گوگل فلوریدا Florida: اولین بروزرسانی عمده الگوریتم گوگل

چطور با سئو از تاثیر کرونا ویروس کم کنیم
۱۳ راه که می توانید از سئو و بازاریابی برای مقابله با تاثیر کرونا ویروس استفاده کنید
مارس 18, 2020
شش قدم تا تبدیل شدن به یک جستجوگر حرفه ای
شش قدم تا تبدیل شدن به یک جستجوگر حرفه ای
مارس 19, 2020
Show all

گوگل فلوریدا Florida: اولین بروزرسانی عمده الگوریتم گوگل

Google Florida: به روزرسانی که برای همیشه SEO را تغییر داده است

در ۱۶ نوامبر ۲۰۰۳ ،با بروزرسانی گوگل فلوریدا “طوفان” فاجعه بار دنیای سئو را لرزاند.

در اواسط فصل خرید تعطیلات ، بروزرسانی فلوریدا گوگل با انتقام جنجالی مواجه شد.

مانند توفان های رایج در ایالت فلوریدا ، نتایج به گرداب گرفتار شد.

پس از اتمام ،سرپ ها SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) به سختی قابل تشخیص بودند.

این اولین به روزرسانی مهم الگوریتم گوگل بود که در دهه ای پر از بروزرسانی های عظیم به وقوع پیوست.

گوگل فلوریدا Google Florida: به روزرسانی که برای همیشه SEO را تغییر داده است

رفته رفته ، تاکتیک های اسپم در دهه گذشته بود – چاشنی کلمات کلیدی ، استفاده از سایتهای متعدد تحت همین مارک ، متن نامرئی و پیوندهای پنهان.

Webmaster World تصمیم گرفته بود تا به روزرسانی هایی را به سبک طوفان بنامد ، و با “F” بعدی و Pubcon Orlando فقط چند هفته از راه دور ، Brett Tabke گفت که او نمی تواند در برابر اصرار به نام گوگل فلوریدا مقاومت کند.

بسیاری از تئوری های توطئه در مورد تصمیم نامگذاری بسیار زیاد هستند ، از جمله نظریه هایی که فکر می کنند علت این امر به دلیل برخورداری از شبکه های وابسته به فلوریدا باشد.

با این حال ، تابکه اصرار دارد هیچ دلیلی پنهانی برای فراخوان به روزرسانی فلوریدا وجود نداشته باشد – موضعی که او هنوز هم حفظ می کند.

صرف نظر از آنچه نامیده می شد ، فلوریدا تعداد زیادی از مقاله ها را به وجود آورد ، بسیاری از آنها هم اکنون به دلیل اینکه سایت های آنها تعطیل یا فروخته شده اند ، دیگر نیستند.

به روزرسانی فلوریدا گوگل با استفاده از ” آزمایش فیلتر ” ، استراتژی خود را آغاز کرد و علاقه خود را به وب سایت Scroogle (که اکنون کمبود آن است) تمدید کرد ، و عموماً باعث شد تا متخصصان سئو برای پی بردن به آنچه اتفاق افتاده است ، تلاش کنند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   بروزرسانی گوگل می دی MayDay - نگاهی دقیق تر به تأثیرات

اعتراض خرده فروشان قابل توجه بود.

قبل از فلوریدا ، بسیاری از خرده فروشان تقریباً به طور کامل به شرکت های وابسته متکی بودند تا بتوانند به وب سایت های خود مراجعه کنند. پس از فلوریدا ، بسیاری از فروشندگان عمده و خرده فروش شاهد کاهش چشمگیر ترافیک در زمان تعطیلات بودند.

برخی از خرده فروشان کوچکتر حتی از کار خارج شده و تهدید به شکایت کردند.

اعتراض آنقدر بلند بود که گوگل قول داد سعی کند تا قبل از تعطیلات دوباره یک به روزرسانی قابل توجه را ایجاد کند. گوگل وقتی نوبت به روزرسانی های پنگوئن در نوامبر و دسامبر رسید ، این وعده غیر رسمی را تا سال ۲۰۱۱ نگه داشت.

فلوریدا با SERP ها چه کرد؟

طبق مقاله عالی که در آن زمان توسط گورد هاتچکیس (که اکنون فقط از طریق archive.org قابل دسترسی است ) نوشته شده است ، فلوریدا:

“به نظر می رسد یک فیلتر جدید است که برای جستجوهای مبتنی بر تجاری اعمال می شود ، که توسط برخی از کلمات موجود در پرس و جو ایجاد شده است. این فیلتر بسیاری از سایتهایی را که قبلاً ۱۰۰ نفر برتر را از بین برده اند پاک می کند. در چندین آزمایش ، ما دریافتیم که فیلتر بطور کلی ۵۰ تا ۹۸٪ سایت های قبلاً فهرست شده را حذف می کند ، با میانگین ۷۲٪ به نظر می رسد. “

وی در ادامه نوشت:

“هدف کاملاً مشخص است. سایت های وابسته [sic] آن ، با دامنه هایی که حاوی کلمات کلیدی هستند ، و دارای شبکه ای از لینک های کلیدی هستند که به صفحه اصلی سایت باز می گردند. این فیلتر به طور چشمگیری در از بین بردن درهم و برهمی مؤثر است. متأسفانه ، سایتهای تجاری قانونی با رتبه پایین صفحه نیز حذف می شوند. “

مطابق گزارش های مختلف در مورد انجمن های SEO (دوباره ، دیگر جز از طریق archive.org در دسترس نیست) و براساس حافظه این نویسنده ، هدف از نظر برخی اصطلاحات بسیار تجاری بود.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   الگوریتم پنگوئن گوگل به زبان ساده

جواهرات ، هتل ها ، ساعت ها ، لباس و اصطلاحات تجاری مشابه همه این فیلتر را فعال می کنند ، در حالی که شرایط بزرگسالان و شرایط کازینو این کار را نکرد.

فیلتر فقط روی عبارات جستجوی حجم بالا متمرکز شده بود ، و هیچ عبارت جستجوی دم بلند تأثیر نمی گذارد.

با این حال ، همانطور که باید همیشه با تمام به روزرسانی ها به خاطر داشته باشیم ، آنهایی که سخت ترین ضربه به روزرسانی ها هستند ، با صدای بلند هستند. برای هر سایتی که در طول فلوریدا آسیب دیده ، سایتهایی وجود داشته اند که سودهای مربوطه را مشاهده می کنند.

در حالی که بسیاری از متخصصان سئو معتقد بودند که به روزرسانی فلوریدا شرایط تجاری خاصی را هدف قرار داده است ، این تنها حدس است.

با گذشت بیش از یک دهه از به روزرسانی های گوگل و بهبود کیفیت جستجو ، احتمالاً احتمالاً این بروزرسانی فقط تاکتیک های مربوط به اسپم را هدف قرار داده است ، و از آنجا که اتفاق می افتد خرده فروشان تجاری و وابستگان فعال ترین در این حوزه باشند ، سخت ترین ضربه را داشتند.

گوگل به ندرت صنایع یا سایتهای خاصی را هدف قرار می دهد. در عوض تصمیم به تاکتیکهای هدف گرفت.

وقتی این تکنیک ها به سختی به صنایع خاص برخورد می کنند ، صنایع ناپسند می شوند.

به یاد داشته باشید ، مانند سایر موارد موجود در سئو ، همبستگی با علی با یکدیگر برابر نیست.

زندگی پس ازگوگل فلوریدا Google Florida برای سئو

بعد از حل شدن گرد و غبار در ژانویه و فوریه ، فهمیدیم که به همان اندازه که صدمه دیده باشد ، فلوریدا مانند بیرون کشیدن باند است … در آن لحظه خیلی صدمه دید ، اما در نهایت بهترین کار برای ما بود.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   کلمات کلیدی به زبان ساده

ما شروع به دو برابر ساختن سایتهای با کیفیت بالاتر کردیم. بیشتر خرده فروشان به جای اینکه به شرکتهای وابسته مسئولیت بخش اعظم درآمد خود را بر عهده بگیرند ، شروع به تمرکز بر روی سایت های خود کردند و موارد تا حد زیادی به حالت عادی برمی گردد.

یکی دیگر از نسخه های تمیز کننده اضافی ، آستین ، کار خود را در فلوریدا آغاز کرد. در حقیقت ، تا زمان معرفی صفت nofollow در ژانویه ۲۰۰۵ ، SEO برای مدتی ساکت بود.

اندکی می دانستیم که گوگل در حال ایجاد زمینه برای جاگر است که به پیوندهای اسپم سخت ضربه خواهد زد و پیشرو Penguin خواهد بود.

ما هنوز سالها از پاندا و پنگوئن فاصله داشتیم که در نهایت می توانست کل صنعت را تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.