۵ ابزار مهم گزارش گیری سئو برای کسب و کارها

چگونه می توانم کلمات کلیدی از دست رفته SEO من و ترافیک ارگانیک را بازیابی کنم؟
چگونه می توانم کلمات کلیدی و ترافیک ارگانیک از دست رفته را بازیابی کنم؟
فوریه 20, 2020
چطور با سئو از تاثیر کرونا ویروس کم کنیم
۱۳ راه که می توانید از سئو و بازاریابی برای مقابله با تاثیر کرونا ویروس استفاده کنید
مارس 18, 2020
Show all

۵ ابزار مهم گزارش گیری سئو برای کسب و کارها

یک ابزار گزارشگیری با کیفیت برای سئو یک سرمایه گذاری لازم برای هر آژانس دیجیتالی ، بزرگ یا کوچک و کسب و کارها است.

مشتریان و صاحبان کسب و کارها می خواهند شواهدی از پیشرفت را ببینند. تهیه گزارش خودکار با تمام شاخص های مهم عملکرد کلیدی (KPI) بر اساس برنامه ریزی های انجام شده بجای اینکه به صورت دستی مونتاژ و به داده ها در آخرین لحظه اشاره شود ، بسیار ساده تر است.

علاوه بر این ، نرم افزار گزارشگیری خوب سئو ، اطلاعات موردنیاز خود را برای پرچم گذاری موارد عملی ، به دست آوردن نتایج آزمایش ها و در نهایت انجام یک کمپین موفق سئو به شما ارائه می دهد.

صدها ابزار گزارش دهی سئو در بازار وجود دارد که هر کدام مزایا و اشکالات خاص خود را دارند.

Agency Analytics ، SEMrush ، Moz ، Google Data Studio ، Authority Labs و SE Ranking فقط تعداد اندکی از منابع در دسترس آژانس ها و صاحبان کسب و کار هستند.

مشابه آداب و رسوم در املاک و مستغلات – فاکتورهای مکان ، قیمت یا اندازه را انتخاب کنید – به عنوان یک آژانس یا صاحب کسب و کار باید تراز قیمت ، ویژگی ها و سهولت استفاده را سنجش کنید.

به عنوان مثال ، Google Data Studio رایگان است و دارای ویژگی های کمیاب مانند ادغام بانک اطلاعاتی مملو ازدیتا است اما یک منحنی یادگیری شیب دار وجود دارد.

SEMrush همیشه ویژگی های جدیدی را اضافه می کند و استفاده از آن نسبتاً آسان است ، اما هزینه ویژه آن به ویژه برای آژانس های بزرگتر بیشتر خواهد بود.

در ابزارهای گزارشگیری جستجوگر وسئو به دنبال چه باید بگردید

با وجود بسیاری از ابزارهای گزارشگری سئو ، چگونه می توانید مطمئن شوید که نرم افزار مناسبی را برای آژانس یا کسب و کار خود انتخاب می کنید؟

۱۳ فاکتور اساسی از ابزارهای گزارش دهی سئو:

۱٫ داده های منطقه ای دقیق و به روز

گزارش سئو به طور کلی در مورد داده ها است ، بنابراین مهم است که این نرم افزار به داده های دقیق و جاری محلی شده در منطقه هدفمند مشتری شما دسترسی داشته باشد.

اگر مشتری شما سعی در رتبه بندی خدمات لوله کشی لندن داشته باشد ، داده های جستجو از ایالات متحده بی معنی است ، بنابراین محلی سازی اهمیت دارد. البته اکثریت برنامه های گزارش دهی سئو داده های به روز از ایران و بخصوص از شهر های ایران در اختیار ندارند و عدم دسترسی به سرورهای محلی داده های انها را نادقیق و قدیمی برای شهرهای ایران کره است.

داده ها باید با اطمینان به روز شوند تا بتوانید تصمیم بگیرید که مشتری شما در برابر رقبا چگونه عملکردی دارد.

۲٫ ادغام با ابزارهای شخص ثالث

به خصوص برای کمپین های بازاریابی دیجیتال در مقیاس کامل ، امکان گزارش در مورد کلیه KPI ها در یک مکان ضروری است.

هرچه ادغام بیشتر با ابزارهای شخص ثالث در دسترس باشد (به عنوان مثال ، Google Analytics ، Google My Business ، Majestic) ، بهتر خواهد بود.

برخی از ابزارها حتی به شما امکان می دهند مجموعه داده های سفارشی را بارگذاری کنید.

۳٫ مقیاس پذیری

شما نمی خواهید که هر بار که آژانس شما به یک ردیف جدید برسد مجدداً در نرم افزارهای جدید روی آن سرمایه گذاری کنید و نیاز به آموزش مجدد داشته باشید.

ابزار صحیح گزارش دهی جستجوگرها بایدروی داده های درست مشتری شما کارکند یا کد ۲۰۰ ( کد پاسخ صحیح سرور).

۴٫ مجموعه ویژگی های قوی

یک ابزار گزارش دهی عالی سئو باید شامل موارد زیر باشد:

  • ردیابی موقعیت.
  • مانیتورینگ بک لینک.
  • داده های رقبا.
  • تجزیه و تحلیل.
شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   بک لینک چیست ؟

اگر این ابزار دارای ویژگی های گزارشگری برای رسانه های اجتماعی ، بازاریابی ایمیل ، ردیابی تماس و / یا تبلیغات پرداخت شده باشد ، یک مزیت محسوب می شود تا آن را به یک نرم افزار کامل بازاریابی دیجیتال تبدیل کند.

۵٫ به طورمداوم بهبود و به روز رسانی ویژگی ها

سئو به طور مداوم در حال تحول است. بنابراین باید ابزارهای گزارشگری سئو هم همینطور باشد.

از آنجا که ما انتقال از بهینه سازی وب سایت را به بهینه سازی حضور وب ادامه می دهیم ، توانایی گزارشگری ابزارها برای ادغام ویژگیهای جدید ضروری است.

۶٫ امکان سفارشی سازی گزارش ها

هر مشتری KPI ها ، اهداف و اولویت های مختلفی خواهد داشت.

بازتاب این موضوع در گزارش ، مهم است که مشتری را حفظ کند.

نرم افزار انتخابی شما باید بتواند بر روی داده های مناسب در مواقع مناسب تأکید کند.

۷٫ ادغام مشتری

یک ابزار گزارش دهی خوب سئو باید مشتری را در نظر داشته باشد.

این باید یک چشم پرنده ساده از اصول اولیه داشته باشد ، اما همچنین برای مشتریانی که می توانند اطلاعات را در سطحی عمیق تر انجام دهند ، آسان هستند.

این می تواند به معنای گزارش های خلاصه خودکار یا دسترسی ۲۴/۷ مشتری به داشبورد باشد.

۸٫ قابلیت گزارش های برچسب سفید

در حالی که برچسب زدن سفید ضروری نیست (هیچ مشتری برای دریافت گزارش با یک آرم گوگل در گوشه بالا) خراب نمی شود ، اما به ماندگاری برند کمک می کند و هر آنچه را که مشتری می فرستید ، براق حرفه ای است.

۹٫ دسترسی به منابع پشتیبانی

هنگامی که با یک مانع از جاده روبرو می شوید ، منابع پشتیبانی با کیفیت می توانند به شما در یافتن یک راه دور کمک کنند.

این که آیا این اسناد پشتیبانی دقیق ، یک ویژگی پشتیبانی / میز پشتیبانی یا پشتیبانی پاسخگو مشتری در رسانه های اجتماعی است ، پیدا کردن کمک شما برای حل مسئله مهم است.

۱۰٫ نسبت هزینه به ارزش

با یک فرآیند مناسب ، سرمایه گذاری زمان و استفاده از منابع پشتیبانی ، دستیابی به نتایج بهتر از یک ابزار گزارش دهی رایگان نسبت به روشی که بانک را خراب می کند ، کاملاً امکان پذیر است.

مهم نیست که چه ، می خواهید هزینه ها را منطقی نگه دارید.

آخرین موردی که می خواهید یک نرم افزار گزارش دهی است که به دلیل هزینه های مرتبط باعث تردید در گسترش کارمندان یا مشتری شما می شود.

۱۱٫ قابلیت خروجی گزارش ها

حتی اگر به مشتریان امکان دسترسی نامحدود به داشبورد داده شود ، می خواهید گزارش هایی را حتی در دسترس تر کنید.

امکان خروجی کلیه داده ها از طریق PDF ، CSV ، XLS یا ایمیل مهم است.

۱۲٫ اتوماسیون

با امکان ارسال خودکار گزارش به صورت مکرر ، می توانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده و آن منابع را در جای دیگر اختصاص دهید.

۱۳٫ سهولت استفاده

در ابزارهای گزارش دهی متوسط ​​و پیشرفته ارزشی وجود دارد که ممکن است برای یادگیری بیشتر طول بکشد اما تجزیه و تحلیل پیچیده تر را تسهیل می کند.

به طور کلی ، با این وجود توانایی سرعت بخشیدن به کاربران جدید به سرعت بسیار مهم است ، خواه مشتری یا کارمند باشند.

ابزارهای گزارش دهی برتر SEO

در ارزیابی پنج مورد از محبوب ترین ابزارهای گزارش دهی SEO ، بر اساس معیارهای فوق ، نحوه تهیه آنها شرح داده شده است:

ابزارهای گزارشگری SEO

در نظر گرفتن کلیه نیازها ، به نظر من Agency Analytics بهترین ارزش است و پس از آن SE Ranking ، SEMrush ، Google Data Studio و Authority Labs قرار دارند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   به روزرسانی کافئین گوگل : فهرست بندی بهتر و نتایج جستجوی تازه تر

۱٫ Agency Analytics

امتیاز کلی من: ۴٫۷ / ۵

آنالیز آژانس

Agency Analytics ابزاری با کیفیت گزارشگری مقدماتی و گزارشگری متوسط ​​برای آژانسها است. از میان ابزارهای موجود در این لیست ، یکی از مقرون به صرفه ترین و کاربردهای آسان برای آژانس های کوچک و متوسط ​​است.

این کار با ۴۹ دلار در ماه با ورود نامحدود کارمندان و مشتری ، داشبورد برچسب سفید و گزارش های مارک خودکار شروع می شود. همچنین اگر به کلمه پیش فرض رسیدید ، می توانید اعتبارات تبلیغاتی و کلیدی دیگری را نیز خریداری کنید.

Agency Analytics با ۳۰+ ادغام داده های شخص ثالث ، از اصول اولیه مانند رتبه بندی کلمات کلیدی و کنسول جستجوی Google گرفته تا ادغام با نرم افزار ردیابی تماس ، نرم افزار بازاریابی ایمیل و سایر موارد دیگر.

با این وجود ، این اتکا به داده های شخص ثالث به این معنی است که اگر در انتقال قطع شود ، ممکن است گزارش های ناقص داشته باشید.

اگرچه ادغامهای جدید همیشه افزوده می شوند ، در ابتدا می توانند براق باشند که باعث می شود تا زمانی که تثبیت نشود ، آنها را با مشتری ها غیرقابل اعتماد کنید.

با امکان ورود به سیستم و مشاهده به روزرسانی های روزانه داده ها ، شفافیت در زمان واقعی را فراهم می کند.

گزارش های خودکار قابل تنظیم است و داشبورد سفارشی کشیدن و رها کردن ، تاکید بر KPI های اولویت را آسان می کند.

۲٫ رتبه بندی SE

امتیاز کلی من: ۴٫۵ / ۵

رتبه بندی SE

مقرون به صرفه ترین ابزار موجود در این لیست ، SE Ranking برنامه هایی را دارد که فقط از ۷ دلار در ماه شروع می شود – اگرچه حداقل ۳۹ دلار در ماه برنامه برای آژانس های نظارت بر چندین وب سایت لازم است.

راه اندازی یک نسیم است ، زیرا آموزش روی صفحه شما روند را راهنمایی می کند.

SE Ranking شامل مجموعه ای قدرتمند از ابزارهای مرتبط با سئو ، از جمله ردیابی موقعیت فعلی و تاریخی ، تحقیق در مورد رقیب سئو ، ابزار پیشنهادی برای کلمات کلیدی ، کاوشگر بک لینک و موارد دیگر می باشد.

SE Ranking با Zapier سازگار شده است ، که به کاربران امکان می دهد بیش از ۱۰۰۰ برنامه را ادغام کنید و سطح بالایی از اتوماسیون بین برنامه هایی مانند Klipfolio ، Salesforce ، HubSpot و Google Apps را فراهم کنید.

در سطح مبتدی تا متوسط ​​، SE Ranking یک ابزار گزارش دهی موثر SEO است.

اگر آژانس شما به پیاده سازی های فنی بیشتر یا سفارشی سازی پیشرفته تر نیاز دارد ممکن است بخواهید در جهت دیگری قرار بگیرید.

۳٫ SEMrush

امتیاز کلی من: ۴٫۴ / ۵

SEMrush
یکی از ابزار های مهم سئو

SEMrush یکی از ابزارهای گزارش دهی متمرکز بر SEO است که در ویژگی های آنها منعکس می شود. SEMrush با مبلغ ۹۹ دلار در هر ماه برای هر کاربر ، مجموعه کاملی از ابزارهایی را فراهم می کند که می توانند در سطح متوسط ​​یاد بگیرند.

افت عمده SEMrush ، به ویژه برای آژانس های آگاهانه درباره هزینه ، این است که یک حساب کاربری فقط با یک کاربر وارد می شود.

نیاز به خرید مجوزهای فردی برای هر تحلیلگر سئو یا مدیر حساب به سرعت و همه چیز اضافه می شود ، اما مجوز کسب و کار در هر کاربر به سه کاربر اضافه می کند. این مسئله مقیاس پذیری را به یک مسئله تبدیل می کند.

SEMrush بسته به میزان اشتراک شما ، دارای مارک و گزارش برچسب سفید است. از یک جریان داده اختصاصی استفاده می کند و بیش از ۸۰۰ میلیون کلمه کلیدی را ردیابی می کند.

ویژگی “پروژه” در حال گسترش همیشه همه چیز را شامل می شود از ردیابی موقعیت تا نظارت بر بک لینک و تحلیل رسانه های اجتماعی.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   چگونه الگوریتم ونیز گوگل بروزرسانی جستجو و جستجوی محلی را تغییر داده است

اگرچه به طور خاص تحت دامنه گزارش سئو قرار نمی گیرد ، نوآوری SEMrush آن را برای بسیاری از آژانس ها تبدیل به یک فروشگاه یک مرحله ای می کند.

ویژگی های پروژه شامل Ad Builder است که به ایجاد مهارت تبلیغ متن در زمینه تبلیغات Google کمک می کند تا Poster Media Social (رسانه های اجتماعی) که به آژانس ها اجازه می دهد تا پست های اجتماعی مشتری را تنظیم کنند.

ترکیب چنین ویژگی های متنوعی در زیر چتر SEMrush هزینه نسبتاً بالای آن را جبران می کند ، به خصوص اگر می توانید سایر نرم افزارهای اضافی را لغو کنید.

۴٫ Google Data Studio

امتیاز کلی من: ۳٫۶ / ۵

Google Data Studio
یکی از ابزار های مهم سئو

در حال حاضر در بتا ، Google Data Studio یکی از جدیدترین پیشنهادات از megacorp Mountain View است.

اگرچه بسیار فنی تر است و نیاز به سرمایه گذاری زمان بیشتری نسبت به سایر ابزارهای دیگر در این لیست دارد ، اما باید برای کارکنان آشنا با Google Analytics بصری باشد.

اگر در حصار هستید ، GDS کاملاً رایگان است.

مهمترین مشکل در GDS ، ادغام برتر با سایر ویژگی های Google مانند Analytics ، کنسول جستجو ، تبلیغات و YouTube است.

مانند سایر ابزارهای گزارشگری ، این امکان را برای ادغام داده های شخص ثالث نیز فراهم می کند ، اما توانایی جستجوی داده ها از پایگاه داده ها شامل MySQL ، PostgreSQL و Cloud SQL Google است.

با راه اندازی مناسب ، می توانید گزارشات را با KPI های مهم سفارشی کنید ، و از اطلاعات سرب و اطلاعات مشتری خارج شوید. برای مشتریان تجارت الکترونیک ، حتی می توانید داده های فروش را ادغام کنید.

اگرچه راه اندازی اولیه بسیار فنی تر خواهد بود ، اما قابلیت وارد کردن قالب ها باعث صرفه جویی در وقت و تلاش می شود.

همچنین می توانید الگوهای خود را ایجاد کنید ، که فرآیندهای شما را بهتر منعکس می کند و می تواند در بین مشتری ها به اشتراک گذاشته شود.

۵- Authority Labs

امتیاز کلی من: ۳٫۲ / ۵

آزمایشگاههای اقتدار

اگر به دنبال یک ابزار ردیابی موقعیت مستقیم هستید ، Authority Labs کار را انجام می دهد.

Authority Labs برای کاربران نامحدود ۴۹ دلار در هر ماه است ، هرچند برای گزارش برچسب سفید باید به برنامه ۹۹ دلار در هر ماه ارتقا دهید.

می توانید داده های رتبه بندی منطقه ای را ردیابی کنید ، به کلمات کلیدی “(ارائه نشده)” ، کلمات کلیدی رقیب و گزارش خودکار برنامه ریزی شده ردیابی کنید.

با این وجود ، عدم وجود سایر ویژگی های اساسی مانند نظارت بر بک لینک یا داده های تحلیلی به این معنی است که شما باید این ابزار را تکمیل کنید تا یک تصویر گزارشگر کامل سئو را برای مشتریان فراهم کنید.

نتیجه

بسیاری از ابزارهای با کیفیت گزارشگری SEO در بازار وجود دارد.

SE Ranking نسبت هزینه به ارزش فوق العاده ای دارد ، در حالی که Google Data Studio از قابلیت گزارش گیری پیشرفته برخوردار است اگر بتوانید مانع ورود به سیستم شوید.

آژانس آنالیتیکس دسترسی مشتری را در اولویت قرار داده است ، اگر شفافیت یک ارزش اصلی برای آژانس شما باشد ، مسئله بزرگی است.

Authority Labs آن را لاغر و تمیز نگه می دارد ، در حالی که SEMrush همیشه ویژگی های خلاقانه ای را اضافه می کند.

در نظر بگیرید که بیشترین اهمیت را برای نمایندگی شما دارد. این است:

  • عمق ویژگی؟
  • مقیاس پذیری؟
  • نسبت هزینه به ارزش؟

هنگامی که فاکتورهای مهم برای آژانس خود را سبک و سنگین می کنید ، می توانید ابزار مناسب گزارشگری سئو را پیدا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.