۲۰۰ عامل رتبه بندی گوگل: لیست کامل عوامل رتبه بندی در ۲۰۲۰ کدامند؟

اپلیکیشن های پردانلود اندروید
اپلیکیشن های اندروید پردانلود در سال ۲۰۲۰ در اپلیکیشن گوگل پلی
آگوست 11, 2020
سئو یا SEO چیست و چرا باید سئو یاد بگیریم و سئو چگونه کار می کند؟
سئو چیست و چرا باید سئو یاد بگیریم؟ سئو یا SEO چگونه کار می کند؟
سپتامبر 4, 2020
Show all

۲۰۰ عامل رتبه بندی گوگل: لیست کامل عوامل رتبه بندی در ۲۰۲۰ کدامند؟

شاید قبلاً بدانید که گوگل بیش از ۲۰۰ فاکتور رتبه بندی را در الگوریتم های خود استفاده می کند …

اما گوگل چه فاکتورهایی را در رتبه بندی های خود استفاده می کنند؟

خوب ، نیازی نیست خیلی فکر کنید من یک لیست کامل را تهیه کرده ام.

برخی ثابت شده است، برخی بحث برانگیز هستند و برخی دیگر در گمانه زنی های سئو مطرح هستند .

اما همه آنها را اینجا آورده ایم.

و من اخیراً این لیست کامل را برای سال ۲۰۲۰ به روز کردم.

بیایید یک دسته بندی هم داشته باشیم که هر یک از این عوامل از چه گروهی هستند.

عوامل دامنه

۱٫ Domain Age: در این ویدئو ، Matt Cutts گوگل درباره سن دامنه توضیحاتی میدهدد البته تصحیح کنم که مت کاتز از گوگل رفته است و بیزنس خودش را دنبال می کند و این ویدئو مربوط به زمانی است که در گگوگل بود:

“The difference between a domain that’s six months old versus one year old is really not that big at all.”

“تفاوت دامنه شش ماهه در مقایسه با یک ساله واقعاً اصلاً زیاد نیست.”

به عبارت دیگر ، آنها از سن دامنه استفاده می کنند. اما اینقدر مهم نیست.

۲٫ کلمه کلیدی در دامنه سطح بالا ظاهر می شود: داشتن یک کلمه کلیدی در نام دامنه شما باعث افزایش سئو قبلی نمی شود. اما هنوز هم به عنوان یک سیگنال مربوطه عمل می کند .

۳٫ کلمه کلیدی به عنوان اولین کلمه در دامنه: دامنه ای که با کلمه کلیدی مورد نظر خود شروع می شود نسبت به سایتهایی که یا آن کلمه کلیدی را در دامنه خود ندارند (یا کلمه کلیدی را در وسط یا انتهای دامنه خود دارند) دارای برتری است.

۴٫ طول ثبت دامنه: یک حق ثبت اختراع گوگل بیان می کند:

“دامنه های با ارزش (قانونی) اغلب برای چندین سال پیش پرداخت می شوند ، در حالی که دامنه های ورودی (نامشروع) بندرت برای بیش از یک سال مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین ، تاریخ انقضا دامنه در آینده می تواند به عنوان عاملی در پیش بینی قانونی بودن دامنه مورد استفاده قرار گیرد. “

۵٫ کلمه کلیدی در زیر دامنه: صفحه تخصصی ماز موافقت می کند که یک کلمه کلیدی که در زیر دامنه ظاهر می شود می تواند باعث افزایش رتبه شود.

تاثیر کلمه کلیدی در زیردامنه

۶٫ سابقه دامنه: سایتی با مالکیت ناپایدار یا چندین مالک در واقع به گوگل می خواهد بگوید تاریخچه سایت را در نظر نگیر ، پیوندهای اشاره به دامنه را نفی کند. یا ، در موارد خاص ، دامنه مجازات شده مجازات را به مالک جدید منتقل می کند .

۷٫ دامنه دقیقا مطابق با کلمات کلیدی : دامنه های دقیقا مطابق با کلمات کلیدی هنوز ممکن است به شما امتیاز کمی بدهند. اما اگر اتفاقاً EMD شما سایتی با کیفیت پایین باشد ، در برابر به روزرسانی EMD آسیب پذیر است .

تطابق دقیق با کلمات کلیدی

۸٫ عمومی در برابر اشخاص خصوصی: اطلاعات خصوصی افراد خصوصی ممکن است نشانه “چیزی برای پنهان کردن” باشد. به نقل از گوگلر مت کاتس :

“… هنگامی که من whois را روی آنها بررسی کردم ، همه آنها” سرویس محافظت از حریم خصوصی whois “را روی خود داشتند. این نسبتاً غیرمعمول است. … روشن شدن حریم خصوصی whois به طور خودکار بد نیست ، اما هنگامی که چندین عامل را در کنار هم قرار دهید ، اغلب در مورد یک نوع مدیر وب سایت بسیار متفاوت از فردی که فقط یک سایت واحد یا موارد دیگر دارد صحبت می کنید. “

۹٫ صاحب مجازات مجازات شده: اگر گوگل شخص خاصی را به عنوان اسپمر شناسایی کند ، منطقی است که آنها سایت های دیگر متعلق به آن شخص را مورد بررسی دقیق قرار دهند.

۱۰٫ پسوند TLD کشور: داشتن دامنه سطح بالا کد کشور (.cn ، .pt ، .ca) می تواند به سایت در رتبه بندی آن کشور خاص کمک کند … اما می تواند توانایی سایت در رتبه بندی جهانی را محدود کند.


عوامل سطح صفحه

۱۱٫ کلید واژه در عنوان برچسب: اگرچه مانند گذشته مهم نیست ، اما برچسب عنوان شما همچنان به عنوان یک سیگنال مهم در صفحه SEO باقی می ماند .

از عوامل رتبه بندی گوگل برچسب های عنوان هستند

۱۲٫ عنوان برچسب با کلمه کلیدی شروع می شود : طبق گفته Moz ، برچسب های عنوان که با یک کلمه کلیدی شروع می شوند تمایل دارند عملکرد بهتری نسبت به برچسب های عنوان با کلمه کلیدی به سمت انتهای برچسب داشته باشند.

۱۳٫ کلمه کلیدی در برچسب توضیحات: Google از برچسب توصیف متا به عنوان یک سیگنال رتبه بندی مستقیم استفاده نمی کند . با این حال ، برچسب توصیف شما می تواند بر نرخ کلیک کلیک کند ، که عامل اصلی رتبه بندی است.

۱۴٫ کلیدواژه در برچسب H1 ظاهر می شود: برچسب های H1 “برچسب عنوان دوم” هستند. با توجه به نتایج حاصل از یک مطالعه همبستگی ، Google همراه با برچسب عنوان شما ، از برچسب H1 شما به عنوان یک سیگنال ارتباط ثانویه استفاده می کند:

از عوامل رتبه بندی گوگل برچسب های h1

۱۵٫ TF-IDF: روشی فانتزی برای گفتن این جمله: “هر چند وقت یکبار کلمه خاصی در یک سند ظاهر می شود؟”. هرچه بیشتر این کلمه در صفحه ظاهر شود ، احتمال اینکه صفحه مربوط به آن کلمه باشد بیشتر است. گوگل احتمالاً از نسخه پیشرفته TF-IDF استفاده می کند.

۱۶٫ طول محتوا: محتوای با کلمات بیشتر می تواند دامنه گسترده تری را پوشش دهد و احتمالاً در الگوریتم در مقایسه با مقالات کوتاهتر و سطحی ترجیح داده می شود. در واقع ، یک مطالعه اخیر در صنعت عوامل رتبه بندی نشان داده است که طول مطالب با موقعیت SERP ارتباط دارد .

۱۷٫ فهرست مطالب: استفاده از یک جدول پیوندی می تواند به Google کمک کند محتوای صفحه شما را بهتر درک کند. همچنین می تواند منجر به لینک های سایت شود:

۱۸٫ تراکم کلمات کلیدی : اگرچه به اندازه گذشته مهم نیست ، اما Google ممکن است از آن برای تعیین موضوع یک صفحه وب استفاده کند. اما زیاده روی می تواند به شما آسیب برساند.

۱۹٫ کلمات کلیدی نمایه سازی معنایی نهفته در محتوا (LSI): کلمات کلیدی LSI به موتورهای جستجو کمک می کند تا معنی را از کلماتی که بیش از یک معنی دارند استخراج کنند (به عنوان مثال: اپل شرکت رایانه ای در مقابل اپل میوه). وجود / عدم وجود LSI احتمالاً به عنوان سیگنال کیفیت محتوا نیز عمل می کند.

۲۰٫ کلمات کلیدی LSI در عنوان و شرح برچسب ها: همانند محتوای صفحه وب ، کلمات کلیدی LSI در برچسب های متا صفحه نیز احتمالاً به Google کمک می کنند تا بین کلمات دارای چندین معنی بالقوه تشخیص یابد. همچنین ممکن است به عنوان یک سیگنال مربوطه عمل کند.

۲۱٫ صفحه عمق موضوع را پوشش می دهد: بین عمق پوشش موضوع و رتبه بندی گوگل رابطه شناخته شده ای وجود دارد . بنابراین ، صفحاتی که هر زاویه را پوشش می دهند احتمالاً دارای لبه در مقابل صفحاتی هستند که فقط بخشی از موضوع را پوشش می دهند.

۲۲٫ سرعت بارگیری صفحه از طریق HTML: هر دو Google و Bing از سرعت صفحه به عنوان عامل رتبه بندی استفاده می کنند. عنکبوت های موتور جستجو می توانند سرعت سایت شما را بر اساس کد HTML صفحه شما نسبتاً دقیق تخمین بزنند.

البته در جدیدترین تحقیقات که توسط شرکت الکسا انجام شد ارتباط خیلی زیادی لااقل بین رتبه های بالایی پیدا نشد اما توسط شرکت های دیگر صحه گذاشته شده است.

۲۳٫ سرعت بارگیری صفحه از طریق کروم : گوگل همچنین از داده های کاربر Chrome برای دستیابی بهتر به زمان بارگیری یک صفحه استفاده می کند. به این ترتیب ، آنها می توانند سرعت بارگیری واقعی یک صفحه در کاربران را اندازه گیری کنند.

۲۴٫ استفاده از AMP: گرچه عامل مستقیم رتبه بندی Google نیست ، اما ممکن است AMP یکی از شرایط رتبه بندی در نسخه تلفن همراه چرخ فلک Google News باشد.

۲۵٫ مطابقت نهاد یا موجودیت: آیا محتوای یک صفحه با ” نهادی ” که کاربر در جستجوی آن است مطابقت دارد ؟ در این صورت ، ممکن است آن صفحه برای آن کلمه کلیدی رتبه بندی ایجاد کند.

۲۶٫ Google Hummingbird: این ” تغییر الگوریتم ” به گوگل کمک کرد تا از کلمات کلیدی فراتر رود. با تشکر از مرغ مگس خوار ، Google اکنون می تواند موضوع یک صفحه وب را بهتر درک کند.

۲۷٫ محتوای تکراری: محتوای یکسان در همان سایت (حتی کمی اصلاح شده) می تواند بر دید موتور جستجوی سایت تأثیر منفی بگذارد .

۲۸٫ Rel = Canonical: در صورت استفاده صحیح ، استفاده از این برچسب باعث می شود Google سایت شما را به دلیل محتوای تکراری جریمه نکند .

۲۹٫ بهینه سازی تصویر: تصاویر از طریق نام فایل ، متن alt ، عنوان ، توضیحات و زیرنویس برای موتورهای جستجو سیگنال های مهم مربوطه را ارسال می کنند.

۳۰٫ جدید بودن محتوا: به روزرسانی گوگل کافئین از محتوای اخیراً منتشر شده یا به روز شده ، خصوصاً برای جستجوهای حساس به زمان ، پشتیبانی می کند. با برجسته کردن اهمیت این عامل ، Google تاریخ آخرین به روزرسانی یک صفحه را برای صفحات خاص نشان می دهد:

۳۱٫ بزرگی به روزرسانی های محتوا : اهمیت ویرایش ها و تغییرات نیز به عنوان یک عامل تازه بودن عمل می کند. افزودن یا حذف کل بخش ها مهمتر از تغییر ترتیب چند کلمه یا رفع اشتباه تایپی است.

۳۲٫ به روزرسانی های صفحه تاریخی: هر چند وقت یکبار صفحه به روز شده است؟ روزانه ، هفتگی ، هر ۵ سال؟ تکرار به روزرسانی صفحه نیز در شادابی نقش دارد.

۳۳٫ برجستگی کلمات کلیدی : وجود یک کلمه کلیدی در ۱۰۰ کلمه اول محتوای یک صفحه با رتبه بندی گوگل در صفحه اول ارتباط دارد .

۳۴٫ کلمه کلیدی در H2 ، H3 برچسب ها : داشتن کلمه کلیدی شما به عنوان زیرعنوان با فرمت H2 یا H3 ظاهر می شود ممکن است یکی دیگر از علائم ضعف مرتبط باشد. در حقیقت ، گوگلر جان مولر اظهار داشت :

“این برچسب های عنوان در HTML به ما کمک می کنند تا ساختار صفحه را درک کنیم.”

۳۵٫ کیفیت پیوند خروجی : بسیاری از متخصصان تحقیق تصور می کنند که ارتباط با سایت های معتبر به ارسال سیگنال های اعتماد به Google کمک می کند. و این توسط یک مطالعه اخیر در صنعت پشتیبانی می شود .

۳۶٫ تم پیوند خروجی: طبق الگوریتم Hillop ، Google ممکن است از محتوای صفحاتی که به آنها پیوند می دهید به عنوان یک سیگنال مربوط استفاده کند. به عنوان مثال ، اگر صفحه ای در مورد اتومبیل ها دارید که به صفحات مربوط به فیلم لینک می شود ، این ممکن است به Google بگوید که صفحه شما درباره فیلم Cars است ، نه اتومبیل.

۳۷٫ گرامر و هجی: گرامر و هجی درست یک سیگنال با کیفیت است ، اگرچه کاتس چند سال قبل در مورد مهم بودن یا نبودن این پیام پیام های متفاوتی داد .

۳۸٫ محتوای همزمان: آیا محتوای صفحه اصلی است؟ اگر از صفحه نمایه شده خراشیده شود یا کپی شود ، رتبه خوبی نخواهد داشت… یا ممکن است اصلاً نمایه نشود.

۳۹٫ بروزرسانی موبایلگدون : این به روزرسانی که اغلب با عنوان ” Mobilegeddon ” شناخته می شود ، به صفحاتی که برای دستگاه های تلفن همراه بهینه سازی شده اند ، پاداش می دهد.

۴۰٫ قابلیت استفاده از تلفن همراه: وب سایت هایی که کاربران موبایل می توانند به راحتی از آنها استفاده کنند ممکن است در “فهرست اول موبایل” گوگل حائز اهمیت باشند.

۴۱٫ محتوای “پنهان” در تلفن همراه: ممکن است محتوای پنهان در دستگاه های تلفن همراه درمقابل محتوای کاملاً نمایان شده فهرست بندی نشود (یا وزن آن زیاد نباشد). با این حال ، اخیراً یک گوگلر اظهار داشت که محتوای پنهان مشکلی ندارد. اما همچنین گفت که در همان ویدئو ، “… اگر محتوای حیاتی باشد باید دیده شود …”.

۴۲٫ “محتوای تکمیلی” مفید: طبق یک سند راهنمای Google Rater که اکنون در دسترس عموم است ، محتوای تکمیلی مفید شاخص کیفیت یک صفحه است (و بنابراین رتبه بندی Google). به عنوان مثال می توان به مبدل ارز ، ماشین حساب بهره وام و دستورالعمل های تعاملی اشاره کرد.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   جان مولر آنچه را برای رتبه های برتر مهم است توضیح داد

۴۳٫ محتوای پنهان در پشت زبانه ها: آیا کاربران باید بر روی یک برگه کلیک کنند تا برخی از مطالب صفحه شما مشخص شود؟ در این صورت ، گوگل گفته است که این محتوا “ممکن است ایندکس نشود”.

۴۴٫ تعداد پیوندهای خروجی: تعداد زیاد OBL های dofollow می توانند پیج رنک “کاهش” کنند ، که می تواند به رتبه بندی آن صفحه آسیب برساند.

۴۵٫ چندرسانه ای: تصاویر ، فیلم ها و سایر عناصر چندرسانه ای ممکن است به عنوان سیگنال کیفیت محتوا عمل کنند. به عنوان مثال ، یک مطالعه صنعتی ارتباط بین چندرسانه ای و رتبه بندی را پیدا کرد:

۴۶٫ ​​تعداد پیوندهای داخلی اشاره به صفحه: تعداد پیوندهای داخلی یک صفحه اهمیت آن را نسبت به سایر صفحات سایت نشان می دهد (پیوندهای داخلی بیشتر = مهم تر).

۴۷٫ کیفیت پیوندهای داخلی اشاره به صفحه : پیوندهای داخلی از صفحات معتبر در دامنه تأثیر قویتری نسبت به صفحات بدون PageRank کم یا پایین دارند.

۴۸٫ لینکهای شکسته: وجود تعداد زیادی لینک شکسته در یک صفحه ممکن است نشانه یک سایت نادیده گرفته یا رها شده باشد. گوگل راتر دستورالعمل های سند با استفاده از لینک های شکسته به عنوان یکی برای ارزیابی کیفیت یک صفحه بود.

۴۹٫ سطح خواندن: شکی نیست که Google سطح خواندن صفحات وب را تخمین می زند. در واقع ، Google قبلاً آمار سطح خواندن را به شما ارائه می داد:

اما آنچه آنها با این اطلاعات انجام می دهند قابل بحث است. برخی می گویند که سطح ابتدایی خواندن به شما کمک می کند تا رتبه بهتری داشته باشید زیرا برای توده مردم جذاب خواهد بود. اما برخی دیگر سطح ابتدایی خواندن را با کارخانه های تولید محتوا مانند مقاله های Ezine مرتبط می دانند.

۵۰٫ پیوندهای وابسته : پیوندهای وابسته احتمالاً به رتبه شما آسیب نمی رساند. اما اگر تعداد زیادی داشته باشید ، ممکن است الگوریتم Google به سایر علائم کیفیت توجه بیشتری نشان دهد تا مطمئن شود که شما “یک سایت وابسته نازک ” نیستید .

۵۱٫ خطاهای HTML / اعتبار سنجی W3C : بسیاری از خطاهای HTML یا کدگذاری شلخته ممکن است نشانه یک سایت بی کیفیت باشد. در حالی که بحث برانگیز است ، بسیاری از افراد در سئو فکر می کنند که یک صفحه کدگذاری شده به عنوان سیگنال کیفیت استفاده می شود.

۵۲٫ مرجع دامنه: همه چیز مساوی است ، یک صفحه در یک دامنه معتبر بالاتر از یک صفحه در یک دامنه با اقتدار کمتر خواهد بود.

۵۳٫ PageRank صفحه: کاملاً با هم ارتباط ندارد. اما صفحات با اقتدار زیاد تمایل دارند که صفحات را بدون قدرت پیوند زیاد زیاد کنند.

۵۴٫ طول URL: URL های بیش از حد طولانی ممکن است به نمای موتور جستجو در یک صفحه آسیب برساند. در حقیقت ، چندین مطالعه در صنعت نشان داده است که URL های کوتاه در نتایج جستجوی Google حاشیه کمی دارند .

از عوامل رتبه بندی گوگل – طول url

۵۵٫ مسیر URL : یک صفحه نزدیک به صفحه اصلی ممکن است در مقایسه با صفحاتی که در عمق معماری یک سایت قرار دارند ، از اندکی اقتدار برخوردار شود.

۵۶٫ ویراستاران انسانی: اگرچه هرگز تأیید نشده است ، اما گوگل حق اختراع سیستمی را که اجازه می دهد ویراستاران انسانی بتوانند بر SERP ها تأثیر بگذارند ، ثبت کرده است.

۵۷٫ صفحه دسته: دسته ای که صفحه در آن ظاهر می شود یک سیگنال مربوط است. صفحه ای که بخشی از یک دسته از نزدیکی مرتبط است ممکن است در مقایسه با صفحه ای که تحت یک دسته غیر مرتبط ثبت شده است ، افزایش ارتباط پیدا کند.

۵۸٫ برچسب های وردپرس: برچسب ها سیگنال مربوط به وردپرس هستند. به گفته Yoast.com :

“تنها راهی که باعث بهبود SEO شما می شود ارتباط دادن یک محتوا به مطلب دیگر و به طور خاص یک گروه از پست ها به یکدیگر است.”

۵۹٫ کلمه کلیدی در URL : یک سیگنال مرتبط دیگر است. یک نماینده Google اخیراً این موضوع را ” یک عامل بسیار کوچک برای رتبه بندی ” نامیده است. اما با این وجود یک عامل رتبه بندی است.

۶۰٫ رشته URL: دسته های موجود در رشته URL توسط Google خوانده می شوند و ممکن است یک سیگنال موضوعی برای آنچه در مورد یک صفحه است ارائه دهند:

۶۱- منابع و منابع: استناد به منابع و منابع ، مانند مقالات پژوهشی ، ممکن است نشانه کیفیت باشد. در دستورالعمل های کیفیت Google آمده است که بازرسان هنگام مشاهده صفحات خاص باید مراقب منابع باشند: “این موضوعی است که تخصص و / یا منابع معتبر در آن مهم هستند …”. با این حال ، گوگل استفاده از پیوندهای خارجی به عنوان سیگنال رتبه بندی را رد کرده است.

۶۲٫ گلوله ها و لیست های شماره دار: گلوله ها و لیست های شماره دار به تجزیه محتوای شما برای خوانندگان کمک می کند و باعث می شود کاربر پسندتر شوید. Google احتمالاً موافقت می کند و ممکن است محتوای دارای گلوله و اعداد را ترجیح دهد.

۶۳٫ اولویت این صفحه در نقشه سایت: اولویت یک صفحه داده از طریق فایل sitemap.xml به ممکن است تحت تاثیر رتبه بندی.

۶۴٫ پیوندهای خروجی بسیار زیاد: مستقیماً از سند ارزیابی کیفیت فوق الذکر:

“برخی از صفحات دارای راه ، از طریق پیوندهای بسیار زیاد ، پنهان کردن صفحه و منحرف کردن مطالب اصلی هستند.”

۶۵٫ سیگنال های UX از سایر کلمات کلیدی رتبه بندی صفحه برای: اگر این صفحه دارای چندین کلمه کلیدی دیگر باشد ، ممکن است نشانه ای از کیفیت داخلی به Google بدهد. در حقیقت ، در گزارش اخیر Google ” نحوه جستجو ” آمده است:

“ما به دنبال سایت هایی هستیم که به نظر می رسد بسیاری از کاربران برای س quالات مشابه ارزش آنها را دارند.”

۶۶٫ عصر صفحه: اگرچه Google محتوای تازه را ترجیح می دهد ، یک صفحه قدیمی که به طور مرتب به روز می شود ممکن است از یک صفحه جدید بهتر عمل کند.

۶۷٫ چیدمان کاربرپسند: بار دیگر با استناد به سند رهنمودهای کیفیت Google:

“طرح بندی صفحه در بالاترین کیفیت باعث می شود محتوای اصلی بلافاصله قابل مشاهده باشد.”

۶۸٫ دامنه های پارک شده : به روزرسانی گوگل در دسامبر سال ۲۰۱۱ باعث کاهش دید جستجو در دامنه های پارک شده شد.

۶۹٫ محتوای مفید: گوگل ممکن است بین محتوای “با کیفیت” و “مفید” تفاوت قائل شود .


عوامل سطح سایت

۷۰٫ محتوا ارزش و بینش منحصر به فردی را ارائه می دهد: Google اعلام کرده است که آنها خوشحال هستند که سایت هایی را که چیز جدید یا مفیدی را به جدول نمی آورند ، به ویژه سایت های وابسته نازک ، را مجازات می کنند.

۷۱٫ صفحه تماس با ما: سند کیفیت Google فوق الذکر بیان می دارد که آنها سایتهایی را با “مقدار مناسب اطلاعات تماس” ترجیح می دهند. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس شما با اطلاعات whois شما مطابقت دارد.

۷۲٫ Domain Trust / TrustRank: بسیاری از سئوکاران معتقدند که “TrustRank” یک فاکتور مهم برای رتبه بندی است. و به نظر می رسد یک حق ثبت اختراع گوگل با عنوان “رتبه بندی نتیجه جستجو براساس اعتماد” از این موضوع پشتیبانی می کند.

۷۳٫ معماری سایت: یک ساختار کاملاً منظم سایت (به عنوان مثال یک ساختار سیلو) به Google کمک می کند تا محتوای شما را به صورت موضوعی سازماندهی کند . همچنین می تواند به Googlebot دسترسی و فهرست بندی تمام صفحات سایت شما را کمک کند.

۷۴٫ بروزرسانی های سایت: بسیاری از متخصصان جستجوگرها معتقدند که به روزرسانی های وب سایت – و به ویژه هنگامی که محتوای جدیدی به سایت اضافه می شود – یک فاکتور طراوت در سایت است. اگرچه Google اخیراً استفاده از “فرکانس انتشار” در الگوریتم خود را انکار کرده است.

۷۵٫ وجود نقشه سایت: یک نقشه سایت به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات شما را راحت تر و دقیق تر نمایه سازی کرده و باعث بهبود دید شوند. با این حال ، گوگل اخیراً اظهار داشت که نقشه های سایت HTML برای سئو “مفید” نیستند.

۷۶٫ به روزرسانی سایت : خرابی زیاد ناشی از تعمیر و نگهداری سایت یا مسائل مربوط به سرور ممکن است به رتبه شما آسیب برساند (و در صورت عدم اصلاح حتی می تواند منجر به deindexing شود).

۷۷٫ مکان سرور : مکان سرور بر مکان شما در مناطق مختلف جغرافیایی رتبه بندی می کند . به خصوص برای جستجوهای خاص جغرافیایی مهم است.

۷۸٫ گواهی SSL : Google تأیید کرده است که از HTTPS به عنوان یک سیگنال رتبه بندی استفاده می کند.

به گفته گوگل ، با این حال ، HTTPS فقط به عنوان “بند شکن ” عمل می کند.

۷۹٫ صفحات خدمات و حریم خصوصی : این دو صفحه به Google کمک می کند که سایتی عضو قابل اعتماد اینترنت باشد. همچنین ممکن است به بهبود EAT سایت شما کمک کنند .

۸۰٫ تکثیر اطلاعات متا در سایت : اطلاعات متناوب تکراری در سراسر سایت شما ممکن است تمام دید صفحه شما را کاهش دهد.

۸۱٫ Breadcrumb Navigation: این نوعی از معماری سایت کاربر پسند است که به کاربران (و موتورهای جستجو) کمک می کند تا بدانند در کجای یک سایت قرار دارند:

Google اظهار داشت که : “جستجوی Google از مارک نابرندتان در صفحه وب برای طبقه بندی اطلاعات از صفحه در نتایج جستجو استفاده می کند.”

۸۲٫ Mobile Optimized: با بیش از نیمی از جستجوهای انجام شده از دستگاه های تلفن همراه ، Google می خواهد ببیند که سایت شما برای کاربران تلفن همراه بهینه شده است . در واقع ، گوگل اکنون وب سایت هایی را که برای موبایل مناسب نیستند مجازات می کند

۸۳٫ یوتیوب: شکی نیست که فیلم های YouTube در SERP ترجیحی داده می شوند (احتمالاً به این دلیل که Google مالک آن است):

در حقیقت ، Search Engine Land دریافت که میزان بازدید YouTube.com پس از Google Panda به میزان قابل توجهی افزایش یافت .

۸۴٫ قابلیت استفاده از سایت: سایتی که استفاده از آن یا پیمایش آن دشوار است می تواند با کاهش زمان در سایت ، صفحات مشاهده شده و نرخ پرش به طور غیر مستقیم به رتبه بندی آسیب برساند .

۸۵٫ استفاده از Google Analytics و Google Search Console: برخی فکر می کنند نصب این دو برنامه در سایت شما می تواند فهرست بندی صفحه شما را بهبود بخشد. همچنین ممکن است با دادن اطلاعات بیشتر به Google برای کار کردن ، روی رتبه بندی تأثیر مستقیم بگذارند

(به عنوان مثال نرخ پرش دقیق تر ، اینکه آیا بازدیدکننده ارجاع را از بک لینک های خود دریافت می کنید یا نه ). گفته شد ، گوگل این را به عنوان یک افسانه انکار کرده است.

۸۶٫ بررسیهای کاربران / اعتبار سایت: اعتبار یک سایت در سایتهایی مانند Yelp.com احتمالاً نقش مهمی در الگوریتم Google دارد. گوگل حتی پس از گرفتار شدن یک سایت برای جلب توجه مشتریان در تلاش برای دستیابی به مطبوعات و پیوندها ، طرح کلی صریح و صریح نحوه استفاده آنها از نظرات آنلاین را منتشر کرد.

۸۷٫ پیوند سن دامنه: بک لینک از دامنه های پیر ممکن است از دامنه های جدید قدرتمندتر باشد.

۸۸٫ # of Linking Root Domains: تعداد دامنه های ارجاع شده یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی در الگوریتم گوگل است ، همانطور که از این مطالعه صنعت در مورد ۱ میلیون نتیجه جستجوی Google مشاهده می کنید.

۸۹٫ # از پیوندها از IP های جداگانه کلاس C : پیوندها از آدرس های IP جداگانه کلاس C ، گستردگی بیشتری از سایت های پیوند دهنده به شما را نشان می دهد که می تواند به رتبه بندی کمک کند .

۹۰٫ # از پیوند دادن صفحات : تعداد کل صفحات پیوند دهنده – حتی از همان دامنه – در رتبه بندی تأثیر دارد .

۹۱٫ Backlink Anchor Text : همانطور که در این شرح از الگوریتم اصلی Google ذکر شده است:

“اول ، لنگرها اغلب توصیف دقیق تری از صفحات وب را نسبت به خود صفحات ارائه می دهند.”

بدیهی است که متن لنگر نسبت به قبل از اهمیت کمتری برخوردار است (و در صورت بهینه سازی بیش از حد ، به عنوان سیگنال اسپم وب کار می کند ). اما متن لنگر غنی از کلمات کلیدی هنوز یک سیگنال مربوطه قوی را در دوزهای کوچک ارسال می کند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   5 مورد که هر استراتژی سئو به آن نیاز دارد

۹۲٫ Alt Tag (برای پیوندهای تصویر) : متن Alt به عنوان متن لنگرگاهی برای تصاویر عمل می کند.

۹۳٫ پیوندهای دامنه های .edu یا .gov : مت کاتز اظهار داشت که TLD در اهمیت سایت تأثیرگذار نیست. و گوگل گفته است که آنها بسیاری از پیوندهای Edu را ” نادیده می گیرند “. با این حال ، این باعث نمی شود که سئوکارها فکر کنند که جایگاه خاصی در الگوریتم TLD های .gov و .edu وجود دارد.

۹۴٫ مرجع پیوند صفحه: مرجع (PageRank) صفحه ارجاع از روزهای ابتدایی گوگل یک عامل رتبه بندی بسیار مهم بوده و هنوز هم هست .

۹۵٫ مرجع پیوند دامنه : مرجع دامنه ارجاع دهنده ممکن است نقشی مستقل در مقدار پیوند داشته باشد.

۹۶٫ پیوندها از رقبا: پیوندهای سایر صفحات که در همان SERP رتبه بندی می شوند ، ممکن است برای رتبه بندی یک صفحه برای آن کلمه کلیدی خاص ارزش بیشتری داشته باشند.

۹۷٫ پیوندهای وب سایت های “مورد انتظار”: گرچه حدس و گمان است ، اما برخی از سئوکاران معتقدند که Google تا زمانی که از مجموعه ای از سایت های “مورد انتظار” در صنعت خود به سایت خود پیوند ندهید ، به وب سایت شما کاملا اعتماد نخواهد کرد.

۹۸٫ پیوندهایی از محله های بد: پیوندهای به اصطلاح “محله های بد” ممکن است به سایت شما آسیب برساند .

۹۹٫ پست های مهمان: اگرچه پیوندهای ارسال شده از مهمان هنوز هم ارزش دارند ، اما به احتمال زیاد به اندازه پیوندهای تحریریه واقعی قدرت ندارند (به علاوه ، ارسال مهمان “در مقیاس بزرگ ” می تواند سایت شما را به دردسر بیندازد).

۱۰۰٫ پیوندها از تبلیغات: به گفته گوگل ، پیوندهای دریافت شده از تبلیغات نباید دنبال شوند. با این حال ، احتمالاً Google قادر است پیوندهای دنبال شده را از تبلیغات شناسایی و فیلتر کند.

۱۰۱٫ صفحه اصلی: پیوندها به صفحه اصلی یک صفحه ارجاع شده ممکن است در ارزیابی وزن سایت – و بنابراین پیوند – اهمیت ویژه ای داشته باشد.

۱۰۲٫ Nofollow Links: این یکی از بحث برانگیزترین موضوعات در سئو است. حرف رسمی گوگل در این مورد:

“به طور کلی ، ما به آنها اهمیت نمی دهیم .”

که نشان می دهد که آنها انجام … حداقل در موارد خاص. داشتن٪ مشخصی از پیوندهای nofollow همچنین ممکن است نمایه پیوند طبیعی و غیر طبیعی باشد.

۱۰۳٫ تنوع انواع پیوندها: داشتن درصد زیادی از پیوندهای شما به طور غیرطبیعی از یک منبع واحد (به عنوان مثال پروفایل های انجمن ، نظرات وبلاگ) ممکن است نشانه اسپم وب باشد. از طرف دیگر ، پیوندها از منابع متنوع نشانه نمایه پیوند طبیعی است.

۱۰۴٫ برچسب های “Sponsored” یا “UGC”: پیوندهایی که با عنوان “rel = sponsored” یا “rel = UGC” برچسب گذاری شده اند متفاوت از پیوندهای “دنبال شده” یا rel = nofollow عادی هستند.

۱۰۵٫ پیوندهای متنی: پیوندهای تعبیه شده در محتوای یک صفحه ، قدرتمندتر از پیوندهای موجود در یک صفحه خالی یا یافت شده در جای دیگر صفحه هستند.

۱۰۶٫ هدایت بیش از حد ۳۰۱ به صفحه: بک لینک هایی که از ۳۰۱ هدایت می شوند ، برخی از PageRank را رد می کنند ، طبق یک ویدیو راهنمای نیل پتل .

۱۰۷٫ Text Anchor پیوند داخلی : متن لنگر پیوند داخلی یکی دیگر از علائم ارتباط است. همانطور که گفته شد ، پیوندهای داخلی احتمالاً وزن کمتری نسبت به متن لنگرانی دارند که از سایت های خارجی ارائه می شود.

۱۰۸٫ Attribution Title Link : عنوان پیوند (متنی که هنگام قرار گرفتن روی یک پیوند نشان داده می شود) نیز ممکن است به عنوان یک سیگنال مربوط به ضعف استفاده شود.

۱۰۹٫ کشور TLD مربوط به دامنه: دریافت پیوندها از پسوندهای دامنه سطح بالا مخصوص کشور (.de ، .cn ، .co.uk) ممکن است به شما کمک کند رتبه بهتری در آن کشور کسب کنید.

۱۱۰٫ محل پیوند در محتوا: پیوندهای ابتدای یک محتوا ممکن است کمی وزن بیشتری نسبت به پیوندهایی که در انتهای محتوا قرار دارد ، داشته باشند.

۱۱۱٫ مکان پیوند در صفحه: جایی که پیوند در صفحه ظاهر می شود مهم است. به طور کلی ، پیوندی که در محتوای یک صفحه تعبیه شده قدرت بیشتری نسبت به پیوند در قسمت پاورقی یا نوار کناری دارد.

۱۱۲٫ مرتبط سازی دامنه: پیوند از سایتی در یک مکان مشابه بسیار قدرتمندتر از پیوند از یک سایت کاملاً غیر مرتبط است.

۱۱۳٫ مرتبط بودن سطح صفحه: پیوندی از یک صفحه مربوطه نیز ارزش بیشتری دارد.

۱۱۴٫ کلمه کلیدی در عنوان: Google به پیوندهایی از صفحه هایی که حاوی کلمه کلیدی صفحه شما در عنوان است ، عشق بیشتری نشان می دهد (“کارشناسان به متخصصان لینک می دهند”.)

۱۱۵٫ سرعت پیوند مثبت: سایتی با سرعت لینک مثبت معمولاً باعث افزایش SERP می شود زیرا نشان می دهد محبوبیت سایت شما در حال افزایش است.

۱۱۶٫ سرعت پیوند منفی: در طرف مقابل ، سرعت پیوند منفی می تواند به طور قابل توجهی رتبه بندی را کاهش دهد زیرا این سیگنال کاهش محبوبیت است.

۱۱۷٫ پیوندها از صفحات “هاب”: الگوریتم Hilltop پیشنهاد می کند که دریافت پیوندهایی از صفحاتی که منابع برتر (یا هاب) در مورد یک موضوع خاص محسوب می شوند ، با روش خاصی برخورد می کند.

۱۱۸٫ پیوند از سایتهای مرجع : پیوندی از سایتی که “سایت معتبر” قلمداد می شود احتمالاً آب بیشتری نسبت به پیوند از یک سایت کوچک و نسبتاً ناشناخته منتقل می کند.

۱۱۹٫ به عنوان منبع ویکی پدیا پیوند داده شده است : اگرچه پیوندها غیرمجاز هستند ، اما بسیاری تصور می کنند که گرفتن پیوند از ویکی پدیا به شما اعتماد و اقتدار بیشتری می دهد از نظر موتورهای جستجو.

۱۲۰٫ اتفاقات مشترک: کلماتی که معمولاً در اطراف بک لینک های شما ظاهر می شوند ، به گوگل کمک می کند که آن صفحه درباره چیست .

۱۲۱٫ Backlink Age: طبق حق ثبت اختراع گوگل ، لینک های قدیمی نسبت به بک لینک های تازه ضبط شده قدرت رتبه بندی بیشتری دارند.

۱۲۲٫ پیوندهای سایتهای واقعی در مقابل “Splogs”: به دلیل گسترش شبکه های وبلاگ ، Google احتمالاً نسبت به وبلاگهای جعلی اهمیت بیشتری به پیوندهایی که از “سایتهای واقعی” می آیند ، می دهد. آنها احتمالاً از سیگنالهای تعامل با کاربر و برند برای تمایز بین این دو استفاده می کنند.

۱۲۳٫ نمایه پیوند طبیعی: سایتی با نمایه پیوند “طبیعی” رتبه بندی بالاتری داشته و نسبت به سایتی که به وضوح از استراتژی های کلاه سیاه برای ایجاد پیوند استفاده کرده است ، از ماندگاری بالاتری برخوردار است.

۱۲۴٫ پیوندهای متقابل: در صفحه طرح های پیوندی Google ، “مبادله پیوند بیش از حد” به عنوان طرح پیوند برای جلوگیری از آن ذکر شده است.

۱۲۵٫ پیوندهای محتوای تولید شده توسط کاربر: گوگل می تواند UGC را در مقابل محتوای منتشر شده توسط صاحب سایت واقعی شناسایی کند . به عنوان مثال ، آنها می دانند که پیوندی از وبلاگ رسمی WordPress.com با پیوندی از besttoasterreviews.wordpress.com بسیار متفاوت است.

۱۲۶٫ پیوندها از ۳۰۱: پیوندهای مربوط به ۳۰۱ ریدایرکت ممکن است در مقایسه با پیوند مستقیم کمی آب از دست بدهند. با این حال ، مت کاتس می گوید که مدل ۳۰۱ شبیه پیوندهای مستقیم است

۱۲۷٫ نحوه استفاده از Schema.org: صفحاتی که از میکروفرمت پشتیبانی می کنند بدون آن در بالای صفحات قرار می گیرند. این ممکن است یک افزایش مستقیم یا این واقعیت باشد که صفحات دارای میکروفرمتینگ دارای SERP CTR بالاتری هستند:

۱۲۸٫ TrustRank از لینک کردن سایت: قابل اعتماد بودن سایت پیوند دهنده به شما تعیین می کند که “TrustRank” چه مقدار به شما منتقل می شود.

۱۲۹٫ تعداد پیوندهای خروجی در صفحه: PageRank محدود است. پیوندی که در صفحه ای با صدها پیوند خارجی وجود دارد نسبت به صفحه ای که تعداد انگشت شماری پیوند دارد ، از PageRank عبور می کند.

۱۳۰٫ پیوندهای انجمن: به دلیل هرزنامه در سطح صنعتی ، Google ممکن است پیوندهای انجمن ها را به طور قابل توجهی بی ارزش کند .

۱۳۱٫ Word Count of Linking Content: پیوند از یک پست ۱۰۰۰ کلمه ای معمولاً از پیوند درون یک قطعه ۲۵ کلمه ای ارزش بیشتری دارد.

۱۳۲٫ کیفیت پیوند دادن با محتوا: پیوندها از محتوای ضعیف نوشته شده یا چرخانده شده به اندازه پیوندهایی که از محتوای خوب نوشته شده اند ، ارزش ندارند.

۱۳۳٫ پیوندهای سایت: مت کاتس تأیید کرده است که پیوندهای سطح سایت “فشرده شده” هستند تا به عنوان یک پیوند واحد حساب شوند.


تعامل کاربر

۱۳۴٫ RankBrain: الگوریتم رنک برین الگوریتم هوش مصنوعی گوگل است. بسیاری معتقدند که هدف اصلی آن سنجش نحوه تعامل کاربران با نتایج جستجو است (و نتایج را بر این اساس رتبه بندی می کنند).

۱۳۵٫ Click Organic Click Through Rate برای یک کلمه کلیدی : طبق گفته گوگل ، صفحاتی که در CTR بیشتر کلیک می شوند ممکن است باعث افزایش SERP برای کلمه کلیدی خاص شوند.

۱۳۶٫ CTR ارگانیک برای همه کلمات کلیدی : CTR ارگانیک یک سایت برای همه کلمات کلیدی که در آن رتبه بندی شده است ممکن است یک سیگنال تعامل کاربر مبتنی بر انسان باشد (به عبارت دیگر ” امتیاز کیفیت” برای نتایج ارگانیک ).

۱۳۷٫ نرخ پرش: همه افراد در سئو موافق نیستند که میزان نرخ پرش مهم است ، اما ممکن است راهی باشد که گوگل از کاربران خود به عنوان آزمایشگر کیفیت استفاده کند (به هر حال صفحاتی که نرخ پرش بالایی دارند احتمالاً نتیجه خوبی برای آن کلمه کلیدی نیست) . همچنین ، مطالعه اخیر انجام شده توسط SEMRush ارتباط بین نرخ پرش و رتبه بندی گوگل را نشان داد.

۱۳۸٫ ترافیک مستقیم: تأیید شده است که Google از داده های Google Chrome برای تعیین تعداد بازدید از سایت (و هر چند وقت یکبار) استفاده می کند. سایتهایی که بازدید مستقیم زیادی دارند احتمالاً سایتهایی با کیفیت بالاتر در مقابل سایتهایی هستند که بازدید مستقیم بسیار کمی دارند. در حقیقت ، مطالعه SEMRush که من ذکر کردم رابطه معنی داری بین میزان بازدید مستقیم و رتبه بندی گوگل پیدا کرد.

۱۳۹٫ تکرار ترافیک : سایتهایی که بازدید کنندگان مکرر دارند ممکن است رتبه Google را افزایش دهند.

۱۴۰٫ پست استیکینگ : ” Pogosticking ” نوع خاصی از پرش است. در این حالت ، کاربر برای یافتن پاسخ پرسش خود بر روی سایر نتایج جستجو کلیک می کند.

نتایجی که ممکن است افراد Pogostick از آنها در رتبه بندی افت چشمگیری داشته باشند .

۱۴۱٫ سایتهای مسدود شده : Google این ویژگی را در Chrome متوقف کرده است. با این حال ، پاندا از این ویژگی به عنوان یک سیگنال کیفیت استفاده کرد. بنابراین Google هنوز هم ممکن است از تنوع آن استفاده کند.

۱۴۲٫ نشانک های Chrome: ما می دانیم که Google داده های استفاده از مرورگر Chrome را جمع آوری می کند . ممکن است صفحاتی که در Chrome علامت گذاری می شوند افزایش پیدا کنند.

۱۴۳٫ تعداد نظرات: ممکن است صفحات با نظرات بسیاری نشانه تعامل و کیفیت کاربر باشد. در واقع ، یکی از گوگلر گفت که نظرات می توانند “بسیار” در رتبه بندی کمک کنند.

۱۴۴٫ زمان توقف یا ول تایم Dwell Time: قبلا درباره آن توضیحات کافی داده ایم که گوگل توجه زیادی به ” زمان توقف” دارد: مدت زمانی که افراد از جستجوی گوگل در صفحه شما می گذرانند. گاهی اوقات به این عنوان “کلیک طولانی در مقابل کلیک کوتاه” نیز گفته می شود. به طور خلاصه: گوگل مدت زمان جستجوی گوگل در صفحه شما را اندازه گیری می کند. هرچه مدت زمان بیشتری سپری شود ، بهتر است.

قوانین خاص الگوریتم گوگل

۱۴۵٫ Query مستحق طراوت است: Google به صفحات جدیدتر برای جستجوی خاص کمک می کند .

۱۴۶٫ Query مستحق تنوع است: Google ممکن است برای کلمات کلیدی مبهم مانند “Ted” ، “WWF” یا “ruby” به SERP تنوع دهد .

۱۴۷٫ سابقه مرور کاربر : احتمالاً خودتان نیز به این نکته توجه کرده اید: وب سایت هایی که مرتباً به آنها مراجعه می کنید ، SERP را برای جستجوهای شما افزایش می دهند.

۱۴۸٫ سابقه جستجوی کاربر: زنجیره جستجو بر نتایج جستجو برای جستجوی بعدی تأثیر می گذارد . به عنوان مثال ، اگر “بررسی” را جستجو می کنید و سپس “toaster” را جستجو می کنید ، Google به احتمال زیاد سایت های بررسی توستر را در SERP بالاتر قرار می دهد.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   الگوریتم کبوتر گوگل

۱۴۹٫ قطعه های ویژه: براساس مطالعه SEMRush ، Google محتوای Featured Snippets را بر اساس ترکیبی از طول ، قالب بندی ، اقتدار صفحه و استفاده از HTTP انتخاب می کند.

۱۵۰٫ Geo Targeting: Google به سایتهایی با IP سرور محلی و پسوند نام دامنه خاص کشور اولویت می دهد.

۱۵۱٫ جستجوی ایمن: نتایج جستجو با کلمات نامناسب یا محتوای قصار برای افرادی که جستجوی ایمن روشن دارند ظاهر نمی شوند .

۱۵۲٫ Google+ Circles: حتی اگر Google+ به زودی از بین برود ، Google همچنان نتایج بیشتری را برای نویسندگان و سایتهایی که به حلقه های Google Plus خود اضافه کرده اید نشان می دهد.

۱۵۳٫ کلمات کلیدیYMYL: بهتر است بدانید که Google استانداردهای کیفیت محتوای بالاتری برای کلمات کلیدی “پول شما یا زندگی شما” دارد.

۱۵۴٫ شکایات DMCA: گوگل صفحاتی را که دارای شکایت های قانونی DMCA هستند را پایین می آورد.

۱۵۵٫ دامنه تنوع : به اصطلاح ” Bigfoot Update ” ظاهرا دامنه های بیشتری را به هر صفحه SERP اضافه می کند.

۱۵۶٫ جستجوهای معاملاتی : Google گاهی اوقات نتایج مختلفی را برای کلمات کلیدی مربوط به خرید را نشان می دهد. مانند نمایش جستجوهای مربوط به کلمه پرواز

۱۵۷٫ جستجوی محلی: برای جستجوی محلی ، Google اغلب نتایج محلی را بالاتر از SERP های ارگانیک “طبیعی” قرار می دهد.

جستجو محلی

۱۵۸٫ جعبه Top Stories: برخی از کلمات کلیدی باعث ایجاد جعبه Top Stories می شوند.

۱۵۹٫ اولویت برند بزرگ: پس از به روزرسانی Vince ، Google شروع به تقویت نام تجاری بزرگ برای برخی از کلمات کلیدی کرد.

۱۶۰٫ نتایج خرید: گوگل گاهی نتایج گوگل شاپینگ راکه در دوران کرونا ویروس برای بسیاری از کسب و کارها رایگان کرده است در SERP های ارگانیک نمایش می دهد.

۱۶۱٫ نتایج تصویر: تصاویر گوگل گاهی در نتایج جستجوی طبیعی و ارگانیک ظاهر می شوند.

۱۶۲٫ نتایج ایستر تخم مرغ: Google حدوداً دوازده نتیجه تخم مرغ ایستر دارد . به عنوان مثال ، هنگامی که “Atari Breakout” را در جستجوی تصویر Google جستجو می کنید ، نتایج جستجو به یک بازی قابل پخش تبدیل می شود.

۱۶۳٫ نتایج تک سایت برای مارک ها: دامنه یا کلمات کلیدی برند گرا نتایج مختلفی را از همان سایت به ارمغان می آورد .

۱۶۴٫ بروزرسانی وام های پرداخت روز: این الگوریتمی ویژه است که برای پاکسازی سوالات بسیار ناخواسته طراحی شده است.


علائم تجاری

۱۶۵٫ نام تجاری Anchor Text: برند anchor Text یک سیگنال تجاری ساده – اما قوی است.

۱۶۶٫ جستجوهای برند: افراد برند ها را جستجو می کنند. اگر افراد برند شما را در گوگل جستجو می کنند ، این نشان می دهد که سایت شما یک برند واقعی است.

۱۶۷٫ برند + جستجوی کلمات کلیدی: آیا افراد کلمه کلیدی خاصی را به همراه نام تجاری شما جستجو می کنند (به عنوان مثال:
عوامل رتبه بندی Google Backlinko و یا سئو Backlinko ؟؟ در این صورت ، هنگامی که افراد کلمه ای غیر از نام برند آن کلمه کلیدی را در Google جستجو می کنند ، ممکن است Google به شما رتبه بندی دهد.

۱۶۸٫ سایت هایی دارای صفحه فیس بوک و لایک : برندها تمایل دارند صفحه فیس بوکی با تعداد زیادی لایک داشته باشند.

۱۶۹٫ سایت دارای توییتر با فالوورهای بالا : برنامه توییتر با تعداد زیادی فالوئر نشان دهنده یک برند محبوب می باشد.

۱۷۰٫ شرکتی دارای صفحه رسمی لینکدین: بیشتر مشاغل واقعی دارای صفحات لینکدین هستند.

۱۷۱٫ نویسندگی معروف: در فوریه ۲۰۱۳ ، مدیر عامل Google اریک اشمیت معروف ادعا کرد:”در نتایج جستجو ، اطلاعات مرتبط با پروفایل های آنلاین تأیید شده در رتبه بالاتری نسبت به پروفایل های تایید نشده قرارخواهند و همین باعث می شود که کاربران به به طور طبیعی به صفحات ابتدایی مراجعه کنند.

۱۷۲٫ قانونی بودن حساب های رسانه های اجتماعی: یک حساب شبکه اجتماعی با ۱۰،۰۰۰ دنبال کننده و ۲ پست احتمالاً بسیار متفاوت تر از حسابی با ۱۰،۰۰۰ دنبال کننده و ۲۰۰ پست و تعامل بالاتر خواهدبود. در واقع ، گوگل حق ثبت یا جعلی بودن حساب های شبکه های اجتماعی را ثبت اختراع کرده است.

۱۷۳٫ ذکر نام تجاری خود در استوری ها: برندهای واقعا بزرگی همیشه در سایت های Top Stories ذکر می شوند. در واقع ، حتی برخی از برند ها در صفحه اول اخبار مربوط به وب سایت خود را دارند.

۱۷۴٫ نام تجاری بدون لینک : نام های تجاری بدون لینک به آنها ذکر می شوند. گوگل احتمالاً نام های تجاری بدون لینک را به عنوان یک سیگنال نام تجاری بررسی می کند.

۱۷۵٫ محل آجر و ملات: مشاغل واقعی دفاتر دارند. این احتمال وجود دارد که گوگل برای تعیین مکان یا مارک تجاری بودن یک سایت برای داده های موقعیت مکانی ماهیگیری کند.


عوامل سایت اسپم در سایت

۱۷۶٫ مجازات پاندا: سایت هایی با محتوای بی کیفیت (به ویژه مزارع محتوایی ) پس از برخورد با مجازات پاندا ، کمتر در جستجو مشاهده می شوند .

۱۷۷٫ لینک به سایت های نامناسب: برقراری ارتباط با سایت های نامناسب ممکن است به دید جستجوی شما آسیب برساند.

۱۷۸٫ Redirects: ریدایرکت های اب زیر کاه، یک نه بزرگ است. اگر گرفتار شود نه تنها می تواند سایتی را جریمه کند بلکه از نمایه سازی آن جلوگیری می کند.

۱۷۹٫ پنجره های بازشو یا تبلیغات منحرف کننده: سند رسمی راهنمای Google Rater می گوید که پنجره های بازشو و تبلیغات منحرف کننده نشانه یک سایت با کیفیت پایین است.

۱۸۰٫ پنجره های بینابینی: Google ممکن است سایتهایی را که پنجره های بازشوی “میان دوره ای” تمام صفحه را برای کاربران تلفن همراه نمایش می دهند مجازات کند.

۱۸۱٫ بهینه سازی بیش از حد سایت: بله ، Google افراد را به دلیل بهینه سازی بیش از حد سایت خود مجازات می کند . این شامل: پر کردن کلمات کلیدی ، پر کردن برچسب هدر ، تزئین بیش از حد کلمات کلیدی می شود.

۱۸۲٫ محتوای Gibberish: یک اختراع ثبت شده در Google چگونگی شناسایی محتوای “gibberish” را توضیح می دهد که برای فیلتر کردن محتوای چرخانده شده یا تولید خودکار از فهرست آنها مفید است.

۱۸۳٫ صفحات Doorway: گوگل می خواهد صفحه ای را که به Google نشان می دهید صفحه ای باشد که کاربر در نهایت می بیند. اگر صفحه شما افراد را به صفحه دیگری هدایت می کند ، این یک “صفحه درگاه” است. نیازی به گفتن نیست که گوگل سایتهایی را که از Doorway Pages استفاده می کنند دوست ندارد .

۱۸۴٫ آگهی زیاد: الگوریتم چیدمان صفحه گوگل سایت هایی را که دارای تبلیغات زیاد هستند را مجازات می کند.

۱۸۵٫ پنهان کردن پیوندهای وابسته: اگر پیوندهای وابسته را پنهان کنید ( به خصوص با مخفی کاری ) موجب می شود که شما مجازات شوید.

۱۸۶٫ فرد: لقبی است که از سال ۲۰۱۷ به مجموعه ای از به روزرسانی های گوگل داده می شود. طبق موتور جستجوگر ، فرد “سایت های کم ارزش محتوایی را که درآمدشان بیشتر از کمک به کاربرانشان است را هدف قرار می دهد.

۱۸۷٫ سایت های وابسته: کاملا مشخص است که Google بزرگترین طرفدار شرکت های وابسته نیست . و بسیاری تصور می کنند سایت هایی که از برنامه های وابسته به آنها درآمد کسب می کنند تحت نظارت بیشتر قرار می گیرند.

۱۸۸٫ محتوای تولید شده خودکار: به طور قابل ملاحظه ای Google از محتوای تولید شده خود متنفر است . اگر آنها مشکوک باشند که سایت شما محتوای تولید شده توسط رایانه را بیرون می کشد ، می تواند منجر به مجازات یا از بین رفتن فهرست شود.

۱۸۹٫ اضافی PageRank Sculpting: بیش از حد بودن پیکر تراشی PageRank و عدم دنبال کردن همه پیوندهای خروجی، ممکن است نشانه ای از بازی سیستم باشد.

۱۹۰٫ آدرس IP به عنوان هرزنامه پرچم گذاری می شود: اگر آدرس IP سرور شما برای هرزنامه پرچم گذاری شده باشد ، ممکن است بر همه سایت های موجود در آن سرور تأثیر بگذارد .

۱۹۱٫ هرزنامه Meta Tag: همچنین پر کردن کلمات کلیدی می تواند در برچسب های متا اتفاق بیفتد. اگر گوگل متوجه شود در تلاش برای بازی در الگوریتم ها ، کلمات کلیدی را بیش از حد به عنوان و برچسب توضیحات خود اضافه می کنید ، ممکن است با یک جریمه به سایت شما ضربه بزنند.

عوامل اسپم خارج از سایت

۱۹۲٫ سایت هک شده : اگر سایت شما هک شود می تواند از نتایج جستجو حذف شود. در حقیقت ، پس از آنکه گوگل تصور کرد که هک شده است ، Search Engine Land به اتمام می رسد.

۱۹۳٫ هجوم غیرطبیعی پیوندها: هجوم ناگهانی (و غیرطبیعی) پیوندها نشانه مطمئنی از پیوندهای جعلی است.

۱۹۴٫ مجازات پنگوئن: سایتهایی که توسط Google Penguin مورد حمله قرار گرفته اند به طور قابل توجهی در جستجو کمتر دیده می شوند. اگرچه ، ظاهراً ، پنگوئن اکنون بیشتر بر روی فیلتر کردن پیوندهای بد در مقابل مجازات کل وب سایت ها تمرکز دارد.

۱۹۵٫ نمایه پیوند با درصد بالایی از پیوندهای بی کیفیت: پیوندهای زیادی از منابعی که معمولاً توسط سئوکاران کلاه سیاه استفاده می شوند (مانند نظرات وبلاگ و پروفایل های انجمن) ممکن است نشانه بازی در سیستم باشد.

۱۹۶٫ پیوندهای وب سایتهای غیرمرتبط : درصد بالایی از بک لینکهای سایتهای غیرمرتبط موضعی می توانند احتمال مجازات دستی را افزایش دهند .

۱۹۷٫ هشدار پیوندهای غیرطبیعی : Google هزاران پیام “اعلامیه کنسول جستجوی Google درباره پیوندهای غیر طبیعی شناسایی شده” ارسال کرده است. این معمولاً مقدم بر افت رتبه ای است.

۱۹۸٫ لینک های دایرکتوری با کیفیت پایین: به گفته گوگل ، لینک دهی از دایرکتوری های با کیفیت پایین می تواند منجر به مجازات شود.

۱۹۹٫ Widget Links: گوگل عصبانیت خود را در مورد پیوندهایی نشان می دهد که وقتی کاربر یک «ابزارک» را در سایت خود جاسازی می کند ، به طور خودکار ایجاد می شود.

۲۰۰٫ پیوندها از همان IP کلاس C : دریافت مقدار غیر طبیعی پیوند از سایتهای موجود در همان IP سرور ممکن است به Google کمک کند پیوندهای شما را از یک شبکه وبلاگ تعیین کند .

۲۰۱٫ “Poison” Anchor Text: داشتن Anchor Text (به ویژه کلمات کلیدی pharmacy) در سایت شما ممکن است نشانه اسپم یا سایت هک شده باشد. این می تواند به رتبه بندی سایت شما آسیب برساند.

۲۰۲٫ Spik Link Unnatural: یک حق ثبت اختراع گوگل در سال ۲۰۱۳ است که توضیح می دهد چگونه Google می تواند ورود قانونی پیوندها به یک صفحه را قانونی تشخیص دهد یا خیر. این پیوندهای غیر طبیعی ممکن است بی ارزش شوند.

۲۰۳٫ پیوندها از مقاله ها و اطلاعیه های مطبوعاتی: اگراز فهرست مقالات و اطلاعیه های مطبوعاتی سو استفاده شود، موجب مجازات می شود. تا جایی که اکنون Google این دو استراتژی ایجاد پیوند را در بسیاری از موارد “طرح پیوند” می داند.

۲۰۴٫ عملیات دستی: انواع مختلفی از این موارد وجود دارد ، اما بیشتر آنها مربوط به ایجاد لینک کلاه سیاه است.

۲۰۵٫ فروش پیوندها: گرفتار شدن در فروش پیوندها می تواند به نمای جستجوگر شما آسیب برساند .

۲۰۶٫ Google Sandbox: سایتهای جدیدی که ناگهان هجوم پیوندها را به دست می آورند ، گاهی در Google Sandbox قرار می گیرند ، که به طور موقت قابلیت جستجو در آن ها محدود می شود.

۲۰۷٫ Google Dance: رقص گوگل می تواند به طور موقت رتبه بندی ها را تکان دهد. طبق گواهی ثبت اختراع گوگل ، این ممکن است راهی برای آنها باشد که تعیین کنند آیا سایتی شرایط الگوریتم های گوگل را دارد یا نه.

۲۰۸٫ Disavow Tool: استفاده از ابزار Disavow ممکن است مجازاتی دستی یا الگوریتمی را برای سایت هایی که قربانی SEO منفی شده اند حذف کند.

۲۰۹٫ درخواست تجدید نظر : یک درخواست تجدید نظر موفق می تواند مجازات را برطرف کند.

۲۱۰٫ طرح های پیوند موقت: Google افرادی را که پیوندهای ناخواسته ایجاد می کنند و به سرعت حذف می کنند درلیست اسپم ها اضافه می کند.

نتیجه

این لیست کاملی ازعواملی است که گوگل در رتبه بندی خود استفاده می کند.

به طور خلاصه ، مهمترین فاکتورهای رتبه بندی Google در سال ۲۰۲۰ در اینجا است:

  • مراجعه به دامنه ها
  • نرخ کلیک ارگانیک
  • اقتدار دامنه
  • قابلیت استفاده از موبایل
  • تعداد کل بک لینک ها
  • کیفیت محتوا
  • سئو در صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.