گوگل دیگر آن گوگل قدیمی نیست و گوگل تغییر کرده است

تلفن بین الملل – دفتر کار مجازی
آگوست 10, 2019
هشتگ یعنی بازاریابی اینستا
نوامبر 8, 2019
Show all

گوگل دیگر آن گوگل قدیمی نیست و گوگل تغییر کرده است

گوگل دیگر گوگل قدیمی نیست

روزیکه گوگل به عنوان موتور جستجوی سیزدهمی که با اتکا به یک الگوریتم دانشجویی قصد داشت تا وارد دنیای کسب و کار دیجیتال شود شاید تصورش را نمیکرد که نامش به یک فعل در زبان های مختلف تبدیل شود.

واقعیت این است که گوگل تغییر کرده است و با الگوریتم هایش ما را حسابی سورپرایز کرده است.

بعد از اینکه حدودا ماهیت الگوریتم اصلی گوگل توسط رقبا و وب مستر کشف شد  که همانا ارتباط وب سایت ها بر اساس تعداد و اهمیت لینک ها بود سئو به یک شغل پر طرفدار تبدیل شد و همزمان گوگل شروع به تصحیح و تغییر این الگوریتم کرد و آیتم هایی را به آن اضافه کرد تا در مقابل این کشف مقاومت کند و خب در ابتدا خیلی هم موفق نبود ، این را می شد از آگهی های قدیمی در سئو فهمید که تضمین میدادند در زمان محدودی وب سایت را در آمار های گوگل بالا بیاورند و این کار را هم انجام میدادند.

اما آرام آرام به نظر می رسید گوگل در حال تغییراتی است و این را هر چند وقت یک بار از تغییر رتبه ها متوجه می شدیم اما با صرف زمان و دنیای سوشال که می توانستیم همه چیز را در آن به اشتراک بگذاریم می یافتیم و دوباره روز از نو و روزی از نو .

این تعقیب و گریز تا جابی پیش رفت که در مقاله شبکه های اجتماعی تهدیدی بر سلطه گوگل به آن پرداختیم.

تا سالها به همین منوال پیش رفت و هر سال روش هایی برای بالارفتن در رتبه های گوگل ترند می شدند ، اصطلاحات کلاه سفید و سیاه و خاکستری ایجاد شدند اما اگر بخواهیم امروز درباره گوگل صحبت کنیم دیگر باید بگوییم گوگل دیگر آن گوگل قدیمی نیست.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   طراحی سایت و دردسر انتخاب رمزهای عبور - پسورد -

گوگل در روز تقریبا چند تغییر در الگوریتم دارد و به طرز عجیبی به رفتار کاربر متصل شده است و کوچکترین کار و حرکت غیر متعارفی را تمیز می دهد و تقریبا غیر محتمل است که کسی الگوریتم های گوگل را ورای آنچه خودش معرفی می کند کشف کند.

تا حدی این تغییرات زیاد شده اند و بی زمان و نامرتب و غیر قابل پیش بینی که به طور مجازی وضع آب و هوایی الگوریتم های گوگل پدید آمده است و مثلا می گویند امروز آب و هوای الگوریتم های گوگل طوفانی است و این یعنی تغییرات زیادی داشتیم که این را از روی دسترسی به هزاران وب سایت و رصد کردن رتبه های کلمات کلیدی آنها در رتبه های گوگل متوجه می شوند .

گوگل تغییر کرده است ، آب و هوای سئو گوگل

آب و هوای سئو گوگل ، گوگل همچنان در حال تغییر است

روبرویی با گوگل امروزه به جنگی نابرابر تبدیل شده است ، جنگی که با لشگر عظیم و قدرتمند الگوریتم های گوگل که توسط هوش مصنوعی کنترل می شود ترس عجیبی در دل افرادی ایجاد می کند که قصد فریب آنها را دارند.

و بهترین راه و تنها راه تعامل با گوگل تنها و تنها رعایت اصول مطرح شده در بخش آموزش کاربران گوگل شده است.

گوگل به سختی تلاش می کند تا به ما بفهماند برای پیشرفت  به رتبه وب سایت فکر نکنیم و به حل مشکل کاربران تمرکز کنیم تا موفق شویم.

تا نوشته بعدی خدانگه دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.