چرا آمارهای گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیک هیچ وقت با هم مطابقت ندارند؟

برترین وب سایت های ایران
برترین وب‌سایت‌های ایران در موضوعات مختلف
آوریل 3, 2020
سرپ یا serp چیست
سرپ یا SERP چیست؟ و چرا همواره در حال تغییرند؟
آوریل 4, 2020
Show all

چرا آمارهای گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیک هیچ وقت با هم مطابقت ندارند؟

چرا آمارهای گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیک هیچ وقت با هم مطابقت ندارند؟

این نوشته ترجمه ای است از مقاله Here’s Why Google Search Console & Google Analytics Data Don’t Match از Michael King که حدود ۷ ساعت پیش منتشر شده است، خواندن این مقاله حدود ۱۰ دقیقه طوا می کشد، این نوشته تخصصی است و اگرعلاقه مند به مفاهیم سئو هستید به شما پیشنهاد می شود.

یک شکایت رایج در مورد کنسول جستجوی گوگل (GSC) این است که داده ها به درستی با نتایج گوگل انالیتیکس مطابقت ندارند.

شما هم این موضوع را می دانید. همه ما این کار را انجام داده ایم.

سعی می کنید با کلیک روی کنسول جستجوی گوگل ، با تجزیه و تحلیل آمارها ، ترافیک را به صفحات فرود برسانید و اعدادوارقام در هیچ جایی نزدیک نیستند!

سپس چیزی درباره “ارائه نشده” مسخره می کنید و در مورد روزهای خوب قدیمی که می توانید کلمات کلیدی را در تجزیه و تحلیل خود مشاهده کنید ، یک پیام فوری به یک دوست ارسال می کنید.

اگرچه این مسئله درست است ، اما مسئله به خودی خود دقت کافی را ندارد. این اختلاف در واقع از طراحی ناشی شده است.

بیایید در جزئیات دقیقتر شویم و دریابیم که چرا اینگونه است.

کنسول جستجوی گوگل وگوگل آنالیتیکس به یک شکل چیزها را اندازه نمی گیرند

کنسول جستجوی Google و Google Analytics همان چیزها را اندازه گیری نکنید

توضیح کوتاه این است که دو منبع داده دارای متدولوژی های مختلف اندازه گیری هستند.

GSC از پرس و جوها و کلیکها یا انتخابها وسیاهه های مربوط ساخته شده است ، بنابراین داده ها تا حدودی شبیه به آنچه شما ممکن است از پرونده های ورود به سیستم خود انتظار داشته باشید نیستند. (می دانید فایلهایی که با DevOps درخواست می کنید برای دسترسی به تجزیه و تحلیل پرونده log هستند) .

در مقابل ، بسته تحلیلی شما داده ها را از مسیر کلیک از طریق JavaScript جمع آوری می کند. این ذاتاً متغیرهای زیادی را برای چگونگی اندازه گیری چیزها و همچنین آنچه که آن چیزها هستند ارائه می دهد.

برای درک بهتراینکه چه عواملی باعث ایجاد اختلاف در داده ها بین GSC و آنالیتیکس می شود ، ابتدا باید چگونگی جمع آوری و درک داده های رفتار کاربر را بفهمید.

گزارش های آناتومی پرس و جو و انتخاب (کلیک کنید یا اکشن های دیگر)

تلاش بی امان گوگل برای کیفیت جستجو ، طبیعتاً آنها را به دنبال دستیابی به اطلاعات کاملی از نقاط داده برای هر جستجو و هر جستجوگر ، به امید دستیابی به درک کاملی از آنچه در لیست های نتایج جستجو ها اتفاق می افتد ، هدایت می کند.

گزارش های آناتومی پرس و جو و انتخاب (کلیک)

در حالی که بارها عنوان کرده اند که اجازه نمی دهند کلیک و نرخ کلیک برای تأثیرگذاری در رتبه بندی ها انجام شود ، علی رغم شواهد برعکس ، آنها همچنین گفته اند که برای ارزیابی عملکرد از داده های کلیک استفاده می کنند.

این یکی از استدلال های مداوم بین گوگلرهای عمومی و سئو است.

من شخصاً معتقدم از طرف گوگل این یک استدلال معنایی است.

چندین روش ارزیابی وجود دارد که برای بازیابی اطلاعات استاندارد است مانند:

  • کلیک می کند.
  • کنار گذاشتن SERP.
  • میزان موفقیت جلسه یا Session
  • و غیره.

همانطور که ممکن است تصور کنید ، گوگل طعم خاص خود را به نام مدل کلیک ، توجه و رضایت بخش دارد ( توضیحات بیل اسلاوسکی را در صورت نیاز به ترجمه بخوانید).

این مقاله در مقاله ای با عنوان “ترکیب کلیک ، توجه و رضایت از یک مدل ارزیابی صفحه نتایج موتور جستجو” که با روش مبتنی بر کلیک برجسته شده در ثبت اختراع رتبه بندی مبتنی بر زمان مطرح شده است ، نشان می دهد که شخصی حداقل در زمان فکر کردن درباره چگونگی کلیک ممکن است بر رتبه بندی تأثیر بگذارد.

، گوگل “۱۳،۱۱۱ ارزیابی دقیق” انجام داد. این رقم به طور متوسط ​​۳۵ پوند در روز هزینه داشت.

طبق شهادت اریک اشمیت در سال ۲۰۱۱

بنابراین منطقی است که فرض کنید اگر همیشه در یک محیط تولید ، همانطور که تیم جستجو ارزیابی می کنید ، ارزیابی می کنید ، همیشه امکان کلیک کاربر برای تأثیرگذاری بر رتبه بندی وجود دارد.

و سپس این بخش از رتبه بندی نتایج جستجو اصلاح شده بر اساس حق ثبت اختراع جستجوی اجساد است که در مورد سیاهه های مربوط به جستجو و نحوه اطلاع رسانی آنها از رتبه بندی در آینده وجود دارد:

“اطلاعات ذخیره شده در پرونده های جلسه ۲۰۶۰ یا در سیاهه های مربوط به جستجو می تواند توسط موتور اصلاح کننده رتبه ۲۰۷۰ در تولید یک یا چند سیگنال به موتور رتبه بندی ۲۰۳۰ استفاده شود . به طور کلی می توان طیف گسترده ای از اطلاعات را برای تغییر یا تنظیم سیگنال از کاربر برای ساخت سیگنال جمع آوری و استفاده کرد و نتایج جستجوی آینده ارائه شده ، مناسب تر برای نیازهای کاربر است. بنابراین ، انتخاب کاربر از یک یا چند شرکت برای صدور جستجو و تعامل کاربر با نتایج جستجوی ارائه شده به کاربران سیستم بازیابی اطلاعات ، می تواند برای بهبود رتبه های بعدی استفاده شود. ”

اریک اشمیت

نکته جالب این است که این سیاهه ها علاوه بر سیگنالهای با ارزش تر ، سر و صدای زیادی نیز به همراه دارند.

این نشان می دهد که گرفتن کلیک به طور کامل از نظر ارزش اشتباه است.

نمایش نمایش بصری نمایش داده شد

در مورد چه نوع سر و صدایی صحبت می کنیم؟

خوب ، برای مثال ، چند تصور توسط ابزارهای رتبه بندی نمایش داده می شود؟

چند بار شما وارد بخش پیشنهاد های خودکار می شوید و بعد متوجه می شوید که به جای ” fantastic 4? ” باعث می شود “fan” جستجو کنید؟

یا ، هنگامی که در حال گشتن در صفحات هستید و انگشتتان تصادفی کمی چرب است به نتایج اشتباه میرسید

اینها نمونه هایی از چگونگی جمع آوری داده های گوگل می تواند مقدار زیادی از عدم دقت را نشان دهد و باید پاسخگو باشد.

اجازه دهید بگذریم .

پس پرونده های لاگ چیست؟

اگر ، مستندات موجود ، گوگل لوازم جستجوی گوگل هرگونه علامتی است (که ممکن است نباشد) ، سوابق جستجو و کلیک به سادگی فایلهای متنی هستند که داده های مربوط به کاربران و تعامل آنها با SERP را ثبت و ضبط می کنند.

این اسناد در مورد لاگ های مربوط به جستجو بحث می کند ، که ممکن است همانند پرس و جو باشد یا بر روی پرونده های ثبت شده در ثبت اختراعات گوگل کلیک کند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   طرح اینترنت اشیاء در کشور پیاده سازی می‌شود

علیرغم اینکه یک نسخه ساده شده از سیستم است ، اما ایده هایی را که ردیابی می شود به ما می دهد – ویژگی های کاربر ، پرس و جو آنها و ویژگی های آنچه بر روی آنها کلیک می کند.

با کاوش کردن عمیق تر ، در سیستم ها و روش های Google برای تولید آمار از اختراع ثبت شده در موتور جستجو ، آنها کمی بیشتر در مورد چگونگی عملکرد یک سیستم که می تواند ابزاری مانند Google Trends را تأمین کند صحبت می کنند.

برای این بحث ، من فرض می کنم که مجموعه داده های زیر مشابه با چه مواردی است که در اختیار کنسول جستجوی Google و Google Ads Keyword Planner است.

آنها در مورد سوالات پرسشنامه به شرح زیر صحبت می کنند:

“یک موتور جستجوگر وب ممکن است روزانه میلیون ها سؤال از کاربران در سراسر جهان دریافت کند. برای هر پرس و جو ، موتور جستجو سابقه ثبت پرس و جو را در گزارش جستجوی خود ایجاد می کند. سوابق پرس و جو ممکن است شامل یک یا چند عبارت پرس و جو باشد ، یک نشانگر زمانی که نشان می دهد وقتی پرس و جو توسط موتور جستجو دریافت می شود ، یک آدرس IP که یک دستگاه منحصر به فرد (به عنوان مثال ، رایانه شخصی یا تلفن همراه) را که از آن عبارات پرس و جو ارسال می شود ، نشان می دهد. شناسه همراه با کاربرانی که شرایط پرس و جو را ارسال می کند (به عنوان مثال ، شناسه کاربر در کوکی مرورگر وب). ”

به عبارت دیگر ، لاگ های مربوط به پرس و جوهای موتور جستجو نسخه ای قوی تر از گزارشهای جستجوی GSA است.

نویسندگان بیشتر با جزئیات بیشتر در مورد اختراع ثبت شده با بحث در مورد چگونگی ردیابی کوکی ها ، دستگاه ها ، زبان کاربر و موقعیت مکانی توضیح می دهند.

آنها همچنین شکل زیر را برای نمایش بصری از داده های جمع آوری شده در گزارش پرس و جو ارائه می دهند:

نمایش نمایش بصری نمایش داده شد

با ارائه رنگ بیشتر به سیستم ، حق ثبت اختراع در مورد این مفهوم از سابقه ی جلسه بحث می کند ، این یک مکانیزم برای تعیین اینکه آیا کاربر معین جستجوهای مشابه یا مشابهی را در مدت زمان مشخص انجام داده است یا خیر.

این امر به ویژه در مورد اندازه گیری و گزارش برداشت ها و / یا حجم جستجو اهمیت دارد:

“یک سابقه جلسه پرس و جو شامل پرس و جوهایی است که از فاصله زمانی نزدیک و یا نمایش داده شد که به همان علاقه کاربر مربوط می شوند. در برخی تجسم ها ، فرآیند استخراج جلسه پرس و جو مبتنی بر اکتشاف پذیری است. به عنوان مثال ، اگر آنها برخی از شرایط پرس و جو را به اشتراک بگذارند یا در یک بازه زمانی از پیش تعیین شده (مثلاً ده دقیقه) ارائه شوند ، هر زمان که یک عبارت پرس و جو مشترک وجود داشته باشد ، به همان جلسه تعلق دارد. ”

اکتشافی که در موارد ذکر شده در بالا ذکر شده است ، شاید دلیل اصلی کنسول جستجو و بسته تحلیلی شما هرگز مطابقت نداشته باشد.

در اصل ، آنچه نویسنده می گوید این است که گوگل در بررسی درخواست خود تصمیمی را اتخاذ می کند تا مشخص کند آیا جستجو در جلسه شما به اندازه کافی منحصر به فرد است تا به صورت مجزا ثبت شود.

بنابراین ، آنچه شما فکر می کنید دو بازدید مجزا از سایت شما است زیرا آنها از دو جستجوی مختلف که در دو صفحه فرود مختلف به زمین رسیده اند ، به طور بالقوه می توانند یک جستجو محسوب شوند و از این طریق یک بسته به نحوه ورود به سیستم در سؤالات گوگل وارد شود.

سیاهههای مربوط به جستجوی Google

از طرف دیگر ، روی سیاهههای مربوط به کلیک ، اطلاعات بیشتری در مورد رفتار کاربر پس از ارائه یک سری نتایج ارائه می دهند.

رتبه بندی نتایج جستجو اصلاح شده بر اساس حق ثبت اختراع آمار جستجو نشان می دهد چه چیزی می تواند در این مجموعه داده (معدن تأکید) ذخیره شود:

“اطلاعات ثبت شده ، شامل اطلاعات انتخاب نتیجه ، می توانند در لجستیک جلسه ۲۰۶۰ ذخیره شوند. در برخی از پیاده سازی ها ، داده های جستجو و اطلاعات انتخاب نتیجه در سیاهههای مربوط ذخیره می شوند. در برخی از پیاده سازی ها ، اطلاعات ثبت شده شامل مطالب ورود به سیستم است که نشان می دهد ، f یا هر انتخاب کاربر ، پرس و جو (Q) ، سند (D) ، زمان (T) بین دو انتخاب پی در پی نتایج جستجو ، زبان (L) به کار رفته توسط کاربر و کشور (C) که احتمالاً کاربر در آن قرار دارد (به عنوان مثال ، براساس سرور مورد استفاده برای دسترسی به سیستم IR). در برخی از پیاده سازی ها ، اطلاعات دیگری نیز در رابطه با تعامل کاربر با یک رتبه بندی ارائه شده ، از جمله اطلاعات منفی ضبط می شود ، مانند این واقعیت که نتیجه یک سند به یک کاربر ارائه شده است ، اما کلیک نشده است ، موقعیت (های) کلیک (های) در رابط کاربری ، نمرات IR از نتایج کلیک شده ، نمرات IR از کلیه نتایج نشان داده شده قبل از نتیجه کلیک شده ، عناوین و قطعه های نمایش داده شده به کاربر قبل از نتیجه کلیک شده ، آدرس کوکی کاربر ، سن کوکی ، آدرس IP (پروتکل اینترنت) ، نماینده کاربر از مرورگر ، و غیره . هنوز هم می توان اطلاعات بیشتری را ثبت کرد ، مانند نتایج جستجو برای پرس و جو ، که در آن نتایج جستجو ، مواردی هستند که در یک یا چند شرکت طبقه بندی می شوند ، ثبت می شوند. در برخی از پیاده سازی ها ، اطلاعات مشابه (به عنوان مثال ، نمرات IR ، موقعیت و غیره) برای کل جلسه یا چندین جلسه کاربر ثبت می شود. در برخی از پیاده سازی ها ، ضبط اطلاعات مشابه با جلسات کاربر همراه نیست. در برخی از پیاده سازی ها ، چنین اطلاعاتی برای هر کلیک که قبل و بعد از یک کلیک فعلی اتفاق می افتد ، ثبت می شود. ”

در حالی که کنسول جستجوی گوگل فقط بخشی از این اطلاعات را پوشش می دهد ، کاملاً مشخص است که چگونه ابزار Search Analytics به طور موثری یک رابط کاربری محدود است که در بالای این مجموعه داده ساخته شده است.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   الکسا اطلاعات ترافیک وب سایتها را چگونه جمع آوری می کند ؟

نکته جالب اینجاست که ذکر فعالیتهایی است که ممکن است در سراسر SERP اتفاق بیفتد.

این نشانگر این است که نه تنها هر کلیک ردیابی می شود ، بلکه ویژگی های موجود در ایجاد موقعیت یک نتیجه در SERP است.

چه عواملی سرنوشت یک کلیک را تعیین می کند؟

آنچه یک کلیک را تعیین می کند

مستندات روبرو برنامه جستجوی گوگل نشان می دهد چه کلیک یا برداشتی در نظر گرفته شده است.

به عنوان مثال ، اگر من یک کلمه کلیدی را جستجو کردم و نتیجه ای را کلیک کردم ، به عقب برگردم و دوباره همان نتیجه را کلیک کنم ، آیا گوگل با توجه به این که دو کلیک مجزا است یا یکی وجود دارد؟

با این حال ، سیستم ها و روش های تولید آماری از حق ثبت موتور جستجوگر Query Logs ، بینشی در مورد پاسخ به این سوال می دهد.

اولین چیزی که باید بدانید این است که آنها اغلب داده ها را نمونه می گیرند. این امر در محیط Google Trends حس زیادی ایجاد می کند.

با این حال ، نویسنده توجه می کند که موارد استفاده وجود دارد که ممکن است داده ها را نمونه نگیرند.

برای به دست آوردن اطلاعات آماری قابل اعتماد از پرس و جو ورود به سیستم ۱۰۸ ، همیشه لازم نیست که تمام سوابق پرس و جو (همچنین در اینجا سوابق ورود به سیستم یا سوابق معامله) را در گزارش پرس و جو بررسی کنید. تا زمانی که اطلاعات آماری از تعداد کافی نمونه در پرونده پرس و جو بدست آید ، اطلاعات به اندازه اطلاعاتی که از کلیه سوابق ورود به سیستم حاصل می شود ، قابل اعتماد هستند. علاوه بر این ، زمان و منابع رایانه ای برای بررسی یک گزارش پرس و جو زیر نمونه ای زمان می برد. بنابراین ، یک فرایند نمونه برداری از پرس و جو ۱۱۰ می تواند برای نمونه برداری از سوالی از پرس و جو ۱۰۸ و تولید یک پرس و جو زیر نمونه ای ۱۱۲ استفاده شود. به عنوان مثال ، پرونده جستجوی زیر نمونه ۱۱۲ ممکن است حاوی ده درصد یا بیست درصد از سوابق گزارش باشد در فهرست جستجوی اصلی ۱۰۸٫ توجه داشته باشید که فرایند نمونه گیری اختیاری است. در برخی از تجسمها ، از کل ثبت پرس و جو ۱۰۸ برای تولید اطلاعات آماری استفاده می شود.

به نظر می رسد گوگل نیز عمیقاً تصور می کند که دو نمایش داده شده مشابه می توانند یک جستجو را نشان دهند.

این خط تفکر یک مؤلفه اصلی است که در اندازه گیری بین ابزارها اختلاف ایجاد می کند.

از آنجایی که Google اخیراً تلاش کرده است تا به نسخه های یکسان و کثرت کلمات کلیدی حجم جستجوی یکسان را بدهد ، بسیار به جامعه جستجو ، یک دیدگاه داخلی در مورد این موضوع بسیار ارزشمند است.

من بحث خود را از ثبت اختراع به طور کلی در زیر ارائه داده ام:

به عنوان مثال ، کاربر می تواند ابتدا یک عبارت “رستوران فرانسوی ، Palo Alto، CA” ارسال کند و به دنبال اطلاعاتی درباره رستوران های فرانسوی در Palo Alto ، کالیفرنیا باشد. متعاقباً ، همین کاربر ممکن است یک جستجوی جدید “رستوران ایتالیایی ، پالو آلتو ، کالیفرنیا” ارسال کند ، و به دنبال اطلاعاتی درباره رستوران های ایتالیایی در پالو آلتو ، کالیفرنیا باشد. این دو نمایش داده منطقی هستند زیرا هر دو مربوط به جستجوی رستوران ها در پالو آلتو ، کالیفرنیا هستند. این رابطه ممکن است با این واقعیت نشان داده شود که دو نمایش داده شده به موقع ارسال می شوند یا دو نمایش داده شده برخی از عبارات نمایش داده شده را دارند (به عنوان مثال ، “رستوران” و “Palo Alto”). ”

“[0035] در بعضی از تجسم ها ، این نمایش داده شدگان مرتبط با هم در یک جلسه پرس و جو دسته بندی می شوند تا فعالیت های جستجوی کاربر را با دقت بیشتری توصیف کنند. یک جلسه پرس و جو از یک یا چند پرس و جو از یک کاربر واحد تشکیل شده است ، از جمله یا کلیه نمایش داده شدگان ارائه شده برای مدت زمان کوتاه (به عنوان مثال ، ده دقیقه) ، یا توالی پرس و جوهایی که دارای شرایط یکپارچه یا پرس و جو مشترک هستند که ممکن است در طول یک مدت زمان طولانی تری (به عنوان مثال ، نمایش داده شد توسط یک کاربر واحد برای مدت زمانی تا دو ساعت ارسال شده). سؤالات مربوط به موضوعات یا علایق مختلف به جلسات مختلف اختصاص می یابد ، مگر اینکه سؤالات به صورت پی در پی بسیار نزدیک ارائه شود و در غیر این صورت به جلسه ای که شامل سایر سؤالات مشابه است ، اختصاص نمی یابد. همان کاربری که به دنبال رستوران های Palo Alto است ، می تواند بعداً اطلاعات مربوط به محصول جدید ساخته شده توسط Apple Computer را برای “iPod Video” ارسال کند. این پرس و جو جدید مربوط به یک موضوع یا موضوعی متفاوت است که رستوران های Palo Alto دارند و بنابراین به همان سؤال مربوط به نمایش مربوط به رستوران گروه بندی نمی شوند. بنابراین نمایش داده شد از یک کاربر واحد ممکن است با چندین جلسه همراه باشد. دو جلسه مرتبط با همان کاربر ، کوکی یکسانی را به اشتراک می گذارند ، اما شناسه های جلسه متفاوتی دارند. ”

کافی است بگوییم ورود به سیستم در پشت موتور جستجوی Google از یک سری روش شناسی خاص استفاده می کند تا مشخص شود جستجوی مشخص و کلیک مجزا چیست.

این ممکن است باشد یا منطبق بر آنچه شما اعتقاد دارید یا چگونه پیکربندی تجزیه و تحلیل شما پیکربندی شده است که معتقد است جلسه است.

چگونه تجزیه و تحلیل ها یک جلسه را تعیین می کند

چگونه تجزیه و تحلیل ها یک جلسه را تعیین می کند

از طرف دیگر بسته های Analytics نیز یک سری روش ها را برای اندازه گیری کاربر و فعالیت آنها دنبال می کنند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   ده نکته پیش از طراحی سایت که باید بدانیم

بسته به بسته آنالیتیک ، یک “جلسه” یا یک بازدید می تواند توسط کاربر تعریف شود.

طبق مستندات Google Analytics ، “به طور پیش فرض ، یک جلسه تا ۳۰ دقیقه از عدم فعالیت باقی می ماند ، اما می توانید این محدودیت را تنظیم کنید تا یک جلسه از چند ثانیه به چند ساعت ادامه یابد.”

بنابراین ، در حالی که ما زمان دقیق آنچه را که جستجو گوگل در نظر می گیرد نمی دانیم ، شماره های در نظر گرفته شده در گزیده های فوق مطمئناً کمتر از ۳۰ دقیقه است.

در پتنت مربوط به Google Analytics ، سیستم و روش جمع آوری داده های تجزیه و تحلیل ، نویسندگان در مورد چگونگی ردیابی کاربر از طریق شناسه جلسه و چگونگی بی اعتبار بودن آن مکانیزم صحبت می کنند:

“شناسه جلسه معمولاً در اولین بازدید وی از یک سایت به بازدید کننده اعطا می شود. تفاوت آن با شناسه کاربر در آن است که جلسات معمولاً کوتاه مدت هستند (آنها بعد از مدت زمان عدم فعالیت دقیقه یا چند ساعت منقضی می شوند) و ممکن است بعد از تحقق یک هدف خاص ، نامعتبر شوند (برای مثال ، یک بار خریدار سفارش خود را نهایی کرد ، وی نمی تواند از همان شناسه جلسه برای افزودن موارد بیشتر استفاده کند. ”

در نتیجه ، یک کاربر به طور بالقوه می تواند چندین بار برای همان بازدید اندازه گیری شود.

بسته های آنالیتیکس محیط های پیچیده ای هستند که سطح خصوصیات مختلفی را در پیکربندی آنها امکان پذیر می سازند.

دلایل بیشماری وجود دارد که چرا بین دو بسته تحلیلی ، قوام نمی بینید ، چه رسد به دو ابزار برای اندازه گیری چیزهای مختلف.

چرا این دو مطابقت ندارند

به عبارت ساده ، کلیک Google Console Search یک جلسه Google Analytics نیست و یک جلسه Google Analytics یک کلیک Google Search Console نیست.

در سناریوی بالا ، که در آن کاربر دو بار کلیک کرده است ، می تواند دو کلیک و یک جلسه در نظر گرفته شود.

چرا این دو مطابقت ندارند

از طرف دیگر ، اگر یک کاربر دو جستجو مختلف را انجام داده و دو کلیک متفاوت را انجام دهد ، فعالیت آنها ممکن است یک برداشت و یک کلیک در نظر گرفته شود ، اما می تواند شناسه جلسه یا در غیر این صورت زمان بندی را در بعضی مواقع بی اعتبار کند و دو بازدید مجزا در نظر گرفته شود. تجزیه و تحلیل.

یا این را در نظر بگیرید:

یک کاربر بر روی نتیجه شما کلیک می کند ، اما تجزیه و تحلیل شما به هر دلیلی آتش نگرفت. این به هر یک از تعدادی از دلایلی که تحلیلی همیشه مطمئن ترین منبع حقیقت نیست ، صحبت می کند.

سرانجام ، GSC از URL های متعارف استفاده می کند در حالی که تجزیه و تحلیل ها می توانند از هر URL برای گزارش یک جلسه استفاده کنند. گوگل کمی در این مورد در مستندات خود صحبت می کند .

با این حال ، بحث آنها بیشتر به توضیح تفاوت در زمینه GSC و GA ادغام ارتباط دارد تا توضیح تفاوت در روش های اندازه گیری

اختلاف داده ها بین GSC و Analytics

چرا این یک مشکل است؟

مشکل اصلی این است که بسیاری از بازاریابان به داده های GSC اعتقاد ندارند زیرا آنها تحلیل را منبع اصلی حقیقت می دانند.

با نادیده گرفتن اینکه همه تجزیه و تحلیلها ذاتاً ناقص است ، من معتقدم که برابری بین منابع غیر واقعی است و ما به دو طرف یک حقیقت نگاه می کنیم ، فقط با یک اندازه متفاوت.

داده های عملکرد از کنسول جستجوی گوگل اندازه گیری از آنچه در خود گوگل اتفاق می افتد ، لزوماً آنچه در سایت شما اتفاق می افتد نیست.

اوه ، و در حالی که ما در آن هستیم ، فراموش نکنید که اطلاعات موقعیت GSC اندازه گیری چیزی متفاوت از اطلاعات رتبه بندی شما است.

چگونه می توان اطلاعات دقیق تری را بدست آورد

دقت داده های گزارش شده در کنسول جستجوی Google در واقع وقتی ویژگی بیشتری در نحوه مرور یک وب سایت ارائه می دهید افزایش می یابد.

به عبارت دیگر ، اگر پروفایلهایی ایجاد کنید که سطوح عمیق تر ساختار دایرکتوری را منعکس کنند ، ابزار داده های بیشتری را به دست می آورد.

می توان ۱۰s یا صدها زیر شاخه زیر را به کنسول جستجوی Google خود اضافه کرد ، اما افزایش دقت داده می تواند برای موارد استفاده مانند آزمایش A / B و درک فرصت های کلیدی کلیدی بسیار مفید باشد.

نحوه به دست آوردن داده های دقیق تر

در هنگام افزودن پروفایل های زیادی ، محدودیت اصلی این نکته را باید در نظر داشته باشید که رابط کاربری GSC شما را به ۱۰۰۰ پرس و جو در هر فیلتر جستجو محدود می کند.

بنابراین ، شما باید با استفاده از API برای جمع آوری داده های خود از آنجایی که ۵۰۰۰ فیلتر در هر فیلتر جستجو می کند استفاده کنید.

همچنین ، برای استخراج هرچه بیشتر داده ، باید حلقه های مختلف را به عنوان فیلترهای جستجو (S / O به ویلیام سیرز) حلقه کنید.

این تضمین می کند که شما در حد امکان از زیر مجموعه های زیادی از کلمات استفاده می کنید تا هرچه بیشتر نتیجه بگیرید.

انجام این کار از طریق فرعی و پیروی از طبقه بندی سایت شما به شما امکان می دهد دقیق ترین داده های ممکن را بدست آورید.

هیچ چیز مشابه نبود

هیچ چیز مشابه نبود

از زمان اولین انتشار “(ارائه نشده است”) در پایان سال ۲۰۱۱ ، می دانستیم که داده های جستجوی ارگانیک ما از بین می روند.

واقع بینانه ، ما هرگز در دنیایی زندگی نخواهیم کرد که دیگر بتوانیم یک دیدار را مستقیماً به یک جلسه گره بزنیم.

اطلاعاتی که کنسول جستجوی Google ارائه می دهد بهترین مواردی است که ما به جلو حرکت خواهیم کرد.

در حالی که داده ها با منبع حقیقت شما مطابقت ندارند ، این بدان معنی نیست که نادرست است.

به همان روشی که نباید انتظار داشته باشید داده های Facebook Ads با Google Analytics مطابقت داشته یا پرونده های وارد شده در Kibana را گزارش دهند مانند Adobe Analytics ، نباید انتظار داشته باشید که کنسول جستجوی Google با داده های تجزیه و تحلیل شما مطابقت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.