژیک تر باشد ، اما قطعه های برجسته فرصت های ارگانیکی برای ماندن در اینجا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.