۱۲ روش سئو کاملاً منسوخ شده که باید از آنها دوری کنید

5 مورد که هر استراتژی سئو به آن نیاز دارد
۵ مورد که هر استراتژی سئو به آن نیاز دارد
ژوئن 20, 2020
اپلیکیشن
اپلیکیشن (Application) چیست؟انواع اپلیکیشن و تفاوت وب اپلیکیشن با وب سایت
آگوست 3, 2020
Show all

۱۲ روش سئو کاملاً منسوخ شده که باید از آنها دوری کنید

12 روش سئو کاملاً منسوخ شده

در اینجا ۱۲ روش سئو وجود دارد که قبلاً کار می کردند (تا حدی) ، اما اکنون می تواند صدمه ی زیادی به برند یا وب سایت شما وارد کنند.

جستجوگرها طی سالهای متمادی تغییرات گسترده تکاملی را پشت سر گذاشته و هر روز به این کار ادامه می دهد.

اگرچه اکثر تاکتیک های بازاریابی سنتی (در بیشتر قسمت ها) هنوز در بازاریابی دیجیتال صادق است ، اما تغییرات سئو  به طور چشمگیری چشم انداز را تغییر داده است.

بیشتر اینها ، اگر نه همه اینها ، به ویژه در بهبود وب و جستجو کمک کرده است.

با این حال ، برخی از مردم هنوز هم به “راه های قدیمی” پایبند هستند و سعی می کنند از شیوه های قدیمی برای بهبود دیداری و عملکرد جستجوی ارگانیک برند خود استفاده کنند.

برخی از تاکتیک ها چند سال پیش کار کرده بودند ، اما اکنون همانند قبلاً کارآمد نیستند.

با این وجود بسیاری از بازاریابان تازه کار و یا صاحبان مشاغل کوچک هنوز از این تکنیک های “زامبی” سئو استفاده می کنند (تاکتیک هایی که  باید مرده باشند ، اما به دلایلی خیرخواهانه نیستند).

نه تنها آنها ناکارآمد هستند بلکه بسیاری از ۱۲ شیوه قدیمی منسوخ شده در زیر برای سلامتی برند ، وب سایتها و سایر خصوصیات دیجیتالی شما خطرناک هستند.

۱٫ سوء استفاده از کلید واژه – روش اول منسوخ شده سئو

روش های بسیاری وجود دارد که وب مسترها و “بازاریابان” همچنان به درک غلط از نقش کلمات کلیدی در ابتکارات کلی سئو ، و نحوه استفاده از آنها در استراتژی روزمره می پردازند.

بیایید نگاهی دقیق تر به انواع خاص سوء استفاده از کلمات کلیدی و سوء مدیریت بپردازیم ، از جمله استفاده های نامربوط ، نوشتن برای تراکم خاص کلمات کلیدی و چاشنی کلمات کلیدی.

هدفمندی یا سردرگمی کلمه کلیدی بی ربط

اغلب اوقات ، متخصصان تازه کار سئو سعی می کنند متن و پیام خود را در محدوده تحقیقات کلمه کلیدی خود قرار دهند (و نه چیز دیگری).

این “بازاریاب” محتوا و ابرداده های آن را به نمایش می گذارد تا کلمات کلیدی را به طور صحیح مطابقت نداشته باشد ، و همچنین قصد صحیحی از کاربرانی که جستجوها را برای کلمات کلیدی با حجم بالا مورد هدف قرار نمی دهند ، شکل دهد.

این باعث می شود مارک ها قبل از اینکه فرصتی برای برقراری پیام واقعی با آنها داشته باشند ، توجه خوانندگان را از دست دهند.

اگر کلمات کلیدی موجود در بازار با محتوای موجود در صفحه مطابقت نداشته باشد ، قطع اتصال باعث موفقیت در موفقیت محتوا خواهد شد حتی اگر کیفیت دیگری نداشته باشد.

به منظور افزایش دید ، سعی نکنید کاربران را گمراه کنید و آنها را به سمت محتوایی که توسط کلمات کلیدی با حجم بالا اشتباه نشان داده شده اند هدایت کنید.

گوگل می داند که این چه چیزی به نظر می رسد ، و واقعاً می تواند بعنوان یک روش SEO منسوخ (و همچنین تکنیک “کلاه سیاه” در بسیاری موارد) تعریف شود.

تراکم کلمات کلیدی

نوشتن یک “چگالی کلمه کلیدی” ، مانند بسیاری از روشهای بازاریابی متمرکز بر کلمات کلیدی ، فقط علامت آن را ندارد.

گوگل دیگر به چگالی کلمه کلیدی (یا نسبت استفاده خاص از کلمات کلیدی به نسخه کلی صفحه) بستگی ندارد تا مشخص کند آیا یک صفحه وب منبع موثری برای پاسخ به یک سؤال جستجو است.

این بسیار پیشرفته تر از خزیدن برای کلمات کلیدی است. موتورهای جستجو مانند گوگل از تعداد زیادی سیگنال برای تعیین نتایج جستجو استفاده می کنند.

در حالی که کلمات کلیدی برای مباحث و ایده هایی که ارائه می دهند از اهمیت برخوردار هستند ، آنها معیاری برای رتبه بندی برای سؤالات جستجوی با ارزش نیستند.

کیفیت محتوا و چگونگی تحویل پیام ها مقطه حیات آن ها است.

کلمات کلیدی

این احتمالاً قدیمی ترین حقه کتاب است.

سئو مربوط به کلمات کلیدی است ، درست است؟

بنابراین ، بارگذاری صفحات وب با کلمات کلیدی – به خصوص همان کلمه کلیدی با ارزش بالا که در سراسر وب سایت هدف قرار می دهیم – آیا به ما کمک می کند تا در جستجوی بالاتر ، از رقابت خارج شویم؟

قطعا نه.

موتورهای جستجو مدتهاست که می دانند چگالی کلمات کلیدی چیست و چه نوع ترکیبی از متن غیر طبیعی است. آنها این موارد را به عنوان تلاش برای دستکاری نتایج جستجو و تخریب محتوا به همین ترتیب متوجه می شوند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   جان مولر آنچه را برای رتبه های برتر مهم است توضیح داد

بله ، ممکن است هنوز هم مطالب ارزشمندی وجود داشته باشد که از چاشنی کلمات کلیدی ساده ، چه عمداً و چه ناخواسته استفاده کند ، که به دلیل ارزش واقعی آن برای کاربران تخریب نشده است.

وب مسترهایی که سعی در بازی با سیستم دارند ، تا آنجا پیش می روند که تغییر متن کلمات کلیدی با ارزش بالا را در صفحه وب سایت قرار دهند یا حتی به طرز دقیق تر ، آن کلمات کلیدی را با همان رنگ پس زمینه سایت در آورند ، و آنها را مخفی نگه دارند. از انسانها اما نه خزنده های موتور جستجو.

وب مسترها نیز این کار را با پیوندها امتحان کرده اند . (کاری از این دست انجام ندهید.)

به یاد داشته باشید ، شما در حال نوشتن برای انسان ها هستید ، نه موتورهای جستجو.

روش های منسوخ سئو

۲٫ نوشتن برای روبات یکی دیگر از روش های منسوخ شده سئو

این مهم است که بدانیم نوشتن غیر طبیعی غیر طبیعی نیست.

و موتورهای جستجو آن را می دانند.

اعتقاد این است: نوشتن برای وب بدان معنی است که باید هر بار که ذکر شد ، موضوعی را با نام مناسب آن تکرار کنیم ، در نسخه های مختلف و نسخه های جمع شده / غیر کثرت کلمه کار کنیم تا “همه پایه ها پوشانده شود.”

هنگام خزیدن ، خزنده ها کلمه کلیدی را تکرار می کنند و در چندین نسخه مختلف ، بنابراین صفحه را به دست می آورند تا به خوبی برای تغییرات کلمه کلیدی مورد استفاده قرار گیرد (بارها و بارها … و بارها).

این دیگر کار نخواهد کرد.

موتورهای جستجو به اندازه کافی پیشرفته هستند تا کلمات کلیدی تکرار شده ، تغییرات آنها و تجربه نامطلوب محتوای کلی بد را درک کنند.

برای انسانها بنویسید ، نه خزنده موتورهای جستجو یا هر ربات دیگری.

۳٫ بازاریابی مقاله و راهنمای مقاله

هرگونه تلاش برای بازی سیستم معمولاً در دنیای سئو کارایی ندارد.

اما این مانع از تلاش مردم نمی شود.

به خصوص هنگامی که این تاکتیک ها پیشرفت های چشمگیری را برای یک برند ، وب سایت و یا ویژگی های دیجیتالی مرتبط با آن ارائه می دهند.

مطمئناً ، فهرستهای مقاله کار می کنند. و آنها خیلی خوب و خوب برای مدت طولانی کار کردند.

که معمولاً یکی از اولین شکل های دیجیتال مارکتینگ در نظر گرفته می شد ، اتحادیه مقاله از میوه های کم آویز برای افراد شناخته شده بود. و از آنجا که این ایده شبیه کانالهای دیگر مانند تلویزیون و چاپ بود که از قبل به طور مرتب از محتوای سندیکا استفاده می کنند ، منطقی بود.

اما سرانجام گوگل گرفت و بروزرسانی تغییر یافته بازی پاندا را در سال ۲۰۱۱ به نمایش گذاشت.

پاندا چشم انداز جستجو را هدف قرار داد ، مزارع و دایرکتوری های محتوا را هدف قرار داد ، و همچنین وب سایت های دیگری که محتوای تبخال را ارائه می دهند (خواه ساده یا بد بود ، کاذب ، به طرز وحشتناکی نوشته شده ، منطقی نیست ، یا از شخص دیگری دزدیده شده است).

ایده در مورد بازاریابی مقاله در دنیای امروز منطقی نیست ، جایی که باید محتوای با کیفیت شما اصیل باشد و نشان از تخصص ، اقتدار و اعتماد به نفس داشته باشد.

۴- ریسندگی مقاله

به طور معمول با نرم افزار انجام می شود ، چرخش مقاله تاکتیک کلاه سیاه برای تلاش برای ایجاد مجدد محتوای با کیفیت با استفاده از کلمات ، عبارات و سازمان های مختلف است.

اساساً نتیجه نهایی آشفتگی مقاله ای بود که همان نکاتی را به عنوان منبع منبع بیان می کرد.

جای تعجب نیست که این دیگر مؤثر نیست.

در حالی که هوش مصنوعی تمام وقت در ایجاد محتوا بهتر می شود ، هر چیزی که توسط یک دستگاه تولید می شود ، هنوز کیفیت پایین تری از آنچه یک انسان می تواند تولید کند – چیزی اصلی ، مفید و ماده است.

۵٫ خرید پیوندها

این یکی سال ها بعد هنوز هم میزبان وب مسترها است.

مانند اکثر تاکتیک های سئو ، اگر به نظر سایه می رسد ، احتمالاً نباید این کار را انجام دهید.

خرید لینکها فرقی نمی کند.

روزی روزگاری ، این روال معمول بود که به سرعت هزینه کنید تا حجم بالایی از پیوندهای مربوط به سایت شما به دست بیاید.

اکنون ما اکنون که پروفایل های بک لینک دقیقاً مانند وب سایت هایی که تحت نظارت آنها هستیم ، باید حفظ و بهینه شده و دامنه هایی با کیفیت پایین با بک لینک های بسیار زیاد که به یک وب سایت اشاره می کنند ، ممکن است برای سلامتی وب سایت خطرناک باشد.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   چرا جستجو و سئو مهم است و 3 اصل مهم بازاریابی

گوگل می تواند به راحتی سایت های با کیفیت پایین را شناسایی کند ، همچنین مشخص می کند چه زمانی این سایت ها تعداد زیادی پیوند را ارسال می کنند که اینگونه نیست.

امروز اگر می خواهید به طور قانونی به تقویت اقتدار و دید وب سایت خود کمک کنید ، باید  پیوند کسب کنید ، نه برای پرداخت شخصی به کسی که بتواند آنها را بصورت دستی بسازد ، درآمد کسب کنید.

۶٫ متن لنگریا انکر تکست

پیوند داخلی مشخصه هر ساختار سایت خوب و تجربه کاربر است.

این به طور معمول با متن لنگر انجام می شود ، یک عنصر HTML که به ما این امکان را می دهد تا در صورت کلیک روی یک لینک ، به کاربران بگوییم چه نوع محتوایی را می توانند انتظار داشته باشند.

انواع متن لنگر (مارک ، برهنه ، تطابق دقیق ، وب سایت / نام تجاری ، عنوان صفحه و / یا سرفصل و غیره) وجود دارد ، اما مطمئناً بسته به کاربرد و وضعیت ، برخی از آنها مطابق با سایر موارد مطلوب تر شده اند.

در گذشته ، استفاده از متن های دقیق و غنی از کلمات کلیدی کلمات متداول SEO بهترین شیوه ها بود.

از زمان پنگوئن ، الگوریتم های گوگل در شناسایی محتوای بیش از حد بهینه شده بهتر عمل کرده  است .

این موضوع به قانون طلایی در مورد تولید محتوای خوب ساخته شده و کاربر پسند و طبیعی برمی گردد.

اگر برای موتورهای جستجو و نه انسان بهینه هستید ، به احتمال زیاد شکست خواهید خورد.

۷٫ تاکتیکهای تحقیقاتی کلمات کلیدی منسوخ

کلمات کلیدی مطمئناً طی ۵ تا ۱۰ سال گذشته تغییرات چشمگیر داشته اند.

بازاریاب ها قبلاً مجموعه ای از داده های سطح کلمه کلیدی را در نوک انگشتان خود داشتند ، به ما این امکان را می دادند تا ببینیم چه چیزی برای مارک ما مفید است و چه چیزی نیست ، بلکه درک بهتری از هدف گیری ایده و قصد کاربر دارد .

بخش عمده ای از این موارد با کلمه کلیدی “(ارائه نشده است”) به کنار جاده رفت .

در سالهای بعد ، ابزارهایی ظاهر شدند که سعی در تکثیر داده های کلمات کلیدی داشتند. اما بازآفرینی کامل آن به درستی کاملاً غیرممکن است.

با این وجود ، حتی با وجود این داده های کلیدی موجود در بازار ، بازاریابان موظفند تحقیقات خود را در مورد کلید واژه ها انجام دهند تا درک صنعت ، رقابت ، منطقه جغرافیایی و غیره را بدست آورند.

برای انجام این کار ، بسیاری از بازاریابان به برنامه Keyword Planner رایگان Google مراجعه می کنند .

در حالی که داده های موجود در طول سال ها مورد بررسی قرار گرفته است ، این یک محصول رایگان متعلق به Google است که داده هایی را در اختیار ما قرار می دهد که قبلاً واقعاً نتوانسته ایم از آن استفاده کنیم ، بنابراین بسیاری از ما همچنان به استفاده از آن (خودم در آن گنجانده ام) ادامه می دهیم.

اما مهم است که به یاد داشته باشید که داده ها در واقع برای کلمات کلیدی چه چیزی را نشان می دهد.

“رقابت” در برنامه کلیدی کلیدی صرفاً به رقابت پرداخت شده و ترافیک مربوط می شود ، بنابراین ساخت استراتژی جستجوی ارگانیک در اطراف این داده ها عملاً بی فایده است.

برخی از گزینه های دیگر این ابزار Moz Keyword Explorer و ابزار Magic Keyword SEMrush است که هر دو ابزار پرداخت شده اند.

Google Trends برای این نوع تحلیل رقابتی نیز مفید است و این برنامه رایگان است.

۸٫ صفحات برای همه تغییرات در کلمات کلیدی

این هم روش هشتم منسوخ شده سئو که دیگر کارایی ندارد.

این یک بار یک تاکتیک مفید بود تا بتوانید برای همه تغییرات کلمات کلیدی با ارزش بالا که توسط برند شما و پیام های آن هدف گرفته شده است ، رتبه بندی کنید.

خوشبختانه ، به روزرسانی های الگوریتم مانند  مرغ مگس خوار ،  رنک برین و دیگران به گوگل کمک کرده اند که درک کند تغییرات یک کلمه در واقع همه مربوط به همان موضوع هستند.

بهترین و مفیدترین محتوای پیرامون این موجودات باید به دلیل ارزش ارائه شده به کاربران در این موضوع ، فقط یک تنوع در کلمه قابل مشاهده نباشد.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   الگوریتم پنگوئن گوگل به زبان ساده

گذشته از این واقعیت که این امر منجر به خودکشی سازی وحشیانه سایت می شود ، استفاده و پیمایش یک وب سایت را بسیار دشوارتر می کند ، زیرا محتوا بسیار فوق العاده مشابه خواهد بود.

تجربه منفی کاربر به تنهایی دلیل کافی برای انجام این کار نیست. اما این واقعیت افزوده که گوگل بهتر از غافل کردن این عمل می داند ، باعث می شود که هیچ فکری نداشته باشیم.

این تاکتیک تکامل یافته و سرانجام منجر به آغاز بسیاری از مزارع محتوا شد که صرفاً به دلیل ارزش و دیدگاه کلمات کلیدی خود ، ترافیک را هدف قرار می دادند.

این امر به “روش قدیمی” بهینه سازی وب سایت – برای کلمات کلیدی و موتورهای جستجو ، به جای کاربران و قصد آنها مربوط می شود.

۹٫ دقیقا عبارت جستجوها را هدف قرار دادن

تاکتیک هدف قرار دادن دقیقا همان عبارات پرس و جوها با این امید که بتواند برای آن دسته از سؤالات صرفاً برای شماره ترافیک رتبه بندی کند – و نه به این دلیل که جستجوی جستجو یا پاسخ آن در واقع به کسب و کار بهینه سازی شده برای آن مربوط می شود – قبل از استقرار کامل نمودار دانش گوگل.

بازاریابان تلاش می کنند تا در جستجوی جستجوی دقیق بازی ، در رده های بالای صفحه قرار بگیرند تا یک جعبه برک آوت و افزایش نرخ کلیک را برای سایت های خود ایجاد کنند.

۱۰٫ دامنه های مطابقت دقیق

داشتن کلمات کلیدی با ارزش بالا در URL شما معنی دارد. تا حدی

اما هنگامی که گیج کننده یا گمراه کننده شود (به عنوان مثال ، منجر به یک تجربه کاربر بد) می شود ، شما باید خط را ترسیم کنید.

بهترین کار اصلی برای دامنه ها این است که آن را با برند خود سازگار نگه دارید.

نامهای تجاری باید کوتاه ، مختصر و تا حدودی معنی دار باشند.

چرا شما نمی خواهید همان را از دامنه خود؟

مدت ها قبل گوگل دامنه های مناسب تطابق را بسیار ارزشمند می کند زیرا استفاده از آن به عنوان سیگنال منطقی است.

داده های رفتاری اکنون به Google کمک کرده است تغییراتی مانند این (و بسیاری دیگر) را انجام دهد که عقل سلیم است ، حرکت های نظافت.

یک شرکت خوب را اجرا کنید و محصولات و / یا خدمات عالی را با نام تجاری ارائه دهید ، و Google در ساختن نام تجاری شما هنگامی که مربوط به افرادی است که در جستجوی آن هستند ، انجام خواهد داد.

فرکانس سایت مپ از روش های منسوخ شده سئو

۱۱٫ فرکانس نقشه سایت XML

ما هرگز نباید سعی در خزنده موتورهای جستجو کنیم تا وب سایت ما بیشتر از سایرین خزیده شود زیرا معتقد است محتوای جدید منتشر شده است یا تغییرات اساسی در سایت ایجاد شده است.

اما ، از آنجا که در گذشته وب مسترها چنین کاری را انجام می دادند ، نقشه سایت کاملاً متفاوت از آنچه قبلاً در نظر گرفته شده بود استفاده می شود.

پیش از این ، وب مسترها می توانستند به هر صفحه از وب سایتهای فهرست شده در نقشه سایت ، از ۰٫۰ تا ۱٫۰ ، یک شماره اولویت دهند.

از آنجا که هرگز به طور صحیح استفاده نشده بود ، خزنده ها حتی از رتبه فرکانس نیز احترام نمی گذارند.

در عوض ، موتورهای جستجو فقط مطالب مورد نظر خود را برای خزیدن خزیدن

اطمینان حاصل کنید که از بهترین شیوه های نقشه سایت XML استفاده می کنید . نقشه سایت عنصری فوق العاده مهم برای هر وب سایت است.

۱۲٫ محتوای بد

باهاش ​​روبروشو. زمانی در دنیای ما وجود داشت که محتوای crappy یا کم ارزش هنوز هم می تواند رتبه خوبی کسب کند.

اوه ، چطور زمان تغییر کرده است

محتوای دزدیده شده ، محتوای نازک ، محتوای پر شده از کلمات کلیدی ، محتوای غیر معتبر – زمانی وجود داشت که همه این موارد می توانند توسط خزندگان موتور جستجو دریافت کنند و به عنوان نتایج ارزشمند دوباره به کاربران برگردند.

اما نه بیشتر

ما می دانیم چه چیزی برای ایجاد محتوای با کیفیت که توسط موتورهای جستجو پاداش می گیرد ، ضروری است زیرا آنها به ما می گویند چه چیزی درست است و چه اشتباهی .

اگر می خواهید امروز در سئو موفق شوید ، باید آنچه را که درست است انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.