کاملترین تاریخچه بروزرسانی های الگوریتم های گوگل از سال ۲۰۰۰ تا امروز

دسترسی ارگانیک اینستاگرام
به زودی دسترسی ارگانیک اینستاگرام شما (Reach) صفر خواهد شد. چطور مانع آن شویم؟
آوریل 29, 2020
تکنیک های ساخت لینک در سئو: خوب ، بد و زشت
تکنیک ها و اصول لینک سازی : خوب- بد-زشت
می 3, 2020
Show all

کاملترین تاریخچه بروزرسانی های الگوریتم های گوگل از سال ۲۰۰۰ تا امروز

بروزرسانی های الگوریتم های گوگل از سال 2000 تا امروز 2020 با توضیحات کامل

در زیر لیست کاملی از راه‌اندازی ، به‌روزرسانی و تغییرات الگوریتم های گوگل را که در طی بیست سال گذشته یعنی از دسامبر ۲۰۰۰ که اولین آپدیت تایید شده گوگل انجام شد است تا به امروز خواهید داشت، و همچنین پیوندهایی به منابع برای متخصصان سئو SEO که علاقه مند به درک بیشتر عملکرد هر یک از این تغییرات هستند ، گردآوری کرده‌ایم.

مطالعه این بروزرسانی ها زمان زیادی میبرد اگر تمایل به داشتن این تاریخچه دارید می توانید از لینک زیر دانلود نمایید:

دانلود فایل PDF تاریخچه کامل بروزرسانی‌های الگوریتم های گوگل از سال ۲۰۰۰ تا امروز ۲۰۲۰

این نوشته با بروزرسانی های الگوریتم های گوگل بروزرسانی می شود و الگوریتم ها و بروزرسانی های جدید گوگل به آن اضافه می شود.

به روز رسانی های ۲۰۲۰

۴ می سال ۲۰۲۰

به روزرسانی هسته اصلی ماه می ۲۰۲۰

دنی سلیوان گوگل در تویتی اعلام کرد که به روزرسانی الگوریتم هسته اصلی در تاریخ ۴ مه ۲۰۲۰ انجام شد.

نام این بروزرسانی را بروزرسانی ماه می گذاشته و گوگل اینبار پیشدستی کرد ، البته چند هفته ای می شود که بری شوارتز از فعالان حوزه سئو از یک بروزرسانی خبر میداد و مدعی بود تغییرات نتایج این را نشان می دهد.

این دومین به روزرسانی اصلی گوگل در سال ۲۰۲۰ است.

گوگل اعلام کرد که در حال به روزرسانی اصلی جدید ، به روزرسانی هسته مه ۲۰۲۰ ، دوشنبه است. این دومین به روزرسانی اصلی سال ۲۰۲۰ است ، اولین نسخه بروزرسانی هسته ژانویه ۲۰۲۰ بود .

از نظر تاریخی ، گوگل هر چند ماه یکبار بروزرسانی اصلی الگوریتم گوگل را منتشر می کند. فقط کمی بیشتر از ۳ ماه پیش از بروزرسانی هسته ژانویه گذشته بود.

اعلامیه گوگل گفت: “امروز ، مانند قبل چندین بار در سال ، یک نسخه جدید الگوریتم هسته ای را منتشر می کنیم. به آن به روزرسانی هسته اصلی می ۲۰۲۰ گفته می شود. راهنمایی ما در مورد چنین به روز رسانی همانطور که قبلاً پوشش داده ایم باقی مانده است

ویژه Snippet De-duping – 22 ژانویه ۲۰۲۰

تایید شده

دنی سالیوان از گوگل از طریق توییتر تأیید کرد که صفحات وب در قطعات برجسته دیگر در لیست های ارگانیک تکرار نمی شوند. این تغییر ۱۰۰٪ از لیست های جستجوی سراسر جهان را تحت پوشش قرار داده است.

۱۳ ژانویه سال ۲۰۲۰

به روز رسانی هسته ژانویه سال ۲۰۲۰

دنی سلیوان گوگل از طریق تویتر رسمی اعلام کرد که قرار است یک به روزرسانی درالگوریتم هسته گسترده اصلی منتشر شود.

و مجددا اعلام کرد که این بروزرسانی انجام شده است.

۹ دسامبر ۲۰۱۹

BERT (در سراسر جهان)

دنی سلیوان گوگل اظهار داشت که برت BERT در حال شروع به کار در سراسر جهان است و زبانهای زیر را شامل می شود: آفریقایی ، آلبانیایی ، آمهریایی ، عربی ، ارمنی ، آذری ، باسک ، بلاروس ، بلغاری ، کاتالان ، چینی (ساده شده و تایوان) ، کرواتی ، چک ، دانمارکی ، هلندی ، انگلیسی ، استونیایی ، فارسی ، فنلاندی ، فرانسوی ، گالیسی ، گرجی ، آلمانی ، یونانی ، گجراتی ، عبری ، هندی ، مجارستانی ، ایسلندی ، اندونزیایی ، ایتالیایی ، ژاپنی ، جاوایی ، کانادایی ، قزاقستانی ، خمر ، کره‌ای ، کردی ، کردی ، قرقیز ، لائونی ، لتونی ، لیتوانیایی ، مقدونی مالایی (برونئی داروسالام و مالزی) ، مالائایی ، مالتی ، ماتاتی ، مغولی ، مغولی ، نپالی ، نروژی ، لهستانی ، پرتغالی ، پنجابی ، رومانیایی ، روسی ، صربی ، سینالیزی ، اسلواکیایی ، اسلوونیایی ، اسپانیایی ، سواحیلی ، سوئدی ، تاگکی ، تاجیک ، تامیل ، تلوگو ، تایلندی ، ترکی ، اوکراینی ، اردو ، ازبک و ویتنامی.

۲۵ اکتبر ۲۰۱۹

به روز رسانی BERT

گوگل اعلامیه برت BERT را اعلام کرد و آن را بزرگترین تغییر در جستجوی گوگل در ۵ سال گذشته نامید. Google برای درک بهتر نمایش داده های جستجو از مدل های BERT استفاده می کند. گوگل گفت این تغییر در هر دو رتبه بندی جستجو تأثیر گذاشته و قطعه های برجسته ای را نشان می دهد و BERT (که مخفف Bidirectional Encoder Representations from Transformers ) در ۱۰ درصد از جستجوهای انگلیسی در ایالات متحده استفاده خواهد شد.

بخوانید: الگوریتم برت شاهکار هوش مصنوعی گوگل

۲۴ سپتامبر ۲۰۱۹

بروزرسانی گسترده الگوریتم هسته

دنی سلیوان گوگل از طریق تویتر رسمی اعلام کرد که بروزرسانی الگوریتم گسترده هسته ای طی چند ساعت منتشر می شود و اجرای کامل آن چند روز طول می کشد. راهنمایی گوگل همانند سایر نسخه های اخیر الگوریتم هسته اصلی بود. یعنی میگوید نیاز به هیچ تغییر خاصی نیست.

۲ ژوئن ۲۰۱۹

ژوئن ۲۰۱۹ به روزرسانی اصلی

در تاریخ ۲ ژوئن ، Google Search Liaison – Danny Sullivan توئیت کرد که گوگل در تاریخ ۳ ژوئن به روزرسانی جدید الگوریتم گسترده هسته ای جدید را منتشر خواهد کرد. روز بعد ، گوگل تأیید کرد که بروزرسانی زنده بوده و طی روزهای آینده به مراکز مختلف داده خود منتقل می شود. همانطور که در مورد هر بروزرسانی الگوریتم گسترده هسته وجود دارد ، گوگل به ما می گوید چیز خاصی برای اصلاح وجود ندارد زیرا یک بروزرسانی اصلی شامل طیف گسترده ای از عوامل است.

۱۲ مارس ۲۰۱۹

به روز رسانی هسته اصلی مارس ۲۰۱۹ (با نام مستعار فلوریدا ۲)

دنی سلیوان جستجوی گوگل ، از طریق توییتر ، انتشار بروزرسانی الگوریتم گسترده هسته ای جهانی را تأیید کرد. SEJ تأیید کرد که این بروزرسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و یکی از بزرگترین بروزرسانی های Google در سالهاست. سالیوان بار دیگر به دنبال راهنمایی هایی که پس از به روزرسانی ۹ مارس ۲۰۱۸ ارائه داده است ، توصیه هایی کرد .

هدف از این بروزرسانی گسترده هسته چیست؟

به روزرسانی هسته گسترده به این معنی است که Google هیچ گونه سیگنال خاصی را مانند کیفیت هدف قرار نمی دهد. در یک بروزرسانی گسترده الگوریتم ، Google هیچ چیزی را هدف قرار نمی دهد.

برخی در صنعت سئو نظرداده اند که گوگل صنایع خاص را “هدف قرار می دهد”. اما جان مولر از گوگل پیوسته انکار کرده است که بروزرسانی های گسترده هسته ای مشاغل خاص را هدف قرار می دهد.

به روزرسانی های هسته اصلی وب سایت ها ، کیفیتی را هدف قرار نمی دهند. به همین دلیل گوگل گفته است که در به روزرسانی های اصلی ، چاره ای برای اصلاح وجود ندارد.

بهترین روش برای فهم یک به روزرسانی گسترده ، کنار گذاشتن پیش فرض هایی است که گوگل با هدف پایین بودن صفحه یا سلیقه های خود دارد. سپس بر روی عوامل مرتبط با آن تمرکز کنید.

چگونه به یک بروزرسانی گسترده هسته پاسخ دهیم

من بسیاری از وب سایت ها را که تحت تأثیر به روزرسانی های اصلی قرار گرفته اند ، تحلیل کرده ام.

یک مسئله متداول که من کشف کرده ام این است که به نظر می رسد تغییر در نحوه تفسیر Google از یک جستجوی جستجو است. این می تواند بر نحوه رتبه بندی یک صفحه تأثیر بگذارد.

بسیاری از عوامل دیگر می توانند در رتبه بندی یک صفحه وب مانند پیوندها تأثیر بگذارند. پیوندها یک عامل رتبه بندی بسیار مهم هستند.

بروزرسانی گسترده هسته چیست؟

به روزرسانی های اصلی شامل پیشرفت در الگوریتم کلی گوگل به منظور درک بهتر نمایش داده های جستجو و صفحات وب است.

این پیشرفت ها به Google کمک می کند تا با دقت بیشتری با پرس و جوهای جستجو با صفحات وب مطابقت داشته و رضایت کاربر را بهبود بخشد.

می توان گفت که هدف اساسی کلیه بروزرسانی های اصلی هسته ای ، ارتقاء رضایت کاربر بوده است.

یکی از به روزرسانی های اصلی هسته اصلی ، شامل معرفی Neural Matching ( الگوریتم مطابقت عصبی ). تطابق عصبی چیزی را هدف قرار نمی داد. این فقط راهی برای بهبود ارتباط صفحات وب در نتایج جستجو بود به گونه ای که آنها به شکلی مناسب تر به یک پرس و جو جستجو پاسخ دادند.

چرا به روزرسانی به نام Florida 2 خوانده شد؟

به روزرسانی فلوریدا گوگل در اوایل دهه ۲۰۰۰ مهم بود. به این دلیل نامگذاری شد زیرا تغییر الگوریتم همزمان با کنفرانس سئو Pubcon Florida شد.

زمزمه‌های مربوط به این به‌روزرسانی همزمان با کنفرانس Pubcon Florida در ۲۰۱۹ نیز مصادف است ، بنابراین تصمیم گرفته شده توسط Brett Tabke ، بنیانگذار Pubcon و WebmasterWorld که این بروزرسانی به نام فلوریدا ۲ نامگذاری شود.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، گوگل اکنون رسماً این را به روز رسانی هسته اصلی مارس ۲۰۱۹ می نامد.

این به روزرسانی Google چقدر بزرگ است؟

براساس آنچه به من گفته شد ، این بروزرسانی دارای اهمیت است. اطلاعاتی که به من داده شد این است که این بروزرسانی یکی از بزرگترین بروزرسانی ها در سال ها است .

در گذشته ، هنگامی که یک به روزرسانی بزرگ در گوگل اتفاق افتاده است ، معمولاً به معنای ادغام چیزی است که به طور عمیق باعث تغییر در نحوه رتبه بندی سایت ها می شود. به روزرسانی سال گذشته شامل آنچه گوگل نامیده می شود Neural Matching است.

بنابراین ممکن است منطقی باشد که فرض کنیم که اطلاعاتی در این مقیاس ممکن است اجرا شده باشد ، با قضاوت درباره اطلاعات معتبری که من دریافت کردم.

هدف از این بروزرسانی گسترده هسته چیست؟

به روزرسانی هسته گسترده به این معنی است که Google هیچ گونه طاقچه یا سیگنال خاصی را مانند کیفیت هدف قرار نمی دهد. در یک بروزرسانی گسترده الگوریتم ، Google هیچ چیزی را هدف قرار نمی دهد.

برخی در صنعت سئو نظریه می گویند که گوگل صنایع خاص را “هدف قرار می دهد”. اما جان مولر گوگل پیوسته انکار کرده است که بروزرسانی های گسترده هسته ای سوله های خاص را هدف قرار می دهد.

به روزرسانی های هسته اصلی وب سایت ها ، سوله ها یا کیفیتی را هدف قرار نمی دهند. به همین دلیل گوگل گفته است که در به روزرسانی های اصلی ، چاره ای برای اصلاح وجود ندارد.

بهترین روش برای فهم یک به روزرسانی گسترده ، کنار گذاشتن پیش فرض هایی است که گوگل با هدف پایین بودن صفحه یا سلیقه های خود دارد. سپس بر روی عوامل مرتبط با آن تمرکز کنید.

چگونه به یک بروزرسانی گسترده هسته پاسخ دهیم

من بسیاری از وب سایت ها را که تحت تأثیر به روزرسانی های اصلی قرار گرفته اند ، تحلیل کرده ام.

یک مسئله متداول که من کشف کرده ام این است که به نظر می رسد تغییر در نحوه تفسیر Google از یک جستجوی جستجو است. این می تواند بر نحوه رتبه بندی یک صفحه تأثیر بگذارد.

بسیاری از عوامل دیگر می توانند در رتبه بندی یک صفحه وب مانند پیوندها تأثیر بگذارند. پیوندها یک عامل رتبه بندی بسیار مهم هستند.

۱۳ فوریه ۲۰۱۹

بروزرسانی روز ولنتاین

ردیاب های الگوریتم و صنعتگر گفتند نوعی بروزرسانی تأیید نشده در تاریخ و قبل از این تاریخ اتفاق افتاده است. با این حال ، بر خلاف به روزرسانی های دیگر ، تغییرات مثبت در رتبه بندی گزارش شده است.

به روز رسانی روز ولنتاین چیست؟

در طی یک سال گذشته ، Google در حال تغییراتی است که به منظور بهبود توانایی گوگل در درک جستجوی جستجو و محتوا در یک صفحه وب ایجاد شده است. این نوع الگوریتم ها در شناسایی بهترین صفحات برای حل مشکل کاربر متمرکز شده اند.

تمرکز ممکن است در ارتباط باشد ، نه کیفیت

SEO ها به طور سنتی تصور می کنند که گوگل هدفهای خود را هدف قرار داده است (مانند نسخه بروزرسانی نامحسوس که گوگل انکار کرده است که سایتهای پزشکی را هدف قرار داده است ) و تعدادی از فاکتورهای “کیفیت” مانند پیوندهای ضعیف ، محتوای کم و غیره.

در حالی که این نوع عوامل در جستجوی گوگل روند نزولی پیدا می کنند ، گوگل نشان داده است که هدف قرار دادن سیگنال های منفی با کیفیت پایین چیزی نبوده است که قبلاً انجام شده باشد.

اگر این بروزرسانی تأیید شود ، منطقی است که گمان کنید گوگل در حال انجام به روزرسانی هایی است که برای بازگشت نتایج جستجوی مربوطه طراحی شده است که کاربران گوگل را راضی می کند

۳۱ اکتبر ۲۰۱۸

بروزرسانی هالووین تأیید نشده

برخی از وب مسترها گزارش داده اند که از حدود هالووین شروع می شود ، شاید نشانگر بروزرسانی (تأیید نشده) Google باشد. اما شواهد کمی از بروزرسانی قابل توجه در اینجا وجود دارد. علت محتمل این پچ پچ شدن از بروزرسانی الگوریتم هسته گسترده اوت و گوگل استفاده از تطابق عصبی را افزایش داده است .

آپدیت هالووین وجود داشت؟

با توجه به سطح پایین بحث وعدم تأیید گوگل ، به احتمال زیاد بروزرسانی الگوریتم هسته ای وجود نداشته است.

می توان شاهد افزایش قطعه های برجسته بود. می توان از قطعه های برجسته دوتایی استفاده کرد. ممکن است آزمایشاتی بوده که انجام شده است.

اما نشانه های بروزرسانی الگوریتم اصلی وجود ندارد. آیا باید نگران باشید؟ زندگی خیلی کوتاه است که نگران بروزرسانی های تأیید نشده وقتی شواهد بسیار ضعیف هستند نگران باشید.

۲۷ سپتامبر ۲۰۱۸

به روزرسانی “کوچک”

در تاریخ ۲۷ سپتامبر ( ۲۰ سالگی تولد گوگل ) ، بسیاری از افراد جامعه SEO شروع به توجه به اوج و افت شدید در ترافیک کردند ، که نشان می دهد نوعی بروزرسانی در حال انجام است. بنا بر گزارش ها ، برخی از سایتهای تحت تأثیر به روزرسانی الگوریتم هسته گسترده اوت بهبودی پیدا کرده اند. دنی گلی Danny Sullivan از طریق جستجوی گوگل در ۲۹ سپتامبر تأیید کرد که نوعی بروزرسانی “کوچکتر” اتفاق افتاده است (اما این یک به روزرسانی الگوریتم گسترده نیست).

جان مولر از گوگل درباره این بروزرسانی می گوید

شخصی از من پرسید که آخرین به روزرسانی “کوچک” Google در تاریخ ۲۷ سپتامبر چیست؟ تنها چیزی که من می توانم به او بگویم این بود که اسپمرهای لینک کلاه سیاه ابتدا آن را مشاهده کردند.

آیا این بدان معنی است که بروزرسانی اخیر مربوط به پیوندهای اسپم بوده است؟ احتمالا نه.

کلاه های سیاه تمایل به ساختن سایت هایی دارند که در اصل مجموعه ای از صفحات فرود هستند که بر اساس کلمات کلیدی خرید ساخته شده اند. بنابراین می توانست یک بروزرسانی مرتبط با محتوا باشد. می توانست خیلی چیزها باشد

اگر می خواهید پول در آن قرار دهید ، مطمئناً شرط بندی است که مربوط به اهمیت آن خواهد بود.

با تمرکز بر اینکه هر نوع اسپم گوگل “مورد هدف قرار می دهد” به ندرت ، از نظر من ، پیشرفت های مربوط به اهمیت گوگل را واقعاً بدست می آورد. بنابراین بیایید ملاحظات مربوط به آنچه ممکن است گوگل هدف قرار داده را کنار بگذاریم.

تمرکز بهتر روی تلاش برای درک چگونگی رتبه بندی وب سایت های گوگل در امروز است.

دنی سلیوان گوگل تأیید کرده است که این هفته بروزرسانی الگوریتم رخ داده است.

الگوریتم اصلی ما همیشه به روز می شود. برای به روزرسانی های اصلی ، ما همچنان در مورد کسانی که درsearchliaison هستیم ، مانند گذشته به اشتراک خواهیم گذاشت. ما به روزرسانی عمده ای از آن ماهیت را نداشته ایم ، اما این نسخه کوچکتر را در هفته جاری داشته ایم. ”

طبق گفته سالیوان ، این یک بروزرسانی الگوریتم “کوچکتر” است. با این حال ، به اندازه کافی بزرگ است که SEO ها از آن استفاده کنند.

بسیاری از افراد جامعه گزارش می دهند که بروزرسانی تفاوت قابل توجهی در ترافیک وب سایت ایجاد کرده است.

جستجوگرها و صاحبان سایت شاهد افزایش و کاهش چشمگیر ترافیک هستند.

به نظر می رسد متداول ترین موضوع سایتهایی هستند که با بروزرسانی الگوریتم هسته اوت روبرو شده اند اکنون در حال بهبود هستند.

به نظر نمی رسد با توجه به بخش های بیزنسی که سایت ها به آن تعلق دارند یک موضوع مشترک وجود دارد.

بیستمین سالگرد تولد گوگل

همزمان با بیست سالگی گوگل  بروزرسانی الگوریتم گوگل
همزمان با بیست سالگی گوگل

برای جشن گوگل ، ویدئویی از Google Doodle بیست سال از گوگل را جشن می گیرد ، در قالب محبوب ترین جستجوها در طول دو دهه گذشته.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   شش قدم تا تبدیل شدن به یک جستجوگر حرفه ای

این شامل همه چیز از [Google چیست تا [هنوز هم پلوتون یک سیاره است؟] است تا [عکسهایی از حیوانات ناز من را نشان دهد].

توجه داشته باشید که اندازه این شاخص در نسخه ۱۹۹۸ Google در اوایل فیلم: “۲۵ میلیون پوند (به زودی خیلی بزرگتر خواهند شد)”.

در واقع بسیار بزرگتر! شاخص Google اکنون بیش از صد تریلیون صفحه وب را شامل می شود.

تاریخچه مختصر و دقیق گوگل

گوگل توسط بنیانگذاران لری پیج و سرگئی برینگ در سال ۱۹۹۵ در دانشگاه استنفورد ساخته شد.

جستجوی گوگل مطمئناً از زمان باز شدن درب خود در Menlo Park ، کالیفرنیا ، در سپتامبر ۱۹۹۸ تغییرات زیادی کرده است.

آن درب با ریموت کنترل همراه بود ، زیرا آن را به گاراژ دوستی متصل کرده بود که فضای آن را به کارمندان سه نفره شرکت جدید می بست. این دفتر چندین مزیت بزرگ از جمله واشر و خشک کن و وان گرم را ارائه داد.

همچنین می توانید گاراژ را از طریق Google Street View بررسی کنید .

در سال ۱۹۹۸ ، Google هر روز حدود ۱۰،۰۰۰ پرس و جو جستجو ارائه می داد.

امروز ، گوگل در هر ثانیه نتایج ۴۰،۰۰۰ جستجوی جستجو را ارائه می دهد.

۱ آگوست ۲۰۱۸

بروزرسانی گسترده الگوریتم هسته

گوگل امسال برای سومین بار از طریق توییتربروزرسانی یک الگوریتم گسترده هسته را تأیید کرد. با این کار ، دنی سلیوان پیروی از راهنمایی های خود را پس از به روزرسانی ۹ مارس ۲۰۱۸ توصیه کرد . این بروزرسانی توسط بعضی از این صنعت به عنوان “پزشکی” گفته شده است ، حتی اگر گوگل اعلام کرد که این یک بروزرسانی درجه بندی کلی است و به طور خاص سایت های پزشکی را هدف قرار نمی دهد.

به روزرسانی اوت ۲۰۱۸ چه بود؟

به روزرسانی گوگل آگوست ۲۰۱۸ توسط برخی در صنعت جستجوگرها به عنوان پزشکی گفته شده است زیرا شواهد حکایتی حاکی از آن است که گوگل سایت های پزشکی را “هدف قرار می دهد”.

اما این طور نبود.

در یک Hangout Webmaster ، جان مولر گوگل صریحاً با ایده های زیر ایده بروزرسانی پزشکی را زیر سوال برد:

“به روزرسانی که ما راه اندازی کردیم … حدود اول اوت ، بیشتر به روزرسانی رتبه بندی کلی بود. مثل همیشه بنابراین مختص سایتهای پزشکی نیست. این چیزی است که می تواند بر روی هر وب سایت خارج از کشور تأثیر بگذارد. ”

من به دلیل اینکه فهمیدم که به روزرسانی های گوگل تمایل به “هدف قرار دادن” صنایع خاص ندارند ، از به روزرسانی اوت “Medic” استفاده نکردم.

همانطور که از نظرات مولر می بینید ، بروزرسانی اوت یک “به روزرسانی درجه بندی کلی” بود. و وقتی در مورد رتبه بندی صحبت می کنیم ، واقعاً در مورد اهمیت بودن صحبت می کنیم.

آنچه موتورهای جستجو انجام می دهند وب سایتهای مربوطه “رتبه” است.

مولر با اظهار نظر زیر ادامه داد:

“و به طور کلی این چیزی نیست که ما می خواهیم راهنمایی خاصی برای گفتن داشته باشیم ، خوب این چیزی است که شما نیاز به تغییر آن دارید. این واقعاً فقط بخشی از تغییرات عادی است که به طور کلی در وب ایجاد می کنیم. ”

۱۶ آوریل ۲۰۱۸

بروزرسانی گسترده الگوریتم هسته

گوگل از طریق توییتر نسخه جدید دیگری از الگوریتم هسته اصلی را تأیید کرد و اعلام کرد که این شباهت به بروزرسانی ۹ مارس ۲۰۱۸ دارد ، که مربوط به اهمیت محتوا بود.

گوگل این هفته به روزرسانی الگوریتم گسترده دیگری را به انجام رساند.

در توییتر تأیید شد که این بروزرسانی الگوریتم در روز دوشنبه ۱۶ آوریل منتشر شد.

ممکن است به یاد بیاورید که گوگل اوایل ماه گذشته یک بروزرسانی مشابه الگوریتم را منتشر کرد. اندکی پس از آن توضیح داده شد که بروزرسانی الگوریتم “هسته گسترده” چیزی است که به طور مرتب چندین بار در سال اتفاق می افتد.

هر روز ، Google معمولاً یک یا چند تغییر را برای بهبود نتایج ما طراحی می کند. برخی در حول پیشرفت های خاص متمرکز شده اند. برخی تغییرات گسترده هستند. هفته گذشته ، ما به روزرسانی الگوریتم گسترده هسته ای را منتشر کردیم. ما این کارها را به طور مرتب چندین بار در سال انجام می دهیم …

– Google SearchLiaison (searchliaison) دوازده مارس ۲۰۱۸

در حالی که بسیاری از سئوها گمان می کردند که این بروزرسانی صفحات کم کیفیت را هدف قرار داده است ، بعداً تأیید شد که بروزرسانی ارتباط بیشتری با اهمیت محتوا دارد.

به عبارت دیگر ، گوگل در حال تنظیم رتبه بندی است تا اطمینان یابد که جستجوگران همچنان به نتیجه ای می رسند که به بهترین سؤال در پاسخ به سؤالات خود پاسخ دهند.

گوگل می گوید بیشتر بروزرسانی الگوریتم آن مربوط به ارتباط محتوا است ، بنابراین احتمالاً مرتبط بودن اساس این به روزرسانی این ماه نیز خواهد بود.

بنابراین ، اگر رتبه بندی شما تحت تأثیر این بروزرسانی قرار گرفته باشد ، لزوماً نشانه ای از بهبود کیفیت محتوای شما نیست. در عوض ، بیشتر این نشانه آن است که باید محتوای شما به مخاطبی که در جستجوی آن است ، بیشتر مرتبط باشد.

۹ مارس ۲۰۱۸

بروزرسانی گسترده الگوریتم هسته

در تاریخ ۱۲ مارس ، گوگل از طریق توییتر تأیید کرد که “به روزرسانی گسترده الگوریتم هسته ای” هفته قبل به اتمام رسیده است. در حالی که گوگل به جزئیات کم اهمیت بود ، گوگل گفت که این تغییرات به معنای “صفحاتی است که قبلاً کمتر پاداش دریافت می کردند” ، و به همه توصیه می کرد که “همچنان به ساختن مطالب عالی” ادامه دهند.

گوگل تأیید می کند که بروزرسانی الگوریتم ۷ مارس در مورد ارتباط است ، نه کیفیت

جان مولر گوگل تأیید کرده است که بروزرسانی الگوریتم ۷ مارس لزوماً سایتهای با کیفیت پایین را هدف قرار نمی دهد. در عوض ، این ارتباط بیشتری با اهمیت محتوا داشت.

ابتدا ، مولر با توضیح اینکه اکثر به روزرسانی های الگوریتم گوگل بر روی اهمیت متمرکز شده اند ، برخی از سردرگمی ها را برطرف می کند. اگر رتبه بندی تحت تأثیر به روزرسانی ماه گذشته قرار گرفت ، نشانه این نیست که محتوای یک سایت از کیفیت پایین برخوردار است.

مولر می گوید ، بسیاری از سایت ها با گذشت زمان ، اهمیت خود را از دست می دهند ، صرف نظر از اینکه کیفیت این محتوا چقدر است. هنگامی که می توان فهمید که چگونه یک سایت مهمتر شود ، مولر پیشنهاد می کند که از کاربران درمورد آنچه می توانید برای بهبود کلی سایت استفاده کنید ، بازخورد بگیرید.

۱۲ دسامبر ۲۰۱۷

به روزرسانی Maccabees

برخی در انجمن جستجو گزارش دادند که وب سایتهایشان در تاریخ ۱۲ تا ۱۴ دسامبر با بروزرسانی مورد ضربه قرار گرفتند. Google چندین تغییر جزئی در الگوریتم اصلی را در طی بازه زمانی تأیید کرد ، اما اهمیت دوره تاثیر را پایین آورده است.

به روزرسانی Maccabees: گوگل تغییرات جدید الگوریتم هسته را تأیید می کند

امروز ما از سخنگوی گوگل تأیید کردیم که “چندین تغییر جزئی” در الگوریتم اصلی این ماه انجام شده است.

سخنگوی گوگل به ژورنال موتور جستجو گفت: “ما در این بازه زمانی چندین پیشرفت جزئی را منتشر کردیم ، بخشی از تلاشهای معمول و روتین ما برای بهبود ارتباط.”

بازه زمانی با بیشترین نوسانات برای برخی از وب سایتها بین ۱۲ تا ۱۴ دسامبر بود.

به دنبال گزارش های منتشر شده درباره به روزرسانی Maccabees ، دنی سلیوان ، رابط عمومی Google برای جستجو ، اهمیت موضوع را در توییتر پایین آورد:

گزارشهایی که این را یک “به روزرسانی” می نامند یا آن را “فرد” می نامند ، منعکس کننده آنچه در واقع گفتیم نیستند: چندین تغییر جزئی اتفاق افتاد که به طور معمول در هر هفته خاص انجام می شود.

دنی سلیوان

۸ سپتامبر ۲۰۱۷

سقوط شار

ابزارهای ردیابی چت و صنعت و ابزارهای جستجوگر جستجوگرها ، نوعی (هنوز تأیید نشده) را نشان داد که ممکن است بروزرسانی Google در این تاریخ اتفاق افتاده باشد. گلن گبه ، رئیس G-Squared Interactive ، همچنین چندین تغییر قابل توجه گوگل را تحت تأثیر ترافیک و دید جستجو از ۸ سپتامبر تشخیص داد. این به دنبال نوسانات اضافی در ۱۸ ، ۲۵ و ۲۹ سپتامبر و همچنین در ۴ ، ۸ اکتبر ، و ۱۲

۱۹ آگوست ۲۰۱۷

بروزرسانی کیفیت

وب مسترها و ابزارهای رتبه بندی سئو در تاریخ ۱۹-۲۰ آگوست نوسانات جزئی را مشاهده کردند ، علائم نشان می دهد که این ممکن است یکی دیگر از به روزرسانی با کیفیت Google (تأیید نشده) باشد. براساس آنالیز گلن گاب ، رئیس GSQi ، در میان تلفات رتبه بندی: صفحات طبقه بندی ، صفحات با تبلیغات تهاجمی ، کیفیت پایین / محتوای نازک و سایر عناصر منفی برای کاربر. برخی گمانه زنی ها وجود دارد مبنی بر اینکه گوگل آزمایش این الگوریتم را در تاریخ ۱۴ آگوست آغاز کرد زیرا صفحاتی که در این تاریخ تحت تأثیر قرار گرفتند (مثبت یا منفی) در ۱۹ ماه آگوست بیشتر مورد تأثیر قرار گرفتند.

۹ ژوئیه ۲۰۱۷

بروزرسانی کیفیت

ابزارهای رتبه بندی سئو ، در تاریخ ۹ ژوئیه ، برخی از نوسانات جزئی را کشف کردند که احتمالاً بروزرسانی با کیفیت دیگر گوگل (تأیید نشده) Google است.

۲۵ ژوئن ۲۰۱۷

تاریخ ۲۵ ژوئن

ابزارهای مختلف ردیابی سئو ، یک به روزرسانی قابل توجه ، هرچند تأیید نشده را در این تاریخ Google کشف کردند. یک تجزیه و تحلیل نشان داد که این بروزرسانی بیشترین نوسانات را برای رتبه بندی صفحات در موقعیتهای ۶-۱۰ ایجاد کرده است. در حالی که بیشتر سکه ها را تحت تأثیر قرار داده است ، طبق گزارش ها ، صنعت خوب و نوشیدنی بیشترین تأثیر را داشته است.

۱۷ مه ۲۰۱۷

بروزرسانی کیفیت

با شروع ۱۷ مه و حدود یک هفته به طول انجامید ، ابزارهای ردیابی SEO از ناپایداری SERP گزارش دادند. اگرچه تأثیر محدود بنظر می رسد ، آن سایتهایی که تحت تأثیر این بروزرسانی قرار گرفته اند تمایل دارند با تبلیغات تهاجمی / فریبنده ، مسائل UX و محتوای نازک / کم کیفیت مواجه شوند.

۷ مارس ۲۰۱۷

الگوریتم فردFred

گری الیلیس گوگل به شوخی از این بروزرسانی به عنوان “فرد” یاد کرد و نام فرد شد. اما این الگوریتم برای افراد تحت تأثیر خنده دار نبود. به نظر می رسد این بروزرسانی اصلی الگوریتم به طور عمده محتوای کم ارزش را هدف قرار می دهد. در ۲۴ مارس ، الیس رسما بروزرسانی را تأیید کرد. اما گوگل از به اشتراک گذاشتن سایر مشخصات خودداری کرده است ، درعوض اینکه بگوید تمام پاسخ ها در مورد فرد را می توان در رهنمودهای کیفیت وب مستر گوگل یافت.

بخوانید: همه چیزهایی که شما باید درباره به روزرسانی “Fred” Google بدانید

۷ فوریه ۲۰۱۷

۷ فوریه به روز کنید

این به روزرسانی اصلی تأیید نشده منجر به تغییر گسترده رتبه بندی در SERP های گوگل شده است ، که همچنین به معنای افزایش یا کاهش عمده برخی از وب سایت ها است. به طور کلی ، به نظر می رسد وب سایت های با کیفیت بالاتر و مرتبط تر بیشترین دید را کسب کردند.

۱ فوریه ۲۰۱۷

۱ فوریه به روزرسانی

این یک به روزرسانی جزئی و تأیید نشده Google بود. اگرچه تمام اطلاعات در مورد این بروزرسانی حدس و گمان بیشتر از واقعیت است ، اما به نظر می رسد شبکه های وبلاگ خصوصی یا افرادی که در حال ساختن لینک اسپم هستند را هدف قرار می دهند.

۱۰ ژانویه ۲۰۱۷

بروزرسانی interstitial intusitive

در ۲۳ آگوست ۲۰۱۶ ، گوگل تغییر آتی را اعلام کرد که واسط ها و پنجره های مزاحم را که به تجربه جستجو در دستگاه های تلفن همراه آسیب می رسانند ، هدف قرار می دهد. همانطور که وعده داده شد ، این بروزرسانی ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷ به پایان رسید. تأثیر این بروزرسانی در رتبه بندی ها حداقل بود.

در تلاش برای کمک به جستجوگران برای یافتن مطالب مورد نظر خود در جستجوی تلفن همراه ، Google اعلام کرد که شروع به بی ارزش شدن صفحات با پاپ آپ های مزاحم (در غیر این صورت به عنوان interstitials) می کند. این تغییر پس از ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷ اجرا می شود.

تعریف Google از یک interstitial intusitive عبارت است از مواردی که محتوای اصلی در یک صفحه به دلیل پوشاندن فضای بینابینی در کل صفحه قابل خواندن نیست. گوگل می گوید ، فرود در این نوع صفحات برای کاربران ناامید کننده است ، زیرا صفحات بلافاصله محتوایی را که کاربران انتظار دارند مشاهده کنند نشان نمی دهند.

“صفحاتی که بینابینی های مزاحم را نشان می دهند ، تجربیات ضعیف تری را نسبت به سایر صفحات درج شده در اختیار کاربران قرار می دهند.”

به طور خاص ، گوگل صفحات دارای interstitials را هدف قرار می دهد که یا هنگامی که کاربر بلافاصله در صفحه قرار می گیرد ، نمایش داده می شود ، یا مواردی که در حالی که کاربر در صفحه پیمایش می کند ظاهر می شود. علاوه بر این ، Google همچنین صفحاتی را هدف قرار می دهد که محتوای فوق مرتبه به گونه ای طراحی شده باشد که به صورت یک بینابینی باشد و محتوای اصلی زیر آن نمایش داده شود.

۱۰ نوامبر ۲۰۱۶

بروزرسانی بدون نام

پچ پچ صنعت جستجو و داده های ابزارهای ردیابی SEO حاکی از بروزرسانی تأیید نشده گوگل در ۱۰ نوامبر است.

۲۳ سپتامبر ۲۰۱۶

ادغام پنگوئن ۴٫۰ و ادغام اصلی الگوریتم

به روزرسانی نهایی الگوریتم پنگوئن ، آن را در الگوریتم اصلی گوگل ادغام کرد ، به این معنی که پنگوئن اکنون وب سایت ها و پیوندها را در زمان واقعی ارزیابی می کند. یکی دیگر از تغییرات بزرگ ، پیوندهای کم ارزش پنگوئن بود ، نه اینکه رتبه بندی صفحات را کاهش دهد.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای بروزرسانی الگوریتم Google Penguin

در سال ۲۰۱۲ ، گوگل رسماً “بروزرسانی الگوریتم وب اسپم” را راه اندازی کرد ، که به طور خاص هرزنامه ها و شیوه های ساخت لینک پیوند را هدف قرار داد.

این الگوریتم webspam بعداً به عنوان بروزرسانی الگوریتم Penguin از طریق تویتر از مت کاتس که در آن زمان سرپرست تیم webspam گوگل بود ، شناخته شد. در حالی که گوگل الگوریتم پنگوئن را به طور رسمی نامگذاری کرده است ، هیچ کلمه رسمی درباره این نام از کجا آمده است.

نام الگوریتم پاندا از یکی از مهندسان کلیدی که درگیر آن است ، آمده است و بیش از این احتمال دارد که پنگوئن از یک منبع مشابه سرچشمه گرفته باشد. یکی از تئوری های مورد علاقه من در مورد پنگوئن این است که از بتمن دی سی به پنگوئن ادای احترام می کند.

قبل از الگوریتم پنگوئن ، حجم پیوند در تعیین امتیاز سایت صفحه هنگام خزیدن ، ایندکس کردن و تجزیه و تحلیل توسط گوگل نقش بیشتری را ایفا می کند.

این بدان معناست که وقتی به صفحات نتایج جستجو برای رتبه بندی وب سایت ها رسیدیم ، برخی از وب سایت های با کیفیت پایین و مطالب کمتری در موقعیت های برجسته تر از نتایج جستجوی ارگانیک نسبت به آنچه ظاهر می شدند ظاهر شدند.

چرا Google Penguin مورد نیاز بود

جنگ گوگل با کیفیت پایین با الگوریتم پاندا آغاز شد و پنگوئن یک پسوند و علاوه بر زرادخانه برای جنگ با این جنگ بود.

Penguin پاسخ گوگل به اقدامات روزافزون دستکاری نتایج جستجو (و رتبه بندی) از طریق تکنیک های ساخت لینک کلاه سیاه بود. کاتس ، در کنفرانس SMX Advanced 2012 اظهار داشت:

ما به آن چیزی می پردازیم که برای مقابله با محتوای کم کیفیت طراحی شده است. این کار با پاندا شروع شد و بعد متوجه شدیم که هنوز اسپم زیادی وجود دارد و پنگوئن برای مقابله با آن طراحی شده است.

هدف این الگوریتم بدست آوردن کنترل بیشتر بر روی ، و کاهش اثربخشی تعدادی از تکنیک های Spamming کلاه سیاه است.

با درک بهتر و پردازش انواع پیوندها و وب مسترها که به دست آورده بودند ، پنگوئن در تلاش بود تا پیوندهای طبیعی ، معتبر و مربوطه را به وب سایتهایی که به آنها اشاره داشتند پاداش دهد ، در حالی که پیوندهای دستکاری و اسپم تخریب می شوند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   راهنمای نهایی ساختار URL ها برای سازگاری بیشتر با سئو

۱ ژوئن ۲۰۱۶

بروزرسانی کیفیت

اگرچه توسط گوگل تأیید نشده است ، داده ها حاکی از آن است که به روزرسانی کیفیت دیگر مرتبط با محتوا در الگوریتم گوگل، در حدود ۱ ژوئن شروع به کار کرد ، با نوسانات اضافی در رتبه بندی جستجو ، که در ۸ ، ۲۱ و ۲۶ ژوئن مشاهده شد.

بی سر و صدا یک به روزرسانی را راه اندازی کرد – اکنون معروف به “به روز رسانی کیفیت” است ، اما در حقیقت نام رسمی ندارد.

این باعث ترس در دل بسیاری از وب مسترها ، بازاریاب های دیجیتال و متخصصان سئو شد.

شما می توانید یک شب به رختخواب بروید ، با آگاهی از اینکه دید عالی در نتایج جستجو دارید ، به رختخواب بروید …

… فقط برای بیدار کردن صبح روز بعد و کشف رتبه های شما از بین رفته است.

افت ترافیک.

فروش کاهش می یابد. این یک شیب لغزنده برای از دست دادن درآمد است.

از طرف دیگر ، خیلی ها از اینکه موقعیت خود را در نتایج جستجوی گوگل تقویت می کنند ، خوشحال می شوند.

به طور کلی ، برای هر بروزرسانی الگوریتم گوگل ، اعداد به هم می خورند. برخی برنده می شوند ، بعضی ها باختند.

جستجو یک بازی با جمع صفر است.

در واقع ، گوگل مدتی طول کشید تا در وهله اول به روزرسانی را تصدیق کند .

این حتی به عنوان “به روزرسانی فانتوم” یا “فانتوم ۲” شناخته می شد زیرا بازاریابان به طور قطع می توانستند نتایج را ببینند ، اما در ابتدا به طور رسمی تأیید نشد.

۱۲ مه ۲۰۱۶

Mobile-Friendly Update (شماره ۲)

دومین به روزرسانی موبایل-سازگاری (یا “Mobilegeddon 2”) یک به روزرسانی برای تلفن همراه گوگل بود ، به معنای “افزایش اثر سیگنال رتبه بندی”.

بخوانید: Mobilegeddon: راهنمای کامل برای به روزرسانی تلفن همراه Google تبلیغات

۱۱ ژانویه ۲۰۱۶

ترکیب الگوریتم پاندا , هسته

گوگل تأیید کرد که پاندا در الگوریتم اصلی گوگل گنجانیده شده است ، بدیهی است که بخشی از روند آهسته Panda 4.2 است. به عبارت دیگر ، پاندا بعد از اینکه کار خود را انجام داد ، دیگر فیلتر اعمال شده برای الگوریتم گوگل نبود ، بلکه به عنوان یکی دیگر از سیگنال های رتبه بندی اصلی آن گنجانیده شده است. با این حال روشن شده است که این بدان معنا نیست که طبقه بندی کننده پاندا در زمان واقعی عمل می کند.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

پاندا نام رسمی یک به روزرسانی الگوریتم گوگل است که به منظور کاهش شیوع محتوای کم کیفیت و نازک در نتایج جستجو و برای پاداش دادن به مطالب بی نظیر و قانع کننده ساخته شده است.

در زمان راه اندازی پاندا ، شکایات کاربران درباره افزایش فزاینده “مزارع محتوا” رو به گسترش بود.

الگوریتم پاندا گوگل به صفحات طبقه بندی کیفیت ، استفاده داخلی و مدل سازی پس از رتبه بندی های کیفیت انسانی ، اختصاص می دهد که به عنوان یک عامل رتبه بندی درج شده است.

وب سایت هایی که از تأثیر پاندا بهبود می یابند ، با بازسازی صفحات با محتوای کم کیفیت ، اضافه کردن مطالب جدید با کیفیت بالا ، حذف کلمات پرکننده و بالاتر از تبلیغات برابر ، و به طور کلی بهبود تجربه کاربر در رابطه با محتوا ، این کار را انجام می دهند.

گوگل چرا پاندا را ایجاد کرد

در سال ۲۰۱۰ ، افت کیفیت نتایج جستجوی گوگل و افزایش مدل کسب و کار “مزرعه محتوا” موضوعی شد که بارها و بارها دور می زد.

همانطور که Amit Singhal از گوگل بعداً به Wired at TED گفت ، به روزرسانی “کافئین” اواخر سال ۲۰۰۹ ، که به طور چشمگیری توانایی گوگل در سریع فهرست کردن مطالب را افزایش می داد ، همچنین “برخی از مطالب نه چندان خوب” را در فهرست خود وارد کرد. مت کاتس گوگل به Wired گفت این مسئله محتوای جدید در حقیقت مسئله اسپم نبود ، اما یکی از “حداقل آنچه که من می توانم انجام دهم این اسپم نیست؟”

ReadWriteWeb خاطرنشان کرد :

“تا پایان [۲۰۰۹] ، دو مورد از این مزرعه های محتوا – تقاضا رسانه [از eHow بدنام] و Answers.com – به طور محکم در ۲۰ ویژگی برتر وب در ایالات متحده مستقر شدند ، همانطور که توسط comScore اندازه گیری شد. Demand Media مظهر یک مزرعه محتوا است و تاکنون بزرگترین نمونه آن ، یک روزانه ۷۰۰۰ قطعه محتوا است … این شرکت بر اساس یک فرمول ساده فعالیت می کند: یک تکه طاقچه ، ایجاد کنید که اکثراً محتوای ناخواسته ای دارند که هدف آنها برای موتورهای جستجو است. سپس آن را از طریق نرم افزارهای اجتماعی ویروسی کنید و از طریق تبلیغات درآمد زیادی کسب کنید. ”

در ژانویه سال ۲۰۱۱ ، Business Insider عنوانی را منتشر کرد که همه آن را می گوید: “الگوریتم جستجوی گوگل خراب شد ، زمان بازگشت به درمان.”

آنها در مقاله دیگری خاطرنشان کردند:

وی گفت: “تقاضا [رسانه] با اجرای یک آربیتراژ بزرگ اکوسیستم گوگل ، هوشمندانه ترین فریب را تبدیل می کند. تقاضا کنید با هزاران مترجم آزاد تولید صدها هزار قطعه محتوای کم کیفیت را انجام دهید ، موضوعاتی که با توجه به ارزش جستجو آنها انتخاب می شود ، که بیشتر آنها توسط Google هدایت می شود. از آنجا که الگوریتم گوگل دارای محتوای پرکاربرد و ثابت نسبت به محتوای با کیفیت است ، الگوریتم گوگل محتوای تقاضا را در صفحات نتیجه موتور جستجو خود قرار می دهد. ”

بدون شک عناوین این چنینی تأثیر عمده ای در گوگل داشتند که با توسعه الگوریتم پاندا پاسخ دادند.

۲۶ اکتبر ۲۰۱۵

RankBrain

گرچه از آوریل سال ۲۰۱۵ در حال آزمایش بوده است ، گوگل رسما RankBrain رنک برین را در این تاریخ معرفی کرد. RankBrain یک الگوریتم یادگیری ماشینی است که نتایج جستجو را فیلتر می کند تا به کاربران بهترین پاسخ را برای پرس و جو خود بدهد. در ابتدا ، RankBrain برای حدود ۱۵ درصد از نمایش داده شد (عموما از نمایش داده های جدید که گوگل قبلاً هرگز ندیده بود) استفاده شد ، اما اکنون تقریباً در هر پرس و جو وارد شده به گوگل دخیل است. RankBrain سومین سیگنال رتبه بندی مهم است.

بخوانید: راهنمای کامل الگوریتم Google RankBrain ، رنک برین

۱۷ ژوئیه ۲۰۱۵

بروزرسانی پاندا ۴٫۲ (شماره ۲۸)

گوگل اعلام کرد که پاندا را بروز رسانی می کند و ماه ها طول می کشد تا ۲ تا ۳ درصد از نمایش داده های انگلیسی تأثیر بگذارد. با توجه به آهسته بودن سرعت چرخش ، مشخص نیست که این حرکت تا چه اندازه قابل توجه بوده یا دقیقاً چه زمانی رخ داده است. این آخرین به روزرسانی تایید شده پاندا بود.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی گوگل پاندا Google Panda

۳ مه ۲۰۱۵

بروزرسانی کیفیت

به روزرسانی کیفیت (یا به روزرسانی فانتوم) یک تغییر تایید شده در الگوریتم رتبه بندی اصلی گوگل است – به طور خاص ، نحوه ارزیابی گوگل سیگنال های با کیفیت. به نظر می رسد وب سایت های دارای موضوعات مربوط به کیفیت محتوا و همچنین تبلیغات بسیار زیاد با این بروزرسانی بیشترین تأثیر را داشته اند.

بخوانید: Phantom Returns: همه چیز درباره به روزرسانی های کیفیت گوگل

۲۱ آوریل ۲۰۱۵

به روزرسانی موبایل

به روزرسانی سازگاری موبایل (یا “Mobilegeddon”) یک به روزرسانی به منظور پاداش دادن به وب سایت های سازگار با تلفن همراه با رتبه بندی جستجو بهتر و ارائه نتایج بهتری برای جستجو کنندگان دستگاه های تلفن همراه بود. این بروزرسانی بر همه زبانها در سطح جهان تأثیر گذاشت

بخوانید: Mobilegeddon: راهنمای کامل برای به روزرسانی تلفن همراه Google

۱۷ اکتبر ۲۰۱۴

بروزرسانی پنگوئن ۳٫۰

اگرچه مانند یک به روزرسانی اصلی نامگذاری شده است ، این در واقع یکی دیگر از تجدید داده های الگوریتم پنگوئن گوگل است. پنگوئن ۳٫۰ به کسانی که از به روزرسانی های قبلی تحت تأثیر قرار گرفته اند اجازه می دهد ظهور و بازیابی شوند ، در حالی که بسیاری دیگر که به استفاده از شیوه های لینک اسپم ادامه داده بودند و از رادار به روزرسانی های قبلی فرار کرده بودند ، تأثیر خود را دیدند. به روزرسانی کامل برای به روزرسانی حدود سه روز طول کشید و کمتر از ۱ درصد از جستجویهای جستجوی انگلیسی را تحت تأثیر قرار داد.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای بروزرسانی الگوریتم Google Penguin

۲۳ سپتامبر ۲۰۱۴

بروزرسانی پاندا ۴٫۱ (شماره ۲۷)

پیر فار گوگل اعلام کرد که این به روزرسانی در الگوریتم پاندا “چند سیگنال دیگر برای کمک به پاندا به دقت دقیق تر محتوای کم کیفیت را اضافه کرده است.” این ۳ تا ۵ درصد از نمایش سرپ را تحت تاثیر قرا داده است .

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۲۴ ژوئیه ۲۰۱۴

بروزرسانی کبوتر

Pigeon یا کبوتر یک به روزرسانی محلی قابل توجه در جستجوی محلی بود که مشاهده شد گوگل شروع به استفاده از سیگنال های سنتی تر رتبه بندی وب سایت برای تأثیرگذاری بر نتایج جستجوی محلی می کند. همچنین پارامترهای رتبه بندی فاصله و مکان Google را بهبود بخشید.

بخوانید: چگونه Google Pigeon چگونه نتایج جستجوی محلی را تغییر می دهد

۱۲ ژوئن ۲۰۱۴

بروزرسانی پرداخت روزانه ۳٫۰

به روزرسانی وام پرداخت Payday Google 3.0 ، که عمدتاً روی هدف قرار دادن نمایش داده های اسپم متمرکز شده بود ، همچنین محافظت بهتری در برابر حملات منفی SEO داشت.

بخوانید: آنچه در مورد به روزرسانی الگوریتم وام Google Payday باید بدانید

۲۰ مه ۲۰۱۴

بروزرسانی پاندا ۴٫۰ (شماره ۲۶)

مت کاتس گوگل ، پاندا ۴٫۰ را اعلام کرد ، بروزرسانی اساسی در این الگوریتم که ۷٫۵ درصد از نمایش داده شد انگلیسی.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۱۶ مه ۲۰۱۴

به روز رسانی وام پرداخت ۲٫۰

این “نسل بعدی” الگوریتم Payday Loans گوگل بود ، که برای هدف قرار دادن بهتر وب سایت های اسپم به روز شده است.

بخوانید: آنچه در مورد به روزرسانی الگوریتم وام Google Payday باید بدانید

۶ فوریه ۲۰۱۴

تازه کردن چیدمان صفحه

مت کاتس گوگل از تازه کردن الگوریتم طرح صفحه خبر داد. هیچ تغییری در الگوریتم ذکر نشده است – به نظر می رسد که گوگل به سادگی الگوریتم را دوباره اجرا کرده و ایندکس خود را به روز می کند.

بخوانید: الگوریتم چیدمان صفحه Google: هر آنچه را که باید بدانید

۴ اکتبر ۲۰۱۳

بروزرسانی پنگوئن ۲٫۱

مت کاتس گوگل اولین بار (و تنها) تازه سازی داده های الگوریتم پنگوئن ۲٫۰ را اعلام کرد و ۱ درصد جستجوها را تحت تأثیر قرار داد.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای بروزرسانی الگوریتم Google Penguin

۲۶ سپتامبر ۲۰۱۳

به روزرسانی Hummingbird یا مرغ مگس خوار

به‌روزرسانی Hummingbird اصلاح اساسی در فناوری جستجوی اصلی Google بود. به دلیل رشد جستجوی مکالمه (به عنوان مثال جستجوی صوتی) ، Google به روشی برای درک بهتر و بازگشت مناسب ترین نتایج به سؤالات پیچیده تر نیاز داشت. گوگل گفت این الگوریتم جدید حدود ۹۰ درصد از جستجوها را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده است. اگرچه این به روزرسانی در این تاریخ اعلام شده است ، اما در واقع از اوت ۲۰۱۳ شروع به کار کرد.

بخوانید: چگونه جستجوی در Google Hummingbird تغییر یافته است

۱۱ ژوئن ۲۰۱۳

بروزرسانی وام پرداخت

به روزرسانی الگوریتم وام های Google Payday ، سؤالات مربوط به اسپم را که عمدتا با صنایع سایه دار مرتبط است (از جمله وام های با بهره فوق العاده بالا و وام های روزپرداخت ، پورنو ، کازینو ، ادغام بدهی و داروهای دارویی) مرتبط است. تقریباً ۱ تا ۲ ماه طول کشید تا به طور کامل ظاهر شود و حدود ۰٫۳ درصد از درخواستهای ایالات متحده را تحت تأثیر قرار داد.

بخوانید: آنچه در مورد به روزرسانی الگوریتم وام Google Payday باید بدانید

۲۲ مه ۲۰۱۳

بروزرسانی پنگوئن ۲٫۰

همانطور که مت کاتس گوگل در یک پست وبلاگ توضیح داد ، این “نسل بعدی” الگوریتم پنگوئن بود. این نسخه عمیق تر از صفحه اصلی وب سایت و صفحات طبقه بندی سطح بالا به نظر می رسید تا شواهدی درباره اسپم پیوندها به وب سایت هدایت شود. پنگوئن ۲٫۰ حدود ۲٫۳ درصد از نمایش داده شد انگلیسی.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای بروزرسانی الگوریتم Google Penguin

۱۴ مارس ۲۰۱۳

بروزرسانی پاندا (شماره ۲۵)

این بروزرسانی توسط Google تأیید نشده است اما ابزارها نشان می دهند که تقریباً امروز رخ داده است. به نظر می رسد مت کاتس گوگل نشان می دهد که این آخرین بروزرسانی قبل از اینکه پاندا مستقیماً در الگوریتم اصلی گوگل قرار بگیرد. در عوض ، با این حال ، تازه کردن اطلاعات پاندا ماهانه در طی یک دوره ۱۰ روزه و بدون تأیید بیشتر از طرف گوگل شروع به کار می کند.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۲۲ ژانویه ۲۰۱۳

بروزرسانی پاندا (شماره ۲۴)

گوگل اعلام کرد که داده های پاندا را تحت تأثیر قرار می دهد ۱٫۲ درصد از نمایش داده شد انگلیسی.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۲۱ دسامبر ۲۰۱۲

بروزرسانی پاندا (شماره ۲۳)

Google اعلام کرد تجدید اطلاعات داده پاندا با ۱٫۳ درصد از نمایش داده .

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی گوگل پاندا

۲۱ نوامبر ۲۰۱۲

بروزرسانی پاندا (شماره ۲۲)

Google تأیید کرد که داده های پاندا با ۰٫۸ درصد از نمایش داده شد انگلیسی تأثیر می گذارد.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی گوگل پاندا

۵ نوامبر ۲۰۱۲

بروزرسانی پاندا (شماره ۲۱)

گوگل تایید کرد که داده های پاندا با ۰٫۴ درصد تاثیر از نمایش داده شدگان در سرتاسر جهان و ۱٫۱ ~ درصد از پرس و جوهای ایالات متحده تأثیر می گذارد.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی گوگل پاندا

۹ اکتبر ۲۰۱۲

به روزرسانی طرح صفحه شماره ۲

مت کاتس گوگل اعلام کرد که الگوریتم چیدمان صفحه به روز شده است ، و ۰٫۷ درصد از نمایش داده شد انگلیسی. این بروزرسانی فرصتی را برای وب سایتهایی که توسط اولین نسخه الگوریتم گوگل مورد استفاده قرار گرفته اند ، بازیابی می کنند تا به طور بالقوه بازیابی شوند.

بخوانید: الگوریتم چیدمان صفحه گوگل: هر آنچه را که باید بدانید

۵ اکتبر ۲۰۱۲

بروزرسانی پنگوئن ۱٫۲

مت کاتس گوگل دومین تجدید داده های الگوریتم پنگوئن را اعلام کرد . این میزان ۰٫۳ درصد از نمایش داده های انگلیسی را تحت تاثیر قرار میدهد.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای بروزرسانی الگوریتم گوگل پنگوئن

۲۸ سپتامبر ۲۰۱۲

بروزرسانی Exact Match Domain

به روزرسانی الگوریتم دقیق تطبیق دامنه (یا EMD) Google بر تمیز کردن SERP سرپ های دامنه های مطابقت ناخواسته یا با کیفیت پایین متمرکز شده است.

بخوانید: راهنمای شما برای به روزرسانی الگوریتم دامنه تطبیق دقیق گوگل

۲۷ سپتامبر ۲۰۱۲

بروزرسانی پاندا (شماره ۲۰)

این به روزرسانی قابل توجهی از الگوریتم پاندا بود که بیش از یک هفته طول کشید تا به طور کامل به نتیجه برسد و ۲٫۴ درصد از جستجویهای جستجوی انگلیسی را تحت تأثیر قرار داد.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی گوگل پاندا

۱۸ سپتامبر ۲۰۱۲

به روز رسانی پاندا ۳٫۹٫۲ (شماره ۱۹)

گوگل اعلام کرد که بخش جدیدی از پاندا با تحت تأثیر قرار دادن کمتر از ۰٫۷ درصد از نتایج بروزرسانی شد ، و افزود: “انتظار داشته باشید که طی چند روز آینده تغییرات داشته باشید.”

۲۰ آگوست ۲۰۱۲

بروزرسانی پاندا ۳٫۹٫۱ (شماره ۱۸)

گوگل تأیید تجدید اطلاعات داده پاندا را با تأثیر ۱ درصد ازنتایج نمایش .

۲۴ ژوئیه ۲۰۱۲

بروزرسانی پاندا ۳٫۹ (شماره ۱۷)

گوگل اعلام کرد که پاندا با یک درصد پیمایش نتایج جستجو به روز شد.

۲۵ ژوئن ۲۰۱۲

بروزرسانی پاندا ۳٫۸ (شماره ۱۶)

گوگل اعلام کرد که پاندا داده ها را تحت تأثیر قرار داده است، ۱ درصد از نمایش داده در سراسر جهان.

۸ ژوئن ۲۰۱۲

بروزرسانی پاندا ۳٫۷ (شماره ۱۵)

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   5 ابزار مهم گزارش گیری سئو برای کسب و کارها

گوگل تأیید کرد که الگوریتم پاندا در این تاریخ شروع به کار کرده و کمتر از ۱ درصد از درخواستهای ایالات متحده و ۱ درصد از نمایش داده شدگان در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. ابزارهای رتبه بندی نشان می دهد که این بزرگتر از به روزرسانی های اخیر پاندا است.

۲۶ مه ۲۰۱۲

بروزرسانی پنگوئن ۱٫۱

مت کاتس گوگل از تجدید اطلاعات الگوریتم پنگوئن خبر داد و کمتر از ۰٫۱ درصد جستجوهای انگلیسی را تحت تأثیر قرار داد. وب سایت هایی که رتبه اولیه خود را با راه اندازی اولیه پنگوئن کاهش یافته اند و در پاک کردن پروفایل های پیوند خود فعال بوده اند ، شاهد بهبودی بودند. وب سایت های دیگر که اولین بار توسط پنگوئن گیر نیفتاده بودند ، مورد توجه قرار گرفتند.

۲۷ آوریل ۲۰۱۲

بروزرسانی پاندا ۳٫۶ (شماره ۱۴)

گوگل تأیید کرد که الگوریتم پاندا در این تاریخ رخ داده است.

۲۴ آوریل ۲۰۱۲

بروزرسانی پنگوئن

یک مجازات “بهینه سازی بیش از حد” که مدتها پیش بینی شده بود ، سرانجام در این روز رسید. گوگل اعلام کرد یک تغییر الگوریتم (سپس نامشخص) به معنای فروپاشی وب سایتهای درگیر با وب اسپم تهاجمی (به عنوان مثال ، پر کردن کلمات کلیدی ، پیوند غیر طبیعی) که نقض دستورالعملهای Webmaster Google است ، اعلام کرد. گوگل گفت این بروزرسانی ۳٫۱ درصد از نمایش داده شد انگلیسی را تحت تأثیر قرار می دهد. فقط دو روز بعد ، نام الگوریتم را یاد گرفتیم: پنگوئن.

۱۹ آوریل ۲۰۱۲

بروزرسانی پاندا ۳٫۵ (شماره ۱۳)

مت کاتس گوگل تأیید کرد که تازه کردن داده های پاندا در این تاریخ اتفاق افتاده است.

۲۳ مارس ۲۰۱۲

بروزرسانی پاندا ۳٫۴ (شماره ۱۲)

Googled اعلام کرد Panda Refresh را تحت تأثیر قرار داده است ، و ۱٫۶٪ از نتایج نمایش را تحت تاثیر داده است.

۲۷ فوریه ۲۰۱۲

بروزرسانی ۳٫۳ پاندا (شماره ۱۱)

گوگل تجدید اطلاعات پاندا را اعلام کرد که آن را “دقیق تر و حساس تر” نسبت به تغییرات اخیر در وب می کند.

۲۷ فوریه ۲۰۱۲

بروزرسانی گوگل ونیز

پس از بروزرسانی ونیز ، گوگل شروع به یافتن نتایج جستجو یا براساس موقعیت مکانی فیزیکی جستجوگر یا آدرس IP کرد. همچنین ، گوگل می تواند بهتر تشخیص دهد که یک پرس و جو یا صفحه وب دارای اهمیت محلی یا ارتباط محلی باشد.

بخوانید: چگونه Google Venice به روزرسانی جستجو و جستجوی محلی را تغییر داده است

۱۹ ژانویه ۲۰۱۲

به روزرسانی طرح بندی صفحه

به روزرسانی الگوریتم چیدمان صفحه Google (یا بالاتر از پوشه) وب سایت هایی را با تبلیغات بسیار زیاد بالای صفحه هدف قرار داده است. به عبارت دیگر ، یک کاربر برای دیدن محتوای واقعی باید به پایین صفحه بروید. گوگل گفت این الگوریتم کمتر از ۱ درصد وب سایتها را تحت تأثیر قرار داده است.

بخوانید: الگوریتم چیدمان صفحه Google: هر آنچه را که باید بدانید

۱۸ ژانویه ۲۰۱۲

بروزرسانی پاندا ۳٫۲ (شماره ۱۰)

گوگل تأیید کرد که تازه کردن داده های پاندا در این تاریخ انجام شده است.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۱۸ نوامبر ۲۰۱۱

بروزرسانی پاندا ۳٫۱ (شماره ۹)

Google اعلام کرد Panda جزئی جزئی ، کمتر از ۱ درصد از جستجوها را تحت تأثیر قرار داده است.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۳ نوامبر ۲۰۱۱

بروزرسانی محتوای تازه

با این به روزرسانی ، گوگل الگوریتم رتبه بندی خود را تغییر داد تا بهتر تشخیص دهد چه زمانی نتایج جستجو را تازه تر ارائه می کند (برای مثال ، رویدادهای جاری ، موضوعات داغ ، رویدادهای تکراری) برای جستجوگرها مهم تر است. این بروزرسانی ۳۵ درصد از جستجوها را تحت تأثیر قرار داده است.

بخوانید: الگوریتم محتوای تازه گوگل Google Freshness: همه چیزهایی که باید بدانید

۱۹ اکتبر ۲۰۱۱

Panda Update 3.0 (شماره ۸)

گوگل برخی سیگنال های جدید را به الگوریتم پاندا اضافه کرده و همچنین محاسبه کرده است که الگوریتم چگونه وب سایت ها را تحت تأثیر قرار داده است.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۲۸ سپتامبر ۲۰۱۱

بروزرسانی پاندا ۲٫۵ (شماره ۷)

تکرار دیگر الگوریتم Google Panda. سپس ، در ۵ اکتبر ۲۰۱۱ ، مت کاتس گوگل اعلام کرد “انتظار دارد در چند هفته آینده مقداری از شیب مربوط به پاندا را داشته باشد.” تاریخ تأیید شار در ۳ اکتبر و ۱۳ اکتبر بود.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۱۲ آگوست ۲۰۱۱

بروزرسانی ۲٫۴ پاندا (شماره ۶)

به روزرسانی الگوریتم پاندا Google برای همه کشورهای انگلیسی زبان و کشورهای غیر انگلیسی زبان (به جز ژاپن ، چین و کره) در سطح بین المللی به پایان رسید.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۲۳ ژوئیه ۲۰۱۱

بروزرسانی پاندا ۲٫۳ (شماره ۵)

بروزرسانی دیگر الگوریتم Google Panda.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۲۱ ژوئن ۲۰۱۱

بروزرسانی پاندا ۲٫۲ (شماره ۴)

بروزرسانی دیگر الگوریتم Google Panda.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۹ مه ۲۰۱۱

بروزرسانی پاندا ۲٫۱ (شماره ۳)

صنعت ابتدا این بروزرسانی را Panda 3.0 نامید ، اما گوگل تصریح کرد که این فقط به روزرسانی اطلاعات است ، همانطور که در مورد به روزرسانی های ۲٫x در آینده صادق است.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۱۱ آوریل ۲۰۱۱

Panda Update 2.0 (شماره ۲)

اولین بروزرسانی الگوریتم اصلی پاندا. این بروزرسانی شامل سیگنال های اضافی مانند سایتهایی است که کاربران گوگل مسدود کرده اند.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۲۳ فوریه ۲۰۱۱

بروزرسانی پاندا

اولین تکرار یک به روزرسانی الگوریتم نامعلوم گوگل (۱۲ درصد از نمایش داده شد تحت تأثیر قرار گرفت) ، صنعت سئو و بسیاری از فعالان این حوزه را شوکه کرد ، و همچنین به طور موثری پایان بخش مدل تجاری “مزرعه محتوا” را که در آن زمان وجود داشت ، خاتمه داد. در ابتدا با نام Farmer در بین سئوکاران نامیده شد اما گوگل بلافاصله پس از راه اندازی فاش کرد که این بروزرسانی با نام پاندا Panda نامگذاری شده است و نام آن را از روی نام مهندسی که زیرساخت اجرای این الگوریتم را بوجود آورده گرفته است.

بخوانید: یک راهنمای کامل برای به روز رسانی Google Panda

۲۸ آوریل ۲۰۱۰

بروزرسانی MayDay

به روزرسانی MayDay یک تغییر الگوریتمی در نحوه ارزیابی گوگل است که کدام سایت ها بهترین نتیجه برای نمایش داده های طولانی ( لانگ تیل ) هستند. این بروزرسانی بین ۲۸ آوریل و ۳ ماه مه به پایان رسید.

بخوانید: به روزرسانی Google MayDay – نگاهی دقیق تر به تأثیرات

۱۰ آگوست ۲۰۰۹

بروزرسانی کافئین

به روزرسانی کافئین گوگل یک سیستم جدید فهرست بندی وب بود که به گوگل امکان می داد داده ها را به راحتی ویرایش و ذخیره کند ، و در نتیجه ۵۰ درصد نتایج بهتری را کسب می کرد. قبل از به روزرسانی رسمی ۸ ژوئن ۲۰۱۰ ، به توسعه دهندگان دسترسی اولیه داده شد.

بخوانید: به روزرسانی کافئین Google: فهرست بندی بهتر و نتایج جستجوی Fresher

۱۸ ژانویه ۲۰۰۹

بروزرسانی Vince

به روزرسانی وینس گوگل تغییر سریع و قابل توجه در اصطلاحات کلیدی کلیدی رقابتی برای دستیابی به رتبه های صفحه اول برای دامنه های مارک های بزرگ در مقابل سایت های رتبه بندی قبلی (به طور معمول سایت های معتبر کمتری ، سایت های وابسته و سایت هایی که این دیدگاه آرزو را صرفاً از طریق آن کسب کرده بودند) بود. تلاش های SEO).

بخوانید: Google’s Vince Update: برندهای بزرگ برنده شدند

۱۵ دسامبر ۲۰۰۵

به روزرسانی بابای قوی یا Big Daddy

Big Daddy (یا Bigdaddy) به روزرسانی تدریجی زیرساخت های گوگل بود که از دسامبر ۲۰۰۵ شروع به کار کرد و در مارس ۲۰۰۶ به پایان رسید. این بروزرسانی نحوه تغییر گوگل با موضوعات فنی مانند کنیبالیزیشن cannibalization و تغییر را تغییر داد. برخی از وب سایتها این مراکز را وارد داده های جدید Big Daddy نمی کنند ، به طور معمول به دلیل ارتباط غیر طبیعی (به عنوان مثال ، پیوند بیش از حد متقابل ، پیوند با محله های ناخواسته ، پیوندهای پولی).

بخوانید: به روزرسانی پدر بزرگ گوگل: تغییرات بزرگ در زیرساخت های Google و SERP ها

۱ سپتامبر ۲۰۰۵

بروزرسانی جاگر

Jagger یک بروزرسانی در سه مرحله (Jagger 1 ، Jagger 2 و Jagger 3) بود که در اوایل ماه سپتامبر با تعدادی از به روزرسانی های متمرکز به بک لینک آغاز شد ، به معنای سرکوب ساختمان لینک غیر طبیعی ، پیوندهای پولی و سایر انواع اسپم بود. مرحله دوم جاگر بیشترین تأثیر را در ماه اکتبر داشت. مرحله نهایی نزدیک به پایان ماه نوامبر به پایان رسید.

در سال ۲۰۰۵ ، گوگل مجموعه ای از به روزرسانی های الگوریتم را راه اندازی کرد ، که به نام Jagger Update معروف شد ، مانند بسیاری دیگر توسط Brett Tabke از WebmasterWorld نامگذاری شد.

مانند اکثر به روزرسانی های اصلی الگوریتم گوگل ، جاگر طی چند هفته به نتیجه نرسید و داده ها نشان می دهد که این برنامه در اوایل ماه سپتامبر آغاز شده است ، و گوگل اطلاعات او را در دسترس عموم در اواسط اکتبر در چگونگی درک پیوندها به یک وب سایت خاص قرار می دهد.

قبل از جاگر ، آخرین بروزرسانی مهم الگوریتم ، بروزرسانی در سال ۲۰۰۳ فلوریدا بود ، بنابراین همانطور که می توانید تصور کنید یک بروزرسانی بزرگ دیگر ، کل انجمن SEO را در مجامع و وبلاگ های مختلف گرفت.

گاهشمار به روزرسانی جاگر

جاگر با تعدادی از به روزرسانی های متمرکز به بک لینک در سپتامبر ۲۰۰۵ شروع به کار کرد ، و این موارد تا اکتبر ۲۰۰۵ ادامه یافت. این همزمان با یک به روزرسانی شده از پایگاه داده عمومی Google PageRank ، که به خودی خود یک واقعه قابل توجه بود.

حتی اگر مدرن PageRank امروزی دیگر در دسترس خارجی نباشد (بعد از اینکه آخرین گوگل آخرین بار نوار ابزار PageRank را در دسامبر ۲۰۱۳ به روز کرد ، و در همان زمان گفت که آنها احتمالاً قصد ندارند دوباره آن را به روز کنند).

قسمت دوم و سوم بروزرسانی جاگر تا نوامبر ۲۰۰۵ ادامه داشت.

تأثیر جاگر

با به روزرسانی جاگر ، گوگل به چندین روش این الگوریتم را تغییر داده است ، که عمدتا بر پروفایل بک لینک وب سایت ، اندازه محتوا و میزان تازه سازی و همچنین تعدادی از فاکتورهای فنی دیگر تأثیر می گذارد.

محتوا

جاگر بر وب سایتهای دارای محتوای تکراری در دامنه های مختلف تأثیر منفی گذاشت. پس از سومین بار به روزرسانی ، وب مسترها همچنین گزارش دادند که آنها در مورد تکثیر داخلی و چگونگی رسیدگی به موارد قانونی را مشاهده کرده اند.

وب مسترهایی که وب سایت هایشان حلال و مشکلی را حل می کنند ، یا نسخه “تمیز” دارند و یک نسخه پایان یافته در /index.html (یا مشابه) ، شروع به دیدن موارد تکراری کردند.

وب سایتهایی با تعداد زیادی صفحه درهای ورودی نیز تأثیر گذاشتند.

هرزنامه backlink

با این بروزرسانی ، Google با توجه به متن لنگر پیوندهای ورودی ، محتوای صفحه پیوند ورودی و سرعت / سرعت پیوندهای ورودی به سایت اینترنتی.

الگوهای ایجاد پیوند قابل پیش بینی از طریق بسته های خدمات ماهانه سئو پدیدار می شوند ، و تا حدی ، این هنوز هم امروز در عمل است. این به طور معمول در پیوندهایی که در انتهای ماه مشاهده می شود ، آشکار می شود.

جاگر همچنین وب سایتهای منفی خرید سایتهای پیوند ، تأثیر منفی در تبادل پیوند متقابل با وب سایتهای نامربوط و دستیابی به لینک از مزارع پیوند تحت تأثیر منفی قرار داد.

متن پنهان ، تغییر مسیرها و پنهان کاری

فقط اسپینرهای محتوا و اسپم های بک لینک نبودند که تحت تأثیر منفی جاگر قرار گرفتند ، افرادی که از ترفندهای فنی روز دنیا استفاده می کردند نیز احساس خرج کردن می کردند.

در سال ۲۰۰۵ ، استفاده از cloaking به عنوان روشی برای نشان دادن یک قطعه از مطالب به موتورهای جستجو و دیگری برای کاربران به سرعت تبدیل به یک تاکتیک مورد علاقه اسپم ها شد. جاگر وب سایتهایی را با استفاده از CSS به طور غیر طبیعی (و غیرمنطقی) هدف قرار داد ، و وب سایتهایی با استفاده از تغییر مسیر متا تاخیر برای پنهان کاری و فریب موتورهای جستجو / کاربران بزرگترین ضربه را دیدند.

وب مسترهایی که از CSS برای مخفی کردن متن (و کلمات کلیدی) استفاده می کنند ، همچنین جنبش های رتبه بندی منفی را به دنبال جاگر مشاهده کردند

۱۶ نوامبر ۲۰۰۳

به روز رسانی فلوریدا

به روز رسانی فلوریدا گوگل نشانگر دوره جدید سئو است. وب سایت ها (از جمله خرده فروشانی که برای رانندگی در ترافیک به شرکت های وابسته اعتماد کرده اند) با استفاده از تاکتیک های اسپم در دهه قبل (به عنوان مثال ، چاشنی کلمات کلیدی ، استفاده از سایت های متعدد تحت همین مارک ، متن نامرئی و پیوندهای پنهان) برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی با بازرگانی بالا ، رتبه بندی خود را مشاهده کردند. درست قبل از فصل تعطیلات پرسود پاک شد.

بخوانید:گوگل فلوریدا Google Florida: اولین بروزرسانی عمده الگوریتم

فهرست تکمیلی – اول سپتامبر ۲۰۰۳

تأیید نشده

به منظور فهرست کردن اسناد بیشتر بدون آنکه عملکردی را قربانی کنیم ، گوگل برخی نتایج را به فهرست “مکمل” تقسیم می کند. خطرات ناشی از نتایج به صورت مکمل تبدیل به یک موضوع سئو با بحث و تبادل نظر شد ، تا اینکه این شاخص بعداً مجدداً مورد استفاده قرار گرفت.

فریتز – اول ژوئیه ۲۰۰۳

تایید شده

گوگل دنس” ماهانه سرانجام با به روزرسانی “Fritz” به پایان رسید. Google به جای اینکه به طور کامل ماهانه نمایه را به طور کامل بازنگری کند ، رویکرد افزایشی را تغییر داد. این شاخص در حال تغییر روزانه بود.

Esmeralda – اول ژوئن ۲۰۰۳

تأیید نشده

این آخرین نسخه به روزرسانی منظم ماهانه گوگل را نشان داد ، زیرا فرآیند بروزرسانی مداوم تری ظاهر می شود. “Google Dance” با “Everflux” جایگزین شد. Esmerelda احتمالاً برخی از تغییرات اساسی زیرساختی را در Google اعلام کرد.

دومینیک – اول ماه مه ۲۰۰۳

تأیید نشده

در حالی که تغییرات بسیاری در ماه مه مشاهده شد ، ماهیت دقیق دومینیک نامشخص بود. رباتهای Google “Freshbot” و “Deepcrawler” وب را شستشو داده و بسیاری از سایت ها از این قبیل موارد استفاده می کنند. به نظر می رسید که نحوه برگشت لینک های گوگل یا گزارش شده به طرز چشمگیری تغییر می کند.

کاساندرا – اول آوریل ۲۰۰۳

تأیید نشده

گوگل برخی از مشکلات اساسی در ارتباط با کیفیت ، مانند ارتباط گسترده با دامنه های متعلق به سیستم ، را حل نکرد. Cassandra همچنین به سختی روی متن پنهان و پیوندهای پنهان پایین آمد.

بوستون – اول فوریه ۲۰۰۳

تایید شده

اعلام شده در SES Boston ، این اولین بار به روزرسانی گوگل نامگذاری شد. در ابتدا ، گوگل هدف اصلی بروزرسانی ماهانه را به عهده داشت ، بنابراین اولین به روزرسانی ها ترکیبی از تغییرات الگوریتم و تجدید شاخص های اصلی (به اصطلاح “Google Dance”) بود. هرچه به روزرسانی ها بیشتر می شوند ، ایده ماهانه به سرعت درگذشت.

به روزرسانی های سال ۲۰۰۲

۱ بروزرسانی مستند – ۱ سپتامبر ۲۰۰۲

تأیید نشده

قبل از “بوستون” (اولین به روزرسانی نامگذاری شده) ، در پاییز ۲۰۰۲ یک تغییر اساسی رخ داده است. جزئیات آن مشخص نیست ، اما به نظر می رسد این بیشتر از به روزرسانی ماهانه Google Dance و PageRank است. همانطور که یک مدیر وب از Google گفت: “آنها جریان میانی را جابجا می کنند”.

رقص گوگل Google Dance

۲۰۰۰ به روزرسانی

نوار ابزار Google – اول دسامبر ۲۰۰۰

تایید شده

گوگل سالهای آینده استدلال های سئو را تضمین می کند ، Google نوار ابزار مرورگر خود را راه اندازی کرد و به همراه آن ، Toolbar PageRank (TBPR). به محض اینکه وب مسترها تماشای TBPR را شروع کردند ، Google Dance شروع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.