چگونه الگوریتم ونیز گوگل بروزرسانی جستجو و جستجوی محلی را تغییر داده است

Phantom بروزرسانی فانتوم
Phantom الگوریتم فانتوم : راهنمای کامل به روزرسانی های کیفیت گوگل
اکتبر 10, 2017
بروزرسانی الگوریتم تطبیق دقیق دامنه یا Exact Match Domain یا EMD
راهنمای کامل بروزرسانی الگوریتم تطبیق دقیق دامنه یا Exact Match Domain یا EMD
آوریل 4, 2018
Show all

چگونه الگوریتم ونیز گوگل بروزرسانی جستجو و جستجوی محلی را تغییر داده است

چگونه Google Venice به روزرسانی جستجو و جستجوی محلی را تغییر داده است

گوگل در فوریه ۲۰۱۲ ، پستی را در وبلاگ Inside Search منتشر کرد و با ذکر ۴۰ تغییر کلیدی که در یک ماه گذشته در الگوریتم های جستجوی خود انجام داده بودند ، نام این الگوریتم یعنی بروزرسانی ونیز را هم برده بود.

در میان این ۴۰ بروزرسانی الگوریتم پروژه هایی با نام Nesehorn (نمایش داده شده از پرواز) ، قطعه های غنی (در سراسر جهان گسترش یافت) و یک بروزرسانی دیگر که جنبه اصلی جستجوی محلی را برای همیشه تغییر داده است: ونیز. از پست وبلاگ:

“نتایج محلی بهبود یافته است. ما یک سیستم جدید را راه اندازی کردیم تا بتوانیم نتایج قابل اعتمادتری را از شهر کاربر پیدا کنیم. اکنون ما بهتر می توانیم تشخیص دهیم که هر دو سؤال و اسناد برای کاربر محلی هستند. ”

اساساً گوگل یک سیستم بازیابی اسناد است که با هدف برآورده کردن هدف و نیازهای جستجوی کاربر انجام می شود.

به روزرسانی ونیز نشان داد که گوگل فهمیده است که کاربران (در بعضی مواقع) می خواهند با افزایش فرکانس و حجم نتایج ترکیبی محلی ، نتایج جستجوی مربوط به محصولات و خدمات را با نزدیکی جغرافیایی نزدیک به آنها بخواهند.

تأثیر Google Venice یا الگوریتم ونیز گوگل

قبل از ونیز ، Google از Google Places به عنوان یک ویژگی در نتایج جستجو استفاده می کرد تا محتوای محلی شده به کاربران را نشان دهد.

اما با ونیز ، نتایج “۱۰ پیوند آبی” سنتی نیز به دنبال اهداف محلی بود.

سرویس های قدیمی گوگل
نمونه نتایج قبل و بعد از الگوریتم گوگل ونیز

در سال ۲۰۱۲ ، قبل از ونیز ، نقشه پک و نمودار دانش ، نحوه نمایش موتور جستجو محتوای بومی شده بسیار متفاوت بود.

هدف محلی به طور واضح توسط سؤالاتی مانند [X نزدیکی من] یا [X در شهر] تعریف شده است ، اما برخی از سؤالات ممکن است با وجود اینکه چندان مشخص نیست ، دارای یک هدف محلی باشد. در گذشته وقتی کاربران بدون نیاز به جستجوی غالب ، پرس و جوهایی ایجاد می کردند ، اما چندین گوگل (و برخی محلی) با استفاده از بهینه سازی ، SERP را برمی گردانند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   طراحی سایت و پیج رنک

در حال حاضر با ونیز ، Google نتایج جستجو را براساس مکان فیزیکی که شما تعیین کرده اید (کاری که می توانید در سال ۲۰۱۲ انجام دهید) یا بر اساس آدرس IP شما در بر داشت.

ونیز همچنین درها را برای مشاغل و مارک های کوچکتر باز کرد و به آنها این فرصت را داد تا برای عبارات جستجوی بزرگتر و دم دستی کوتاه تر رتبه بندی کنند.

به طور معمول ، مارک های بزرگتر با بودجه های بزرگ و کمپین های پیشرفته سئو قادر به انحصار رتبه های برتر برای این کلمات کلیدی با ارزش بالا (با برخی استثناء) بودند.

لیست های ارگانیک در مقابل Google Places

اما به لطف ونیز ، همراه با بهینه سازی صحیح جستجوی محلی ، مارک ها و مشاغل کوچکتر می توانند در صورت داشتن رقابت با برخی از کلمات کلیدی حجم جستجو بزرگتر ، یا می توانند دارای یک هدف محلی باشند.

با به روزرسانی ونیز ، داشتن میکروسایت و صفحات فرود برای مناطقی خاص که در آن خدمت کرده اید از اهمیت بیشتری برخوردار شد و با استفاده از ترکیب های صحیح [مکان] + [کلید واژه هدف] (و تعدادی دیگر از فاکتورهای جستجوگرها) توانستید در صفحه اول بدون نیاز به مکان آجر و خمپاره ، یا آدرس تجاری ثبت شده در آن منطقه قرار بگیرید.

به روزرسانی ونیز همچنین صفحات اصلی شرکتهای بزرگ ملی را که با صفحات بومی شده از مشاغل کوچکتر در صفحه ۱ Google رقابت می کردند ، دید.

ونیز هرزنامه محلی را متوقف نکرد

با این حال ، به روزرسانی ونیز نیز تمرکز بیشتری را به سئو محلی داده و تاکتیک های اسپم مورد استفاده برخی برای تلاش و کسب رتبه های بالاتر. نمونه هایی از این تاکتیک ها (که هنوز از آن استفاده می شود) صفحات پر کردن مکان و درهای در ورودی هستند .

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   ممکن است گوگل مجبور شود اسرار الگوریتم خود را فاش کند
استوکینگ محل
نمونه ای از تاکتیک اسپم که الگوریتم ونیز گوگل نتوانست متوقفش کند

در برخی از عمودی ها ، پر کردن صفحه با لیستی از نام شهرها هنوز مزایایی به همراه دارد.

اسپم هنوز هم کار می کند

در بسیاری از درخواستهای طاقچه محلی ، اسپم هنوز هم کار می کند و عملکرد خوبی دارد.

در اکتبر سال ۲۰۱۷ از طریق توییتر ، مارک پرستون ، بازاریاب دیجیتال ، وقتی جان یک وب سایت lorem ipsum برای یکی از کلمات کلیدی تجاری خود در صفحه ۱ ظاهر شد ، پرسشی را با جان مولر از گوگل مطرح کرد.

… همچنین ، ۲) پرس و جو واقعاً به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیاری از افراد نتیجه آن را نمی بینند ، بعید است که تیم اسپم اقدام دستی انجام دهد.

– جان ☆ .o (≧ ▽ ≦) o. ☆ (JohnMu) 11 اکتبر ۲۰۱۷

برای جستجوی جستجوهای بسیار ناچیز و کم حجم (که تعداد زیادی از جستجوی محلی را تشکیل می دهند) ، Google سؤالات و صفحات نتایج جستجو را کمتر بررسی می کند ، زیرا زمان و منابع بهتری می تواند برای پرس و جوهایی که افراد بیشتری مشاهده می کنند و جستجو می کنند ، بررسی کند.

همه اینها این نیست که بگوییم هیچ پرسشی مهم نیست ، اما با فرض اینکه ۱-۳ نفر در روز (حدس می زنند) گاهی اوقات این را می بینند ، واقعاً واقعاً طاقچه است.

– جان ☆ .o (≧ ▽ ≦) o. ☆ (JohnMu) 11 اکتبر ۲۰۱۷

همچنین لازم است به یاد داشته باشید که در بسیاری از عمودی های محلی تعداد زیادی از وب سایت های قدیمی وجود دارد که مدت ها قبل ساخته شده اند و تغییر زیادی نکرده اند. همچنین احتمال زیاد وجود دارد که محتوای با کیفیت بالا در عمودی وجود نداشته باشد.

۲ مورد: ۱) محتوای خوبی برای رتبه بندی آن سؤال وجود ندارد ، در این صورت ما گاهی اوقات چیزهای عجیب و غریب را حفر می کنیم.

– جان ☆ .o (≧ ▽ ≦) o. ☆ (JohnMu) 11 اکتبر ۲۰۱۷

این می تواند ناامید کننده باشد ، زیرا در بسیاری از موارد اسپم حتی ظریف نیست ، اما هنوز هم در رتبه ۱ Google قرار دارد.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   جستجوی تصویرگوگل، بهترین شیوه و تغییرات از چند سال قبل تا امروز

متغیرهایی که گوگل برای ارزیابی کیفیت از آنها استفاده می کند نیز متفاوت از “۱۰ پیوند آبی” معمولی وزن دارند و کیفیت یک مفهوم ذهنی است.

SEO محلی از ونیز

از زمان به روزرسانی ونیز ، SEO محلی همچنان در حال پیشرفت و سازگاری با بهبود کیفیت کاربر و تخریب تاکتیک های اسپم است.

Google Plus و Google My Business

هنگامی که Google Plus راه اندازی کرد ، به طور موثری Google Places را به عنوان راهی برای کسب و کارها بدست آورد تا بتواند جایگاهی در نتایج جستجوی محلی پیدا کند.

Google Plus Local با ارسال پست منظم در صفحه اختصاصی Google Plus خود و همچنین مشارکت در Hangouts ، ارسال رویدادها و تشویق مشتریان به ۱+ کردن صفحه های خود ، مشاغل را به صورت اجتماعی تر به چالش کشید.

سپس Google My Business توسط Google Places حذف و جایگزین شد ، و سپس Map Pack که از همان متغیرهای SEO محلی استفاده می کند اما وزن آنها متفاوت است.

به روزرسانی های کبوتر و پوزوم

در اوقات اخیر ، Google اقدامات بیشتری را برای بهبود نتایج ظاهر شده در Map Pack برای کاربران و همچنین هدف قرار دادن نسخه های کپی و هرزنامه ها انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.