۱۲ دلیل برای اینکه چرا کسب و کار شما به سئو نیاز دارد

digital-pr دیجیتال پی آر
جان مولر از گوگل پست روابط عمومی دیجیتال یا Digital PR را تحسین کرد
ژانویه 26, 2021
اتمام طراحی سایت فروشگاهی آراکس
جولای 1, 2022
Show all

۱۲ دلیل برای اینکه چرا کسب و کار شما به سئو نیاز دارد

چرا سئو برای کسب و کارها مورد نیاز است

در دنیای فعلی سئو اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

چرا؟ چون سئو باعث می شود بیشتر دیده شوید و افراد بیشتری بتوانند در موتورهای جستجو شما را پیدا کنند!

در این مقاله ۱۲ دلیلی منطقی به شما ارائه می دهیم تا دریابید چرا کسب و کار شما برای اینکه به یک برند تبدیل شود، به سئو نیاز دارد.

در حال حاضر بسیاری از برندها و مشاغل اینرا می دانند (یا فکر می کنند می دانند) که تنها به منظور انجام کارهای دیجیتال خود به سئو نیاز دارند.

قاعدتا سئو باعث خواهد شد که وب سایت شما بهتر و بیشتر دیده شود، اما مزایای دیگر سئو شامل چه مواردی می باشد؟ چرا سئو انقدر مهم است؟

جستجوی ارگانیک اغلب منبع اصلی ترافیک یک وب سایت محسوب می شود

 جستجوی ارگانیک بخش بزرگی از عملکرد وب سایت اکثر مشاغل را تشکیل داده و همچنین یکی از مولفه های مهم برای خریداران است و در نهایت کاربران را مجبور می کند که یک تبادل یا تعامل انجام دهند.

اگر اینگونه نیست وب سایت شما کارامد نیست اما خبر خوشی برایتان دارم که می توانید با رسیدن به ورودی ارگانیک از گوگل به سهم بازار بالاتری دست پیدا کنید.

همانگونه که بازاریابان می دانند، گوگل نسبت به دیگر رقبای خود مانند یاهو(Yahoo)، بینگ (Bing )  ،بایدو(Baidu) ، یاندکس (Yandex)، داک داک گو (DuckDuckGo) و دیگر موارد، بخش قابل توجهی از بازار جستجو را به خود اختصاص داده است.

البته این بدان معنا نیست که دیگر موتورهای جستجو در دیده شدن یک برند خاص اصلا سهمی ندارند، چرا که گوگل تنها ۷۰ درصد کل بازار جستجو را تشکیل می دهد. اما کاملا مبرهن است که در این راستا یک راهبر بوده و لازم است از دستورالعمل های آن پیروی شود.

با اینحال باید به دیده شدن در ۲۵ درصد دیگر که شامل دیگر موتورهای جستجو می شود نیز اهمیت دهیم!

گوگل پربازبیننده ترین وب سایت در کل دنیا است (بخصوص در ایالات متحده) و در عین حال محبوب ترین ارائه دهنده ایمیل در سراسر جهان است (چرا که بیش از یک میلیارد کاربر دارد). نیازی به گفتن نیست که دومین موتور جستجو، یوتیوب می باشد.

ما می دانیم که اکثر مردم جهان که به اینترنت دسترسی دارند حداقل یک بار در روز برای کسب اطلاعات از گوگل بازدید می کنند.

گوگل و سایر موتورهای جستجو در قابل مشاهده بودن یک برند آنهم در میزان بالا، سهم بسزایی دارند. بهمین دلیل، داشتن سئو و وب سایت با کیفیت بالا در این راستا اهمیت زیادی دارد.

چرا سئو مورد نیاز است
چرا سئو برای کسب و کارها مورد نیاز است

سئو باعث ایجاد اعتماد و اعتبار می شود

هدف از هر سئو سودمند،  ایجاد بنیانی محکم برای یک وب سایت است بگونه ای که ظاهری زیبا داشته و کاربر می تواند به نحوی موثر با آن ارتباط برقرار کند که تمامی این موارد  به لطف اعتماد و اعتبار آن برند و ویژگی های دیجیتالی آن می باشد.

برای اینکه یک موتور جستجو مانند گوگل از اقتدار بالایی برخوردار باشد، به عوامل زیادی نیاز می باشد. علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد، اقتدار بر مبنای رعایت فاکتورهای ذیل بدست می آید:

  • پروفایل های بک لینک باکیفیت
  • رفتار مثبت کاربر
  • سیگنال های مربوط به یادگیری ماشینی
  • محتواو عناصر بهینه بر روی صفحه
شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   الگوریتم پنگوئن گوگل به زبان ساده

اما باید بدانیم که این اعتماد و اعتبار یک شبه بدست نمی آید بلکه در طول زمان ایجاد می شود. برای اینکه برند خود را به یک مرجع تبدیل کنید، به صبر و تلاش و تعهد نیاز دارید. در عین حال باید محصول یا خدمات ارزشمند ارائه دهید تا مشتریان بتوانند به برند شما اعتماد نمایند.

سئو خوب همچنین به معنای تجربه کاربری بهتر است

همه خواستار این هستند که بیشتر و بهتر دیده شوند. اما در این میان تنها افراد کمی هستند که می دانند تجربه بهینه کاربر در رسیدن به این امر مهم، نقش بسزایی دارد.

گوگل یاد گرفته است که چگونه یک تجربه کاربری مطلوب یا نامطلوب را تفسیر کند و یک تجربه کاربری مثبت به عنصری اصلی برای موفقیت یک وب سایت تبدیل شده است.

مشتریان می دانند چه می خواهند  و اگر نتوانند آنچه را می خواهند پیدا کنند، یعنی یک مشکلی وجود دارد و عملکرد دچار نقص است.

یک مثال بارز از ایجاد یک تجربه کاربری قوی این است که چگونه گوگل بیشتر و بیشتر به یک موتور پاسخگو تبدیل شده و داده های جستجو شده را مستقیماً در SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) برای کاربران ارائه می دهد.

هدف از این کار ارائه سریع و آسان اطلاعاتی است که کاربران با کلیک کمتر در جستجوی آنها می باشند.

سئو با کیفیت شامل یک تجربه کاربری مثبت است و از آن به نفع یک برند استفاده می شود.

سئو محلی به معنای افزایش درگیری ، ترافیک و تبدیل است

با افزایش و رشد بیشتر ترافیک با استفاده از تلفن همراه ، جستجوی محلی به بخشی اساسی از موفقیت مشاغل کوچک و متوسط تبدیل شده است.

هدف سئو محلی همانا بهینه کردن ویژگی های دیجیتال وب سایت شما برای یک محدوده خاص است بگونه ای که افراد بتوانند به سرعت و راحت شما را پیدا کنند و بدین ترتیب یک قدم به انجام معامله نزدیک تر شوند.

بهینه سازی های محلی بر روی یک محله، منطقه، شهر و یا ایالت خاص متمرکز است  تا یک رسانه مناسب برای پیام رسانی یک نام تجاری در سطح آن منطقه حاصل شود.

طرفداران سئو این کار را با بهینه سازی وب سایت یک برند و محتوای آن ، از جمله مستندات محلی و بک لینک ها ، و همچنین لیست های محلی مربوط به آن مکان و بخش تجاری یک برند انجام می دهند.

همچنین باید بر روی نظرات کاربران در گوگل و همچنین دیگر سایتهای بررسی مانند Yelp ، Home Advisor و Angie’s List ، بسته به صنعت ، تأکید زیادی شود.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   کلمات کلیدی به زبان ساده

سئو بر چرخه خرید تأثیر می گذارد

مشتریان می توانند تحقیقات خود را انجام می دهند.

این یکی از بزرگترین مزایای اینترنت از دید خریداران است.

استفاده از تاکتیک های سئو برای ارسال پیام های شما برای معاملات خوب ، محصولات و یا خدمات پیشگام و اهمیت و قابلیت اطمینان آنچه که به مشتریان ارائه می دهید ، تغییر دهنده بازی خواهد بود.

اگر این کار بطور صحیح انجام شود، بدون شک بطور مثبت بر چرخه خرید تأثیرگذار خواهد بود.

برند ها باید در مکان هایی قابل مشاهده باشند که مردم به آنها مراجعه می نمایند. سئو محلی این قابلیت دید را افزایش می دهد و به مشتریان بالقوه اجازه می دهد تا پاسخ ها را پیدا کنند و مشاغل، ارائه دهنده این پاسخ ها هستند.

بهترین عملکردهای سئو همیشه در حال به روزرسانی می باشد

راهکار بسیار خوبی است که از راهکارهای سئو برای وب سایت یک برند و سایر ویژگی های دیجیتال آن استفاده کرد اما این تنها یک تعامل کوتاه مدت است و بدینگونه سایت بطور مداوم ارزیابی نمی شود. بدین ترتیب سایت به یک آستانه می رسد و دیگر نمی تواند پیشرفت کند چرا که با موانع دیگر مواجه می شود.

شیوه ای که بواسطه آن دنیای جستجو دچار تحول می شود، عمدتا به صلاحدید گوگل است. دنیایی که برای رقابت کردن با رقبا و نمایان شدن در صفحه او، باید بطور مداوم بر تغییرات موجود نظارت کرد.

فعال بودن و نظارت بر تغییرات الگوریتمی عمده همواره به نفع برندها می باشد.

ما می دانیم که گوگل سالان هزاران تغییر الگوریتمی ایجاد می کند. به همین دلیل دور افتادن از آن شما را خیلی عقب می اندازد و اگر دوباره بخواهید به آن برسید، مسیر دشواری را باید طی کنید. جوانب سیئو به شما کمک می کند تا از دور افتادن اجتناب نمایید.

درک سئو به شما کمک می کند محیط وب را بهتر درک کنید

شبکه جهانی وب محیطی است که همواره در حال تغییر است و ماندن در رده های بالای آن چالش برانگیز است.

باید خاطرنشان کرد که قرار گرفتن در صفحات بالای سئو شامل قرار گرفتن در معرض تغییرات عمده ای است که در جستجو رخ می دهد.

دانستن و درک محیط وب، شامل راهکارهای مورد استفاده در دیگر مشاغل محلی و رقبا، همواره برای تمامی برندها سودمند خواهد بود.

سئو نسبتا ارزان است

مطمئنا این کار هزینه دارد. با این وجود سئو نسبتا ارزان است و دستاورد آن به نفع یک برند می باشد.

لازم به ذکر است که این هزینه شامل هزینه بازاریابی نمی شود بلکه شامل سرمایه گذاری درست برای یک برند است. اجرای یک سئو خوب به معنای این است که برای سالیان سال اندوخته بردارید و مانند بسیاری از چیزها در زندگی، این کار با توجه بدست می آید.

سئو یک استراتژی بلندمدت است

سئو می تواند (یعنی امیدواریم که چنین باشد) در سال های اول بسیار تاثیرگذار باشد؛ تاثیراتی که سالیان سال ماندگار خواهد بود.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   200 عامل رتبه بندی گوگل: لیست کامل عوامل رتبه بندی در 2020 کدامند؟

با درگیرشدن در بازار، می توانید از نزدیک تغییرات و راهکارها را دنبال کنید. اما حتی سایتی که توصیه های سئو را رعایت نکرده است می تواند با رعایت عملکردهای سئو و راهکارهای کاربر مدار، رونق پیدا کند.

هر چه زمان، تلاش و بودجه بیشتری برای سئو بگذارید، وی سایت بهتر و ماندگارتری نسبت به رقبای خود در بازار خواهید داشت.

سئو قابل اندازه گیری است

گرچه سئو مانند ROI که برای جستجو در آن باید پول پرداخت کنید، محاسبه آن آسان نیست، اما شما می توانید تقریباً همه موارد را با ردیابی و تجزیه و تحلیل مناسب اندازه بگیرید.

مشکل اصلی تلاش برای اتصال نقاط در فواصل پشتی است زیرا هیچ روش قطعی برای درک ارتباط بین همه اقدامات انجام شده وجود ندارد.

با این حال ، درک این نکته ارزشمند است که چگونه برخی اعمال قرار است بر عملکرد و رشد تأثیر بگذارد و البته امیدواریم که چنین باشد.

هر سئو خوب در نظر دارد این پیشرفت ها انجام شود ، بنابراین اتصال نقاط نباید چالش برانگیز باشد.

برند ها همچنین می خواهند بدانند که کجا بودند ، کجا هستند و از نظر عملکرد دیجیتال به کجا می روند ، به ویژه برای سئو اگر که شخص یا شرکتی وجود داشته باشند که بابت اجرای آن هزینه پرداخت می کنند.

هیچ راه بهتری برای نشان دادن موفقیت سئو وجود ندارد چرا که همه ما می دانیم داده ها هرگز دروغ نمی گویند.

سئو فرصت های جدیدی برای شما به ارمغان می آورد

سئو با کیفیت بالا همیشه راهی برای کشف و استفاده از فرصت های جدید برای برند ها  پیدا می کند تا نه تنها کشف شوند بلکه باعث درخشش آنها نیز می شود.

ارائه سئو با کیفیت برای برند ها به معنای غرق شدن تیم سئو در هر چیزی است که آن برند دارا می باشد. این تنها راه بازاریابی واقعی یک برند با اشتیاق زیاد است و بدینگونه باعث می شود ذینفعان به سهامدار مبدل شوند.

هرچه برند بهتر درک شود ، فرصت های بیشتری برای کمک به رونق گرفتن آن بوجود می آید. در مورد سئو نیز می توان همین حرف را زد.

اگر در صفحه اول نباشید ، زیاد روی سایت شما کلیک نمی شود

واضح و مبرهن است که اگر در دنیای سئو در صفحه اول نباشید، افراد زیادی بر روی سایت شما کلیک نمی کنند.

در مطالعه ای که  اخیرا انجام شده است دیده شده که سه موقعیت اول رتبه بندی جستجوی ارگانیک منجر به نزدیک به ۴۰ درصد از کل کلیک ها می شود ، در حالی که بر روی تا ۳۰ درصد از کل نتایج موجود  در صفحات۱ و ۲ به هیچ وجه کلیک نمی شود.

این فرآیند دو معنا دارد:

  1. اگر در صفحه اول نیستید، باید کاری کنید که در صفحه اول قرار بگیرید.
  2. هنوز هم موارد زیادی وجود دارد که کاربر یک درخواست جستجو تایپ می کند و نمی تواند دقیقاً آنچه را که جستجو می کند پیدا کند.

پیاده سازی قوی و باکیفیت سئو در وب سایت یک برند و ویژگی های دیجیتال یک مارک تجاری همیشه برای آن برند و بازاریابی مربوط به آن سودمند خواهد بود.

این یک روش بازاریابی در “عصر جدید” محسوب می شود ، اما برای حضور داشتن وب یک برند در این عصر حیاتی است ، به ویژه که داده های موجود و رقابت همچنان افزایش در حال افزایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.