چرا جستجو و سئو مهم است و ۳ اصل مهم بازاریابی

رتبه بندی جهانی سئو
رتبه بندی جهانی سئو: رقابت ویکی پدیا و یوتیوب برای تسلط بر جستجوی گوگل در سطح جهان
آوریل 21, 2020
دسترسی ارگانیک اینستاگرام
به زودی دسترسی ارگانیک اینستاگرام شما (Reach) صفر خواهد شد. چطور مانع آن شویم؟
آوریل 29, 2020
Show all

چرا جستجو و سئو مهم است و ۳ اصل مهم بازاریابی

در سال ۲۰۰۹ ، بیل گیتس در یک ضیافت شام خصوصی سخنرانی کرد و در آنجا جمله مشهوری را گفت: “افعال آینده جستجو را تشکیل می دهند.” جمله معروفی که شاید شنیده باشید.

گیتس در مورد کلماتی که افراد جستجو می کردند صحبت نمی کرد ، بلکه بحث او درباره این بود که چرا افراد جستجو می کنند.

قبل از اینکه بفهمیم چرا جستجو مهم است ، باید یک قدم به عقب برداریم و درک کنیم که چرا افراد جستجو می کنند.

چرا افراد جستجو می کنند

در روزهای اول مردم به جستجوی لیستی از اسناد و مدارک می ‍ پرداختند که شامل کلماتی بودند که آنها تایپ می کردند.

جستجوگران امروز در جستجوی حل مشکلات ، انجام وظایف و “انجام” کاری هستند. آنها ممکن است در جستجوی رزرو پرواز ، خرید چیزی ، یادگیری آخرین اشعار تیلور سویفت یا مرور عکس های نژادی از گربه باشند – اما اینها همه اقدامات هستند. یا همانطور که گیتس به آنها اشاره کرد ، افعال است.

وقتی یک کاربر جستجو را شروع می کند ، آنها واقعاً یک سفر را شروع می کنند. بازاریابان دوست دارند در مورد چیزی بنام “سفر مصرف کننده” ( که اصطلاه بازاریابی است ) صحبت کنند. این فقط یک روش جالب برای مراجعه به مسیر کاربر از آغاز وظیفه آنها تا زمان اتمام است – و بیشتر این سفرها با جستجو شروع می شوند.

سفر مصرف کننده به تدریج نقش بیشتری در جستجو در طول دهه گذشته داشته است. در ابتدا به عنوان یک قیف به تصویر کشیده شده است که در آن کاربران از آگاهی به سمت خرید به سمت خرید حرکت می کنند ، این سفر قدیمی مصرف کننده (Buyer journey) منسوخ شده است (اگرچه ما هنوز از این مدل برای اهداف مصور استفاده می کنیم و تحقیقات شخصیتی را آسانتر می کنیم).

سیر تحولات و سفر مصرف کننده

سفر مصرف کننده مدرن دیگر نشان دهنده یک قیف نیست ، بلکه بیشتر شبیه یک نخ کاموای دیوانه است – با پیچ و تاب های مختلف و کانال های مختلف ، رسانه و دستگاه های مختلف که کاربران امروزه با آنها در تعامل هستند.

به منظور قرار گرفتن در این مدل جدید ، جستجو باید از کلمات ساده تکامل یابد تا هدف کاربر در هر مرحله از سفر را درک کند. جستجو فقط مربوط به کلمات کلیدی نیست ، بلکه در ارائه محتوای مناسب به کاربر مناسب در زمان مناسب در سفر خود تکامل یافته تا به آنها در انجام وظیفه کمک کند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   گوگل متحمل شکست بزرگی شد - باید به ناشران فرانسوی هزینه بپردازید

برای کاربران ، همه چیز در مورد افعال یا اقدامات است. برای بازاریابان جستجو ، به همه کمک می کند تا کاربر سفر خود را تا مقصد طی کند. (و از نظر ایده آل ، تأثیر کمی در این راه بر روی آنها باشد).

با چسبیدن به مدل نخ کاموای دیوانه ، سفر مصرف کننده امروز دیگر روی یک دستگاه واحد اتفاق نمی افتد. کاربران ممکن است جستجو را در دستگاه تلفن همراه خود شروع کنند ، تحقیقات خود را در رایانه لوحی یا لپ تاپ کار خود ادامه دهند و در نهایت خرید را از رایانه شخصی خود در خانه انجام دهند.

جستجو فقط به رایانه یا تلفن محدود نمی شود. کاربران هم اکنون می توانند از دستگاه های مختلفی از جمله ساعت ، عینک هوشمند ، دستیاران بلندگو بلوتوث و حتی وسایل آشپزخانه جستجو کنند. در دنیای امروز ، حتی یخچال من دارای حساب توییتر خود است – و بازاریابان جستجو باید از نحوه ارتباط دستگاه های مختلف به یکدیگر آگاه باشند و در تجربه جستجوی کاربر نقش ایفا کنند.

بحث سالم در مورد اینکه آیا این همیشه اتفاق افتاده است وجود دارد ، اما SEO همیشه در دنیای پرتراکم ارتباط است ، آنچه ما آن را “بازاریابی واقعی” می نامیم ، شکل گرفته است.

روزهای هک شدن ، ترفندها و تلاش برای الگوریتم های مهندسی معکوس است.

سئو امروز تمرکز دارد:

 • درک personas.
 • بینش اطلاعات محور.
 • استراتژی محتوا.
 • حل مسئله فنی.

۳ اصول اصلی هر استراتژی یا کمپین بازاریابی

جستجو هر سه این قسمت را لمس می کند:

 1. جذب کنید
 2. مشغول کردن.
 3. تبدیل.

اما جستجو در مرحله اول به شدت متمرکز می شود روی : جذب کنید.

“اگر آن را بسازید ، آنها خواهند آمد” ممکن است در زمینه بیس بال اعمال شود ، اما با وب سایت ها کار نمی کند.

دیگر کافی نیست که یک محصول جذاب داشته باشید. شما باید به طور فعال مشتریان را از طریق چندین کانال جذب کنید.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   موقعیت صفر مرده است، زنده باد موقعیت صفر

به همین دلیل ، با وجود برخی ادعاهای خلاف مشتری یا آژانسهای طراحی ، هر صفحه وب در واقع یک صفحه سئو است.

اگر یک صفحه وب در جذب بازدید کننده ، جذب بازدید کننده یا تبدیل آنها باشد ، باید یک مؤلفه مهم سئو در آن صفحه باشد.

چرا سئو یا SEO مهم است؟

خوب ، کاربران ، سفر ، جستجو ، افعال – گرفتید اصل مطلب چیست؟ کاربران مهم هستند و بسیاری از آنها با جستجو شروع می کنند ، بنابراین جستجو مهم است.

اما چرا سئو مهم است؟ آیا سئو فقط یک فاکتور توسعه دهنده است؟ من شنیده ام افزونه ای برای آن وجود دارد. آیا گوگل و بینگ نمی توانند وب سایت من را بفهمند؟

ما این داستان را با یک نقل قول گیتس شروع کردیم ، اما این گوگل بود نه مایکروسافت که این فلسفه را مورد توجه قرار داد.

مواردی مانند Hummingbird ، Panda ، Penguin ، RankBrain ، Mobilegeddon ، Possum، Pigeon، units و AMP در اصل همه تلاش های گوگل برای تطبیق الگوریتم جستجوی خود برای انتقال از کلمات به اعمال است – و به کاربران کمک می کند تا وظایفی را که ممکن است بر آنها متمرکز شود انجام دهند. – اما درک انها آنچنان ساده نیستند.

سئو از روزهای متا داده ها فاصله زیادی دارد. روزهایی که تنها با ست کردن توضیحات متا داده به صفحات اول جستجوی گوگل می رفتیم. مطمئناً ، بهترین کارها وجود دارد که “باید” توسط تیم توسعه یا افزونه پوشانده شود (یا درون یک چارچوب ایجاد شود ، زاویه ای داشته باشید ، واکنش نشان دهید ، من به شما بچه ها نگاه می کنم) ، اما اغلب آنها اینگونه نیستند.

وب سایتهای امروزی کاربردهای بیشتری نسبت به یک وب سایت دارند و برنامه های کاربردی دارای بسیاری از ویژگی های فانتزی هستند که همیشه با موتورهای جستجو به خوبی بازی نمی کنند (سلام ، دوباره زاویه ای و واکنش نشان می دهند.)

یک سئو خوب امروزی

یک سئو خوب نه تنها می تواند به محتوا توجه کند ، بلکه می تواند کمک کند:

 • از طریق چندین نسخه در همان صفحه حرکت کنید.
 • حل مسائل فنی که محتوا را برای موتورهای جستجو نامرئی می کند.
 • با تنظیمات مناسب سرور.
 • با رسانه های اجتماعی ، محتوا ، خلاقیت ، تجربه کاربری ، جستجوی پرداخت شده یا تحلیلی ادغام شوید.
 • راه هایی برای سرعت بخشیدن به سایت خود بیابید.
شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   نرخ کلیک یا CTR چیست و چه ارتباطی با ایمپرشن Impression دارد؟

یک سئو حرفه ای خوب نه تنها جستجوگر را می فهمد بلکه چشم انداز رقابتی را نیز درک می کند. کافی است که فقط وظیفه کاربر را درک کنید ، کافی است که بازاریابان جستجوگر بدانند که سایر گزینه ها در بازار چیست و چگونه می توانند این شکاف را پرکنند تا یک راه حل بهتر برای کار کاربر ارائه دهند.

ما از کلمات کلیدی موجود در صفحات تا بازاریابی کامل خدمات فاصله زیادی گرفته ایم. جوانب مثبت سئو به دلیل کمک به توسعه ، معماری اطلاعات ، تجربه کاربر ، استراتژی محتوا ، بازاریابی ، اجتماعی و تیم های رسانه ای پرداخت شده ، باید از کلاه های مختلف استفاده کنند. این یک بازی دادن و گرفتن است – همه در تلاش برای ایجاد چیزی است که برای موتورهای جستجو و کاربران کار می کند.

داستانهای احتیاط آمیز زیادی در مورد چیزهایی وجود دارد که صدایی ساده به عنوان طراحی مجدد سایت یا سیستم جدید CMS باعث می شود که ترافیک سایت از بین برود و یا از بین برود و باعث شود که مشاغل ترک کند. واقعیت ساده این است که ، اکثر تغییرات وب سایت این روزها بر سئو تأثیر می گذارد – و تنها با همراه داشتن سئو از جلو و در طول پروژه می توان یک تجارت را به نتایج مثبت امیدوار کرد.

بنابراین چرا جستجو مهم است؟

جستجو مهم است زیرا کاربران مهم هستند.

با پیشرفت فن آوری ، SEO ها مرتباً با روشهای جدید جستجو ، دستگاههای جدید برای جستجو و انواع جدید جستجو (مانند جستجوی صوتی ، یا جستجوهای انجام شده توسط یخچال من) سروکار دارند ، اما یک چیز که ثابت خواهد ماند ، این است که چرا جستجو کردن افعال از بین نمی روند.

ممکن است روزی با تاخت و تاز هوش مصنوعی تمام و کمال جستجو را به آنها بسپاریم – اما تا آن زمان ما هنوز به حل مشکلات و انجام وظایف نیازداریم – و نوعی از جستجو همیشه در آن دخیل خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.