featured snippets یا قطعات برجسته سمت راست گوگل دیگر نیستند

کلمات کلیدی به زبان ساده
کلمات کلیدی به زبان ساده
مارس 23, 2020
الگوریتم پنگوئن گوگل
الگوریتم پنگوئن گوگل به زبان ساده
مارس 25, 2020
Show all

featured snippets یا قطعات برجسته سمت راست گوگل دیگر نیستند

featured snippets یا قطعات برجسته سمت راست گوگل دیگر نیستند

همانطور که این شرکت در ماه ژانویه اعلام کرد ، featured snippets یا قطعات برجسته گوگل اکنون در ستون اصلی نتایج گوگل نمایش داده می شود.

سخنگوی گوگل تأیید کرده است که قطعات برجسته از نوار سمت راست نتایج جستجوی گوگل به ستون اصلی نتایج منتقل شده است. این تغییر بخشی از پروژه جلوگیری از تکرار نتایج گوگل است که از ۲۲ ژانویه آغاز شد.

گوگل قبلاً نتایج برجسته را در نوار کناری سمت راست روی دسک تاپ نشان می داد.

قطعات برجسته گوگل قبل و بعد از نمایش در لیست اصلی
قطعه برجسته در نتایج اصلی گوگل
قطعات برجسته در نتایج اصلی گوگل

Featured snippet یا قطعات برجسته چیست؟

گوگل علاوه بر نتایج اصلی و تبلیغات ، قطعاتی را به صورت برجسته در سمت راست صفحه نمایش میداد که یک بار هم در نتایج اصلی می توانستید این قطعات برجسته را ببینید.
قطعه های برجسته یک فرمت خاص است که گوگل با معیار های خاصی آنها را انتخاب میکرد و به کاربران به صورت خاص و برجسته نمایش میداد که معمولا بین نتایج اول تا ۴ صفحه نخست بودند.

اگر نگاهی به نتایج جستجوگوگل بیندازیم، یک Featured snippet یا قطعه برجسته خواهیم دید که به ما یک پاسخ قطعی ارائه می دهد که گوگل بر این باور است که با قطعه برجسته به پرسش ما قطعا پاسخ دقیق می دهد.

انواع مختلف قطعات منتخب یا Featured snippet

  • Text snippet
  • Video snippet
  • Table/List Snippet

چگونه می توان featured snippet را دریافت کرد؟

این یک درخواست میلیون دلاری است، چراکه با حجم دیتای درحال افزایش در دیتابیس های ایندکسینگ گوگل رسیدن به قطعات منتخب راه بسیار دشواری است و انواع سئو را نیاز دارد و داشتن یکی از این رتبه ها برای دامنه خود کاری است که شاید سالها زمان ببرد، البته نباید به ارتباط بالای این قطعات منتخب با کلمات کلیدی به آسانی گذشت.
پاسخ صریح این است که گوگل تصمیم می گیرد که کدامیک از درخواست های جستجو توسط یک قطعه برجسته پاسخ داده شود و کدام دامنه برای پاسخ خود مورد استفاده قرار گیرد.

چگونه می توان featured snippet را دریافت کرد؟
چگونه می توان featured snippet را دریافت کرد؟

چرا تغییر نمایش قطعات برجسته مهم است؟

برای کسانی که سابقاً دارای قطعه های دارای نوار سمت راست بودند ، URL شما اکنون فقط یک بار در صفحه نتایج به جای دو بار ظاهر می شود. اکنون که این ویژگی بخشی از ستون نتایج اصلی است ، سایر لیست های ارگانیک در پایین صفحه ظاهر می شوند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   جستجوی تصویرگوگل، بهترین شیوه و تغییرات از چند سال قبل تا امروز

این که آیا شما یک قطعه برجسته دارید یا نتیجه دیگری را در صفحه ای که دارای قطعه برجسته اختصاصی است ، باید گزارش های کنسول جستجوی گوگل و Analytics ( ابزار رایگان گوگل برای سئو ) خود را رصد کنید تا ببینید که چه میزان از این تأثیر در ترافیک و نرخ کلیک شما برخوردار است.

اطلاعات بیشتر در مورد اخبار

  • پیش از ۲۲ ژانویه ، URL برای قطعات برجسته دو بار در صفحه نتایج اول نمایش داده می شود: یک بار به عنوان بخشی از قطعه برجسته و بار دیگر به عنوان یک لیست ارگانیک معمولی.
  • در طول دوره اولیه جمع شدن ، قطعه های برجسته به طور معمول ظاهر می شوند اما لیست ارگانیک مربوطه به عنوان موقعیت برتر در صفحه نتایج دوم ظاهر می شود. این مورد دیگر نمایش داده نمی شود و گوگل تصریح کرده است که این کار با طراحی نبوده است و به صورت اتفاقی در صفحه دوم نمایش داده می شده است.
  • گوگل به طور موقت از تقلیل قطعه های برجسته سمت راست ، گفت ، اما اعلام کرد که در نهایت به ستون نتایج اصلی منتقل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.