جدیدترین بروزرسانی گوگل می May 2020 – آنچه ما می دانیم

تکنیک های ساخت لینک در سئو: خوب ، بد و زشت
تکنیک ها و اصول لینک سازی : خوب- بد-زشت
می 3, 2020
22 روش تضمین شده برای جذب فالوور
۲۲ روش اثبات شده برای جذب فالوور بیشتر درسال ۲۰۲۰
می 19, 2020
Show all

جدیدترین بروزرسانی گوگل می May 2020 – آنچه ما می دانیم

بسیاری از صنایع تحت تأثیر به روزرسانی در ماه مه 2020 توسط گوگل آسیب دیده اند - آنچه اکنون می دانیم

دیروز گوگل خبر از اتمام بروزرسانی گوگل می May 2020 را از طریق دنی سالیوان منتشر کرد ، یعنی اکنون نتایج جستجو باید پایدار باشد .

عکس العمل ها نسبت به روزرسانی هسته اصلی می گوگل در سال ۲۰۲۰ به طور گسترده منفی بوده است ، زیرا برند های بزرگ در موقعیت های ۱ و ۲ برای طیف گسترده ای از کلمات کلیدی قرار دارند.

همانطور که در وب سایت های ایرانی بررسی کردیم و در استوری های اینستاگرام برای شما شرح دادیم و دیجی کالا را مثال زدیم که بعد از آپدیت می ۲۰۲۰ در اکثر کلمات کلیدی قدرت گرفته بود.

پاسخ های توییتری به این آپدیت همراه با نارضایتی است.

کاملترین تاریخچه بروزرسانی های الگوریتم های گوگل از سال ۲۰۰۰ تا امروز
کاملترین تاریخچه بروزرسانی های الگوریتم های گوگل از سال ۲۰۰۰ تا امروز

مثلا در جواب توییت دنی سالیوان که خبر از اتمام بروزرسانی را داده گفته شده خب به جهنم که تمام شده ، و یا پینترست گفته است که تمام شد؟ ، خب دلیل ریزش رتبه صفحات پینترست چیست؟

آمازون به نظر میرسد مانند دیجیکالا در ایران برنده بزرگ آنسوی مرز هاست و تقریبا در همه موارد رتبه نخست را تصاحب کرده و در این میان مشکلاتی هم هست که این ذهنیت را ایجاد می کند که گوگل شروع و پایان بروزرسانی را برای اینکه نتوانند عملکرد دقیقی از الگوریتم های گوگل بیابند به درستی اعلام نمی کند و همین باعث سردرگمی سئو کاران شده است که همان چیزی است که گوگل می خواهد مثلا در موارد بسیاری مثل وب سایت اتسی در نتایج دو یا چند صفحه وجود دارد که همه شبیه به هم هستند و جای دیگران را در نتایج اشغال کرده اند.

بروزرسانی غیرمعمول

در این بروزرسانی چیزی غیر عادی وجود دارد.

بسیاری از مردم آن را به شکلی احساس می کنند که این تصور را ایجاد می کنند که چیزی در ارتباط با SERP ها درست نیست.

این تغییر به عنوان برندهای بزرگ حاکم بر بالای نتایج جستجو برای نمایش نتایج شناخته شده است.

به نظر می رسد برای سایر کلمات کلیدی رسانه های اجتماعی حاکم هستند.

به نظر می رسد ارتباطی با روند جستجوی مرتبط با قرنطینه وجود دارد اما هیچ کس مطمئن نیست.

آنچه تا الان از تاثیرات جدیدترین بروزرسانی گوگل متوجه شده ایم بسیاری از صنایع تحت تأثیر به روزرسانی در ماه می ۲۰۲۰ توسط گوگل آسیب دیده اند و رتبه های خود را از دست داده اند.

آنچه از گوگل می دانیم ، همانطور که قبلاً هم همزمان دراستوری اینستاگرام گزارش دادیم ، این است که به روزرسانی هسته می ۲۰۲۰ حدود ساعت ۳:۵۰ بعد از ظهر ET در روز دوشنبه ، ۴ مه آغاز شد. مانند همه به روزرسانی های اصلی ، این یک بروزرسانی جهانی بود و مختص هیچ منطقه ، زبان یا دسته ای از وب سایت ها نبود. این یک “به روزرسانی هسته گسترده” کلاسیک است که گوگل هر چند ماه یا همین حدود منتشر می کند.

تغییرات در نتایج جستجو سه روز پس از اعلام به روزرسانی ۴ می ۲۰۲۰ گوگل ادامه دارد. گوگل هشدار داد که ممکن است دو هفته طول بکشد. به همین دلیل ممکن است نتایج خوب نباشد.

اکثر به روزرسانی ها با تغییرات جزئی در طول مسیر نسبتاً سریع حل می شوند. این بروزرسانی متفاوت است.

این به روز رسانی ماه می ۲۰۲۰ یکی از بزرگترین ها است.

ما داده ها را از چندین شرکت تحلیل جستجو دریافت کردیم ، و همه آنها نشان می دهند که این بروزرسانی بسیار بزرگ و قابل توجه است – و حتی هنوز به مرحله اجرای کامل نرسیده است.

مورد اوبرشتاین از  RankRanger ، بروزرسانی ماه می را “یک هیولای مطلق” نامید.

وی افزود: “به روزرسانی ژانویه یک بروزرسانی بسیار بزرگ بود ، اما این نسخه کمی از آن استفاده کرد.” این شرکت این نمودار را با مقایسه به روزرسانی های اصلی ماه می تا ژانویه ۲۰۲۰ به لحاظ نوسانات رتبه بندی ، به اشتراک گذاشت:

در همه موارد ، به روزرسانی ماه مه نتایج گوگل را بیش از به روزرسانی ژانویه تغییر داد.

اوبرشتین افزود: این بروزرسانی متفاوت از به روزرسانی های اصلی قبلی است زیرا “به نظر می رسد این بروزرسانی در بین کسب و کارهای متمرکزی (Niche) که به آنها نگاه کردم بسیار یکنواخت تر از به روزرسانی های معمول است.” در اینجا دو نمودار توسط وی به اشتراک گذاشته شده است که تأثیر به روزرسانی ماه می ۲۰۲۰ در صفحه یک را در تعدادی از نمودار های عمودی صنعت در مجموعه داده های RankRanger نشان می دهد.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   5 مورد که هر استراتژی سئو به آن نیاز دارد

یولیا ایبرگیمووا ، اولگا آندریکنکو و تیم SEMRush داده های زیادی را در این بروزرسانی برای ما آماده کردند. SEMRush گفت که این بروزرسانی نسبت به به روزرسانی اصلی ژانویه نیز بزرگتر است. آنها گفتند ، “به روزرسانی ماه می ۲۰۲۰ قوی تر است و بر SERP ها و موقعیت ها بیشتر تأثیر می گذارد.” ابزار ردیابی سنسور SEMRush نمره ۹٫۴ را نشان می دهد ، در حالی که بروزرسانی ژانویه به ۸٫ نزدیک تر بود. بنابراین این یک بروزرسانی بزرگ نسبت به سایر به روزرسانی های اصلی بود.

داده های SEMRush نشان می دهد صنایعی که بیشترین تأثیر را دارند شامل مسافرت ، املاک و مستغلات ، بهداشت ، حیوانات اهلی و حیوانات ، و مردم و جامعه بودند. نمودار نوسانات صنعت ها توسط SEMRush در زیر آمده است:

SEMRush همچنین برندگان و بازندگان این بروزرسانی را به اشتراک گذاشت. برندگان:local.com ، yellowpages.com ، superpages.com ، businesswire.com ، prnewswire.com ، globenewswire.com ، xe.com ، mapquest.com و gamekidgame.com بودند. بازندگان linkin.com بودند (توجه داشته باشید ، این سایت دیروز مسئله بزرگی داشت ) ، manta.com ، allmusic.com ، idaily.com ، nypost.com ، discogs.com ، afiavillage.com ، eventbrite.com ، peoplepill.com و owler.com

ماز Moz دارای ابزار Mozcast خود است که دمای سئو گوگل را به روز می کند و بعضی از روزها مقادیر دیوانه وار بالا و گرما را نشان می دهد: ۱۰۳ درجه در ۴ مه و ۱۱۲ درجه در ۵ مه.

دکتر پیت مایرز از ماز به من گفت که این به روزرسانی اصلی ماه مه “دومین نسخه برتر هسته در MozCast از آگوست سال ۲۰۱۸ (AKA” Medic “) بود.

مارکوس توبر از Search Metrics به ما گفت این به روزرسانی گسترده تر از به روزرسانی های قبلی است.

به نظر می رسد کمتر روی EAT به معنای عام متمرکز شده است.

با به روزرسانی های قبلی ، شما معمولاً یک سایت پزشکی بزرگ بین برندگان مانند WebMD یا مایوکلینیک دارید. ” در اینجا چنین نبود. “

“از تجزیه و تحلیل چند ساعته من به نظر می رسد که گوگل دوباره در حال کار بر روی عوامل محتوا همراه با فاکتورهای برند تجاری (شاید از جمله داده های CTR / کاربر) باشد. به نظر می رسد Spotify تحت تأثیر بروزرسانی قرار گرفته است ، که غیر منتظره است. Spotify.com  در درجه اول برای سالها در حال رشد بود.

اما صفحاتی که از open.spotify.com رتبه بندی شده اند مطالب کم و کلا کم حجم و دارای بخش لاگ این هستند. آنها نسبت به همسانان خود مانند یوتیوب رتبه بالاتری دارند و علی رغم برند قدرتمندشان رتبه های پایین تری کسب می کنند. Music.apple.com  نه برنده بود و نه بازنده.

مارکوس توبر

در اینجا نمودارهایی وجود دارد که حرکت بعضی صنایع در رتبه بندی را نشان می دهد : Metrics Search:

جامعه جستجوگرها : در انجمن سئو بحث و گفتگوی آنلاین و همچنین در رسانه های اجتماعی پیرامون این بروزرسانی است، کمبود بحث وجود ندارد. برخی ادعا کردند که بیش از ۹۰٪ از ترافیک ارگانیک گوگل خود را از دست داده اند ، در حالی که دیگران از این بروزرسانی عملکرد خوبی داشتند.

اگر مورد اصابت قرار گرفتید ، چه کاری باید انجام دهید: گوگل توصیه کرده است که اگر در گذشته از یک به روزرسانی اصلی تحت تأثیر منفی قرار گرفتید ، چه نکاتی را در نظر بگیرید. اقدامات خاصی برای بازیابی وجود ندارد ، و در واقع ، تأثیر رتبه بندی منفی ممکن است نشانه آن باشد که هیچ اشتباهی در صفحات شما وجود ندارد. با این حال ، گوگل لیستی از سؤالات را ارائه کرده است که  باید بررسی کند آیا سایت شما با بروزرسانی اصلی برخورد کرده است یا خیر .

چرا اهمیت می دهیم : جدا کردن کارهایی که باید انجام دهید برای معکوس کردن هرگونه الگوریتمی که در سایت شما دیده شده است ، بسیار سخت است. وقتی نوبت به روزرسانی های اصلی گوگل می رسد ، انجام این کار حتی سخت تر است. اگر این داده ها و تجربه و توصیه های قبلی به ما نشان داده اند این است که این به روز رسانی های اصلی گسترده ، گسترده هستند و بسیاری از موضوعات مربوط به کیفیت کلی را پوشش می دهند. داده های بالا این حقیقت را تقویت کرده اند. بنابراین اگر سایت شما با یک بروزرسانی اصلی روبرو شد ، اغلب توصیه می شود از این کار عقب نشینی کنید ، به وب سایت کلی خود نگاهی گسترده تری بیندازید و ببینید چه کاری می توانید برای بهبود کلی سایت انجام دهید

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   featured snippets یا قطعات برجسته سمت راست گوگل دیگر نیستند

روز به روزمشخص می شود که این به روزرسانی ابعاد بزرگی دارد.

کاملترین تاریخچه بروزرسانی های الگوریتم های گوگل از سال ۲۰۰۰ تا امروز
کاملترین تاریخچه بروزرسانی های الگوریتم های گوگل از سال ۲۰۰۰ تا امروز

لیست بخش هایی از مناطق تحت تأثیر قرار گرفته عبارتند از:

  • مشاغل جستجوی محلی
  • سایت های مرتبط با سلامتی
  • در حال کامل شدن در کل وب
  • چندین زبان همزمان

بسیاری از افراد این تغییرات را حس می کنند و به نظر می رسد نتایج ساعت به ساعت و روز به روز تغییر می کند.

من از سال ۲۰۰۳ تاکنون شاهد بروزرسانی به اندازه این نسخه نیستم.

Roger Montti از فعالان حوزه سئو

چرا به روزرسانی ها باعث عدم ثبات رتبه بندی می شوند

یکی از دلایلی که نتایج جستجو بی ثبات است ، به این دلیل است که ممکن است مدتی طول بکشد تا تغییرات کلیه مراکز داده را در سطح جهان انجام دهد. وقتی مرورگر شما به یک مرکز داده مراجعه می کند ، می تواند داده های قدیمی یا داده های جدید را دریافت کند.

دلیل دیگر برای توضیح تغییرات مداوم این است که چندین عامل در حال تغییر هستند.

آنچه معمولاً اتفاق می افتد این است که یک به روزرسانی به دنبال آن دوره ای از آرامش نسبی به وجود می آید که با تغییرات بیشتر که بعضاً تغییرات منفی را برعکس می کند قطع می شود.
همانطور که من آن را درک می کنم این شناخته شده به عنوان معکوس از مثبت کاذب است. مثبت کاذب وقتی است که سایتهای مربوطه ناخواسته تحت تأثیر یک به روزرسانی قرار بگیرند. مهندسان گوگل پس از بروزرسانی ، بازخورد را اندازه می گیرند ، نتایج جستجو را مرور می کنند و برای صحیح کردن نتایج کاذب ، آنرا ترسیم می کنند.

برداشتهای اول

افراد زیادی که با آنها صحبت کردم با استفاده از کلماتی مانند “قتل عام” این بروزرسانی را توصیف کردند و عنوان کردند چقدر انجام این کار در مشاغل در چنین لحظه ای سخت ناخوشایند بود.

فعال حوزه سئو تونی رایت ( tonynwright ) این برداشت را ارائه داد:

“به نظر می رسد این یکی از مهمترین بروزرسانی ها در چند سال اخیر است. هرچند برای تجزیه و تحلیل خیلی زود است ، اما سایتهایی را در چند نمودار عمودی مشاهده کردم که تحت تأثیر قرار می گیرند.

هنوز مشخص نیست که برندگان چه کسانی هستند … “

چندین نفر ابراز داشتند که در حالی که هنوز زود است ، آنها شاهد تغییراتی در بسیاری از صنایع هستند ، خصوصاً در مباحث مربوط به بهداشت.

چه کسی تحت تأثیر بروزرسانی هسته گوگل ۴ می ۲۰۲۰ قرار دارد؟

نوسانات جستجوی محلی

گزارش های زیادی وجود دارد که از نوسانات در نتایج جستجوی نوع محلی خبر می دهد.

یک نفر گرافیکی را توییت کرد که نشان می دهد جستجوی محلی از اواخر آوریل ۲۰۲۰ در جریان بوده است

شاید شنیده باشید که اخیراً نوسانات زیادی در نتایج جستجوی محلی مشاهده شده است. من در حال بررسی برخی از کمپین های ردیاب محلی ردیابی محلی whitespark هستم ، و در اینجا یک تصویر خوب مشاهده می کنید که چگونه تغییرات را از ۲۳ آوریل آغاز کرده است.

– Darren Shaw (DarrenShaw_) 2 مه ۲۰۲۰

بروزرسانی هسته گوگل چگونه تغییرات را از ۲۳ آوریل آغاز کرده است
تاریخچه الگوریتم های گوگل
تاریخچه الگوریتم های گوگل

اثر Covid-19 در الگوریتم جستجو؟

برخی تصور می کنند که منطقی به نظر نمی رسد Covid-19 ممکن است برخی از قسمت های الگوریتم گوگل را تحت تأثیر قرار دهد که تعیین می کند مردم در هنگام پرس و جو جستجو می توانند ببینند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   200 عامل رتبه بندی گوگل: لیست کامل عوامل رتبه بندی در 2020 کدامند؟

بدون تردید همه گیری ویروس کرونا الگوهای جستجو را تحت تأثیر قرار داده است.

آیا ممکن است گوگل تغییری را اضافه کند که الگوریتم گوگل را نسبت به این تغییرات حساس تر کند؟ ما واقعاً نمی دانیم

عاملی دیگر که من دیدم این است که برخی گزارش می دهند سایت هایی با برندهای معتبر که در اطراف بوده اند رتبه های بهتری به دست آورده اند ، در حالی که سایت های با برند ضعیفتر از دست داده اند.

به روزرسانی در سراسر جهان

به نظر می رسد که به روزرسانی گوگل در سراسر جهان بر SERP ها تأثیر می گذارد. گزارشات مربوط به WebmasterWorld نشان دهنده نوسانات همزمان از ایالات متحده به اروپا و به استرالیا است.

Kenichi Suzuki ، کارشناس بازاریابی موتورهای جستجوگر ژاپنی ( suzukik ) به من گفت که این آپدیت کاملاً در ژاپن احساس می شود.

این چیزی است که کنیچی گفت:

ما شاهد نوسان بزرگی هستیم. … به نظر می رسد بروزرسانی هسته اصلی می ۲۰۲۰ یک نسخه اصلی معمولی نیست. ”

از بین بردن محتوای کم ارزش؟

نکته دیگر این است که گزارش های متعددی در مورد موقعیت های از دست دادن محتوای نازک وجود دارد. این که آیا آنها به دلیل محتوای نازک خود موقعیت خود را از دست می دهند یا به دلایل دیگر مشخص نشده است.

هدف به روزرسانی چیست؟

درک این نکته مهم است که به روزرسانی های اصلی هسته گوگل ، یک صنعت خاص را هدف قرار نمی دهند.

تغییر در این الگوریتم می تواند تأثیر جدی بر صنعت داشته باشد اما این بدان معنی نیست که صنعت به طور خاص مورد هدف قرار گرفته است.

گوگل تاریخچه جدیدی در مورد به روزرسانی های گسترده هسته ای تأثیرگذارایجاد کرده است که بر عواملی مانند درک هدف جستجوی کاربر و فهمیدن صفحات وب در ارتباط آن استوار است و این صفحات برای جستجو عبارات مرتبط هستند.

به عنوان مثال ، تغییر در درک بهتر قصد جستجو می تواند بر نحوه رتبه بندی سایت های مرتبط با پزشکی در نتایج گوگل تأثیر بگذارد.

اگر گوگل تشخیص دهد که جستجوکنندگان می خواهند پاسخهای علمی برای پرس و جوهای بهداشتی داشته باشند ، این امر تأثیر منفی بر سایتهای دارای اصطلاحات “طبیعی” می گذارد.

بنابراین اگر به نظر می رسد سایتهای مرتبط با پزشکی به طور نامتناسب تحت تأثیر قرار گرفته اند ، می تواند اثر تغییر در درک هدف جستجو باشد.

همچنین عوامل مرتبط با لینک ها بخشی از به روزرسانی های الگوریتم اخیر گوگل است ، مانند زمانی که گوگل تصمیم گرفت به طور انتخابی از برخی پیوندهای بدون پیگیری ( نوفالو) برای اهداف رتبه بندی استفاده کند.

گوگل برای چه چیزی به روزرسانی می کند؟

گوگل به هیچ وجه با کیفیت خاصی به سایت ها پاداش نمی دهد. گوگل وب سایتها را برای ارتباط آنها با یک جستجو رتبه بندی می کند.

گوگل همچنین از سیگنال پیوند برای تعیین محبوبیت یک سایت و اهمیت آن برای جستجو استفاده می کند.

آیا به روزرسانی ها روی کیفیت متمرکز می شوند؟

گوگل همیشه آرزو می کند که سایت های با کیفیت پایین را رتبه بندی نکند. مهمترین چیز این است که آیا یک صفحه وب هنگام ایجاد هرگونه جستجوی خاص ، کاربر را راضی می کند یا خیر.

گوگل به دلیل قرار گرفتن در یک سایت با کیفیت ، صفحه وب را رتبه بندی نمی کند. این یک صفحه وب را در رتبه بندی قرار می دهد زیرا مرتبط است.

توصیه نهایی

مهم است که صبر کنید تا نتایج جستجو قبل از ایجاد هرگونه تغییر تنظیم شود.

مراقب سایت هایی باشید که برنده هستند و سعی کنید درک کنید که چرا این سایتها موفق شده اند. از بدیهی ترین دلیل استفاده نکنید.

بهتر است تغییرات را از طریق لنز نحوه برخورداری از سایت به بهترین وجه جستجو جستجو کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.