گوگل متحمل شکست بزرگی شد – باید به ناشران فرانسوی هزینه بپردازید

کنیبالیزیشن در سئو
کنیبالیزیشن Cannibalization چگونه اتفاق می افتد؟ و آیا ابزاری برای تشخیص این مشکل وجود دارد؟
آوریل 11, 2020
حذف محتوای قدیمی
چگونه و چرا باید محتوای قدیمی خود را بهبود یا حذف کنید، جان مولر توضیح میدهد
آوریل 14, 2020
Show all

گوگل متحمل شکست بزرگی شد – باید به ناشران فرانسوی هزینه بپردازید

گوگل یک پرونده مهم را در فرانسه باخت

گوگل یک پرونده مهم را در فرانسه باخت که گوگل را موظف می کند به ناشران خبرهای فرانسوی به دلیل استفاده از محتوای آنها هزینه بپردازد.

Google به سوء استفاده از موقعیت خود متهم شد

حکم سازمان رقابت فرانسه ، گوگل را به عدم رعایت قوانین فرانسه که به سازمان های دیجیتالی دستور می دهد برای قیمت عادلانه استفاده از محتوا مذاکره کنند ، متهم کرد.

مشخص شد که فعالیتهای گوگل به سازمانهای خبری فرانسوی که مجبور شده اند از گوگل استفاده کنند تا در استفاده مجانی از مطالب خود در گوگل نیوز، مطابقت داشته باشد ، آسیب رسانده است.

این حکم همچنین گفت که به جای پیروی از الزام ۲۰۱۹ ، گوگل در مورد سیستم پرداخت عادلانه با سازمان های خبری مذاکره کند که گوگل به سادگی خودش را از نمایش اخبار فرانسوی کنار کشیده است.

گوگل نیوز - بخش مورد بحث پرونده
گوگل نیوز – بخش مورد بحث پرونده ای که گوگل باخت

طبق نسخه ترجمه شده این تصمیم :

گوگل گفت: “Google به طور یک جانبه تصمیم گرفت که دیگر خلاصه مقاله ، عکس ها و فیلم ها را در خدمات مختلف خود نمایش ندهد ، مگر اینکه ناشران آنرا به آنها ارائه دهند.به صورت رایگان.

در عمل ، اکثریت قریب به اتفاق ناشران مطبوعات مجوزهای رایگان گوگل را برای استفاده و نمایش محتوای محافظت شده خود ، بدون مذاکره و بدون دریافت هیچ گونه پاداش از گوگل اعطا کرده اند. ”

طبق گزارشی در رسانه فرانسه ،

Google سه ماه فرصت دارد تا با حسن نیت با ناشران خبر مذاکره کند تا حق استفاده از عناوین ، تصاویر و قطعه ها را بپردازد.

علاوه بر این ، گوگل باید چهار هفته گزارش را ارائه دهد تا جزئیات آن را در مورد پیشرفت و پیگیری گزارش ها هر ماه پس از آن ارائه کند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   featured snippets یا قطعات برجسته سمت راست گوگل دیگر نیستند

طبق گزارش خبری فرانسه ، این پاسخ گوگل بود:

وی گفت: “ما با تعداد زیادی از ناشران مطبوعات در حال گفتگو هستیم تا حمایت و سرمایه گذاری خود را به نفع بخش مطبوعات افزایش دهیم. ما با تصمیم سازمان رقابت ، که ما در حال تجزیه و تحلیل هستیم ، ضمن ادامه این مذاکرات ، عمل خواهیم کرد. “” ریچارد گینگراس ، معاون رئیس جمهور در گوگل در AFP. ”

شکست اصلی برای Google

این یک ضرر بزرگ برای گوگل است زیرا به نظر می رسد که پیش زمینه ای را برای گوگل ایجاد می کند که مجبور شود به ناشران اخبار برای استفاده ازحق استفاده از قطعات ، عناوین و تصاویر آنها هزینه پرداخت کند. گوگل همیشه استدلال کرده است که با ارسال ترافیک به سازمان های خبری و ناشران عملکرد خوبی داشته است. تنظیم کننده رقابت فرانسه البته چیزی غیر از این می گویند. آنها معتقدند که اقدامات گوگل به ناشران آسیب رسانده است.

به نظر می رسد که مدل تجاری گوگل در استفاده از مطالب ناشران خبر در گوگل نیوز باید در فرانسه پایان یابد.

سوالی که پیش می رود اینست که آیا اقدامات مشابهی در سراسر جهان برای گوگل اتفاق می افتد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.