Phantom الگوریتم فانتوم : راهنمای کامل به روزرسانی های کیفیت گوگل

همه چیز درباره الگوریتم رنک برین
الگوریتم رنک برین چیست ؟
آگوست 26, 2017
بروزرسانی الگوریتم گوگل ونیز
چگونه الگوریتم ونیز گوگل بروزرسانی جستجو و جستجوی محلی را تغییر داده است
دسامبر 20, 2017
Show all

Phantom الگوریتم فانتوم : راهنمای کامل به روزرسانی های کیفیت گوگل

Phantom بروزرسانی کیفیت یا فانتوم

جولیا مک کوی / ۱۳ دسامبر ۲۰۱۷

۳ مه ۲۰۱۵ ، دوباره گوگل بروزرسانی کرد.

گوگل بی سر و صدا یک به روزرسانی را راه اندازی کرد – اکنون معروف به “به روز رسانی کیفیت” یا فانتوم است، اما در حقیقت نام رسمی ندارد.

این باعث ترس در دل بسیاری از وب مسترها ، بازاریاب های دیجیتال و متخصصان سئو شد.

شما می توانید یک شب به رختخواب بروید ، با آگاهی از اینکه دید عالی در نتایج جستجو دارید ، به رختخواب بروید …

… فقط بعد از بیدار کردن صبح روز بعد میبینید رتبه های شما از بین رفته است.

افت ترافیک. فروش کاهش می یابد. این یک شیب لغزنده برای از دست دادن درآمد است.

از طرف دیگر ، خیلی ها از اینکه موقعیت خود را در نتایج جستجوی گوگل تقویت می کنند ، خوشحال می شوند.

به طور کلی ، برای هر بروزرسانی الگوریتم گوگل ، اعداد به هم می خورند. برخی برنده می شوند ، بعضی ها می بازند.

جستجو یک بازی با جمع صفر است. درست مثل الاکلنگ ، یکی که رتبه عالی بگیرد دیگری باید پایین بیاید.

در واقع ، گوگل مدتی طول کشید تا در وهله اول به روزرسانی را تصدیق کند .

Phantom Returns: راهنمای به روزرسانی های کیفیت Google
الگوریتم فانتوم – Phantom Algorithm

این حتی به عنوان “به روزرسانی فانتوم” یا “فانتوم ۲” شناخته می شد زیرا بازاریابان به طور قطع می توانستند نتایج را ببینند ، اما در ابتدا به طور رسمی تأیید نشد.

تاریخچه بروزرسانی فانتوم یا کیفیت گوگل

بازاریابان جستجوگر خواستار بروزرسانی ماه مه ۲۰۱۵ با عنوان “به روز رسانی کیفیت” شدند زیرا – شما حدس زده اید – این مستقیماً بخشی از الگوریتم را تحت تأثیر قرار داده است که به گوگل برای سنجش کیفیت سایت کمک می کند.

به طور خاص ، در بیانیه ای ، غول جستجو اعتراف کرد که بروزرسانی بر “الگوریتم رتبه بندی هسته” و “چگونگی ارزیابی کیفیت” تأثیر گذاشته است.

Google سابقه این نوع بروزرسانی را دارد. همه چیز در سال ۲۰۱۱ با پاندا آغاز شد .

Phantom Returns: راهنمای به روزرسانی های کیفیت Google & # 8217؛ s
به روزرسانی فانتوم گوگل

به روزرسانی فانتوم گوگل چگونه محتوای اطلاعاتی را هدف قرا می دهد

NBC گزارش می دهد که یک به روزرسانی الگوریتم “فانتوم” ناشناخته در حال جستجوی Google است که در درجه اول بر ناشران محتوای سبک “چگونه به” تأثیر می گذارد.

HubPages ، مجموعه ای از بیش از ۸۷۰،۰۰۰ مینی بوس که حاوی محتوای اطلاع رسانی در مورد موضوعات گسترده است ، در ۳ ماه مه میزان ترافیک جستجوی Google خود را از ۲۲ هفته از هفته به هفته دیگر کاهش داد.

وب سایت هایی مانند eHow ، WikiHow و Answers.com سایت های دیگری هستند که طی دو هفته گذشته افت قابل توجهی در ترافیک مشاهده کرده اند.

گلن گاب ، از G-Squared Interactive مستقر در نیوجرسی ، کسی است که عبارت “Phantom” را به روزرسانی کرد زیرا این بروزرسانی بدون هشدار انجام شد و گوگل هنوز وجود آن را تصدیق نکرده است.

گاب از طریق تجزیه و تحلیل داده ها مشخص کرد که این udpdate مربوط به پاندا یا پنگوئن نیست. با این حال ، انواع مشابه محتوای “نازک” که توسط پاندا هدف قرار گرفته نیز توسط این بروزرسانی مورد هدف قرار می گیرد.

گبه خاطرنشان می کند که مقالات clickbait ، سایت هایی با اطلاعات تکمیلی فراوان ، صفحات فیلم های انباشته شده و صفحات دشوار برای پیمایش ، همگی در هفته های اخیر از بین رفته اند.

Phantom گوگل فانتوم
Phantom بروزرسانی کیفیت یا فانتوم

گفته می شود که این به روزرسانی در روش خود “بی رحمانه” است – ظاهراً مشکلی در مجازات کل دامنه ها برای چند نمونه از محتوای نازک ندارد.

“هنگامی که شما یک الگوریتم به روزرسانی در سطح دامنه یا تغییر رتبه بندی دارید ، می تواند بر کل سایت تأثیر بگذارد … صفحاتی که باید به خوبی طراحی شوند نیز می توانند در نتایج کشیده شوند.”

گوگل به طور رسمی در مورد این به روزرسانی اظهار نظر نکرد ، اگرچه این هفته در SMX سیدنی ، گری الیس ، از تیم Webmaster Trends گوگل ، اظهار داشت که تغییر اخیر که جزئی از بروزرسانی الگوریتم اصلی است ، وجود دارد.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   سئو چیست و چرا باید سئو یاد بگیریم؟ سئو یا SEO چگونه کار می کند؟

از آنجا که نمودار دانش دانش Google به دلیل ممنوعیت ترافیک سایتها برای جستجویهای “چگونه” ، همراه با این به روزرسانی “Phantom” ، ناشر یک محتوای منتشر شده ، چالش برانگیزتر از همیشه است. حتی گاب ، که داده های جستجوی یک زندگی را تجزیه و تحلیل می کند ، اعتراف می کند که قادر به پیش بینی اینکه فردا ، هفته آینده ، ماه آینده و غیره چه شکلی خواهد بود ، نیست.

آیا از ابتدای اردیبهشت شاهد تغییر چشمگیر ترافیک خود بوده اید؟ اگر چنین است ، به نظر شما چه نوع محتوا مورد هدف قرار گرفت؟ جزئیات در این مرحله کمیاب است ، بنابراین هرگونه اطلاعاتی که می توانیم کسب کنیم ارزش دارد.

Pawprints در پاندا

در سالهای منتهی به الگوریتم بزرگ پاندا ، گوگل به ندرت و قابل پیش بینی تغییراتی در الگوریتم خود ایجاد کرد. به روزرسانی تمام می شود ، زمان می گذرد و SEO می توانست قبل از به روزرسانی بعدی تنظیم شود.

سپس ، در سال ۲۰۱۰ ، گوگل کافئین را معرفی کرد. کافئین یک به روزرسانی نبود ، بلکه یک راه اندازی مجدد بود. آنها موتور جستجوی سریعتر ، نتایج مناسب تر و فهرست بندی بهتر را تعمیر کردند. این همچنین بدان معنی بود که سرعت بروزرسانی به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

به جای تغییر آهسته و پایدار از تغییرات ، گوگل به حالت فعلی خود متوقف شد. امروز ، گوگل سالانه هزاران تغییر در الگوریتم خود ایجاد می کند و تغییرات زیادی را بدون اخطار در حال تغییر است. این بازاریاب های تحت تعقیب مانند ارواح هستند، به همین دلیل است که اصطلاح غیررسمی “بروزرسانی فانتوم” بسیار مناسب است.

فقط داغترین بروزرسانی ها اطلاعیه ای را خواهند داشت.

یکی از این به روزرسانی های بزرگ پاندا بود ، یک تغییر الگوریتمی که در فوریه ۲۰۱۱ به وجود آمد. Panda اساساً نوار کیفیت سایت را تعیین کرد. این هدف با هدف از بین بردن سایتهایی با محتوای با کیفیت پایین ، از جمله مزارع محتوا که اینترنت را برای اطلاعات خراشیده و صفحات بیشتری را برای رتبه های بالاتر ایجاد کرده است.

با این بروزرسانی ، گوگل به وضوح توضیح داد که کیفیت برای رتبه بندی اهمیت دارد. شما نمی توانید کیفیت ساخت و جعلی داشته باشید . کیفیت معتبر ، قابل اعتماد ، کاملاً واقعی ، پشتیبانی شده و دقیق است.

بعد از پاندا ، گوگل همچنان به روزرسانی هایی را انجام می دهد که بر نحوه پیمایش این الگوریتم در سایت ها و جدا کردن چوب از گندم ، کم کیفیت از کیفیت بالا تأثیر می گذارد.

اولین مورد از اینها به روزرسانی کیفیت ماه مه ۲۰۱۵ بود که بیشترین تغییر از نظر ضریب کیفیت از روزهای شیرخوارگی پاندا به عنوان یک بچه خردسال بود.

بروزرسانی کیفیت
بروز رسانی ۲۰۱۵ در ماه مه – گوگل فانتوم

بنابراین ، بروزرسانی کیفیت چه کاری انجام داده است ؟

به روز رسانی کیفیت همه چیز در مورد کیفیت (duh) بود. اما ، چگونه گوگل “کیفیت” را برای وب سایت ها تعریف می کند؟

در راهنمای شروع بهینه سازی جستجو ، آنها یک فصل کامل را به موضوع اختصاص می دهند. در واقع ، هرگونه مستندات ، راهنمای یا دوره نویسنده Google را بخوانید و همان چیزها را که بارها و بارها تکرار شده است ، می یابید:

اگر می خواهید رتبه بندی کنید ، محتوای کیفی اهمیت دارد.

Google به طور مداوم بر محتوای با کیفیت تأکید می کند
الگوریتم فانتوم گوگل

از طریق راهنمای شروع بهینه سازی جستجوی گوگل – فانتوم

به همین دلیل ما را به دلیل راه اندازی به روزرسانی کیفیت به ارمغان می آورد: از بین بردن رتبه بندی محتوای کم کیفیت در جستجوی ارگانیک تا کاربران بتوانند نتایج بهتری ، قابل اطمینان تر و معتبرتری کسب کنند.

چه کسی تحت تأثیر به روزرسانی قرار گرفته است و چرا اهمیت دارد

دلیل راه اندازی این بروزرسانی در وهله اول این سؤال را ایجاد می کند: کدام سایت ها بیشترین تأثیر را احساس کردند؟

این تغییر هدفمند نبود ، اما تعداد زیادی از سایتهایی که مشکلات کیفیت مشابهی داشتند ، پس از اتمام آن ، شاهد کاهش شدید ترافیک ارگانیک بودند. در اینجا چندین نوع محتوا و سایتهای اصلی که تحت تأثیر قرار داده شده اند وجود دارد.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   13 راه که می توانید از سئو و بازاریابی برای مقابله با تاثیر کرونا ویروس استفاده کنید

۱٫ مطالب نازک و مقالات Clickbait

محتوای نازک دقیقاً به نظر می رسد. کم حرف است اطلاعات باریک است. در واقع هیچ پاسخی ارائه نمی دهد. به علاوه ، کوتاه است (و شیرین نیست).

مقالات Clickbait از نظر ماهیتی مشابه هستند ، اما آنها شما را به صفحه با عنوانی فریب می دهند که شما را برای کلیک بر روی آن ترفند می دهد. صفحه ای که روی آن فرود می آیید دارای محتوای نازک است که هیچ ارتباطی با عنوان ندارد.

این نوع محتوا برای خوانندگان ناامید کننده است ، بنابراین می توان به راحتی دید که چرا در نتایج جستجو کمرنگ شدند.

۲٫ صفحات با تبلیغات سنگین

تبلیغات در چهره شما آزار دهنده است – هیچ کس در این مورد مخالفت نخواهد کرد. وقتی می خواهید اطلاعاتی را پیدا کنید که برای شما مهم است ، گرفتن صفحه ای پر از تبلیغات نیز گیج کننده است. این به شما امکان می دهد تا اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

این نوع صفحات همچنین تحت تأثیر به روزرسانی کیفیت قرار گرفتند. هر سایتی که در اولویت قرار دادن تبلیغات بر محتوای آنها قرار گرفت ، مورد اصابت قرار گرفت.

یک مثال عالی از سایت ماز تبلیغات آزار دهنده و سنگین:

Phantom Returns: راهنمای به روزرسانی های کیفیت Google & # 8217؛ s
الگوریتم فانتوم گوگل

۳٫ مطالب مربوط به مزرعه مزرعه و صفحات “چگونه به” تولید انبوه

نمونه بسیار خوبی از سایت هایی که به روزرسانی Google تأثیر منفی گذاشته است ، مزارع محتوای فوق الذکر هستند. آنها قطعاً به اندازه نتایج جستجوی ارگانیک رایج نیستند ، و به احتمال زیاد به روزرسانی های گوگل ارتباط زیادی با این موضوع دارند.

در اینجا آنچه مزارع محتوا اشتباه می کنند آورده شده است:

  • هدف آنها به حداکثر رساندن بازدیدهای صفحه و کسب درآمد از تبلیغات درون صفحه است. محتوا فقط نحوه دریافت صفحات صفحه است. این برای موتورهای جستجو نوشته شده است نه کاربران.
  • به همین ترتیب ، کیفیت محتوا اهمیت زیادی ندارد. انبوهی از آزادکاران برای تولید محتوای با سرعت رکورد در کنار صفر پرداخت می شوند.
  • از آنجایی که نویسندگان برای کارهای با کیفیت پرداخت نمی شوند ، محتوای تولید شده مجدداً چاپ می شود ، ضعیف است ، بدون سازمان و یا پر از نادرستی است.

در اینجا یک مقاله عالی از یک ویرایشگر که در واقع برای یک مزرعه محتوا کار کرده است ، Demand Media است. به او فقط ۳٫۵۰ دلار برای هر مقاله پرداخت می شد که در هر ساعت ۷ دلار بود. در همین حال ، هزاران مقاله در روز از نویسندگان کارگر جمع آوری شده است.

قطعه قطعه ای از "تابستان من در مزرعه محتوا"

قطعه ای از “تابستان من در مزرعه محتوا”

مدت کوتاهی پس از بروزرسانی کیفیت ، سایت HubPages ، پر از محتوای تولید شده توسط کاربر ، از کاهش میزان ترافیک (۲۲ درصد پایین) در کل دامنه آنها خبر داد.

علاوه بر این ، CNBC گزارش داد که سایتهای دیگری مانند Answers.com ، WikiHow و eHow بازدیدهایی را در زمینه ترافیک ارگانیک مشاهده کرده اند. (شایان ذکر است که هر دو eHow و HubPages متعلق به Demand Media هستند.)

در میان تمام سایتهای محتوای مزرعه ، HubPages بیشترین میزان کمبود را در افت شدید در ترافیک گوگل نشان داد. به ویژه ، آنها در مقاله وبلاگ خود آن را “بسیار بیرحمانه” خوانده و در وبلاگ خود “ضرب و شتم غول پیکر” قرار داده اند.

چگونه سایت ها از به روز رسانی کیفیت عقب می روند؟

در موردی مانند به روزرسانی کیفیت ماه مه ۲۰۱۵ ، مدیران وب و بازاریابان باید برای بهبود وب سایت مجدداً گروه بندی و کار کنند – این همان کاری است که بیشتر آنها انجام داده اند.

روند گزاف گویی از بازدیدهای الگوریتمی در یک سایت یا رتبه بندی جستجوی ارگانیک دامنه می تواند ماه ها طول بکشد. با این حال ، اگر این سایتها امیدوار باشند که از جستجوی Google ناخواسته استفاده کنند ، باید توپ بازی کنند.

شاید این پست هم برایتان جالب باشد :   الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست ؟

در اینجا یک فرایند بازیابی اساسی وجود دارد که بسیاری از سایتهای معتبر بدون توجه به سناریو بروزرسانی ، آن را توصیه می کنند.

فرآیند بازیابی اساسی برای یک الگوریتم

  • منتظر نباشید که شماره های شما به عقب برگردد یا خیر. فوراً شروع به کار در مورد پیشرفت های سایت کنید.
  • ممیزی از کل سایت خود انجام دهید. به صفحات انتقادی نگاه کنید و خود را در کفش یک کاربر معمولی قرار دهید.
  • به ناراحتی های احتمالی کاربران توجه کنید. فکر می کنید پاپ آپ های مداوم ، تبلیغات یکپارچه در چهره / محتوا ، پیوندهای فریبنده یا محتوای نازک و غیر مفید.
  • برای رسیدگی به موضوعاتی که می بینید ، و برنامه هایی که از یک ممیزی عمیق کشف می کنید ، طرحی ایجاد کنید.
  • در ادامه مطالب باکیفیت را برای هر صفحه ادامه دهید.

HubPages چگونه پاسخ داد؟

HubPages پس از شروع به روزرسانی کیفیت مه ۲۰۱۵ ، یکی از سایتهای صوتی بود. آنها همچنین نقشه حمله را برای “بازگشت در فضل خوب گوگل” نشان دادند.

این شامل “ویرایش شدید” صفحات با بیشترین میزان ترافیک بود. آنها همچنین گفتند که آنها تعداد زیادی از صفحه را noexexing نمی کنند.

Noindexing شامل قرار دادن قطعه کد در صفحاتی است که شما نمی خواهید Google – یا هر موتور جستجوی دیگری – برای فهرست بندی کنید. اگر موتورهای جستجو این صفحات را فهرست بندی نکنند ، برای جستجوگرها نامرئی می شوند.

به طور کلی ، سایت هایی مانند HubPages با محتوای تقریباً منحصرا کاربر ایجاد می شوند اگر فرآیندهای بررسی خوب وجود نداشته باشد ، از نظر کیفیت نیز با مشکل روبرو می شوند.

بیشتر به‌روزرسانی‌های کیفیت Google؟

کمی بیش از یک سال بعد ، در ژوئن سال ۲۰۱۶ ، گزارش هایی آغاز شد که به روز رسانی کیفیت دیگری رخ داده است. مانند بروزرسانی سال ۲۰۱۵ ، هرگز توسط گوگل تأیید نشد.

سایت هایی که بیشترین سود را داشتند از محتوای منحصر به فرد ، تازه و با کیفیت برخوردار بودند. کسانی که متحمل شدند ، نشد.

آیا این به روزرسانی نهایی کیفیت بود؟ شاید شایدم نه.

گرچه هنوز گوگل در حال صحبت کردن نیست ، گلن گبه ، رئیس GSQi ، در ماه اوت در پستی نوشت: “به نظر می رسد گوگل اکنون تقریباً ماهانه به روز می کند (الگوریتم های کیفیت خود را تازه می کند).”

اول ، در ماه مارس ، بروزرسانی فرد وجود داشت. این یک نام (به طور تصادفی) بدست آمد ، اما بسیاری از به روزرسانی های کیفیت بیشتر بی نام دیگر دنبال شدند.

گبه خاطرنشان کرد که داده های وی حاکی از آن است که به روزرسانی های گوگل در ۱۷ مه ، ۲۵ ژوئن ، ۱۰ ژوئیه و ۱۹ اوت با نتایجی که به نظر می رسد به به روزرسانی های گذشته کیفیت وصل شده اند ، رخ داده است. وی در یک پست پیگیری در ماه اکتبر ، داده هایی را منتشر کرد که مستند سقوط فوق العاده بی ثبات سال ۲۰۱۷ بود.

اثرات بسیار نزدیک به روزرسانی های کیفیت Google

گوگل دوست دارد یا نباشد ، گوگل در چگونگی کشف وب سایت ها حرف بزرگی دارد.

اگر به یک مرجع احتیاج دارید ، از طریق Smart Insights به تسلط کامل گوگل در بازار نگاه کنید:

Phantom Returns: راهنمای به روزرسانی های کیفیت Google & # 8217؛ s

داستان کوتاه بلند: اگر به قوانین Google پایبند نیستید ، خود را به ضرر بزرگی قرار می دهید.

خوشبختانه ، قوانین Google در مورد خدمت به کاربر – مصرف کننده ، مشتری – است. به هر حال این مطابق با کارهایی است که مشاغل باید انجام دهند. اگر هدف شماره یک شماست ، باید در مقابل بسیاری از به روزرسانی های آینده اجتناب ناپذیر ، خوب باشید.

امروزه ، بازاریابان و متخصصان سئو کمی بیشتر آماده تغییرات الگوریتم بزرگ و کوچک هستند. اگر بخواهید آنها فصلی هستند.

این کاری است که گوگل انجام می دهد. شما برای سالم نگه داشتن رتبه بندی سایت باید روی انگشتان خود بمانید.

بدون تقلب ، بدون میانبر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.